• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2011 (HAC)

Szeretnéd, ha a 2012-es HAC-on nemzetközi mezőny lenne?

  • Igen, szerintem sokat emelne a verseny presztizsén és színvonalasabb akváriumok születnének. Én is j

    Votes: 7 15.9%
  • Nem, a külföldiek mindent megnyernének, elveszté az értelmét, hogy nevezzek

    Votes: 29 65.9%
  • Talán, nem tudom mennyiben változtatná meg a korábbi verseny hangulatát.

    Votes: 8 18.2%

  • Total voters
    44
Oklevelekből lesz valami?
Nem mint ha annyira fontos lenne, hiszen csak egy 14. hely, de azért emléknek jó lenne, hogy ilyen is volt.
 
HoZee said:
Oklevelekből lesz valami?
Nem mint ha annyira fontos lenne, hiszen csak egy 14. hely, de azért emléknek jó lenne, hogy ilyen is volt.

Idén nem készítettünk. Inkább a nyereményekre és a szervezésre koncentráltuk az erőforrásokat.
 
Volt vmi olyasmi is, h egy felajánlásnak köszönhetően mindenki kap valami apróságot. Nem mernék rá mérget venni, de mintha a JBL lenne az.
Erről lehet tudni valamit?

OK, semmi. Egyet visszalapoztam :D
 
atti76 said:
Készülünk meglepetés ajándékokra is, amit a jelenlévők közül fognak megnyerni ;)
Ebből lett vmi?

Legközelebb... most nem volt idő :oops: :angel:
 
Sziasztok!

Kíváncsi vagyok mikor fog először külföldi nevező indulni a hazai versenyen (nem határon túli Magyarokra gondolok)!

Más országokban láttam vegyes a nevezés.
Nálunk sem tiltja a szabályzat ha jól látom!

Volt már ezzel kapcsolatos megkeresés, felfedezték már a világban hogy nálunk is van akvárium berendező verseny?

Szokták egyáltalán ezt reklámozni országon kívűl?
Vagy csak alkotni kell egyedi dolgokat, ami által felfigyelnek ránk és érdemesnek tartják indítani egy kis ország versenyén az akváriumukat?

Szóval kíváncsi vagyok!

A.ttila
 
Nem engedtük eddig a külföldi nevezést. A nevezőlapon mindig kint volt hogy csak magyarok indulhatnak és ezt kommunikáltuk is a marketingben kifelé.

Már rég szívesen jöttek volna (nagyon jó a kapcsolati hálónk), de próbáltuk felhúzni a helyi szintet inkább. Szerintem sikerült, de mindig ott van a levegőben, hogy legközelebb nemzetközi lesz. A magyar versenynek nagyon jó brandje van már az EU-ban. Nem kellene különösebb reklám, hogy komoly világversenyt rendezzünk.

Sajnos azt is látni kell, hogy ha beengedjük a profikat, az első 10-be is nagyon nehéz lesz bekerülni, nemhogy a dobogóra. Ugyanez történt az ASE-n és sok külföldi versenyen is, ahol vegyes a tábor.

Az idei év még nincs eldöntve.... Azért látni kell, hogy egy jó verseny megszervezése rengeteg idő és pénz.
A szponzorok által finanszírozott része csak egy kis szelet egy esemény költségvetésében. Időben rendesen oda kell feküdni, ha színvonalas rendezvényt szeretne az ember.... az ASE is ezért dobta be a türcsit.
 
Teljesen más hangulata lenne a versenynek, az egyszer biztos! Nem vagyok biztos benne,hogy pozitív irányba lendítené a Magyar akvarizálást! Az első pár helyen ismételten azokat az akváriumokat látnánk,amelyek más versenyeken is dobogósak lettek.Talán sokan elbátortalanodnak majd emiatt. Mindenesetre én több negatívumot tudnék felsorolni mint pozitívumot.Persze ez csak egy vélemény a sok közül. Akárhogy is lesz a jövőben, hihetetlen jó a HAC része lenni!! :thumbup:
 
Az a kérdés, hogy mi tenne jót a hazai akvakertészet fejlődésének? Megméretni magunkat a nemzetközi mezőnnyel, vagy maradni a "határokon" belül.

