• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Algakaparóm van, Eheim Rapid is, félek karcolná az üveget ha a port szedném le, de meglátom majd.

Tápból visszaveszek amíg @viktorlantos nem nyilatkozik az ügyben. :)
 
Algakaparóm van, Eheim Rapid is, félek karcolná az üveget ha a port szedném le, de meglátom majd.
Karcoltál már vele? Igaz én nem vadi új, és főleg nem opti üveget takarítok vele, de nem reszkető lábakkal kaparok. Kialakításából adódóan nem tudom elképzelni, hogyan karcolhatna, kivéve, ha ki van csorbulva az éle valahol.
 
Nem, de algát szedni és az amazioniából kiült port kaparni vele két külön dolog. Ha nagyobb szemcse is van az üvegen, az már karcolhat.

Algát én sem reszkető kézzel kaparom vele, de ez nem alga, hanem földes por. :)
 
Elkezdtek bedurrani a zöldségek, minden bubizik és minden nap egyre zöldebb a táj. :)

Mohásítok szerda magasságában, pénteken mennek vissza az otok és az amanok meg a törpe coryk.
Jövő hét után megyek valami rajhalat venni. :)

Aztán már csak a 4 cserép montevidensis érkezésére várok a GAba.
 
Sűrűn van ültetve, cdak utána szórtam még rá amazonia powdert. Hamarosan kidugják a fejüket a többiek is és akkor más lesz a kép. Centinként vagy sűrűbben vannak a tövek.

RE: mint hátul, így ni:

32748578620_2cf598d5eb_z.jpg2017-02-26_06-16-11 by Attila Szántó, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Hm, megnéztem a Béla által említett akvát, meg nézegetem a legutóbbi fotót (élőben nem nagyon látok hibát benne, csal a szem ugye) és van még olyan másfél kiló kövem, megtöröm holnap apróbbakra, és szórok a pirossal jelzett helyekre (bár ha megnő a gyep nem tudom mi látszik majd belőle, de hát sebaj, legalább nem a pincében porosodnak a kövek :) ):
33134040485_09d31211b7_z.jpgkoveket by Attila Szántó, on Flickr
 
Passage of time. De az csak illusztráció hogy mire gondolt Béla.

Jaja Pecás, lehet érdemes lenne várni kicsit még hogy kiadja a gyep az általam elképzelt formát... Franc se tudja alszom rá egyet még. :)
 
Megvolt a mohásítás. Majd este lövök képet.

Viszont nem először fordul elő velem, hogy low-techből fullra járatott high-techbe átrakva a bucék elmállasztják és eldobálják a leveleiket. Most is minden buce levél foszlik-mállik-potyog lefele. :( Remélem a rizómák megmaradnak, mert akkor újra kihajt.
Elkezdtem visszatekerni a CO2-t is, mert lassan költöznek vissza az amanok meg otok.
 
Utoljára módosított:
Az üveget belülről még mindig meg kéne rendesen pucolni, majd jövő héten ha lesz időm ráugrok.

Két hetes az akva, bent vannak az amanok+otok+törpe coryk meg vagy 4 algázó géb. Tegnap este óta nem megy a CO2, holnap kezdem fokozatosan visszakapcsolni.
Jobb elöl úgy látszik megszaladt az utólagos powder töltés, mert nehezen bukkannak fel a növények, de ami késik, nem múlik!

33202965766_151c4a8aa5_z.jpg2017-03-04_03-56-30 by Attila Szántó, on Flickr

Jövő héten remélem megjön a montevidensis - @viktorlantos, gondolom az "utánrendelve" azt jelenti hogy a keddi tropica szállítmányban lesz az 5 cserepem :) - és akkor kb. kész van az ültetés meg ragasztás része.

Mohát direkt nagyon vékonyan ragasztottam azért látszik ki a fehér moharagasztó, nem akarom hogy később berohadjon az alja. Szerintem hamar be fog durranni.
 
Utoljára módosított:
Bent van az 5 cserép montevidensis. Tök jó, @Matyi pont akkor csomagolta ki a Tropica szállítmányt, egyből a szállítódobozból tudtam válogatni. :) Remélem megmaradnak, ezek most pöpec állapotban voltak. Ami kinyúlik vízszint fölé levél gondolom el fog halni a vízszintig...

A kép csalóka, mert sokat kitakar belőle az a randa súlyozó fél térkő. :)

32480080264_22dcf4cfa4_z.jpg_IGP1716-2-294 by Attila Szántó, on Flickr
 
Bent van az 5 cserép montevidensis. Tök jó, @Matyi pont akkor csomagolta ki a Tropica szállítmányt, egyből a szállítódobozból tudtam válogatni. :) Remélem megmaradnak, ezek most pöpec állapotban voltak. Ami kinyúlik vízszint fölé levél gondolom el fog halni a vízszintig...

A kép csalóka, mert sokat kitakar belőle az a randa súlyozó fél térkő. :)

View attachment 27541_IGP1716-2-294 by Attila Szántó, on Flickr
Sztem jobban jártál volna Vallisneria Nanaval.Ez túl vékony szárú.Mondom ezt én,aki 3 napja ültettem 3 db-ot az aki arany metszésébe
De nem akartam megint Nanat.
 
Back
Oldal tetejére