• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2011 (HAC)

Szeretnéd, ha a 2012-es HAC-on nemzetközi mezőny lenne?

  • Igen, szerintem sokat emelne a verseny presztizsén és színvonalasabb akváriumok születnének. Én is j

    Votes: 7 15.9%
  • Nem, a külföldiek mindent megnyernének, elveszté az értelmét, hogy nevezzek

    Votes: 29 65.9%
  • Talán, nem tudom mennyiben változtatná meg a korábbi verseny hangulatát.

    Votes: 8 18.2%

  • Total voters
    44
A. Kavicsos said:
Egy házi bajnokság sokkal közvetlenebb, vidámabb, kevesebb az indulat, ellentét (persze az emelkedő téttel ez valóban változhat)!

Ez az a dolog, amiben nem értek veled egyet. Ezért is írtam fentebb, amit írtam. Tisztelet a kivételnek, de az indulat bennünk van. Belénk van kódolva. És borzalmasan nehezen tudunk mások lenni. Nem mindenhol van ez így. Sokszor érzem, hogy mi már semminek sem tudunk igazán örülni. :roll:

A. Kavicsos said:
Egymás segítségére is csak magunk számíthatunk, hiszen a külföldi versenyzőt nem nagyon érdekli a mi fejlődésünk!

Tanulni mindig csak olyantól lehet, akitől van is mit. Ámíthatjuk magunkat, de ha csak a saját kis közösségben versenyzünk örökké, akkor úgy járunk majd, mint csonttörő, akit 30 másodperc alatt hazaküldtek az első komolyabb megmérettetésnél és azóta sem hallottunk róla..... v_VjJ4N_IG0 ;)

Az idei zsűriben három olyan külföldi zsűri is ült, akik rengeteget tesznek a hobbiért. És ha kell segítenek, azért, hogy itthon népszerűbb legyen a hobbi, hogy jobbak legyetek idővel. Ezek az emberek annyi infót osztottak meg az elmúlt években közvetve, vagy közvetlenül a hobbistákkal, hogy enélkül valószínű sehol sem lenne ez az egész. Egy nagy család reészesei vagyunk. Ők hatnak ránk, most már mi is hatunk kicsit rájuk. Egymást inspiráljuk, egymás hibáiból, eredményeiből tanulunk.
A világ nem az ellenségünk, mi vagyunk a saját ellenségünk. :angel:

A. Kavicsos said:
Saját szemszögemből sem lenne jó a nyitás, szeretnék legalább középmezőnybe jutni az idén!!!

Ez rajtad múlik elsősorban. De gatyót akkor is fel kell kötnöd, ha házi bajnokságot tartunk, mert elég sok a veterán harcedzett kertészpalánta :lol:

Mégvalami eszembe jutott. Könnyű mindig másban keresni a hibát (nem érdekel mást a fejlődésünk, lepontoznak stb), de ha egy pillanatra elgondolkodna mindenki miért lehetett ez és van e akár egy hangyányi igazságtartalma a dolgoknak most nem erről beszélnénk. Ha gyenge az aki, gyenge. Ez van. Más sem készen vette a boltban ;) Rá kell szánni az időt és az ember jobb lesz. Addig pedig fogadjuk el, hogy vannak akiknél az akvárium nem kap jó értékelést, vagy tetszési indexet.

A kritika legyen építő jellegű és világítson rá a valódi hibákra. A pontozás pedig legyen elfogulatlan és értékelje azt amit kell. Ne értékelje túl.

Nem kell azon rugózni, hogy valaki 5 pontot kapott vagy 100-at. Valami nem volt 100-as az akiban. Lesz min javítani következő alkalomra.

Anélkül, hogy úgy tűnne a külföldi nyitást már eldöntöttem, nincs így. De ha valahol gratulálnak neked, megköszönik a lehetőséget, pozitív energiákkal bombáznak, míg a másik oldalon pofaverseny, durca, duzzogás stb van, az kicsit lehangoló, ennél több munka van az egészben.

Emlékezzünk rá milyen volt az első verseny. Milyen izgalom volt és milyen volt a hangulata. 3 év alatt óriásit fejlődött mindenki, aki a kezdetektől itt van. Bár az idei verseny eredményhírdetése kivételesen jól sikerült és az utána lévő after party is, ennek a hangulatnak kellene jellemeznie az egész versenyt, a felkészüléstől a várakozáson át az eredményhírdetésig.
 
tibicuk said:
Én Talachi ötletét folytatnám.Lenne pl. nyílt magyar bajnokság,ahol egyaránt nevezhetnének külföldiek és hazai versenyzők.
Kétféle eredmény lenne ,egy ,ahol a hazai versenyzők közötti sorrendet hirdetnénk,egy pedig az összes versenyző sorrendje.
Ez nem tudom mennyiben jelentene többlet munkát nem csak a pontok számolásánál,hanem a szponzorok keresésénél.

