• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi 182 literben

Sziasztok! Szóval a növények sűrűsödésére még egyenlőre várni kel :( , ugyanis elég szomorú dolog történt az akival, a talajom teljesen tönkrement, eliszapolódott. Így nincs más hátra, ki kell cserélnem a komplett talajt, és újraindítani az egészet. Sajnos erre a dologra nincs magyarázat, Viktorék sem tudják hová tenni a dolgokat, viszont nagyon korrekten álltak a dologhoz, kapok a GA-tól új talajt :) .Az új talaj JBL Madano lesz, a bibi csak annyi, hogy egyenlőre nincs sehol, és addig áll az aki, amíg az új talaj meg nem érkezik. De hogy valami jót is írjak, időközben beszereztem egy RO készüléket, amivel már tudok az akinak lágy vizet biztosítani, és így az új induláskor újra UG-t fogok ültetni. Szintén mai hír, hogy megjöttek a halaim( Nannostomus marginatus), de addig nem hozom el amíg nem rendeződnek a dolgok.
 
Igen hosszú időt kellett várni az új talajra, de sajnos nem lehetett kapni egy jó ideig, ezért nagyon elhúzódott az akim újraindítása. A JBL Manado talajt a az ADA talajjal ellentétben alaposan át kell mosni mielőtt az akiba kerül.A feltöltést igen lassan és óvatosan kell elvégezni, mivel ez a talaj nagyon könnyű, magas dombokat igen macerás csinálni belőle. Miután a talaj bekerült, visszapakoltam a köveket
DSCF3764_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ezek után letakargattam újsággal mindent, és nagyon-nagyon lassan feltöltöttem vízzel, és letakartam az akit.

aki_most_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Így ment az aki , persze közben végeztem vízcseréket rendszeresen. 2 hét elteltével bekerültek az első növények, egy nagy adag Didiplis diandra(köszönet Báró Péternek érte ;) ), a többi növény jövő héten érkezik.

DSCF3772_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A két külső szűrőbe bekerült 1-1 liter siporax, és még az aki feltöltése előtt a hátoldal kapott agy fóliát.
 
Szia Béla!

Örülök, hogy átvészelték a növények a hideget. Egyébként nagyon szépen alakul az akid, gratulálok! :clap:
 
Hajrá Pecás! Azt az aljzatot egy picit megigazgathatnád azért. :)
Milyen időtartamban mennek most a fénycsövek erre a pár szál gazra? :)
 
Na végre valami fejlemény, erre a projectre kimondottan kíváncsi vagyok. A talaj elhelyezése sokkal jobb lett így, hogy hátrafelé emelkedik, a kövek pedig még mindig nagyon jól néznek ki. :)

Apropó kövek, összesen hány kg kő van az akiban? Mekkora lehet a nagyobbak tömege? A nagyobb kövek alá tettél hungarocellt?
 
Péter: még egyszer köszi a növényeket, nagyon jól átvészelték a szállítást, és a hideget is
Luna: mielőtt feltöltöttem vízzel, és a szűrőket el nem indítottam, a talaj szép egyenes volt, de a flow ennyit alakított rajta, és nekem már így is tetszik ;)
A világításról: a neon 11-13-ig és 15-19-ig megy, a HQI 13-15-ig világít
ORphEus: ha jól emlékszem 18kg volt a 3db kő amit vásároltam, de egy összetört belőle :oops:(egyébként ez egy 3 köves akinak indult), a legnagyobb kő szerintem 6-7kg körül van, és csak a talajba vannak betéve, nincs hungarocell alattuk
 
És mit tudsz mondani az JBL Madano-ról?
Nekem is ez van, én csak pozitívumokat tudok mondani róla!
Mondjuk RO-val, lágy vizel már a Blyxa se lenne lelombozódva ,
amúgy azt is tervezel vásárolni?
 
kovka76 said:
És mit tudsz mondani az JBL Madano-ról?
Nekem is ez van, én csak pozitívumokat tudok mondani róla!
Mondjuk RO-val, lágy vizel már a Blyxa se lenne lelombozódva ,
amúgy azt is tervezel vásárolni?

