• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iwagumi 182 literben

Már a napló indításától kezdve folyamatosan figyelemmel kísértem a bejegyzéseket, de direkt nem írtam semmit egészen mostanáig. Én is vártam a növényeidet és imádkoztam, hogy a nagyon jól sikerült hardscape-t nehogy véletlenül is elbaltázd a növényekkel, de most már látom, az aggodalmam teljesen felesleges volt :D

Nagyon szépre sikerült az akvárium, gratulálok hozzá és bizony ott a helye a HAC-n, mert nagyon ütős akva fog kikerekedni belőle. Hajrá!
 
Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat :oops: , továbbra is megpróbálok jó gazdája maradni az akinak :D .
 
Én is gratulálok! Annyira profi lett, hogy már csak azzal lehetne fokozni, ha 5cm-t előbbre huztad volna az akit, és a lámpa megvilágítaná a hátteret. Vagy más háttér terved van?
 
Nagyon jó lesz ez az akvárium!Azonban a fűrészporos tapéta sajnos ront az összképen!Maga a fehér háttér nagyon jó, csak sima legyen.
 
Lehet, hogy egy sima felület jobb lenne, de az étkező teljes átalakítására nem volt engedélyem ;) .
 
Szevasz Pecás!

Eljött az idő,hogy én is gratuláljak az akváriumodhoz! GRATULÁLOK!!! ;) Tényleg gyönyörű lett. Nem volt hiábavaló a sok tervezgetés. A türelem meghozta gyümölcsét. Csak így tovább!
 
Már kíváncsi vagyok mikor raksz fel képeket!
Tényleg nagyon jól sikerültek a ,,sziklák,, természetes hatásuk, 5-ös !
Gratula!
 
Szóval, mivel a HAC-ra való nevezés most fordult célegyenesbe, és senki nem lövi el az utolsó puskaporát, magyarul senki nem publikál , kivéve Nigrot és Viktort, ezért úgy gondoltam én is az ő útjukra lépek. A HAC-ra való nevezésről sajnos le kellett mondjak, mert mint azt többen tudjátok az összes utricularia a blyxaval karöltve tönkrement :( . Így szinte az egész akit újra kellett ültetni. Mint utólag megtudtam, az utricularia 4KH-s vizet igényel, nálam a víz 20KH-s, így egyáltalán nem csoda, hogy elmenekült a vízből :) . Rajta vagyok egy RO készülék beszerzésén, mivel nem adom fel a reményt, hogy szép UG gyepem legyen az akvárium elejében ;) . A megmaradt tenellus és didiplis mellé most HC-t, Viviparát. Blyxa japonicat és parvulát rendeltem a Tropicalfishtől, amit ismét tökéletes minőségben kaptam meg(ez itt a reklám helye :) ). Reményeim szerint ezek a növények most már megmaradnak, hiszen minden földi jót megkapnak( legalábbis remélem), tápozás EI szerint Green Aqua Macro és micro, CO2 3bubi/sec, T5 11-13-ig, HQI 13-19-ig világít. Ha valami mégsem tetszene a növényeknek, még mindig lehet változtatni és javítani. A növényeket csütörtökön kaptam meg, rögtön beültettem őket, és jelenleg jól érzik magukat (remélem).
DSCF3744-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF3745-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF3746-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Remélem így is tetszeni fog nektek, de az igazi az lesz, ha újra beültetem UG-val és az meg is marad.
Ja, és Viktor ígért egy külön versenyt, remélem nem felejti el :lol: .
 
Valóban jól néz ki, és az elrendezés is nagyon tetszik.
Viszont valamire nagyon figyelned kell: a növények mennyiségének jóval nagyobbnak kell lennie induláskor! Ilyen kismennyiségű növénnyel az egyensúly nehezebben áll be, az oxigénellátsása az akinak sokkal rosszabb és az algásodás esélye is sokkal nagyobb. Tudom, hogy egy vagyon teletömni egy ilyen akváriumot növényekkel, de muszáj minél sűrűbben ültetni már indulásból. Ezt sokan elhanyagoljuk, és megszenvedjük később.
 
Világos háttérnek lehet kivülről az akira ragasztani öntapadós, matt matricát - ettől tejüveg kinézetű lesz a hátsó üveg. Valahol Oliver Knott csinált ilyet és jól is néz ki, de linket már nem tudok.
 
bagesz said:
Világos háttérnek lehet kivülről az akira ragasztani öntapadós, matt matricát - ettől tejüveg kinézetű lesz a hátsó üveg. Valahol Oliver Knott csinált ilyet és jól is néz ki, de linket már nem tudok.

nem kifejezetten matricák ezek. inkább ilyen üveg dekor fólia.
 
Valóban nem matrica, hanem öntapadós dekorfólia, amit többnyire tekercsben lehet kapni és kérésre méretre vágják, az ára nm-re megy és annyira nem is olcsó. Lelőhelyek: Praktiker/Obi-tól a sarki papírboltig. Szerintem jól néz ki, mert teret és némi távlatot is ad az akinak ha valaki ragaszkodik a világos háttérhez.
 
Ma voltam egy grafikus barátomnál, ő ajánlott kétféle fóliát, az egyik nagyon jó lehet, felragasztás után az üvegnek homokfúvott hatása van, sajnos nem olcsó a fólia, 7500Ft/m2, de csak fél m2 kell belőle ;). Egy kis sávot felragasztottam a hátoldalra, most barátkozom vele, tényleg jobban néz ki mint a fűrészporos tapéta :), valószínű bevonom ilyennel az egész hátsó üveget.
 
Az lesz az! De én nem emlékszem, hogy ennyire drága lett volna, nekem valami 2-3000/nm ár rémlik. Egy kis utánjárást megér. Ja igen, Oliver Knott használ halványkék háttérfóliát is, egészen más hatása van de szép. Más meg átmeneteset ragaszt. Ezzel legalább úgy el lehet játszadozni mint a kövekkel.
 
Back
Oldal tetejére