Előnyök:
- valós összehasonlítás a nemzetközi (él)mezőnnyel
- több nevezés
- több (akár külföldi) szponzor
- színesebb látásmódú akváriumok (más ország, más szokás, más természeti látványok és inspirációk)
- nagy nemzetközi visszhang

Hátrányok:
- sok lelkes magyar akvakertészt elbizonytalanít a nagyobb kihívás
- a nyeremények nehézkes eljuttatása a külföldieknek
- nem Magyar Akvakertész Verseny, hanem magyarok által szervezett akvakertész verseny.
- Vannak már nemzetközi versenyek ahol ha akarná valaki, akkor megmérettetheti az akváriumát

Ha van még indok ide, vagy oda, írjátok be nyugodtan. Én egyébként a hátrányokat nyomósabbnak érzem.
 
Kérdés!:A hazai szponzorok szeretnék e ,hogy külföldiek elvigyék a felajánlásaikat?Gondolom ők a magyarországi piacot célozzák meg igazából......szerintem itt szeretnék terjeszteni az igét :) (természetesen a NAGY MAGYARORSZÁG területét a hazaihoz sorolom!!!)
 
Én úgy gondolom hogy ennek a versenynek nagyon sokat köszönhet a hobbi idehaza! Ismert lett és iszonyatosat fejlődött ez alatt a három év alatt, de még nem eleget!
Az lenne a jó ha még egy pár évig megmaradna a védettség.
Aki meg már eljutott olyan szintre és meg akarja mérettetni magát van lehetősége a sok külföldi versenyen! (ezzel megmutatva hogy hol is állunk nemzetközi szinten)
Persze egy bizonyos szint után nem rossz dolog egy nemzetközi verseny, vannak előnyei mint azt ahogy már írtátok!

gézsé said:
!:A hazai szponzorok szeretnék e ,hogy külföldiek elvigyék a felajánlásaikat?Gondolom ők a magyarországi piacot célozzák meg igazából......szerintem itt szeretnék terjeszteni az igét (természetesen a NAGY MAGYARORSZÁG területét a hazaihoz sorolom!!!)

Ezzel egyet értek!

És mi lenne ha olyan külföldi szponzorakat csábítanánk ide akik nincsenek még jelen a magyar piacon, nekik iszonyat reklám lenne egy új piac meghódításában!
 
gézsé said:
Kérdés!:A hazai szponzorok szeretnék e ,hogy külföldiek elvigyék a felajánlásaikat?Gondolom ők a magyarországi piacot célozzák meg igazából......szerintem itt szeretnék terjeszteni az igét :) (természetesen a NAGY MAGYARORSZÁG területét a hazaihoz sorolom!!!)

A szponzorokat minden esetben a versenyhez keressük és nem fordítva. ;)
De jogos, amit írsz. Ez is egy olyan pont lenne, amit meg kellene oldani, ha ilyen változásban gondolkodnánk.
 
Szerencsére már most is van egy erős él és középmezőny, akik szép akváriumokat készítenek. Szerintem egy ilyen "nyitás" az ő fejlődésüket segítené még jobban. Az igazi vesztesei egy ilyen lépésnek az a réteg lenne, akik nem felkészülten küldenek be akváriumokat a versenyre. Az ő akváriumaik teljes mértékben hátrasorolódnának, eltűnnének a mezőny végén, ahogy azt más versenyeken is láthatjuk.

Nem hiszem, hogy ADA méretű nevezés lenne, ha megnyitnánk a nemzetközi nevezések felé, de egy AGA "tábort" valósnak tartok.

Egy fontos pont van, amiről nem beszéltünk eddig. Ez pedig a hozzáállás.

A verseny egy játék. Egy rendezett keretek között zajló móka, amivel időnként értékes nyereményeket is hazavihetnek a szerencsések, de nem ez a lényeg. A beérkezett akváriumok évekig ott maradnak a weben, amiből nagyon sokan inspirálódnak, tanulnak majd. Teljesen mind1, hogy helyezésben hol végez az ember. Ha jól sikerült az akvárium a többi gyönyörű akváriummal díszeleg majd. De ez nem a google, ahol az első oldal számít csak! Szemmel látható, hogy rengeteg akvárium van, amit gondosan nevelgettek és sok energiát fordítottak a befotózásukra. Nincs benne a top 10-ben? Kit érdekel? Szép? Igen! Emlékezni fogunk rá a következő években is? Igen! Ez is egy egyedi alkotás, amit évekkel ezelőtt valószínűleg csak külföldi fórumokon láthattunk volna. Én büszke vagyok, hogy ide fejlődött a hazai hobbizás és szeretném, ha más is így fogná fel. Ha megnézel egy AGA versenyt, 10 emberből biztosan sokan lennének azok, akiknek nem a díjazottak a kedvenceik.

