• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Ma kipróbálom!

Mondjuk akkor nehezen rakok alá növénytáptalajt, de mindegy is.

@talachi véleményével egyet értek. igaz kezdő vagyok és beleszólni sem akarok, de megpróbálnám amit mond az biztos, a köveknek is nagyobb tér maradna, szebb lenne az összkép szerény véleményem szerint is. :) Ha nem is tudsz táptalajt alá tenni, az Amazonia legjobb tudásom szerint akkor sem fogja cserben hagyni a növényeket, szépen fognak növekedni abban is. Az akváriumomban van benne egy kicsi olyan területen ahol nincs alatta táptalaj és a parvulák jól érzik magukat benne úgy látom. :) De persze ez csak egy hozzá nem értő véleménye, csak csendben írtam le ezeket a sorokat :$
 
Na lapátoltam...

Ennél többet nem tudok jobboldalt levenni, ott a nikecell, meg a növénytáptalaj. Középen a szigetnél is van ahol csak 2 centi amazonia fedi a táptalajt, de ennyi elég lesz szerintem mert a parvula mini majd lefedi légmentesen. :)

@talachi vélemény? Délután ültetek már ha kijön a lépés. :)

32086918144_f77f5d1c7e_z.jpg2017-02-16_09-30-32 by Attila Szántó, on Flickr

32549673830_046125518e_z.jpg2017-02-16_09-30-42 by Attila Szántó, on Flickr
 
az oldalnézet brutálisan jó ( és szerintem ez (is) fontos, mert nehogy már csak a "fotózásra beállított" oldal legyen szép, mégis csak nap mint nap így fogod látni), és nagyon jó lett így felhúzva, nálam csillagos 5-ös. csak irigykedni tudok... :)
 
Sokkal jobb ! De még szednék az elejéből! A scape emelkedjen ne a talaj. Elől legyen egyenes a talaj nem baj ha hirtelen emelkedik!!
 
Megnézem mit tudok tenni de ott már nikecell meg táptalaj van. Ja, jobb oldalt elöl gondolsz még lekapni belőle feltételezem.

Igazad van egyébként jobb elöl még mindig magas. Lekapom, kap új táptalajt meg amazoniát van még mindkettőből bőven. Táptalajra elhasználom a taiwanosból maradt tropicát legalább.
 
Ok ennyi a max. amit ki lehet szedni jobb elöl, alatta már nincs is kő. :D

32893080186_bcd94b1092_z.jpgFinal by Attila Szántó, on Flickr

Véglegesnek nyilvánítom, mert már nem tudok mit leszedni/kiszedni belőle, ezt kell ügyesen beültetnem.

Köszi mindenkinek a kritikát, észrevételt!

Ma éjjel, miután leraktam a gyereket, ültetek. 3-4 óra pöcsölésre felkészülni, 20 doboz növény van a gyephez. 4 fajtából rakom össze, remélem izgalmas lesz a végeredmény!

Anubiasokat, bucékat majd akkor rakom bele, ha feltöltöttem és látom hogyan adja ki a legjobban.
 
Na még egy fotós körbejárás és utána már feltöltött állapotban lesz csak kép:

32090400584_5f26d3daba_z.jpg2017-02-16_02-33-03 by Attila Szántó, on Flickr

32090402094_36fdd59144_z.jpg2017-02-16_02-33-12 by Attila Szántó, on Flickr

32780122122_fcc956820a_z.jpg2017-02-16_02-33-20 by Attila Szántó, on Flickr

Néhány helyen nagyon karcsú az amazonia réteg a táptalaj felett, remélem nem lesz belőle alga gondom. Ültetésnél majd nagyon figyelek és duplán ellenőrzöm ne bukkanjon ki táptalaj, ennyit tudok tenni. :(
 
Huh öreg vagyok én már ehhez. :)
10 előtt kezdtem az ültetést, és most töltöm fel az akvát.
Derekam behalt.