Mindenképp valami csavar kellene, ha lennének külföldiek is, hogy ne egy sablon verseny legyen.

A díjazás tekintetében jelenleg az a baj, hogy ha tovább bontjuk a nyereményeket már eszetlenül sok szponzoráció kellene hozzá.
A jelenlegi szponzorációval simán lehetnénk egyedüli támogatója az AGA-nak. Egy amerikai rangos versenynek. Pedig a két verseny után a szponzorok sem egyformán dagadnának a büszkeségtől.

Megoldás lehetne, hogy csökkentjük a nyereményeket és szétdaraboljuk ezer felé.... nem tudom ez jó lenne e.
 
Eszembe jutott mégvalami....

Sajna Hunor mostanság kevesebbet van itt, de mint egyedüli kertész aki a HAC után több versenyen is jó helyezést ért el megkérdezném tőle hogyan értékeli az eredményeket. Melyik ért többet? Melyiket érzi nagyobb elismerésnek?

A HAC első hely, ahol rendesen kitömtük útravalóval ;)
Vagy az orosz verseny, esetleg az ASW, ASE vagy az IAPLC ahol a helyezésen kívűl semmit nem kapott?

Ha nem lenne ilyen nyeremény a HAC-on, akkor is az lenne a sorrend? Tényleg kíváncsi vagyok mit gondol, hogy érzi ezt.
 
Bedobtam egy új szavazást is, aki névtelenül szerente véleményt mondani. ;) Bökjetek rá tényleg kíváncsi vagyok mit gondoltok.
 
Mióta felmerült ez a kérdés,azóta nem hagy nyugodni, és talán tegnap elhamarkodottan írtam,hogy több lenne a negatívum. Viktor rávilágított arra,hogy az akváriumok(akvaristák) fejlődése céljából tényleg jobb lenne egy nyílt verseny. Egyértelmű, ha tudnánk, hogy mondjuk iaplc dobogós akváriumok is neveznének , akkor mi is megpróbálnánk mégtöbbet kihozni akváriumainkból. Izgalmas lesz ez az év ;)
 
Szia Viktor!

Félreértés ne essék, elfogadom az akváriumaim helyezését (örültem hogy nem utolsók lettek)!

tibicuk said:
Ez nem tudom mennyiben jelentene többlet munkát nem csak a pontok számolásánál,hanem a szponzorok keresésénél
Egyet értek, gondolom munkában ez így is több volt mint elég!

viktorlantos said:
Tisztelet a kivételnek, de az indulat bennünk van. Belénk van kódolva. És borzalmasan nehezen tudunk mások lenni. Nem mindenhol van ez így. Sokszor érzem, hogy mi már semminek sem tudunk igazán örülni.
Ezt sajnálattal hallom, szerencsére nem érzékeltem semmi ilyesmit első résztvevőként!

viktorlantos said:
Könnyű mindig másban keresni a hibát (nem érdekel mást a fejlődésünk, lepontoznak stb)

Arra gondoltam, hogy egy más ország beli versenyző elsősorban nem azért indulna a versenyen hogy tanulhassunk tőle!

Nem lepontozásról írtam!
Csak az tűnt fel, hogy a külföldi zsűrik az első tíznél is kevesebb pontokat adtak mint Ti -
gondolom azért mert többmindent láttak már (meg raktak össze)!

Miután én nem látok rá a külföldi versenyekre teljes egészében, nincs összehasonlítási alapom!

Szerintem az idei verseny lebonyolítása az eredményhirdetés csúszása mellett is remek volt (kellet egy kis hatásszünet, izgalom fokozás)!

A.ttila
 
;)
Én nem igazán örülnék a nemzetközi részvételnek.
Először is, mert a HUNGARIAN Aquascaping Contest nem marad hungarian, ha benevez xin zhao huan ping. Akkor az nemzetközi verseny lenne. Nekem ez a verseny ettől szimpatikus, mert hungarian. Családias.
Rengeteg nemzetközi verseny van, ahol nevezhet bárki. Miért lenne szükség még egyre? Miért ne maradhatna ez egyedi, MAGYAR?

Viktor, a te szempontodból megértem, hogy így szeretnél valamelyest érvényesülni, elismerés szerezni nemzetközi szinten, hogy lebonyolítasz egy rangos versenyt. Elsődleges szempontként viszont mégis csak az eddigi résztvevők véleményét kéne venni. Nem biztos, hogy megérné megnyerni 10-15 külföldi elismerését, ha ezzel elveszted 10-15 hazaiét. Ha a visszajelzés egyértelműen a bővítés mellett szól, sok sikert hozzá! :)
Szó mi szó, annyi nemzetközi verseny van, ahol nemzetközi szinten mérettetheti magát az ember, de ilyen csak ez az egy.
 
tomdelonge said:
Viktor, a te szempontodból megértem, hogy így szeretnél valamelyest érvényesülni, elismerés szerezni nemzetközi szinten, hogy lebonyolítasz egy rangos versenyt.