A durca, sértődés, mert nem az általad kigondolt helyen végeztél csak tönkreteszi a játékot és ennek az az eredménye, hogy olyan emberek maradnak távol a versenytől, akik tényleg hiányoznak a "tablóról". Félre kell tenni az ellentéteket és játékosan kell hozzáállni minden ilyen kezdeményezéshez. A csalódottság érthető, ha jobb helyre számítottál, de ez nem szabad, hogy kedveteket vegye a dologtól.

Egy nemzetközi nyitással ennek az élét tompítanánk. Rengeteg tehetséges kertész van a világban, akik örömmel neveznének a sértődött emberek helyett is a játék kedvéért.

Egy picit abba kell belegondolni, hogy az AGA versenyen is csak 3 akváriumot emelnek ki. A mezőny része örülhet ha kommentet kap. Az ADA versenyen 27 akvárium kerül nyílvánosságra. A többi 1600+ megelégszik azzal, hogy indult a játékban, hogy részt vett az évente megrendezendő "akvakertész maratonon".

Ha az irigység, rossz szándék tönkreteszi a legjobb kezdeményezéseket is, akkor nem sok választás marad. 10 ember kedvéért olyan szponzorációt és zsűrit, szervezést összehozni, ami a világban is ritkaságnak és kiemelkedőnek számít nincs értelme. A versenyt mi is azért találtuk ki anno, hogy egyre többen mutathassák meg magukat a hazai kertészek közül. Jelenleg a szponzoráció alapján a legjobb 5 versenyben vagyunk a világon! A zsűri minden esetben olyan emberekből áll, akik szeretik és méltóan képviselik a hobbit. Az, hogy egy IAPLC 5. helyezett Stan végigkommenteli az összes akváriumot, szerintem különleges dolog.

Szóval a kérdés az, hogy a szokásos magyar hangulatrombolás, irigység, durca képes lesz e idővel tönkretenni egy ilyen kezdeményezést, vagy felismerjük a játékot és örülünk, hogy van egy ilyen alkalom, ahol évente megmérettetjük magunkat.

Sorry ha kicsit negatív voltam. :angel:

Én mindkét megoldást el tudom képzelni. A nyitást és a zárt versenyt is, de ezt az igények fogják eldönteni merre tudunk haladni.
 
viktorlantos said:
Én mindkét megoldást el tudom képzelni. A nyitást és a zárt versenyt is.

Esetleg mind kettő? Egy nyitott versenyben a magyar akikat külön is értékelni?
Csak hogy az egyetlen magyar verseny megmaradjon, ne csak egy legyen a sok verseny közül!
 
Sziasztok!

Látom elgondolkodtató ötletet vetettem fel!

Látva a hozzászólásokat, főleg a szervezőkét, arra jutottam, hogy szerintem is inkább maradjon még egy ideig zárt a verseny!
Egy házi bajnokság sokkal közvetlenebb, vidámabb, kevesebb az indulat, ellentét (persze az emelkedő téttel ez valóban változhat)!
Egymás segítségére is csak magunk számíthatunk, hiszen a külföldi versenyzőt nem nagyon érdekli a mi fejlődésünk!

Mindenesetre Stan szépen véleményezte tényleg mindannyiunk munkáját, de ha megnézzük elég szűken osztogatta a pontokat, vagyis az Ő mércéje (az ázsiai mezőny) szerint is még el vagyunk kicsit maradva!

Saját szemszögemből sem lenne jó a nyitás, szeretnék legalább középmezőnybe jutni az idén!!! :roll:

Azért kíváncsi lennék még néhány véleményre!

A.ttila
 
Én Talachi ötletét folytatnám.Lenne pl. nyílt magyar bajnokság,ahol egyaránt nevezhetnének külföldiek és hazai versenyzők.
Kétféle eredmény lenne ,egy ,ahol a hazai versenyzők közötti sorrendet hirdetnénk,egy pedig az összes versenyző sorrendje.
Ez nem tudom mennyiben jelentene többlet munkát nem csak a pontok számolásánál,hanem a szponzorok keresésénél.
 
Back
Oldal tetejére