• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

IAPLC 2015

Kicsit oldjuk a téma feszültségét itt van ez az akvárium,árulja el nekem valaki meddig kell így idomítani az Amandákat hogy hátulról előre ék alakban ússzanak a front üveg felé :facepalm:

Látod itt már az alap feltevésben van a hiba ugyanis ezek elölről úsznak hátra nem pedig fordítva. :D Egyébként halfüggő, tegnap fotóztam az akit és az amandák tök jól úszkáltak maguktól oda-vissza és néha hátra is.
 
Érdekes módon az amandák nálam is ugyanígy úsztak egyszer, versenyfotózás alkalmával. Nekem nem tetszett, így nem is mutattam nektek. De ha már így szóba került, este előásom a fotókat.
 
Jogos a felvetés és talált süllyedt (y) na de akkor is hogyaaaaaan úsznak így :facepalm:
Egyiket se szelídítettem még,de szerintem a serpa egyszerűbb eset lehet ilyen szempontból,mint az amanda.

Fentiekhez hozzá szólván meg azon gondolkoztam,hogy nagy kitolás lenne mondjuk,ha nevezési feltétel lenne a versenyekre egy működő napló léte?
Persze nem kell napi szinten naplózva legyen,az nem buli,ha az akvárium kárára van naplózva,de legyen nyoma a munka folyamatnak.:whistle:
 
Ez a szabály rettentő hobbiromboló hatással bír szerintem, és hiába moderálta ki valamelyik finomlelkű haverunk az eredeti posztból is.

Öreg, régen volt már békemenet, vagy mi a gond? :D

Hát ezzel szemben a tény az, ...

hogy a tavalyi versenyen a jelentkezési űrlapon feltüntettem, hogy ezt az akváriumot neveztem korábban a HAC-on. És pontozták. Kaptam valami eredményt a középmezőnyből és kész, tök jó. :p
ezt megtehetné mindenki és a jó hangulatot azt sem csorbítaná, ha a legnagyobbak megdöbbentenének, ahogy @eMZé írta. :geek:

Olyan parttalanak tűnik ez a beszélgetés, pedig csak annyit szerettem volna meglibbenteni, hogy ne fanyalogjunk már mindenen. Erre valahogy egyéni és közösségi módon is nagyon képesek vagyunk mi magyarok, pedig kár érte, feleslegesen kesergünk sokszor a semmin, miközben nem vesszük észre a jó dolgokat.
 
Utoljára módosított:
Érdekes olvasgatni a különböző véleményeket. Magam részéről TZ-vel osztozom a gondolatokban..... sajnos nap közben nem jutottam géphez hogy írjak :(

Sajnálom, hogy nincs megosztás és nincs napló. De ahogy most is csak egy kicsi része az embereknek mutogatja magát, akkor sem lenne ez másképp ha lehetne.
A többséget pedig ez egyáltalán nem érinti a titoktartás, de tényleg. Engem sem zártak ki idén pedig végig dokumentáltam. Ez kifogás.

Némi önértékeléssel mindenki eldönthetné, hogy miért megy. Ténylegesen a top 50-100-ért és véresen fog küzdeni a dobogóért, vagy egyszerűen a játék kedvéért.
Ha utóbbi akkor nincs értelme rejtegetni. Senki sem fogja lemásolni. Más versenyen pl HAC-on nem lepődünk majd meg. Nem gond. Tehát ha nem vagy a legjobbak között naplózz! :)

Hogy a legjobbak külföldön mutogatnák e az akváriumaikat? Szerintem nem. A verseny annyira kiélezett az első százban, hogy nem tartom elképzelhetőnek, hogy emiatt esetleg hátrányt szenvedjenek.
Nem a pontozásban, leginkább a hibák felfedezésében. Mások előnyt szerezhetnének néhány hibából stb. A meglepetés is működik sajnos. Ezt nem tudja kizárni senki. Lehet abban leli élvezetét a művészlélek, hogy meglepjen mindenkit.

Nem csak a naplókból tanulunk. Lehet azt a végleges fotóból is. Pl az építés részét ültetést stb. Úgy sem akarod megcsinálni ugyanazt. Egy végső fotó azért sok mindent elárul a szemnek.
A tanulás elvitathatatlan része a versenyzésnek. Amiből nem csak a komolyabban versengők tanulnak, de mindenki más is.
A versenyek tágítják a határokat. Folyamatosan olyan ötletek kerülnek elő amiért felülvizsgáljuk magunkban a pesszimista, negatív gondolatokat. Saját magunk határait.
Én ezt a részét kifejezetten élvezem. Nagyon inspiráló amit más kreatív elmék dobnak az asztalra évente. És itt most beszélhetnék magyar vonatkozásban is, mert pl @bandee vagy @Matyi akváriuma számomra nagyon is inspiráló volt idén. Ahogyan inspiráló volt @Cecska erdei kis kuckója vagy szavannája. De @letsgodisco sosemmentCO2demégislettszépfotó akváriumáról :) Versenyek nélkül ezek többsége sosem épült volna meg, mert a hétköznapokhoz nehezek.