Nincs szükségem rá. :| Én jól érzem magam a bőrömben. Nem az én hírnevemet öregbítené a profibb verseny és nem is a GA hírnevét. Nem azért ismernek a hobbiban, mert versenyt szervezünk, hanem az akváriumaink és a publikálásaink miatt. Szerintem a legtöbb ismerősnek fogalma sincs ki áll a verseny mögött. A szervezők általában a hátterben csendben húzódnak meg. Nagyon ritkán beszélünk róluk bármilyen versennyel kapcsolatban....Figyelted, hogy az ASE versenyen Oliver Knott még ott volt a szervezők és alapítók között korábban, most az elköszönőben viszont már csak az Aquasabi és a Garnelenhaus van ott? Szerintem csak nekem tűnt fel. :angel:

A változás a verseny presztizsét emelné. Magyarul többet érne egy 5. hely is vagy akár egy 10. hely is, mert nem 30 jobb akváriumból kellene szelektálni, hanem 3-4x ennyiből, amiben lényegesen több lenne a krém. Jobban várnánk az eredményhírdetést, mert több lenne a meglepetés és a részletgazdag akvárium.

Természetesen megértem és elfogadom a véleményed. A HAC elnevezése sem szerencsés. Igaz sok versenyszámban pl egy Magyar derbi a térség versenyzőit fogja össze és segíti a kijutásukat pl egy rangosabb versenyre. Most csak hangosan gondolkodom, nem megyőzni szeretnélek természetesen. ;)
 
snoop85 said:
Mióta felmerült ez a kérdés,azóta nem hagy nyugodni, és talán tegnap elhamarkodottan írtam,hogy több lenne a negatívum. Viktor rávilágított arra,hogy az akváriumok(akvaristák) fejlődése céljából tényleg jobb lenne egy nyílt verseny. Egyértelmű, ha tudnánk, hogy mondjuk iaplc dobogós akváriumok is neveznének , akkor mi is megpróbálnánk mégtöbbet kihozni akváriumainkból. Izgalmas lesz ez az év ;)

Szerintem a jelenlegi élmezőny is hasonlóan gondolkodna. De akár meg is fordíthatom a dolgot.

Ha tudod, hogy minden évben a dobogóra számíthatsz, mert nincs aki megszorongasson, egy idő után eleged lesz és nem indulsz majd. Nincs kihívás. Elveszítünk egy kivételesen jó képességű kertészt. Persze jönnek helyébe mások majd, de jöhettek volna az elmúlt években is mégsem jöttek ;)

Egy rétegnek nem lesz kihívás a hazai versengés. Pont azoknak, akiknek az akváriumai már idulásuk előtt várhatóan az élmezőnyben végeznek majd ismerve korábbi akváriumaikat és év közbeni publikálásaikat.
 
Nah közben még egy szösszenet. ;)

Ugye itt volt a HAC és a 3 külföldi zsűri ha akarta ha nem végig kellett, hogy nézze az akváriumokat. Filipe pont extrém túlterhelt időszakában volt, de bezsúfolta a zsűrizést.

És a napokban láttam, hogy Cecska új akváriumához kommentet írt, hogy szerinte előnyére változott a verseny óta.
http://www.flickr.com/photos/szecsei_t/6608103403/

Tehát valamilyen szinten figyelik ezeket az akváriumokat a verseny után is. Egy apró komment, mégis jó érzés, hogy valaki a világ másik végéről pont az ő akváriumára ír egy vállveregetős kommentet. Tök jó dolog, gondolom Tibinek is jól esett, amikor meglátta.
 
Eszem ágában nem volt ellenségeskedni, csupán az általam említett visszhang egy apró morzsája lenni. Csak egy vélemény. ;)
Az elismeréses dolgot sem negatívumként írtam, szerintem ha így lenne sem lenne benne semmi "megszólható", de mint írtad, nincs így, elfogadom. Csak a mérlegelés miatt írtam, de ezek szerint ennek semmi köze hozzá.
A presztízsről pedig ismét egy vélemény, nem biztos, hogy jó, ha a HAC 5. helynek "Kovács János" helyett az említett "Xin Huao Ping" örül :) Az általad írt 3-4×-es krém miatt az eddigi 10. hely arányosan 30-40. lenne. Kérdéses, hogy örülne-e neki?
 
tomdelonge said:
Eszem ágában nem volt ellenségeskedni, csupán az általam említett visszhang egy apró morzsája lenni. Csak egy vélemény. ;)
Az érvényesüléses dolgot sem negatívumként írtam, szerintem ha így lenne sem lenne benne semmi "megszólható", de mint írtad, nincs így, elfogadom. Csak a mérlegelés miatt írtam, de ezek szerint ennek semmi köze hozzá.
A presztízsről pedig ismét egy vélemény, nem biztos, hogy jó, ha a HAC 5. helynek "Kovács János" helyett az említett "Xin Huao Ping" örül :) Az általad írt 3-4×-es krém miatt az eddigi 10. hely arányosan 30-40. lenne. Kérdéses, hogy örülne-e neki?

