• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hungarian Aquascaping Contest 2011 (HAC)

Szeretnéd, ha a 2012-es HAC-on nemzetközi mezőny lenne?

  • Igen, szerintem sokat emelne a verseny presztizsén és színvonalasabb akváriumok születnének. Én is j

    Votes: 7 15.9%
  • Nem, a külföldiek mindent megnyernének, elveszté az értelmét, hogy nevezzek

    Votes: 29 65.9%
  • Talán, nem tudom mennyiben változtatná meg a korábbi verseny hangulatát.

    Votes: 8 18.2%

  • Total voters
    44
Bár a véleményem nem mérvadó, de szerintem az AGA rendszer nem is olyan butaság! A három első helyezett mellett egy különdíjas, az össze többi meg max kommenteket kapna! Így talán kevesebb sértődés lenne a helyezéseken... Én a magyar profil megtartását javasolnám, nemzetközinek ott van az IAPLC, meg amíg lesz, az AGA. Túl nagy falat lenne egy nemzetközi verseny megszervezése, illetve lebonyolítása (ahogy láttam a GA csapatnak ez a HAC sem volt egy gyalog-galopp.. ;) , és még így is érték őket kritikák.. No Comment..)
 
Köszi a visszajelzéseket és a véleményeket is. Nyugodtan jöhet még több. :thumbup: Ahogy látom eddig a magyar vonal mellett van jelentős támogatottság.
 
tibicuk said:
Én mindenképpen várnék egy két évet.Egyet biztosan.Nem érzem még olyan "fejlettnek", erősnek a hazai mezőnyt.
Az első 10 aki között csak párat érzek olyannak,ami nemzetközi versenyen megállná a helyét.(az enyém nincs benne)
Bocs,de nem ledegradálni akarok bárkit is,vagy a versenyt.Van még mit fejlődnünk,aki szeretné,úgyis megmérettetheti magát rangosabb versenyen.
Így is sokat fejlődünk.Végignézzük a külföldi versenyek medencéit,már akkor is sokat tanulunk.A kommentekből pedig levonjuk a tanulságot.
Egy nyílt verseny jelen pillanatban érzésem szerint visszavetné a nevezési kedvet és a hobbit.

Persze itt vagytok Ti,Vik,Balázs,Hunor,akik az első 100-ban voltatok a legutóbbi nagy versenyen.De ez nem mérvadó a hazai mezőnyt tekintve.A hazai mezőny Mi vagyunk.

Én is Máriával értek egyet.Kicsit olyan lenne lenne hirtelen egy nemztközi versenyen szerepelni,mintha a magyar válogatott játszana a világválogatottal...az esélyek elszállnának.És ezt nem a nyereményekre értem,azok engem pl abszolút nem motiválnak,és biztos vagyok benne,hogy senki nem is ezért épít szép medencéket.Szerintem nem biztos ,hogy jó ötlet egy fejlődő félben lévő társaságot a világ elitjével egy versenyen mérni ,egyenlőre aránytalannak érzem.Pláne annak tükrében,hogy bárki aki úgy érzi ,nevezhet világversenyekre,a kettő nem azonos fogalom.Egy jó hazai verseny így is bekerül a nemzetközi köztudatba ,akit érdekel a téma biztos fefigyelnek a nívósabb alkotásokra.
 
Engem sem a nyeremény vonzott idén mondjuk távol is voltam tőle.:) Számomra fontos a helyezés nekem nem jön be az AGA rendszer. Ha 70. vagyok akkor azt akarom tudni, h 70. vagyok. Be tudom sorolni, h pontosan mennyire értékeltek a zsűrik.
Nekem sem szimpatikus a külföldi nevezés./majd még elnyeri előlem a JBL Ferropol-t a szemét külföldi :lol: /Persze ez csak vicc én sem érzem elég erősnek még magunkat hozzá. Lehet, h majd egyszer...
 
Sziasztok!

Bár nem indultam a HAC.-on de, véleményem szerint nem kell megijedni a nemzetközi versenytől. Mindennap születik élsportoló és virtuóz. Csak évek kérdése és rengeteg megmérettetés, mire felfedezik és az élmezőnybe jut. Ha csak házi versenyeket indulna ,soha nem lenne belőle világbajnok! Egyszerűen húzóerő hiányában leragadna azon a szinten és felemésztené képességét az egyhangúság. :!: ezt nem a HAC, színvonalára értem) Valaki az első akváriumával dobogóra jut, más a hatodik után is a mezőny végén kullog. De ez nem baj, minden tanulható, lehet fejlődni csak akarni kell, nem szabad feladni. Ha erős versenyen indulsz, sokkal jobban összekapod magad. Nyilvánvaló az elért helyezés is erősebb , maga a verseny is.
Nem gondolom, hogy a nemzetközi nyitás, a szervezők egyéni érdekét szolgálná, nekik is megmérettetés és még több munka-az elvárásoknak meg kell felelni.
A verseny nem üzlet , befeccelek X pengőt hátha lekaszálom a XXX értékű nyereményt és 2X-el a zsebembe jó biznisz volt alapon. Ahogy Viktor is mondta "JÁTÉKOS VERSENY", ha nem is vagy dobogós akkor is nyertél hasznos kommenteket, és tapasztalatot, ami a fejlődéshez elengedhetetlen-szerintem!