Lehet csak másolni akarod ezeket az akváriumokat, lehet felhasználsz egy ötletet belőle, megtetszik egy rész amit használt és tovább segít egy határon a következő akváriumnál.Egy növény más felhasználási módját látod stb.

Érdekes ez a versengés, mindenki másért csinálja. Hírnévért, elismertségért, barátságért, kapcsolatokért, a klub kedvéért vagy hogy a barátoknak mutogassa, üzletért stb. Különbözőek vagyunk.

Nem kötelező versenyezni és nem csak erről szól a hobbi. Aki versenyez és élvezi a játék részét az nem kesereg. Bár kicsit az IAPLC és az ADA ekézését érzem, azért nem nagyon lenne az AGA versenyen értékelhető termés ha nem lenne előtte egy IAPLC.
Ez a versenyek őse a többiek a farvízen mozognak és színvonalban ha lekapjuk az IAPLC-re készült akváriumokat nem nagyon versenyképesek.

Ah sokat lehetne még írni. Aki szeretné publikáljon. Aki nem akar versenyezni ne versenyezzen.
A hobbinak a versenyek borzalmasan jót tesznek még akkor is ha időnként érzelmileg felkavaróak, megmagyarázhatatlanok vagy átláthatatlanok esetleg nélkülöznek minden logikát.

És még egy gondolat. Sokan megszólják a versenyre épített akváriumokat, hogy a fotózásig megy a feszítés utána kuka minden.
Oda kell állni és olyan szinten intenzíven művelni ahogy azt az ambiciózusabb hobbitársak teszik. Napi néhány óra elfoglaltság több hónapon keresztül. Annyi időt tölt az akváriummal amit egy hagyományos akvarista talán néhány év alatt összesen vagy még többet is.
Pont mint a versenysportban. És a versenyek között kicsit el lehet ereszteni magunkat, lehet kajálni pocakot növeszteni stb. Nálam is most lámpa nélkül pöfög a gép várja, hogy újra felpörgessem :)
 
IALPC 2015.225 helyezést értem el ezzel az akival!Kicsit csalódót vagyok(voltam),de mar mennek az előkészületek a jövő évi versenyre.Érdekes,hogy a verseny fotó pont 3 honapossan lőttem,de 1-2 hónappal később volt a legszebb(sztem).
2.jpg

Remélem nem veszed tolakodásnak, ha picit megkritizálom az akváriumot. Jó szándékkal teszem és hogy segítsek.
Picit úgy érzem többet látsz bele az akváriumba mint ahol jelenleg tart. Ne legyél csalódott. Ez a helyezés saját véleményem szerint jobb, mint amit az akvárium mutat magából.
Ezzel a háttérrel sosem nyerhetsz. Ez alap! Levon a természetességéből. Szép kontrasztot ad a növényeknek, de kicsit giccsessé is teszi azt. Finom ne hivalkodó hátteret válassz különben elveszi a figyelmet arról amit néznem kellene!
Szépek a növény színek, jók a növények. A bal oldali üveg melletti susnyás idegenül hat az akvárium többi részétől.
Alapjaiban sablonosnak mondanám a berendezést, nagyon sok ilyet látni, már ez is sokat levon az értékéből.
A hátsó vörös sor jó, de valahogy nem alkot egy egészet. Jobb oldalon talán még zavaró is, hogy a micro bokor felett 10 cm-vel egyenes stemeket látok. Mintha egy fal lenne.
Bal oldalon kicsit keverted és rövidebb, jobban egységet képet a növényekkel. A kis fotódon nem látszik, de nálam a nagyfelbontású képen jön a talaj is. A talaj közeli dolgok szépek. Az alpja úgy érzem jól el volt találva talán itt is csak az egyediség különleges csavar hiányzott. De a hónapok alatt a fejedre nőtt a sok lassú növény és szerintem a jelenlegi formában kicsit túlnőtt állapotot mutat.
A fantomok nagyok ide, elrontják az arányokat.
A bal tükröződés sokat elvesz a képből. Nézd meg a jobb oldalt, hogy a jó lezárással mennyivel jobban mutat a tükörkép is.

