• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The tomb of the ancient beast

Sziasztok! Az akvával nem igazán történik semmi, lassan felélednek a növények, a microt lassan gyomlálni kell, mert megeszi az akvát, ahogy a mohák is.
Igazából egy fotót szeretnék csak megosztani, a család legkisebb kertész palántájáról. Gyengusz, zoomos, mobilos kép, de a lényeg látszik. :) [emoji173]️[emoji7]
cb3f361a9dc223c74cc7fe33cd65c82b.jpg
Minden nap jön mind a két kis maki, és segítenek az etetésben. :)
 
Tündér! A nagyobb (4 éves) nálunk is már szokott segíteni etetni. Ha engedem, mert volt már hogy megborította a dobozt... :D

Azért a gyep nyírását nem bízom még rá. :D
 
Tündér! A nagyobb (4 éves) nálunk is már szokott segíteni etetni. Ha engedem, mert volt már hogy megborította a dobozt... :D

Azért a gyep nyírását nem bízom még rá. :D
Nálunk az Eheim Flakes-el a kisfiam szokott etetni. Nagyon jól megfogható, szórós doboza van: https://www.greenaqua.hu/hu/eheim-lemezes-haltap-tropusi-halak-szamara-275-ml.html
Ja, és a halak is meg vannak érte bolondulva, úgyhogy van sikerélmény is, mert egyből mennek rá a neonok. :)
 
Aranyos. :)
Én a "kicsit" (16 hónapos) alig merem az akvárium közelébe engedni, képes lenne 5 perc alatt szétszedni, kiszedni és megsütni az állatokat... csak úgy huncutságból. :cool:
De látom, jó helyre tetted az eddigi rendeléseid számláit (a szekrény alá). ;):LOL:
 
Aranyos.
Én a "kicsit" (16 hónapos) alig merem az akvárium közelébe engedni, képes lenne 5 perc alatt szétszedni, kiszedni és megsütni az állatokat... csak úgy huncutságból.
Köszi! :)
Szerencsére Bogi nagyon szófogadó kis manó. :) Egy időben szerette a szűrőcsövet ráncigálni, mert olyan jó hangja volt, ahogy az üveg ki/befolyó csilingel...:eek: De sikerült megmagyarázni neki, hogy nem szabad, úgyhogy azóta csak nézelődik, meg néha azért rácsap az üvegre... :p Amúgy egy igazi kis forgószél, de az akvát szerencsére már békén hagyja. :)

De látom, jó helyre tetted az eddigi rendeléseid számláit (a szekrény alá).
Hát igen, sajnos megnyomódott a lába, vagy lehet, hogy eleve ilyen volt... Ez nem állítható sajnos, úgyhogy mást a költözéskor nem tudtam vele kezdeni. Vagy cserélni fogom a komplett szekrényt, vagy rendesen át kell alakítanom majd valamikor, addig sajnos így marad. :(
 
Sziasztok! Megint egy újabb update. :D
Most szért nincsen még új akva, mert nemrég kezdtem az új pozíciómban a melót, és nulla időm van az akvára. Sajnos rá is faragtam a hanyagságra, mert már a szűrőt is pucolni kellene, az aljzatot is, meg a növények miatt a flow is eltűnt, úgyhogy egyszer csak elkezdett megjelenni pár ecset pamacs... gondoltam ezzel még megküzdök, de aztán feltűnt, hogy a garnélák nem nagyon mutatkoznak... aztán egyszer közelebbről is volt “szerencsém” megnézni a helyzetet, találtam is a dzsungelben jó pár rc tetemet. :(
Úgyhogy hétvégén vízcsere volt, egy jó növény szanálással együtt. Remélem, hogy sikerült időben közbelépnem... Most sokkal szellősebb lett, íme egy fénykép:
9ab4653ba5b4db5ba8910221638f06f2.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Helló mindenki, aki ezt még olvassa. :D
Jól eltűntem ezzel az akvával.... Hát megkaptam az ultimátumot, hogy csináljak vele valamit, mert már elég csúnyácska, úgyhogy ez az akva befejezte a pályafutását. Hamarosan egy új fog készülni, ami remélhetőleg jobban igazodik majd a mostani energiaszintemhez, lelkesedésemhez, és ráfordítható időmhöz. Vagyis egy low akva fog indulni hamarosan. Úgy vettem észre, hogy mióta lágyvizezek, azóta gyakorlatilag megszűntek az alga problémák: Teljesen mindegy mivel, hogyan, mennyit és mikor tápozok, mennyire hanyagolom el az akvát, stb... Úgyhogy nem várok arra, hogy invesztálni tudjak egy új 2Kg Co2 palackra, új, ledes pilácsra, stb... Sajnos nem tudom, hogy a technika mikor lesz fejlesztve, úgyhogy majd talán menet közben high-techesebb lesz a dolog, mint anno a Kaijunál is. Az volt eddig a legjobban elkapott próbálkozásom, és ez tisztán visszavezethető arra, hogy nagyon tudatos volt a növény/hardscape választás, úgyhogy most is valami hasonló lesz: dekorhomok, bazalt, és uszadékfa lesz microsorumokkal, bucéval, anubiassal és mohával, illetve könnyen tartható kiegészítő növényekkel (stau, illetve rotala bniztosnak tűnik). Halfronton változtatni szeretnék valami aktívabb, szépen úszó rajhalra. Talán hengerli lesz belőle, de még nem sikerült döntenem, tippek esetleg jöhetnek majd az új naplóba. Az anci is kikerül, mert már nagy és folyton széttúrja a homokot. Sajnos a garnéláimat sikerült lerendeznem egy algexites kúrával, amikor megjelent egy kisebb ecset alga, és bepánikoltam, mint kiderült utólag feleslegsesen... úgyhogy majd helyettük kell utánpótlás. Lehet, hogy rc helyett, vagy mellett beszerzek majd pár tigrist is, és persze amano is kelleni fog...
Hát röviden ennyi. Köszöntem szépen az eddigi figyelmet! :)
 
Back
Oldal tetejére