• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Na ilyen volt a terv a gyepre, tartottam is magam kb. hozzá

View attachment 26321gyepesítés terv by Attila Szántó, on Flickr

Feltöltve, szűrők ketyegnek:

View attachment 263222017-02-17_05-21-29 by Attila Szántó, on Flickr

Sajnos a CO2 nem ketyeg, mert az új palackról nem tudtam leszedni a kupakot... rá van feszülve nagyon durván. Hétfőn jön az új, idegesít de ez van.
Táp, EC megy már ezerrel. Világítás 65%-on egyelőre 6 órában.
Mi a különbség a Crenata és az Elatine között méret, levélforma, szín, terjeszkedés tekintetében? Egyiket sem tartottam még, de mindekettőt szeretném, ezért kérdezem.
 
Crenata nagyobb levél és magasabb kicsit mint az Elatine (ez a legkisebb levelű előtéri növény szerintem), elvileg mind a kettő kb. ugyanúgy terjed.
 
Látszik, hogy keveset járok mostanában itt, de ez a scape illetve már teljes akva nagyon megfogott, gratula érte, egy újabb akvárium került a kedvencek közé :p
 
Szerintem elatine sötétebb színű.

Elhelyezgettem az anubias petite-eket és a bucékat (utóbbi jó kétmaréknyi volt, nem látszik a 300 literben :D ).

32197716913_1ebcd087b2_z.jpg2017-02-20_02-59-39 by Attila Szántó, on Flickr

Kell pár nap míg kirúgják magukat, most még kicsit össze-vissza áll a levele mindegyiknek ahogy a rizómákat összefogtam ADA páfránykötözővel (@viktorlantos tolom a marketinget, érzed? :) ) csokrokba hogy mindenhol annyi legyen amennyi mutat is.
 
Amatőr hiba, kapkodás, kapkodás, kapkodás...

Tegnap vízcsere után elfelejtettem az egyik Tetra1200ast visszakapcsolni, 24 órát állt. Mennyi szűrőbaci maradhatott benne életben? 0?
 
Kell pár nap míg kirúgják magukat, most még kicsit össze-vissza áll a levele mindegyiknek ahogy a rizómákat összefogtam ADA páfránykötözővel (@viktorlantos tolom a marketinget, érzed? ) csokrokba hogy mindenhol annyi legyen amennyi mutat is.
Nem akarok anti-marketinget nyomni, de én egyesével helyeztem volna el őket, mert a jó körülmények között aránylag tempósan fejlődnek majd. Mint a gyep, azt sem úgy ültetted, hogy egy dobozzal tettél egy fél tenyérnyi helyre, mert majd besűrűsödik idővel.;)
A scape viszont egyre jobban tetszik(y)
A bacik egy része azért átvészelte, az biztos, ha meg a körülmények újraindítás után kedvezőek, akkor villám sebességgel szaporodnak majd. (a napi feles vízcserékkel is gyilkoljuk őket, ha belegondolsz...;))
 
Mindenesetre most két napig dupla adag seachem stability megy. :)

Bőven van helyük még sűrűsödni, bár az anubias/buce tempó... hát... nem versenyló. :D Plusz hogy őszinte legyek már nagyon vágytam egy is zöldre az akvában.
 
A szűrönek nem lett baja annyi idő alatt az tuti!
Ami viszont észrevételem az az hogy nagyon kevés és ráadásul lassú növénnyel indítottál!
Ebből szerintem baj lehet!
Vagy gyorsan fejleszd a növénymennyiséget vagy az egészet vedd minimálra! (Fény,táp co2)
 
Ezért pakolom a limnobiumot, szerintem hozok még.
Fényt - Viktor tanácsára - nem venném még lejjebb, most sem ketyeg 100%-on. Tápozni pedig a bekerült 16 doboz zselés cucc miatt sajna muszáj. :(
 
Hát ha minden marad így ahogy írtad egy gyors megoldás még mindig játszik,stem növényt tudsz a hátsó részbe rakni mindegy is melyiket csak gyorsan növő legyen az majd segít a kezdeti időszakban aztán idővel ki tudod majd szedni mikor már nem lesz rá szükség.;)
 
Lehet ideiglenesen rakok be hottoniát hátra, de szívesebben növelem inkább a limnobiumok létszámát - egyszerűbb és tisztább kiszedni. És szerintem a stemeknél is jobban szívják fel a felesleges tápanyagot.

Kérdés: az üveg belső feléről az amazonia port mivel lehet leszedni szépen az aljzat felkavarása nélkül?
 
Lehet ideiglenesen rakok be hottoniát hátra, de szívesebben növelem inkább a limnobiumok létszámát - egyszerűbb és tisztább kiszedni. És szerintem a stemeknél is jobban szívják fel a felesleges tápanyagot.

Kérdés: az üveg belső feléről az amazonia port mivel lehet leszedni szépen az aljzat felkavarása nélkül?
Pl szivaccsal és óvatossággal. :)
 
Na akkor mohásítás. Lassan látszik merre futtatom ki kb. a scape-et, én a pirossal jelölt pontokra gondoltam mini fissit rakni:
32885661662_21c99a5c0f_z.jpg32197716913_f769abe261_k by Attila Szántó, on Flickr

Vélemény? Nyugodtan firkáljatok bele. :D
 
Vélemény? Nyugodtan firkáljatok bele.
Te kérted...;)
Ami viszont észrevételem az az hogy nagyon kevés és ráadásul lassú növénnyel indítottál!
Ebből szerintem baj lehet!
szerintem is esélyes:(
Ezért pakolom a limnobiumot, szerintem hozok még.
Fényt - Viktor tanácsára - nem venném még lejjebb, most sem ketyeg 100%-on. Tápozni pedig a bekerült 16 doboz zselés cucc miatt sajna muszáj. :(
Megnézted-e, hogy melyik milyen módon veszi fel inkább a tápanyagot? (gyökér vs levél)
Kérdés: az üveg belső feléről az amazonia port mivel lehet leszedni szépen az aljzat felkavarása nélkül?
előttem szólók ötletét kiegészítendő: http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-rapid-cleaner-penges-algakaparo.html?nosto=nosto-page-search1
http://www.greenaqua.hu/hu/tetratec-penges-algakaparo-gs45.html?nosto=nosto-page-search1 (nekem a második van, szeretem)
Na akkor mohásítás. Lassan látszik merre futtatom ki kb. a scape-et, én a pirossal jelölt pontokra gondoltam mini fissit rakni:
(y):D
 
Back
Oldal tetejére