• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2014. Aug 9 ] Garnéla fotós workshop Green Aqua (Törökbálint)

Először is köszi a lehetőséget GA, ismét jó volt nálatok!:)

Nekem a "korlátlanul" rendelkezésre álló fény mennyisége volt a legnagyobb élmény. Simán be lehet csutkáig húzni a blendét és feltekerni a záridőt!

Az én képeim Canon 650D-vel készültek, 1.4/50-es obival, közgyűrűvel. Talán csak a CRS volt állványról, a taiwanos képek mind kézből készültek.

Nem lettek olyan pengék, mint Viktor képei, ez tisztán látszik. Ezt betudom a kézből fotózásnak, szerintem az 5DIII-nak semmi köze az egészhez, meg az L obinak.:D Másik nagy hibám, bár nem tudom, hogy ennek köze van-e az élességhez, jpg-ben fényképezek. A RAW-val nem tudok mit kezdeni, ezt még meg kellene tanulnom.:wacky:

Az hogy Lukhaupot befogjuk, csak idő kérdése volt. Vik képei GERONIMO jók, ha a 100-as macro elé betekertünk volna egy közgyűrűt, lehet hogy Chris vakarná a fejét.

WORKSHOP - Shrimp Photography by zilahytibor, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by zilahytibor, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by zilahytibor, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by zilahytibor, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by zilahytibor, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by zilahytibor, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by zilahytibor, on Flickr
 
En eg csomo fotot full raw-van lottem. Mark 3-nal 3 fele van. Az talan 40 megapixel? Vagok majd egy ket reszletet.

Leginkabb a finom pancel lemez reszleteket hianyolom. Ezt sajnos nem sikerult visszahozni.

Tibi az a crs foto nagyon maszek lett. A tobbi is csak a jpg miatt nem nagyon lehet veluk mit csinalni. Fotozz raw-ban konnyebb mint a taiwanok tartasa pedig az is megy ;)
 
Lehetne egy akváriumokra fókuszált dolgot csinálni, mert néhány dologban speciális az akvárium fotózás, de azért az alapokkal el lehet indulni.

Talán a legnehezebb feladat a szoftver megtalálása.

Korábban (Canon vonalon) a gyári Digital Eheim Professionel progit használtam.
Az utóbbi években Adobe Lightroom. A net tele van ilyen oktató videókkal ahol az alap RAW tulajdonság módosítást azért meg lehet nézni.
Ezeknél valószínűleg én sem tudnék jobbat, ráadásul ezt akár most is megnézheted.

Adobe Photoshop Lightroom - YouTube


Korábban mindent JPG-ben fotóztam, mert gyors volt, mert akkoriban még esküdött rá a legtöbb profi, hogy a JPG fotózás jó. De ez kb 6-8 évvel ezelőtt volt és azóta olyan mértékben fejlődött a RAW megmunkálás és a szoftverek, hogy nem éri meg JPG-vel görcsölni.
Fényképezőben nem lassabb, talán számítógépen igen. De nem kell a legnagyobb RAW-ban fotózni. Ha van mód egy kis RAW méretet kell választani. Én sem fotózom max felbontásban, csak ha véresen komoly képeket akarok :)

Lehet a gyári fényképező szoftvered is tudja.
Ha nem ott a Photoshop, Lightroom és biztos van több ingyenesebb példány is.
Én a Creative Cloud CC csomagot használom munkához is ennek pedig része a fent említett photoshop és lightroom is.

De akik csak fotózásra használnák és akarnak egy profi csomagot, ami mindig a legfrissebb progikat tartalmazza, itt a Fotósoknak való Creative Cloud
Adobe Creative Cloud

Havi 4000 pénz ez igaz, de bármikor lemondhatod ha nem kell. És legálba van mindig a legfrisebb photoshop és lightroom kombó.

Egy desktop oktató vidit azért csinálhatok ha gondoljátok, ott esetleg egy pár hibát is meg lehet mutatni. Nagyon gyenge képből azért nem lesz Amano és Lukhaup féle fotó.
 
"Raw feldolgozása" tanfolyamot nem akarsz tartani?
Esküszöm én még fizetnék is érte, olyan lüke vagyok hozzá. De gondolom ezzel nem csak én vagyok így.

Feliratkozom, mert tényleg nem csak Te vagy lüke hozzá!
 
Közben a tegnapi esti rohanás után volt egy kis időm, hogy végigmenjek a fotókon.
Nekem a Blue Bolt fotók sikerültek a legjobban. Nagyon soknál elmászott a fókusz. Hiába na térdelve egy kis lukba kukucskálva azért nem könnyű....

Az is kiderült számomra, hogy a kókusz kaktusz bár jó kis garnéla mágnes, túlságosan sok részlet van rajta. Fotó szempontból előnytelen a sok erezet és a lukacsos forma.
Ha igazán jót akar az ember inkább valami mást. Még eszembe is volt hogy Mironekuton kövön is lehetett volna, de majd legközelebb.

És akkor a megvágott fotók némi Lightroom és Photoshop kombóval. A nagyfelbontású RAW most jól jött.

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

ez volt az 1:1 felbontás.... itt azért már picit zajos, szétesett a kép

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

Ebből a sorozatból azért ki tudnél 1 fotót választani ami nem olyan rossz. De közel 300 fotóból 1! Nah ezért kerül sokba a fotózás :)
 
Utoljára módosított:
Közben a tegnapi esti rohanás után volt egy kis időm, hogy végigmenjek a fotókon.
Nekem a Blue Bolt fotók sikerültek a legjobban. Nagyon soknál elmászott a fókusz. Hiába na térdelve egy kis lukba kukucskálva azért nem könnyű....

Az is kiderült számomra, hogy a kókusz bár jó kis garnéla mágnes, túlságosan sok részlet van rajta. Fotó szempontból előnytelen a sok erezet és a lukacsos forma.
Ha igazán jót akar az ember inkább valami mást. Még eszembe is volt hogy Mironekuton kövön is lehetett volna, de majd legközelebb.

És akkor a megvágott fotók némi Lightroom és Photoshop kombóval. A nagyfelbontású RAW most jól jött.

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

ez volt az 1:1 felbontás.... itt azért már picit zajos, szétesett a kép

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

Ebből a sorozatból azért ki tudnél 1 fotót választani ami nem olyan rossz. De közel 300 fotóból 1! Nah ezért kerül sokba a fotózás :)
Gyönyörű képek ,és a modellek is nagyon szépek,végül nemutolsó sorban irigyellek titeket ,hogy ennyire vágjátok ezt a témát.Tegnap nekem már ott elveszett az a fonal ,hogy mi az a derítés.Viszont a fotókat nagyon szeretem nézegetni.Profi munka,na:)Nem tudom ki az a Lukhaup,de szerintem a te képeid is vannak/legalább olyan jók @viktorlantos ;):)
 
"Az is kiderült számomra, hogy a kókusz bár jó kis garnéla mágnes..."
Az a "kókusz" nem kaktusz volt inkább?
 
Nem értek hozzá annyira, mint Ti, én inkább beszélgetni mentem a garnikról, de a 2 kép között ami nekem mint laikusnak lejön, hogy a kiégett fehér háttér zavaró és elveszik a garnéla háta. Míg a másik képen az elmosódott zöld háttér erősíti ezt.
Amúgy nagyon brutál fotó szerintem!
 
Közben a tegnapi esti rohanás után volt egy kis időm, hogy végigmenjek a fotókon.
Nekem a Blue Bolt fotók sikerültek a legjobban. Nagyon soknál elmászott a fókusz. Hiába na térdelve egy kis lukba kukucskálva azért nem könnyű....

Az is kiderült számomra, hogy a kókusz kaktusz bár jó kis garnéla mágnes, túlságosan sok részlet van rajta. Fotó szempontból előnytelen a sok erezet és a lukacsos forma.
Ha igazán jót akar az ember inkább valami mást. Még eszembe is volt hogy Mironekuton kövön is lehetett volna, de majd legközelebb.

És akkor a megvágott fotók némi Lightroom és Photoshop kombóval. A nagyfelbontású RAW most jól jött.

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

ez volt az 1:1 felbontás.... itt azért már picit zajos, szétesett a kép

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

Ebből a sorozatból azért ki tudnél 1 fotót választani ami nem olyan rossz. De közel 300 fotóból 1! Nah ezért kerül sokba a fotózás :)

Gratula! Ezek durván jók lettek!
 
Back
Oldal tetejére