• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua Aquascaping workshop április 21-én

Köszi mindenkinek aki eljött a mai napon. Igaz néhányan lemondták, de végül épp, hogy elfértünk a boltban ;)

Tanulságos volt az esemény számunkra is. Ez volt az első nagy méretű akvárium, amit meghatározó dekor fa vagy szikla nélkül készítettünk el.
Ennek az az eredménye, hogy a nullnapos akvárium szinte sehogy sem néz ki, pedig tetemes mennyiségű növényt paszíroztunk be ;)

Nah de nincs minden veszve, meglátjuk az idő minket igazol-e. Végülis a korábbi akváriumok is eléggé sehogysem néztek ki az indítás napján.... én bizakodok ;)

Akik a netes közvetítést nézték volna elnézést kérünk, de nem volt kapacitás a hangot beállítani. Cserébe viszont készült egy halom kép amit a következő percekben megosztunk veletek.

Ahogy a két hete átalakított 180-as akváriumnál, itt is próbáltunk néhány dolgot felhasználni a szétbombázott akváriumból. Pl az ADA Aqua Soil Malaya talaj nagy részét megmentettük. A korábbi ADA Mekong homok kikerült és helyére ADA Nile Sand került. A Malaya talajra rátöltöttünk kb 11 liter friss aljzatot. Itt ott megtámogattuk egy kis Dragon kővel, és ADA Dark Iron vasfával. Ezeket próbáltuk elrejteni, hogy a későbbiekben ne ezek határozzák meg a látképet.

Felhasználtunk kb 25 cserépnyi növényt az előző akváriumból. Erre rákerült 15 cserép HC, Kb 8 cserép parvula, néhánz tenellus, Crypto W. Green, stb. Szerintem 60 cserép növény lehet benne összesen, ehhez képest alig látszik valami. ;) Legközelebb több lesz...

Mégegyszer köszi mindenkinek, reméljük nektek is hasznosan telt a délután a workshopon. :thumbup:

Képek néhány perc múlva...
 
Én nagyon jól éreztem magam, igaz az aki készültéből nem sokat láttam, de sebaj :)
Jó kis buli volt, megérte elmenni na meg egy két dologgal gazdagabb lettem (igaz Attibva :lol: :lol: )

Az akiról van sejtésem, hogy fog kinézni és mi adta az ötletet így könnyebb elképzelni, hogy mit akartak belőle a srácok kihozni.
A képek jók lettek, mindenki kivette a fotózásból a részét. Tipp: ne próbáljatok ki olyan fotós technikát amire fáj a fogatok, mert nem akarjátok visszaadni és venni akartok ti ;)

:wave: :angel:
 
Ahogy látszik egy két fotón, Andris wabizott és okította a népet, később legózott egy új művéhez. Nagy trécselés volt az öregek között ;)
Dani kicsavarta a fényképezőt a kezemből és macrozott kicsit.... ezt neked küldöm Dani a szívfájdítás emlékére ;)


Macro by Dani by viktorlantos, on Flickr


Macro by Dani by viktorlantos, on Flickr

Szendvicsek mind elfogytak és a végére növények is. Valamikor 6 körül zártuk a bazárt, addigra az új aki az átalakítás ellenére már kristálytiszta volt... folyt köv. :wave: :thumbup:
 
Csatlakozom, én is jól éreztem magam. Ezzel az akival aztán tényleg lehet majd hatásos "akkor- és most" párosításokat készíteni :) Miután hazaértem tartottam egy after-workshopot, így volt kerek ez a szombati nap. Mindenkinek további kellemes hétvégét :wave:
 
Köszi srácok a pártit! :) Egészen hazáig nem tudtam, hogy a VFR miért nem hozza a megszokott menetidőt, aztán mikor itthon kipakoltam rájöttem! :lol: :lol: Dani, ahogy akkor megbeszéltük, a Keres, kínál, eladóba, majd kb. 2-3 hét múlva jelentetjük meg a cuccokat, nehogy Vik szimatot fogjon, szerencsére Atti nem jelent kockázatot.... :mrgreen: :lol: :lol: Tibi garnéla témában pedig pü-ben egyeztetünk, elég szépen átvészelték az M6-oson a térdelős döntögetést.. :lol:
Kíváncsian várom az akvárium fejlődéséről készített képeket, érdekes koncepció így jelentősebb fa, vagy kő kompozíció nélkül! :thumbup:

ui: Andris neked köszi a wabi nyesedéket! ;) csurrant cseppent ez-az.. :thumbup:

uiui: örülök, hogy ismét új arcokkal sikerült megismerkedni! :thumbup:
 
Szia Atti!

attibva said:
Egészen hazáig nem tudtam, hogy a VFR miért nem hozza a megszokott menetidőt, aztán mikor itthon kipakoltam rájöttem!

A Fiúk vissza mentek leltározni, reggelre a kommandósok körbe veszik a házatokat, ha nem viszed vissza a szajrét hajnalig! :cool:

A.ttila
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én is jól éreztem magam. :thumbup: Lelki szemeim előtt már kész is az aki, de sajna kell neki 1-2 hónap, hogy mondhassam: - Na látjátok? Ezt akartuk. ;)
Közben egy gondolat megfogalmazódott bennem. Jönnek a jobb idők, lehetne csinálni egy kis "ökörsütős" fórumtalálkozót is. Nem feltétlenül kell mindig valami nagyszabású dolog miatt összerántani a társaságot, inkább csak egy kedélyes beszélgetés erejéig hogy a nick nevek a valóságban is megismerjék egymást. Akár a parkolóba kirakhatunk egy-két sörpadot, Vik feldob a nyársra egy félökröt :lol: Tibcsi felnyitja a kocsija hátsóajtaját, hogy legyen egy kis vájemsziéj és mehet a móka. :wave:
 
Köszi szépen srácok!Jó kis parti volt!
Hogy nálam is teljes legyen a képe..én is még itthon folytattam kicsit a mókát! :D
 
Back
Oldal tetejére