A Manadoról egyenlőre sok mindent nem tudok mondani, mert nem rég van benne, de remélem nem lesznek vele negatív tapasztalataim ;) . Igazad van, valóban Blyxa-t tervezek, de sajnos a webshop link moderálva nem biztat semmi jóval, sajnos ezt a hideget nem nagyon bírják a növények, és mint tudjuk igen messziről érkeznek.
Az aki már valóban RO vízzel van feltöltve, így bízom benne, hogy meg fog maradni a Blyxa és az UG.
 
noh örülök, hogy sikerült elindítani. kiváncsi leszek milyen lesz a teljes növényzettel és árgus szemekkel figyelem a RO hatásait ;)
 
pecas62 said:
... de sajnos a webshop link moderálva nem biztat semmi jóval, sajnos ezt a hideget nem nagyon bírják a növények, és mint tudjuk igen messziről érkeznek.

Az igen messziről-t Dániára érted? Igaz nem tudom, hogy a Tropica, hogy szállít, de gondolom rendes, erre a célra kialakított járművel. Legalábbis mifelénk a virágos boltokba nagyon profi fűtött kaminyon jön minden héten Hollandiából. Ha meg Debrecenre értetted, akkor a GLS sajnos tényleg nem a legjobb erre a célra. Nem nagyon van jó megoldás, csak a személyes út, mármint Debrecenbe. :)
 
Az a baj, hogy ami Dániából jön Blyxa sajnos rossz állapotban érkezik meg :( .Ezért mondta VGábor, hogy ezzel a növénnyel várni kell addig, amíg meg nem enyhül az idő. Ha lenne jó Blyxa Debrecenbe már indulnék is érte ;) .
 
Ma megkaptam az utricularia-t a Tropicalfishtől. Ez még magában nem nagy dolog, mert a vevő megrendeli, a bolt pedig ha van neki, küldi. Igaz egyáltalán nem mindegy, hogy hogyan, milyen állapotban kapod meg az általad kiválasztott növényeket. Szóval délelőtt postás csenget, csomagot átad. Beviszem és kibontom a papírból, egy 3-4 cm vastag hungarocell dobozban, becsomagolva jöttek a növények, de az érdekesség a doboz alján volt egy jégakku képében :shock: , ami most nem a hűtést szolgálta, hanem a növények megfázásának elkerülésére volt hivatott :clap: .
doboz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt csak azért írtam le, hogy mindenki láthassa, vannak még üzletek akik odafigyelnek arra amit csinálnak. Eddig sem tudtam a Tropicalfishről elfogulatlanság nélkül beszélni, remélem ezek után mindenki megérti, miért.Mondanom sem kell, hogy ezek után, hogy a növényeim ilyen jó állapotban megérkeztek, sokkal jobb kedvvel kezdtem neki az ültetésnek. Fotókat majd később csinálok ;) .
 
várjuk aképeket, egyénként meg csak országunk legjobb akvarisztikai boltjáról beszélünk, nekem is csak pozitív kritikám van a bolttal kapcsolatban :D
 
Hát nem ma kezdték Gabi bátyámék!
Amúgy megbízható szavatartó embernek ismerem!
De,várjuk a képeket pecas62!
 
Én ma a GA tápokat kaptam meg onnan (mert ott van készleten, bibibíííí).
És én is kaptam vele jégakkut.
Ez már döfi.
 
Eltelt két hét az utricularia ültetése óta, gondoltam megmutatom a mai állapotot. A didiplis nagyon beindult, jövő héten már nyírni kell, az UG-n egyenlőre semmilyen változást nem látok(rossz irányút sem ;) ), ezért reménykedem benne, hogy megmarad. Középről még a Blyxa hiányzik, de előbb-utóbb az is meg lesz.
DSCF3804_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

1076452474DSCF3805_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ha jövő héten lesz időm, elmegyek Debrecenbe a halaimért, most már be lehet rakni őket :p .
 
Szépen alakul, gratula! Az utricularia nagyon jó színben van, szépen sötétedik.

Egyébként, tekintve hogy nem kis távra vállalkozol amikor a halakért indulsz.... Javaslom szerelkezz fel némi étellel és persze egy "kevés" itallal is, nehogy megszomjazz az úton. Mellékesen jegyezném meg, hogy itt felénk is vannak ám szomjas emberek, így ha netán maradna belőle, ígérem nemhagyjuk megromlani ;)
 
pecas, te lehet nem veszed észre, de én határozottan úgy látom, hogy az UG kicsattan. Szép színe lett és mintha kicsit dúsult is volna. De legalábbis átalakult a víz alatti élethez. Szerintem bíztató a kép meglátjuk elindul e a következő 1-2 hétben. :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére