• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi HT 240

Rég írtam, mert meg szerettem volna várni, amíg a riccardia beindul, de szerintem a kemény víz miatt nem nagyon kap lendületre sajnos... Mivel nagyon teszik ez a növény ezért lehet szétkapom a 240-es akit és lecseréltem egy 120-asra. Szeretnék egy opti white akváriumot, amit lágyvízzel üzemeltethetek. Ezzel viszont mindent le kell építsek (világítás, szűrés) úgyhogy dilemmázok...

15157063297_793d27cefc_b.jpg


15157019858_4f2dae0441_b.jpg


15156897350_d066838f45_b.jpg
 
Pöpec!(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)
Megkérdezhetem milyen fajta moha a középső kő tetején?
És a halak hogyváltak be, főleg a nagyobb kalászhalakra gondolok.
 
Utoljára módosított:
Pöpec!(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)
Megkérdezhetem milyen fajta moha a középső kő tetején?
És a halak hogyváltak be, főleg a nagyobb kalászhalakra gondolok.
Egyszerű karácsony moha. Szerintem is mutatós, ha jól van tartva, bár annyi hátránya van, hogy a kisebb leszakadozó hajtások tovább fejlődnek a parvulában, amit hetente csipesszel ki kell szedegetni. A nagyobb kalászhalaktól (törpe szivárványhal) sajnos meg kell váljak (1000 Ft a 6 darab). Az akvárium előtt nagy a mozgás és nem szeretik, elég félősek. Egyébként nagyon szép kék színűek és vörös az úszójuk.
 
Kicseréltem a neonokat és beindult egy nagyon durva bubizás a héten. quad lámpám van a gyári csövekkel (a növényeseket lecseréltem egy 6500 és egy 10000 k csőre) Múlt héten vettem négy grolux csövet, mert úgy tűnt bárhogy szenvedek a tápozással, co2-vel, vagy a szűréssel, semmi sem változik... A növények belassultak, az alga pedig kezdte átvenni az uralmat. Remélem ez eddig tartott és nem tovább!!!

15576545142_720b3400c3_h.jpg


15576546742_f2afea3a25_h.jpg
 
Gratulálok!
A parvulád mennyi idő alatt érte el a jelenlegi sűrűségét?
Ha jól látom, akkor két oldalról van a CO2 beoldásod? Szerinted van értelme?
A lámpában csak a növényeseket vagy mind a négy csövet kicserélted?
 
Gratulálok!
A parvulád mennyi idő alatt érte el a jelenlegi sűrűségét?
Ha jól látom, akkor két oldalról van a CO2 beoldásod? Szerinted van értelme?
A lámpában csak a növényeseket vagy mind a négy csövet kicserélted?
Mind a 4 csere lett és nem bánom! Sokkal korábban meg kellett volna tenni. A parvula gyorsan nő, de sokszor kell belőle szedegetni a jávai mohát. 240 literre szerintem kell a kètoldali co2 beoldás. A látványa nem tetszik ezért hamarosan külső reaktorra cserélem.
 
Akkor ha jól értem, akkor a két növényes lecserélted egy 6500k-s és egy 10000k-sra, a másik két cső esetében pedig maradt a gyári 6500K, csak Grolux lett. Jól értem?
 
Akkor ha jól értem, akkor a két növényes lecserélted egy 6500k-s és egy 10000k-sra, a másik két cső esetében pedig maradt a gyári 6500K, csak Grolux lett. Jól értem?
Mind a 4 grolux lett. A gyári növényeseket korábban lecseréltem egy daylight és egy 10000k neonra mert jobban tetszett a színe.

Nem akartam elhinni, de tényleg sokat számít mivel világítasz! Ezentúl fél évente cserélni fogom. Eddig azt hittem ez csak marketing...
 
Üdv!
Biztosan emlékszel rám, én vettem meg a JBL külső szűrőd. Ha hiszed ha nem, engem is megfertőzött az akvakertészet.... Nagyon sokat változott az akváriumod, mióta nálad jártam. Akkor még halaztál főképp, volt vitorlás szaporulatod is..:D Gondoltam írok h nagyon tetszik az akváriumod, szépen beindultak a növények! Én még nem indítottam el az akváriumot(most épp üres), de szinte minden cucc megvan hozzá. Esetleg ha ritkítasz növényt a közel jövőben, megtennéd hogy szólsz? Vennék át belőle, ha akkor már lesz víz a medencében. Remélem ez az utóbbi mielőbb bekövetkezik.:D Üdv
 
Nem olyan régen volt egy áramszünet és betámadott az alga mindenféle fajtája. Pár napig nem néztem rá és teljesen ellepet. Annyira ronda lett az akvárium, hogy teljesen elment a kedvem az egésztől, ezért nem is nagyon írtam. Pár kép a negatív állapotokról:

15846733340_52775a16c5_z.jpg


16033306412_65ed351f9b_z.jpg


15846730760_fc6d738d9e_z.jpg


16032047651_b13626e462_z.jpg


15847949489_e3079fde7c_z.jpg


16033304622_4f0e70232d_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére