• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Holland stílusú próbálgatás...

R_win

Kertész szaki
Sziasztok!
Pár szóban magamról: Gyerek koromban kapott el az akváriumozás szeretete, talán tizenkét éves lehettem amikor a nevelőapámmal hazacipeltük az első akváriumnak való levágott üveget és összeragasztottuk. Kis elektromágnesből, egy lemezből és egy gumiharangból készítettünk levegőztető mini kompresszort, amit egy fadarabra rögzítettünk! Tök jól működött csak elég hangos volt. Az újdonság izgalmával töltöttük fel csapvízzel, a sarki kisállat kereskedésben vettünk bele sódert, növényeket, halakat és szinte azonnal beletettük az akváriumba! Nem pusztult el egyik sem! Persze ma már ezt másképp csinálom.
Az akvarisztikával kapcsolatos szerelem azóta is tart, már vagy harminc éve és folyamatosan tanul az ember!
Az előző akváriumom egy 112 literes, gyári műanyag tetővel amibe két 18w-os cső volt gyárilag, fehér
bazalt aljzat, Shark belsőszűrővel, levegőztetővel, halakkal és növényekkel. Dzsungel volt benne.

IMG_1492.JPG


Több éven keresztül szépen működött siporax, tápozás, és növény táptalaj nélkül úgy, hogy volt olyan növény ami kinőtt a tetőbe és rátekeredett a neon csövekre! Valószínűleg a mulm volt a táp. Mindig voltak növények amik megmaradtak és olyanok amik a megvásárlást követő pár hét alatt elkoptak! Régóta érett bennem, hogy egy nagyobb akváriumra való váltásnál kicsit kipróbálom a növényes akvarisztikát. És akkor jött egy lehetőség és hosszas tervezgetés után új dimenziók nyíltak meg egy új akvárium által. A régi akváriumot eladtam kompletten, csak a benne lévő növények és a halak maradtak, amik kiskoruktól nálunk nevelkedett "családtagoknak" számítottak! Jöttek a problémák: hogyan lehet a leggyorsabban létrehozni egy működő életteret amibe a halak a leghamarabb visszakerülhetnek? Általános talajnak JBL Manadot alá kevés Aqua Basis plus-t tettem. Beültettem a megtartott növényeim. Négy nap után belekerültek a halak is.
Az akvárium:

méretei: 100x40x40 kb. 160 literes
Bútor: Saját tervezés, bútorlap szabászaton levágatott sk. összerakás (még nincs kész teljesen, polcok, ajtók)
táptalaj: JBL Aqua Basis Plus csak 5 liter a halak miatt
általános talaj: 25 kg. JBL Manado
Vízcsere: heti 30-40 %
Hasznos baktériumok: Seachem Stability
Co2 tápozás: zselés élesztős 2 literes
Tápozás: EI szerint Ga makro + Ga Mikro naponta
szűrő: Eheim Professional II 2026 közeg: mechanikus - kerámia gyűrű, Biológiai - Substrat Pro + szivacs gyári
világítás: saját összeállítású hideg fehér 5630 ledszalag 4x1 méter aluminium profilba ragasztva 6500k-es méterenként 18w, 60 led, 1320-1800 lumen, most készül plexiből egy emelő tartó hozzá
Növények:
Microsorum pteropus Windelov
Bolbitis heudelotii
Sagittaria subulata var. pusilla
Najas Guadalupensis
Myriophyllum Matogrossense
Hydrocotyle leucocephala
Limnophila sessiliflora
Hydrocotyle Tripartita Japan
blyxa japonica
bacopa caroliniana
bacopa australis
Microsorum pteropus
Rotala rotundifolia
Echinodorus "Ozelot"
Cryptocoryne wendtii "Braun"
Ceratophyllum demersum 'Foxtail'
Cryptocoryne beckettii 'petchi'
Vallisneria
Alternanthera reinickii mini
és még van egy-kettő aminek biztosan nem tudom a nevét, vagy olyan mint a Heteranthera zosterifolia TC, Ammania sp. Bonsai TC, és a pogostemon Erectus TC amit a GA.-ban vettem és megmaradtak 2 cm-esnek vagy eltűntek bárhová ültetem is. A GA-srácok adtak helyette Nymphoides sp. Taiwan TC-t ami meg 2 hét alatt 25cm-es lett! Köszönöm!
Halak:

Fekete Neon 10 db.
Odessa Márna 10 db.
Átlátszó lazac 10 db.
Kongó lazac 6 db.
Rózsás Díszmárna 10 db.
Brokát Márna 2 db.
Zebra Dánió 2 db.
Pakistani Botia 1 db.
Öves Díszcsík 1 db.
Acanthopthalmus Kuhli 3 db.
Páncélos Harcsa 2 db.
Vitorlás 2 db. a többit ki kellett venni mert ívnak és ezért verekednek.
Black Molli 2 db.
Arany Tetra 10 db.
remélem nem felejtettem ki semmit.
Mobillal készült képek, nem túl jó minőségben:
CAM00062.jpg




CAM00064.jpg

Ahol a Ammania sp. Bonsai TC vegetál...
CAM00065.jpg

Az ajándék Nymphoides sp. Taiwan TC 2 hét alatt zselés állapotból
CAM00066.jpg

A másik oldal amit szabadnapomon rendbe hozok. Vannak növényeim amik szépen fejlődnek és amik megbarnulnak, elvékonyodnak és kínlódom egy kis zöld algával is. Ennyi sikerült összehozni másfél hónap alatt, még van hova fejlődni!


Ja, és az akvarisztika ragadós, a lányom 20 literes csodája, se táp, se vízcsere, csak fény néha 14 órában, és gyári szivacs szűrő!
CAM00046.jpg


CAM00045.jpg


CAM00048.jpg


Röviden ennyi, köszönöm, hogy elolvastátok és várom a hozzászólásokat, ötleteket!
 
Üdv a naplózók között! :) a kis kocka tényleg csodálatos, van szerencsém látni a fejlődését! Itt van a példa arra, hogy van amikor a természet tökéletes körforgása megold mindent helyettünk, nekünk csak annyi a dolgunk, hogy csodáljuk! :)
 
Back
Oldal tetejére