• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2014. Aug 9 ] Garnéla fotós workshop Green Aqua (Törökbálint)

A hétvégére még van 4 hely. Vagy 1 nagy és 2 kicsi :)
Aki garnizni szeretne garnéla fanatikusokkal annak nem érdemes kihagyni.
 
Goodie bag hetvegere ;)

Meg van 1-2 hely, ha valaki szeretne eljonni

2upanyma.jpg
 
A szívem szakad meg hogy nem tudok ott lenni. Valószínű dolgoznom kell szombaton, pedig nagyon szívesen ellesném a trükköket makró fotózással kapcsolatban. Nagyon sajnálom. Lesz a workshopról valami képi vagy szöveges, vagy akár mindkettő, összefoglaló? Milyen beállítások, milyen objektívvel készültek a fotók?
Jó garnélázást minden résztvevőnek!
 
Sziasztok, én egyedül érkezem, sajnos. Szóval 1 fotós hely felszabadult. most már kezdek látni 2 napra előre...
 
Köszi mindenkinek aki eljött a mai napon. Kicsit nehezen indult a dolog, de a végén nagyon sok szép fotó készült.

Abban maradtunk, hogy aki készített fotót tegye be ide a topikba az általa vélt legjobbakat. Es írja le milyen géppel készült, milyen objektív, paraméterek és kézből, állványról, vakuról vagy lámpával.
Így lehet majd látni a minőségi lépcsőket ha egyáltalán volt ilyen. Sokan fotóztak és biztos sok szép kép lesz.

Lukhaupot végül nem sikerült befogni, de azért lett néhány berottyantós fotó.

Én ahogy számolom a gépemmel 248-at kattintottunk. Most jön a szelektálás retus és lássuk a medvét.... akarom mondani a garnélákat.

Köszi mégegyszer, jövő héten pedig építünk. Ott remélem sikerül kicsit több embert is bevonni a berendezésbe. Ahogy láttam azért lesznek veteránok is bőven :)
 
El sem hiszem hogy ez ma készült.Gyönyörű a kép.;)
Akkor elkezdem én a látogatók közül.Egy snassz bridge gép készítette a fotókat(SONY DSC-HX200V),kézből,és hát én csak mivel tanulni mentem ,nem az volt a cél hogy profi képek készüljenek általam,főleg nem ezzel a géppel .Mondjuk még rendesen kezelni sem tudom a masinát.Őszintén szólva szerettem volna megkérni @viktorlantos -t hogy mutasson egy-két beállitást a gépemen,de még csak megemlíteni sem mertem neki,mert pörgött rendesen ,mint ugy általában.Talán legközelebb.Köszönöm egyébként a lehetőséget,szombaton találkozunk ujra,addigra remélem lesz már Kubotai:LOL::D.Na és a képek:facepalm:
Állitgattam ám esztelenül az Iso és egyéb értékeket,csak nem tudom mi mire való:(;)
DSC03088 by Evereka, on Flickr
DSC03089 by Evereka, on Flickr
DSC03090 by Evereka, on Flickr
DSC03091 by Evereka, on Flickr
DSC03096 by Evereka, on Flickr
DSC03097 by Evereka, on Flickr
DSC03106 by Evereka, on Flickr
DSC03107 by Evereka, on Flickr
DSC03108 by Evereka, on Flickr
DSC03101 by Evereka, on Flickr
Köszönöm szépen @rollreich -nek hogy vele tarthattam az úton.Igaz hogy annyit beszéltünk hazafelé hogy elfelejtett hazavinni,de sebaj(nem hajtottunk le a megfelelő helyen a pályáról:facepalm:):).
 
Mivel nekem Sony gépem van, ezért esélyem sem volt Viktor Bowens vakujával fotózni, mivel minden gyártó gondoskodik arról, hogy más-más vakupapuccsal lássák el a gépeiket. Így maradt a CBS-es akvárium. Macro fotózáshoz sosem elég a fény, így két 60-as akváriumról is áttettük az ADA féle LED lámpákat. Ez összesen három ledsort jelentett, mivel az egyik 601, míg a másik 602 típus.