Ui.: Talán az idén el tudok indulni a HAC.-on a jó ég tudja hányadik átrendezett aki után, nem fogok megsértődni, ha egy nemzetközi versenyen a mezőny végén kullogok majd.

Üdv:w-rig!
 
Ha attól tartotok, hogy a külföldieké lesz a nyeremény, akkor marha egyszerűen úgy kell meghirdetni, hogy bárki nevezhet, de mivel alapvetően magyar a verseny, így az első 5 MAGYAR helyezett kapja a díjat függetlenül a helyezéstől. Így ugyan az a magyarok sorrendje, mintha csak magyarok indultak volna, viszont látszik a nemzetközi vonalban lévő helyük is.
(A külföldiek meg kapnak egy HAC-os bögrét, meg tavalyról megmaradt Tetra repi tápokat) :)
 
Szerintem az nem igaz, hogy egy nemzetközi versenyre jobban felkészülne valaki, mert elég nagy dolog indulni egy ilyen magyar versenyen is legtöbbünk számára, szóval úgy gondolom mindenki a legjobbat próbálná meg kihozni az akváriumából.Aki kezdő, annak nyilván óriási dolog a HAC-on indulni, aki meg profi, az úgysem ad ki a keze közül olyat, ami nem "tökéletes".
Személy szerint egyébként nem nagyon támogatom a külföldi nevezést, végre van valami ami a "miénk", és elég jól működik, a krém pedig indítsa a kertjeit külföldön is, de amíg nincs meg az a 10-15 olyan versenyző, aki képes jó helyezést elérni a nemzetközi versenyeken is, addig várjatok a nemzetközivé válással, és termeljük meg itthon őket :) szerintem ez 1-2 éven belül bekövetkezhet, ha ilyen tempóban nő a kertészek száma, de talán még kicsit fiatalok vagyunk ehhez. :?
 
Én részben egyetértek Mária véleményével, szerintem sincs még itt az ideje ennek, aki meg szeretne, annak több lehetősége is van nemzetközi versenyben megmérettetnie magát.

Az AGA szisztémát pedig bődületes nagy hülyeségnek tartom :thumbdown: , mivel nekem (és gondolom sok más indulónak is) elsődleges szempont az volt, hogy megtudjam az alkotásom hol végez a mezőnyben. Meg az olimpiákon sem csak az első három helyeztetett rangsorolják, szerintem ez csak a szervezők "lustasága". Ha itt is így lett volna, akkor mit mondtam volna az ismerőseimnek, mikor megkérdezik, hogy hányadik lettem??

Kitérnék még a díjazásra is egy kicsit. Én úgy gondolom, hogy magyar viszonylatban irreálisan magas a helyezettek nyereménye, ezért én biztosra veszem, hogy vannak olyanok, akik csak emiatt neveznek. Személy szerint én nagyon örültem volna valamilyen oklevélnek, amit kiakaszthattam volna a falra, és amikor ránézek eszembe jutott volna a sok szép emlék, hogy milyen boldog is voltam, mikor megláttam a nevem. ;) Én úgy gondolom, még ha a nyeremények rovására is, de azért a top 30-nak valamilyen oklevelet legközelebb lehetne adni. ;) Hiszen ti is elmondtátok a díjátadón, aki a top 30-ban van, az már szépet alkotott.
 
Én ugyan még nem neveztem egyik HAC-ra sem, de egy ideje már nyomon követem a hazai akvakertészetet, versenyeket. Így sokat vacilláltam, hogy hozzászóljak-e egyáltalán, de azért megteszem.
Az embereknek a vérében van a versengés ez tény, hogy ezt nyereményekért teszik, vagy szimplán saját kitűzött céljuk elérése az (majdnem) mindegy. Véleményem szerint jó a mostani rendszer, hogy megtudja mindenki hányadik helyezést ért el, a legjobbakat díjazzák, illetve a többi helyezés is kap vmi csekélységet. Ez azért is jó így, mert a kezdő(bb) akvakertészek, kisebb célokat is kitűzhetnek maguk elé, hogy pl. idén 25. lettem, de jövőre szeretnék az első 20-ba, 15-be beférni, míg az AGA rendszer erre nem ad lehetőséget, csak azt látja, hogy áááh most se sikerült a legjobbakkal versenyezni, ez számára kudarc...
Amit Mária és Boooo is mondott, az oklevél viszont nagyon jó kis ötlet. Általában akinek van akváriuma, annak van egy növényes sarka/kuckója, ahova szívesen kirakná, büszkélkedhetne vele :)