Biztos lenne még sok amit el lehetne mondani. Tényleg ne vedd sértésnek. Úgy érzem áltatjuk magunkat, egy jó pozival, ha még nem tartunk ott.
Hidd el ha olyan lelkesen műveled, ahogy az utóbbi években akkor jönni fog az eredmény.

A múlt évi bajnok Wollinski sem úgy kezdte hogy dobott egy bajnok agyas akváriumot.

Nézd meg ezt:
Installation et entretien d'aquariums

A felső sor világklasszis az összes többi egy másik liga. Eljött az ideje és ráérzett valamire. Próbálja kerülni a sablonokat és figyel a részletekre. Drukkolok neked @kuchi egy nagyobb sikerért a jövőben, de ahhoz ennél még több kell.
 
na de akkor is hogyaaaaaan úsznak így

Mi mindig szemből próbálunk fotózni. Az akváriumok nem körbejárhatóak. De egy körbejárhatónál simán lehet őket így terelni. Szemből sajnos tényleg nem megy. De hátulról felülről stb megoldható.
 
Remélem nem veszed tolakodásnak, ha picit megkritizálom az akváriumot
Nem.Söt örülök,hogy valaki véleményt formál.
Ezzel a háttérrel sosem nyerhetsz.
Ez a fotozäs estélyén valami elborult az agyamba,végig a fehér hätterel terveztem,de azt hittem ez teszi kicsit mässä az őszképet!Tévedtem!
Hidd el ha olyan lelkesen műveled, ahogy az utóbbi években akkor jönni fog az eredmény.
Remélem!Igazäbol mindig valahogy a vege fele szúrom el(formäzäs,fotozäs),de rajta vagyok az ügyön.
Meg egyszer köszönöm szavaid,3x-is átolvastam,es tanulok a hibäimbol!
 
Utoljára módosított moderátor által:
A felső sor világklasszis az összes többi egy másik liga.

Nem osztom a véleményed, szerintem az alsó sor három nanója zseniális, könnyed, néhol abszurd kissé, összetéveszthetetlen.
a középsor két szélső akija szintén... a három felső nekem inkább azt mutatja időrendben, hogy kezd egyen zakót felvenni a garbó helyett, s beállni a sorba.
félreértés ne essek. Zseni a csóka.
Ez meg csak egy vélemény... :sorry:
 
Nem osztom a véleményed, szerintem az alsó sor három nanója zseniális, könnyed, néhol abszurd kissé, összetéveszthetetlen.
a középsor két szélső akija szintén... a három felső nekem inkább azt mutatja időrendben, hogy kezd egyen zakót felvenni a garbó helyett, s beállni a sorba.
félreértés ne essek. Zseni a csóka.
Ez meg csak egy vélemény... :sorry:

Ok akkor máshogy mondom. Az alsó hatot el tudnám képzelni, hogy itt a fórumon látom megépítve. A felső hármat nem (most még nem). Mindegyik akvárium szép természetesen a maga módján. (y)
 
Remélem!Igazäbol mindig valahogy a vege fele szúrom el(formäzäs,fotozäs),de rajta vagyok az ügyön.

nem vagy egyedül az esetek többségében én is. sokszor már későn esik le, hogy túlmentem a ponton. már nehéz visszakorrigálni növény ügyileg....

Meg egyszer köszönöm szavaid,3x-is átolvastam,es tanulok a hibäimbol!

Tényleg csak azért írtam, mert sokat építesz mostanság és érzem, hogy a jobb eredményért mennél. Ha gondolod érdemes megosztani akár privátban is az akváriumot építés közben, hogy lehessen segíteni még közben.
Sokan csinálják ezt privátban és küldözgetik véleményezésre másokhoz. Ha csak egy picivel lesz jobb már megérte.
 
