• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi 182 literben

pecas62

Kertész tanonc
Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy elindítsam az új akimat, és ezt szeretném veletek megosztani :) . Az akvarista múltamról röviden annyit, a lányom szertett volna hörcsögöt, tengerimalacot tartani, amit nem engedtem meg neki(szívtelen apa ;) ;) ), így jött a gondolat, akkor legyen akvárium. Nem büdös, nem hangos, nem szőrös. Természetesen a kezdeti lendület után rám maradt az akvárium gondozása, ami azóta 2.számú hobbivá nőtte ki magát(első a peca).Az interneten rengeteg gyönyörű fotót lehet találni növényes akikról, gondoltam csinálok én is valami hasonlót. Nagyon sokat próbálkoztam a növények életben tartásával, de valahogy soha nem jött össze, már kezdtem feladni az egészet, amikor megtaláltam Nigro blogját(ugye ismerős nektek is :D ).Ekkor új lendületet kaptam,és csak olvastam, tanultam, gyűjtögettem a hozzávalókat. Mivel még akkor nem volt GA, nem bizonyult egyszerű feladatnak ezek beszerzése, amit bizony ma játszi könnyedséggel megteszünk.Szóval elkészült a 250 literes növényesem, amit gondozgattam, bírkóztam az algákkal kisebb-nagyobb sikerrel, de az enyém volt.

els__n_v_nyesem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Viszont már ekkor tudtam, hogy nekem iwagumi akvárium kell, ezért eladtam a akimat, és megkezdtem az új aki összerakását. A régiből a CO2 rendszert és egy külső szűrőt tartottam meg. Az új aki paraméterei:
méret: 90x45x45, 8mm-es üvegből, merevítés nélkül, csiszolt élekkel, színtelen ragasztással
állvány: saját készítésű fémváz 25x25, 40x40 zártszelvényből, állítható magasságú talpakkal, fehér bútorlappal borítva
világítás: 150W HQI+2x24 T5 függesztve
szűrés: JEBO 868 1200l/h + Eheim 2075 1250l/h + ADA Bakterball
CO2: nagynyomású palack, mágneskapcsoló,tűszelep,DAZS spiráldiffúzor bubiszámlálóval, Drop checker
táptalaj: Torpica Plant Subsrate
aljza: ADA Malaya
dekor kő: DRAGON stone
tápozás: az első hetekben ADA Brighty-K, majd valószínű GA, Easy Carbo
növények: utricularia graminifolia, echinodorus tenellus, blyxa japonica, blyxa auberti, eleocharis vivipara
halak, élőlények: még nem tudom, de még ráér :)

Képek az új akiról, berendezésekről:
f_mv_z_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


femvaz_oldalfalak_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


femvaz_oldalfalak_elolap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


szekr_ny_aki_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


szerenybelso_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


szekrenybelso_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


szekrenybelso_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


szekreny_talaj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


vilagitas_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


difi_homero_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A növényeket erre a hétre rendeltem meg a Tropicalfishtől, de lebetegedtem, így a jövő hétre marad az indítás ;)
 
Eddig szépen néz ki, kiváncsian várom a folytatást ;) Az előző is szép növényes volt:)


Viszont az a fektetett co2 palack szerintem életveszélyes!
Nem tudom üzemel-e, ha igen akkor valszeg 50% alatt van a töltöttsége, így a kimenő csonk alatt van a szint, de ha 1x teli töltöd, nagy gond lesz.
A co2 palackokban a gáz nagy nyomáson van, így a gázból folyadék lesz. Az állított palackban a fent kilépő gáz mindig utánpótlódik a folyadékból. Amikor a folyadék-halmazállapotú gáz elfogyott, a palackban ekkor kezd esni az 50-70bar nyomás.
Ha Te oldalra fordítod a palackot félő, hogy a nyomás nem a gázt, hanem a folyadékot fogja átnyomni a reduktoron. Ez sűrűbb közeg, a levegőn (mivel kisebb a nyomás, mint odabent) ismét gáz-halmazállapotúvá alakul, mikőzben lehűti a környezetét. (Gondolj a szódásszifonba csavarható patronra.)

Lefagyhat, letörhet a reduktor, a hirtelen kilépő nagy nyomás csúnya károkat okozhat. + akváriumba, levegőbe tömény co2 kerülhet!
1 fokkal jobb, ha a reduktor felfe néz, igy a kilépő pont magasabban van, mint a folyadék. A legbiztosabb azonban, ha rögzítve áll a palack (az is veszélyes, ha kinyitva dől el).
 
Proci megelőzött, de én is akartam írni; biztos, hogy jó ötlet elfektetni egy CO2 palackot...??
 
Proci és OrPhEusz!

Köszi az észrevételt, ezt nem tudtam, egyébként helyhiány miatt került oda a palack, de majd a palack talpát lentebb engedem, hogy véletlenül se forduljon elő vele semmi bibi :)

Dyin!