Fotómasina: Sony Alpha 580 (a cég utolsó középkategóriás tükrös gépe, még 2011-ből)
Objektív: Sigma 18-50 mm/f2.8 Macro
Az objektív kapott egy 10x Polaroid előtétlencsét.
A képek az alábbi beállításokkal készültek:
50mm
ISO800
f7,1
1/160 és 1/250 sec.

Tanulság:
Az előtétlencsével csak kb. 2 és 12 centiméter közötti távolságban lehet fotózni. Nagyon nehéz élességet állítani, mert iszonyatosan szűk tartományban ad éles képet. Emiatt állvány és önkioldó használata erősen javasolt. A képek egy része kézből készült, tehát nem lehetetlen történet, de állvánnyal higgyétek el könnyebb. Az előtétlencse messze nem hozza azt a minőséget amit szeretnék, de az ár viszont emészthetőbb.

Akkor jöjjenek a képek, először is a profi oldalról:

Shrimps shoted by Bowens by eMZé, on Flickr

Viktor in hard work by eMZé, on Flickr

Macro & ghost by eMZé, on Flickr

Valószínűleg ezek készültek kézből:

Flying CRS by eMZé, on Flickr

CRS from 50 mm by eMZé, on Flickr

CRS from 100 mm by eMZé, on Flickr

CRS team by eMZé, on Flickr

Fissi & CRS by eMZé, on Flickr

És állványról:

Alone by eMZé, on Flickr

My fried want to sleep by eMZé, on Flickr
 
Azért a mai fotózásnak volt néhány tanulsága.....

Pl a fotósátor egyáltalán nem volt jó ötlet. Minden tükröződött mindenen és túl szórt volt a fény.
A macro obin a végén kénytelen voltam feltenni a napfény védőt, mert így volt a leginkább tükröződés mentes.

A vizet nagyon nehéz volt tisztán tartani. Erre több előkészület kellett volna.
Hiába a 4x54W és a sok LED ez komolyabb fotózáshoz sajnos kevés.
 
Nézegettem a képeket és rácsodálkoztam, hogy Evereka, és Emzé fotói is milyen szuperek lettek. Viszont mikor a végén Megláttam Viktor képeit, hát... izé...
Szóval nem egy kategória. Szépítgethetjük a dolgokat, de úgy látszik a megfelelő technika nélkül mégsem lehet ugyan olyan képet csinálni. Hát már ezt is tudjuk:)
 
Nézegettem a képeket és rácsodálkoztam, hogy Evereka, és Emzé fotói is milyen szuperek lettek. Viszont mikor a végén Megláttam Viktor képeit, hát... izé...
Szóval nem egy kategória. Szépítgethetjük a dolgokat, de úgy látszik a megfelelő technika nélkül mégsem lehet ugyan olyan képet csinálni. Hát már ezt is tudjuk:)
Azért azt ne feledd ,árban sem egy kategória a két gép;):)
 
Persze. Csak az volt a nap kérdése, hogy lehet-e különböző árkategóriájú gépekkel hasonló minőségű fotót készíteni. Erre volt ez a válsz. De ha az ember nem versenyre készíti, vagy nem akar belőle posztert nyomtatni, a Tiétek is tökéletes!
 
És akkor a többi vakus kép.... nagyjából ezeket találtam. Ezek legtöbbjéből lehetne vágni és kicsit játszani vele. De ez most gyorsban ennyi.

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

WORKSHOP - Shrimp Photography by viktorlantos, on Flickr

HD9A6623 by viktorlantos, on Flickr

HD9A6612 by viktorlantos, on Flickr

HD9A6615 by viktorlantos, on Flickr

HD9A6611 by viktorlantos, on Flickr

HD9A6546 by viktorlantos, on Flickr

HD9A6574 by viktorlantos, on Flickr

HD9A6578 by viktorlantos, on Flickr

HD9A6498 by viktorlantos, on Flickr
 
Jah és a gyönyörű garnélákat köszönjük @Tibi -nek (y)
Plusz a kis törpe opti akváriumot, ami nélkül nem lett volna ennyi szép kép.

A sütit pedig @Luigi13 és kedves párja hozta. Annyira megkóstóltam volna, de akkor most nem lenne mit nézegetni :p:D;)
 
Back
Oldal tetejére