• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - Rescape - November 9. - VIDEÓ

Részt vennél egy ilyen berendezős őrületben?

  • Igen

    Votes: 63 72.4%
  • Nem

    Votes: 0 0.0%
  • Csak nézőnek

    Votes: 24 27.6%
  • A hócipőm tele az eseményekkel :)

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    87
Szóval ezért volt az a nagy titkolózás,és nem engedtél fel az emeletre múlt szombaton.Sajnálom a történteket,remélem helyrejönnek az akváriumok.Azért nekünk ugymond "bennfenteseknek" elárulhattátok volna;)

Ideges voltam. Az elmúlt 1 hét azzal telt, hogy megnéztük hogyan regenerálódnak a növények. Hol kell új ültetés, vagy akár teljes re-scape.
Most hogy látszik az alagút vége már újra látogatható az emelet is.

Nem volt kedvem más miatt mindenkinek magyarázkodni. Úgy hogy tudom velem még sosem fordult elő ilyen, mert odafigyelek. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül :)
Most, hogy leírtam jobb nem lett, de az akváriumokon nem fog látszódni a baleset nyoma ez a lényeg.

Itthon is tolom a carbot mert sok esetben nagyon hasznos. Permetezek is vele időnként vízcserék alkalmával. És nincs gondom. Pedig tele vagyok mohával.
 
Ideges voltam. Az elmúlt 1 hét azzal telt, hogy megnéztük hogyan regenerálódnak a növények. Hol kell új ültetés, vagy akár teljes re-scape.
Most hogy látszik az alagút vége már újra látogatható az emelet is.

Nem volt kedvem más miatt mindenkinek magyarázkodni. Úgy hogy tudom velem még sosem fordult elő ilyen, mert odafigyelek. Gondolom nem vagyok ezzel egyedül :)
Most, hogy leírtam jobb nem lett, de az akváriumokon nem fog látszódni a baleset nyoma ez a lényeg.

Itthon is tolom a carbot mert sok esetben nagyon hasznos. Permetezek is vele időnként vízcserék alkalmával. És nincs gondom. Pedig tele vagyok mohával.
Érdekes,mióta csak ADA-val tápozok,valahogy leältam a Carbozäs-sal!Nem is hiányzik.Bocs az of-ert..
 
Itthon 1,5ml carbo mellé ugyanekkora mennyiségű Macro-Micro megy, ezért ilyen balesetek nem fordulhatnak elő szerencsére. Talán ezért is merem rábízni bármelyik rokonra az adagolást, ha pl. elmegyünk valahova pár napra. Viszont hadd kérdezzem meg, az ADA tápok napi adagolási mennyisége ennyire eltér a carbo-étól, valamint a Green Aqua Macro és micro-étól is egyben? Nem használtam soha, ezért kérdem...
 
Itthon 1,5ml carbo mellé ugyanekkora mennyiségű Macro-Micro megy, ezért ilyen balesetek nem fordulhatnak elő szerencsére. Talán ezért is merem rábízni bármelyik rokonra az adagolást, ha pl. elmegyünk valahova pár napra. Viszont hadd kérdezzem meg, az ADA tápok napi adagolási mennyisége ennyire eltér a carbo-étól, valamint a Green Aqua Macro és micro-étól is egyben? Nem használtam soha, ezért kérdem...

60x30x36-os akváriumba 3ml ADA táp kell
60x30x45-ös akváriumba 5ml-t adunk
90x45x45-ös akvárium 10-12ml-t kap.

Carbo adagolás ugyanerre az akvárium méretre:
60x30x36 1ml
60x30x45 2ml
90x45x45 6-7ml

Nem mindegy az sem mikor tolod be. Mennyire közel vannak a növények. Vízcsere stb. Milyen növények vannak bent.
Még az is lehet, hogy egy nagyon tömény koncentrátummal volt permetezve. Pedig ott az a lényege, hogy rendesen hígítani kell, hogy ne legyen probléma.
 
Permetezek is vele időnként vízcserék alkalmával.
Viktor írnál erről a permetezésről ???Ugy kell érteni ,hogy leeresztett víznél a dekorokat lehet higított carboval permetezni is???Soha nem próbáltam még eddig ,de lehet kipróbálom.az ecsetre is jó megoldás lehet???Már ami a víz fölött lenne????
 
Viktor írnál erről a permetezésről ???Ugy kell érteni ,hogy leeresztett víznél a dekorokat lehet higított carboval permetezni is???Soha nem próbáltam még eddig ,de lehet kipróbálom.az ecsetre is jó megoldás lehet???Már ami a víz fölött lenne????

Ecsetre kivételesen inkább a kaparást javaslom. Nagyon sok carbo kell hozzá, hogy eredményt érj el.
Ha van egy praktikus szerszámod inkább kapard le. Ha sokat kapartál akkor vízcsere és porszívózás is kell utána.

A permetezést nem csak dekorokra, de növényre is használom. Mindenre ami víz felett van. Diatom, zöld alga, fonál stb ezekre jó.
Vannak szituk amikor nehezebb kézzel írtani és picit gyorsítani szeretnél a folyamaton ilyenkor nagyon praktikus. A napi adagot vagy max napi duplát (2ml/50l) felhigítod 3-5dl vízzel.
Egy szobai permetezővel elfújod ezt mennyiséget. Nekem olyan helyen is működik ahol egyébként nehezebben férek hozzá, vagy túl sűrű a növényzet. Pl sok mohánál praktikus.
Első alkalommal inkább a gyári adagolást próbáld 1ml/50l és ezt hígítva és nézd meg milyen hatással van a növényekre dekorokra.
 
Valószínűleg @ozzy -ék által összerakott akváriumot bontanunk kell mert megsérült a szilikon az akváriumon. Nem akarjuk hogy valaki arcába robbanjon az üveg.
Ezért őt biztosan bontani fogjuk a napokban.

:banghead::banghead::inpain::cry:...

ez még valamikor építés közben sérülhetett? vagy mostanában?

re-rescape valamikor? :) :(
 
A napi adagot vagy max napi duplát (2ml/50l)...

Itt most a gyári napi adagra gondolsz?
Nálam a napi adag ugyan annyi, mint a Green Aqua Micro Macro esetében:

"Gyári adagolás:
• Kevés növény - 1 ml / 50liter / nap
• Sok növény - 2ml / 50 liter / nap
Green Aqua által javasolt adagolás (heti 50% vízcserék mellett) - 1 ml / 20 liter / nap."


Bocs, hogy itt kérdeztem ezt most meg, de itt szúrt szemet a dolog.
 
2ml / 50L már elég tömény adagolásnak számít. Egy nagy akváriumnál ritkán okoz gondot, persze ha ott is a felszínen úszó növényekre nyomod megéghet.
De egy 60 literesnél sokkal inkább lehet probléma. És akkor ha pl nem megy a szűrő vagy vízleeresztés van fel is erősíted a hatást. Van pár hibalehetőség.
 
2ml / 50L már elég tömény adagolásnak számít. Egy nagy akváriumnál ritkán okoz gondot, persze ha ott is a felszínen úszó növényekre nyomod megéghet.
De egy 60 literesnél sokkal inkább lehet probléma. És akkor ha pl nem megy a szűrő vagy vízleeresztés van fel is erősíted a hatást. Van pár hibalehetőség.

Értem.
Eddig a 240-esben az 1 ml/ 20 l jól bevált (s most sem látszik probléma, pedig pont a nagyon mohás részen megy az adagolás). Csak kicsit elcsodálkoztam / meglepődtem az előbb...
 
Első alkalommal inkább a gyári adagolást próbáld 1ml/50l és ezt hígítva és nézd meg milyen hatással van a növényekre dekorokra.

Jó gondolom úgy érted, hogy pl. a cserevizet bekveri az ember és azzal permetezget felöltés előtt. Máskülönben elég macerás lenne a higítás.
 
És hogy a baleseteknek itt még nincs vége. Valószínűleg @ozzy -ék által összerakott akváriumot bontanunk kell mert megsérült a szilikon az akváriumon. Nem akarjuk hogy valaki arcába robbanjon az üveg.
Ezért őt biztosan bontani fogjuk a napokban. A többi akvárium szerintem 1 héten belül rendbejön. A természet csodákra képes, csak mi emberek tudjuk hazavágni időnként.....

Üdv @viktorlantos! Ez a hír arcon vágott rendesen, tervben volt már egy kis fazonírozás rajta, meg hát szerettem is :cry: lassúbb, "összeérős" akvát terveztünk, ezt akkor most elvitte a cica :whistle: s ha már nagyjából múlt idő, egy rövid értékelést szívesen vennénk szerintem @nebula szakival együtt, okulás képpen. R.I.P.
 
Üdv @viktorlantos! Ez a hír arcon vágott rendesen, tervben volt már egy kis fazonírozás rajta, meg hát szerettem is :cry: lassúbb, "összeérős" akvát terveztünk, ezt akkor most elvitte a cica :whistle: s ha már nagyjából múlt idő, egy rövid értékelést szívesen vennénk szerintem @nebula szakival együtt, okulás képpen. R.I.P.
+1
 
Back
Oldal tetejére