Remélem nem :(
 
A palacknak SZIGORÚAN FÜGGŐLEGES állásban kell lennie, szóval még a "ferde" megoldás sem tökéletesen biztonságos.
A nagynyomású cucc nem veszélyes, de a szabályokat be kell tartani. Én lebeszélnélek a félmegoldásról is...

Tudom, hogy gány, de úgy sem fér be függőlegesen, ha kifúrod az alját és a palack kvázi a "földön áll"? lehet borítani még mindig utólag a palack körül fa-színű fóliával a földnél a cuccot.
 
Meghallgatva tanácsotokat, a mai napon sikerült egy kis barkácsmunkával és egy palackcserével megoldani a CO2 palack elhelyezésének problémáját ;) .
Mégegyszer köszi az észrevételeket, jó tanácsokat.

upgrade_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A tegnapi estén bekerült az aki a végleges helyére, és felszereltem rá a világítást. Ez a jelenlegi állapot:
szek_vil_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
.
A hét végén valószínű belekerül a talaj is a kövekkel együtt. Növények jövő hét csütörtökön érkeznek
 
A mai napon bekerült az akiba a táptalaj, az aljzat és a kövek.
aki_kovek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

aki_kovek2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hamarosan feltöltöm vízzel, és elindítom a szűrőket is.
 
Pecas, azt kell mondjam ez profi lett. K***a jól néznek ki a kövek.
Igazi sziklák. Azt kell mondjam ha a növényesítést nem rontod el ez lesz a legszebb iwagumi aki amit kis hazánkban látni lehet.

Mázlista vagy a kövekkel, ha akartam volna sem tudtam volna jobbat választani. Igazi sziklás látvány.

Viszont egy dologgal még izgalmasabbá teheted a művet. Ha az aljzazot itt ott valós domborzattá alakítod. Legyen benne hepe hupák attól kevésbé lesz ennyire sík a kép.
Sima vastag lapos festő ecsettel, vonalzóval is formázhatod a talajt. A köveket már nem bántanám csak a talajt simogatnám meg itt ott.
 
Én is éppen azt javasolnám, amit Viktor. Egy kis domborzat szebbé tenné az egészet, plusz egy kicsit talán jobban benyomtam volna a köveket az aljzatba. Szép munka. :)
 
A domborzaton úgy alakítanék, hogy az előlaptól hátrafele emelkedjen. Túl magas az előlap mentén a talaj és nincs semmi "térhatása" a laposságtól. Emeld meg hátul az előtér róvására - a kövek mozgatása nélkül - és sokat segít majd a képen.
 
Nem vagyok egy nagy iwagumi fun, de valóban nagyon jól sikerült a kövek elhelyezése. Az aljzat megdöntése valóban elmaradt, ezen tényleg változtatni kellene. Bár sok szó erről nem esik, de ennek a tisztaság és tisztíthatóság szempontjából is nagy szerepe van.
 
Hát eljött a várva-várt nap, reggel a futár meghozta a debreceni webshop link moderálva-től a növényeket. A dobozt kibontva nem ért csalódás :D , Gábor a tőle megszokott, csodálatos minőségű növényeket küldött(szerintem nagyon nagy mennyiség volt egy-egy adag). Nekiláttam, és beültettem a növényeket. Azt még el kell mondanom, hogy paráztam az ültetéstől, a régi tapasztalatok alapján, de ebbe a talajba öröm az ültetés, nem akar állandóan feljönni a növény, leszúrod és ott marad.Nem a reklám helye, de tényleg nagyon jó a talaj ;) .
Íme a végeredmény:
DSCF3722-21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF3723-21_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
:shock: :eek: ...stb. Gyönyörű! Kíváncsi vagyok, hogy a utricularia graminifolia milyen lesz. Hajrá!
(Ha egy héttel hamarabb meglett volna és berakod a "Dragon Stone. Találd meg a legszebb akváriumot " játékba akkor egy micro/macroval gazdagabb lennél. ;))
 
Hát ez már így 1 naposan tök jól néz ki!

Nem csak az akvárium, hanem ami körülveszi (állvány, világítás, felfügesztése). Látszik, hogy gondos tervezés előzte meg a kivitelezést.

Gratula.
 
Nem semmi lett az eredmény Kolléga! És ennél már csak szebb lesz. :)
Éljenek az Iwagumi akváriumok!!! :D
 
Azta ..... :)
Hát erre nem találni szavakat, gyönyörű lett, nekem nagyon tetszik, s végre egy gyönyörű iwagumi, remélem még több ehhez hasonló lesz iwagumiból, mert keveset látni belőle.
A kompozíció is jó lett....

Gratula.
számomra rossz hír hogy még egy ellenfél lesz (szerintem indulj el vele) HAC :lol: :lol:

Szerk: miért cserélted ki eheim végekre a Jebo-t, csúnya volt vagy nem volt hozzá?
 
Back
Oldal tetejére