Jól beszélsz fiam! Ötös ,leülhetsz :p :D.

Osztom a véleményed.
 
Még egy apró megjegyzés, a szavazás szövegével sem értek egyet. Én a nemre szavaztam de nem azért, mert félek, hogy mindent elnyernek előlem. Szerintem szinte senki nem nevez a nyeremények miatt.
 
Valószínűleg megszűnne a helyezés az extrém megnövekedett regisztráció miatt és maradna a bevált gyakorlat, hogy csak az első x-et tudod ki a többi osztozik a lemaradt dobogóról.

Egyébként örülök, hogy előjött a téma, mert egy ideje ott motoszkál a fejünkben. Szóval így legalább megtudjuk, ti hogy érzitek.
Remélem többen is visszajeleznek majd. Ez alapján lehet tovább gondolkodni.
 
tomdelonge said:
Még egy apró megjegyzés, a szavazás szövegével sem értek egyet. Én a nemre szavaztam de nem azért, mert félek, hogy mindent elnyernek előlem. Szerintem szinte senki nem nevez a nyeremények miatt.

A helyezés is nyeremény. A fenti gondolatodban ezt félted. Nincs ezzel baj.
 
viktorlantos said:
A helyezés is nyeremény. A fenti gondolatodban ezt félted. Nincs ezzel baj.

Hogy féltem-e a helyezésem? Természetesen igen. De ennél sokkal nyomósabbak azok az érvek, amelyeket felsoroltam. Mára az eszmecserét sajnos be kell fejeznem, holnap fogpótlástan vizsga, nem bánnám ha N-emy vizsgáztatna. ;)
 
tomdelonge said:
viktorlantos said:
A helyezés is nyeremény. A fenti gondolatodban ezt félted. Nincs ezzel baj.

Hogy féltem-e a helyezésem? Természetesen igen. De ennél sokkal nyomósabbak azok az érvek, amelyeket felsoroltam. Mára az eszmecserét sajnos be kell fejeznem, holnap fogpótlástan vizsga, nem bánnám ha N-emy vizsgáztatna. ;)

Akkor kéz és lábtörést ahogy szokták mondani. :thumbup:
 
A legelején hibát követtünk el. Túl magas díjakat dobtunk össze. Ez okot ad találgatásokra. Kinek miért előrébb, vagy hátrébb lett a helye. Ha a fődíj egy csíkos napernyő, akkor legalább ez a dolog ki van lőve... De még mindig itt a kérdés, hogy ki hogy értékeli a számára jobb, vagy rosszabb helyezést. Ebből a szempontból az AGA versenye ideális. Tudod az első hármat, esetleg egy különdíj és a többi helyezett mind "negyedik". Nincs sértődés, nincs durca. Csak ugye akkor max a kommentből lehet megtudni, hogy tetszik-e a bíráknak, vagy sem. A valós helye az akváriumnak sosem fog kiderülni.
Azt gondolom, a nyereménynek kisebb értékűnek kell lennie és szélesebb rétegnek kell kiosztani.
 
Én mindenképpen várnék egy két évet.Egyet biztosan.Nem érzem még olyan "fejlettnek", erősnek a hazai mezőnyt.
Az első 10 aki között csak párat érzek olyannak,ami nemzetközi versenyen megállná a helyét.(az enyém nincs benne)
Bocs,de nem ledegradálni akarok bárkit is,vagy a versenyt.Van még mit fejlődnünk,aki szeretné,úgyis megmérettetheti magát rangosabb versenyen.
Így is sokat fejlődünk.Végignézzük a külföldi versenyek medencéit,már akkor is sokat tanulunk.A kommentekből pedig levonjuk a tanulságot.
Egy nyílt verseny jelen pillanatban érzésem szerint visszavetné a nevezési kedvet és a hobbit.

Persze itt vagytok Ti,Vik,Balázs,Hunor,akik az első 100-ban voltatok a legutóbbi nagy versenyen.De ez nem mérvadó a hazai mezőnyt tekintve.A hazai mezőny Mi vagyunk.
 
Back
Oldal tetejére