• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi HT 240

Több növényt javasolnék, így sokáig tart mire benövi a teret. Így jártam korábban én is és hamarabb támadnak az algák mintsem a növények álljanak nyerésre :) A koncepcióban van fantázia! Szép lesz! :)

Köszönöm, örülök, hogy nektek is tetszik. Azért szeretnék a nagy akváriumban lassan növő apró növényeket, mert nem szeretem vágni őket, így meg van terük és idejük terjeszkedni. Így is elég sok energiát és időt von el a karbantartás.

Előjött az ecset is sajnos, az akvárium difi nélküli oldalán, ezért inkább kettő lesz benne két oldalon. A zöld pont alga is szereti a frontüveget, ezért a pilácsot is függeszteni fogom. Illetve hátulról kikaptam a Limnophila aromatica-t, mert egy hét alatt akkorát nőtt, hogy kijött az akiból....

De beszéljenek a képek helyettem :)
12238981976_a540ded7d0_c.jpg


12238815074_dca452cf2e_c.jpg
 
Hogy állsz a csiguszokkal most????Csak azt tudom mondani ,mint a többiek,hogy türelem.Nálam egy szálig kipucolták a kis dögöket.Hírüket sem látom,ugyhogy csak nyugi:)
 
Nagyon szépen alakul az akvárium. Jó minőségű videó nagyon, bár az én laptopom már 720p-nél elkezdett szaggatni :D Személyes véleményem: szerintem jobban kiemelné a növények szépségét és vinné a tekintetet ha csak egy fajta halból lenne egy "csordád" mint sem hogy 3 is van
 
Nagyon szépen alakul az akvárium. Jó minőségű videó nagyon, bár az én laptopom már 720p-nél elkezdett szaggatni :D Személyes véleményem: szerintem jobban kiemelné a növények szépségét és vinné a tekintetet ha csak egy fajta halból lenne egy "csordád" mint sem hogy 3 is van
Ez már nekem is eszembe jutott. Leginkább a popondetta tetszik, úgyhogy lehet a hétvégén kicsit átrendezem a dolgokat. Meg különben is, ma érkezik meg a GA-s csomagom.
 
Jól láttad sajnos. Rég írtam, illetve rég tartottam karban az akit is, mert a hétvégén a lakással voltam elfoglalva. Szóval eltelt két hét hanyag tápozással, twinstar és vízcsere nélkül, aminek ez lett az eredménye. Úgy is eljött a nagy nyírás ideje (novemberi telepítést követően először), ezért megszabadultam az algás levelektől, és rögzítettem a HC-t is, mert kezdett feljönni. Annyiból volt értelme annak, hogy feljött, hogy kiszippantottam alóla az algát. Azt vettem észre, hogy ha nagyon vissza van nyírva és iszonyatosan sok fényt kap, akkor érzi jól magát. Ha nem nyírod és kevés a fény, akkor felszakad és eldobálja a leveleit.

Egyébként így alakult ki a mostani kép:

13112314913_064a8b5184_b.jpg
 
Amitől tartottam végül be is jött. Múlt héten felszakadt a HC az alőtérből, pedig igyekeztem mindent megtenni, hogy ezt ne tegye. Megpróbálok képet feltenni, de flickr-el valami gond lehet.
 
Rég írtam, mert a flickr-ről nem tudtam belinkelni a képeket.... Azóta sok változás történt. Sajnos a nyár elején szerintem a meleg miatt feljött a HC szőnyeg, pedig már nagyon mutatós volt. Az biztos, hogy ilyen még egyszer nem lesz.

13596178323_af260ca483_c.jpg


Parvula mini elég strapabíró, úgyhogy ez helyettesítette, de kellet idő mire elterjedt. Ahogy az idő jobban melegedett, Reineckii mini is felszakadt. Aztán rájöttem, hogy nem a meleg miatt van ez, hanem a Hydrocotyle verticillata indái tolták fel a növényeket. Ennek hála mind a kettő kiűzésre került az aksiból. Továbbra is olyan növényeket szerettem volna, amiket nem kell kéthetente nyírbálni, így a stemek nem jöhettek szóba.

13699595455_9410e17685_c.jpg


Kipróbáltam a Rotala Bonsai TC-t és nagyon megtetszett. Alig kell nyírni, nem hisztis és ráadásul nagyon mutatós is. Ugyan ez a vélemény a blyxa-ról is, úgyhogy ez kettő növény most igen népszerű. A kövekre szeretnék algát növeszteni, a próbálkozást még csak most kezdtem.

14753266934_eca80c1a88_c.jpg


Ezen kívül a háttérbe raktam ludwig repens rubin, mert egy fórumtársnak sikerült felfutattnia az akvárium szélére, ami nekem is nagyon bejön

8239.jpg


 
Back
Oldal tetejére