Első tálca első doboz zölddel, itt még happy feeling van. :D
32902507936_2f9d815477_z.jpg2017-02-17_01-52-53 by Attila Szántó, on Flickr

Aztán az első óra után már csak a zen chillout zene adott a fülhallgatóban mindent legyőző erőt és akaratot. :)

Töltöm:
32128422663_1bf8ee7eac_z.jpg2017-02-17_01-52-14 by Attila Szántó, on Flickr

És most alszom. :D
A gyep érdekes lesz, holnap megírom, igazi kis mix, remélem hozza a vadóc feelinget amit a fák adnak. Az utolsó utáni pillanatban álmodtam meg egy hirtelen sugallat hatására. Remélem Amano volt. :)
 
Na ilyen volt a terv a gyepre, tartottam is magam kb. hozzá

32915080466_3ab5bee815_z.jpggyepesítés terv by Attila Szántó, on Flickr

Feltöltve, szűrők ketyegnek:

32800100732_259535ff03_z.jpg2017-02-17_05-21-29 by Attila Szántó, on Flickr

Sajnos a CO2 nem ketyeg, mert az új palackról nem tudtam leszedni a kupakot... rá van feszülve nagyon durván. Hétfőn jön az új, idegesít de ez van.
Táp, EC megy már ezerrel. Világítás 65%-on egyelőre 6 órában.
 
Nincs egy nagy fogód és segítsged? Egyszer nekem is meggyűlt vele a bajom, de ketten le tudtuk operálni a kupakot.
 
Ketten voltunk rá, fogó is volt, nem ment. Felhívtam a palackost, a tanácsára kalapáccsal is megütöttük.

Hétfőn hozzák a másikat.
 
@Etele nagyon tetszetős ,és látványos lett a hardscape.(y)De.....nem akarnálak elkeseríteni ,de szerintem (és ne legyen igazam)amitől félsz ,hogy vékony néhol a talaj ,az nem jó kezdet.Ne járj úgy mint én a Morannon-al.Szuperül jött az alga,majd @viktorlantos tanácsait megfogadva nekem is rá kellett töltenem még friss talajt.Ha érdekel olvasd el a sztorit ,mert tanulságos.Viktor láthatatlanban megmondta a megoldást ami végül is be is jött.Az alga visszahúzódott.Ez egy hibaforrás,szimplán csak nem szeretném ,ha te is ilyen körülmények között találnád magad.Egyébként remek munkát végeztél,algamentes akváriumot szeretnék látni a naplódban a későbbiekben is.
Mohák végül is miért nem kerültek a fákra????
 
Mert még nem döntöttem el milyen faj lesz. :) De valamilyen moha megy az ágakra ez 100%.

Amikor ültettem néztem, azért nem lesz gáz szerintem a táptalajjal, ahol nem volt meg 1 centi ott ültetéskor toltam rá amazoniát. De ez 1-2 hely, a többi részen 3+ centi alsó hangon. Hátul meg 10. :D

Köszönöm a dicsérő szavakat, jól esik.

Egyébként még anubias és buce szurkálás is hátra van, de nem volt lelkierőm nekiállni ma már. Garnis akvában vannak, jó helyen, szóval tologatom kicsit a dolgot.

Ja, és sajna hiába vízmértékeztem csomót, és tűnt minden okésnak, amikor feltöltöttem látszik, hogy jobb felé lejt egy kicsit hosszanti irányban az akva... majd még kitalálom mit lehet tenni, az a baj 6 állítható láb van, a középső sor hátsóját nem érem el kézzel. A többit igen. Majd egyik vízcsere alkalmával behozom az autós emelőt és megnézem lehet-e baloldalon engedni ha megemelem ott a segédeszközzel. :)

Holnap berakom a két chihiros dotort is, de akarom kicsit tisztuljon a víz. Seachem Purigen és perlon sincs a bejáratott szűrőkben, majd az első pucolásnál bekerülnek.

RE: nézegetem most az akvát, érdekes és tanulságos ahogy az ágak mozognak és új pozíciót vesznek fel ahogy szívják meg magukat vízzel. A vékonyak mozognak először, nyilván. :)
 
Utoljára módosított:
@Etele ...De.....nem akarnálak elkeseríteni ,de szerintem (és ne legyen igazam)amitől félsz ,hogy vékony néhol a talaj ,az nem jó kezdet.Ne járj úgy mint én a Morannon-al.Szuperül jött az alga,majd @viktorlantos tanácsait megfogadva nekem is rá kellett töltenem még friss talajt....

Eh csak elültetted a bogarat a fülembe, holnapi vízcserekor szórok még 1 centi talajt előre középen és jobb oldalt, már el van ültetve minden, ártani nem árt nekik mert úgyis kidugják a növények a fejüket a fény felé.
 
Back
Oldal tetejére