Szummázva, a verseny mostani formájában maradjon úgy, ahogy most (is) volt Magyar Akvakertész Verseny . +1 ;)

(A profibb, rutinosabb akvaristák idén is indíthatták akváriumaikat neves külföldi versenyeken, meg is tették, ezúton is gratu nekik, de aki még nem érez magában ekkora erőt, annak egy nagyon jó támpont/visszajelzés a HAC, hogy per pillanat hol tart most. De a távol-közeljövőben majd, ha akkora érdeklődés lenne, meg lehetne akár szervezni két versenyt is, egyiket csak magyaroknak, a másikat pedig mindenkinek. Tudom, hogy ez iszonyatos meló, de egy opció akár lehetne...)
 
Bemásolok ide egy mondatot, ami azért érdekes mert Viktor írta egy máik topicban! itt: https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=26&t=2290&p=60342&hilit=ase#p60342

Az ASE a kezdetektől fogva próbálta felrázni a német akvakertészeket, de nem igazán sikerült nekik. Kevés versenyző volt és ők is a háttérbe szorultak a sokkal erőssebb külföldi mezőny miatt

Szerintem most még itt is ez történne! Annyi külömbséggel hogy a HAC-nek eddig sikerült felrázni a magyar kertészeket :!: :!:

Ne rontsuk el ezt a fantasztikus kis versenyt! Főleg kár lenne az eddig elért eredményekért!
 
Átolvasva a hozzászólásokat, megkövetem magam, és én is támogatom a full sorrend felállítását! :angel: De csakis magyar keretek között! ;)
 
Nah ez jó volt így estére. ;) Szuperek voltak az ismeretlen fotók is. Jó volt az interjú, több ilyen kellene az az igazság, mert ez teljesen más mint egy fórum naplózás.
Kicsit közelebb hozta Snoop-ot :clap: :thumbup: Ügyesek voltatok.
 
Érdemes megnézni ezt a fotót:

1.jpg


A háttérben ott a rajz, hogy mi az amit Snoop elképzelt ;)
Érdemes ilyen skicceket csinálni. Sokkal könnyebb a berendezés is. Az nem érdekes, hogy végül más lesz a vége, az a lényeg, hogy segít elindulni ;) :thumbup:
 
Snoop-ot rá tudná venni valaki, hogy a nyertes akiról egy naplót rakjon össze? Nagyon érdekelne!

Snoop, kérlek-kérlek-kérlek! (gondolom többeket is érdekelne)
 
A HAC-cal kapcsolatban néhány gondolat:

Két éve még abszolút nem érdekelt, mert nem is volt olyan akváriumom. Tavaly nézegettem a sok szép akváriumot. Idén majdnem elküldtem a nevezést (nem a dobogót ostromoltam volna) a kritikák miatt és hogy részt vegyek!

Szerintem maradjon meg magyar versenynek, ahol sok ember akár arcról is ismeri egymást és ne váljon a HAC egy a sok nemzetközi versenyből, mert:

Én azzal nem értek egyet, hogy a HAC-on részvétel nem inspiráló, mert Cseh Laci is elindul a magyar bajnokságon...

Akvakertészetben is legyen magyar bajnokság, európa és világbajnokság, valamint olimpia. Aki úgy érzi, hogy a magyar bajnokság túl "könnyű", az viszont "kötelezően" mérje meg magát a következő lépcsőfokokon.

Nézzük meg GA srácok munkáit. Keymaker most csinálta meg a képeket a sziklás akváriumról... érdemes megnézni csak a fotó részét... két fotós lámpa, profi fotógép... nem szarral gurigázik, mert ő a top mezőnyben akar versenyezni! Az "olimpián" viszont nem tudsz labdába rúgni enélkül.

A helyezések/csak 3 legjobb kérdésben nem tudok teljesen állást foglalni, de én mindig úgy nézem a helyezéseket, hogy végül ez a zsűri szubjektív véleménye. Az akvakertészet nem másodpercekre megy, innentől fogva mindig lehet vitatkozni... ezt el kell fogadni, ha már ilyen hobbit választottunk.

Szerintem az sem semmi elismerés például, amikor valaki meglátogat és meglátja az akváriumot (ami pedig nem egy olyan nagy szám verseny szempontjából)...
 
Back
Oldal tetejére