És még egy gondolat. Sokan megszólják a versenyre épített akváriumokat, hogy a fotózásig megy a feszítés utána kuka minden.
Oda kell állni és olyan szinten intenzíven művelni ahogy azt az ambiciózusabb hobbitársak teszik. Napi néhány óra elfoglaltság több hónapon keresztül. Annyi időt tölt az akváriummal amit egy hagyományos akvarista talán néhány év alatt összesen vagy még többet is.
Pont mint a versenysportban.
Kollégák! Ahogy Vik írta és véleményem szerint is a hobbi és a versenyakvárium teljesen más!!! Ha elolvassátok az idézett sorokat, akkor lefordítom az én akváriumomra:
1) inspiráció keresése (valami minimál köves, de mégis kicsit másként mint eddig. Idő: kb a IAPLC2014- es nevezés leadását követően 2014 decemberig
2) miből lehetne megépíteni, hol van ennyi mennyiségű lávakő??? Persze nem a bóvli vörös színű! Idő: kb. 1 hónap
3) legózás: hogyan lehetne megépíteni a scape- et, hogy ne dőljön össze, mint egy kártyavár Idő: kb 2 hét legó a garázsban a műhelyasztalon, közben folyamat kőaprítás, faragás, ragasztás, pfffff. Ha visszagondolok rosszul is vagyok! Ez után 1 hét legó az aksiban, mert persze ott már teljesen mást mutatott, mint lent a garázsban!
4) Riccardia rögzítés kigondolása: a joghurtos cucc nem aktuális, akkor hogyan??? kötözés nem kivitelezhető! Akkor csak "simán" rányomkodom a kövekre... De akkor feljön!!! Ötlet: rányomkodom és 1 hónapon át lököm neki az ultrahangos ködgenerátort, párologtatót. Idő: napi szinten fél óra, mert ki kellett szívni vékony csővel az egész napi párásításból az összegyűlt lágy vizet!
5) 1- 1,5 hónap után víz alá merítés. Természetesen kezdődtek a vízcserék... Első héten naponta 50%, második héten 2 naponta 50%, harmadik héten 3 naponta 50%, majd a 4. héttől beálltam a heti egyszeri vízcserére
6) 1 hónapot adtam a Riccardiának a víz alatt hogy erőre kapjon
7) innentől kezdve indult az élet: szutyok kompakt gép elő és fotó. Feltöltés gépre és elemzés, aztán nyírás, fotó, feltöltés, elemzés, nyírás
Az utolsó 3 hétben nem hazudok NAPONTA 2-3 órát foglalkoztam vele!!! Képzeljétek el, hogy hányszor kellett legugolnom, lehajolnom addig a síkig ahonnan szerettem volna a versenyképet elkészíteni, hogy másnap izomláz lett a combomban! Na jó, lehet azért mert tápos vagyok, de nem hiszem...

Nem kell összeadni az időket, hogy mennyit is kell foglalkozni egy versenyakival, de azt mindenki láthatja hogy ez egy bizonyos cél (pl. top 200 vagy 100, na adj Isten top 27.) után már nem hobbi!!!

Ha bátyám lowtech akiját megnézem.... (pedig 2011- be ő fertőzött meg)
Öcsi valami szépet rakjunk össze: scape 30 perc, növényesítés kb. 2 óra, utána természetesen a vízcserék tápozás stb, jah azt megnyírja kb havonta egyszer fél órában!
És nem bántásként, gyönyörű növényes kellemes aki, de még véletlen sem jut eszébe versenyeztetni, mert tisztában van az akváriuma "lehetőségeivel"...
Na ez hobbi, de a fentiek marhára nem!!!
És természeten rosszul volt, amikor régebben bármikor hívott és leráztam, mert nem értem éppen rá... Gondolhatjátok, hogy mivel is voltam elfoglalva a fináléban

Ez kizárólag az én meglátásom ezzel a versenyzés, megmutatom- nem mutatom sztorival!!!
Osztom Vik gondolatait, pláne az "üzleti nyereséges beírásokra" történő reagálását... Azért ne felejtsük el, hogy ki teremtette meg a növényes akváriumokat világszinten, aztán Magyarországon ki volt az a 3 növényfej, aki belevágott egy ilyen buliba...
Szóval a lényeg, hogy az okos ember nem sza.ik bele saját fészkébe...
Jelentem, befejeztem!
 
És a mai kibeszélőshowt @letsgodisco indította mégis nem olyan rég pont az ő akváriuma volt az ami a neten mások által megosztva szembejött velem. Jó volt ránézni!
Még kicsit büszke is voltam még akkor is ha ahogy mondod ez egyéni teljesítmény. Eszembe jut ahogy az elődje készült, ahogy beszélgettünk róla, ahogy naplóztad, ahogy rövid időre is de részesei lehettünk az építésnek.

Nem versenyre készült, de mégis megtalálható benne némi versenyzéssel kapcsolatos hozadék :)
A bonbon a tejszínhab tetejére pedig egy olyan fotó ami évekre kívánatossá teszi ezt az akváriumot. Mehet a falra bekeretezve!

Megtekerted a fotót? Persze, de ez miért baj? Tök nehéz visszahozni azt a vizuális élményt amit ott élőben kapsz. A legtöbben csak erre törekszünk.
Egy jó fotó közel jár, de ahogy a bolti látogatók is mondják, szuperek a fótók, de nem tudják visszaadni azt az élményt amit élőben látnak..... azért megpróbáljuk.


tumblr_nrn07xbpzu1rfc73zo2_1280.jpg
 
Back
Oldal tetejére