• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua a TV2 műsorán

Értem, és a GA TV-t teljesen feladtátok? Youtobe-on csak nem olyan körülményes terjeszteni, bár gondolom itt főleg idő amiből kevés van nektek is.
Fontos - Green Aqua TV szeptembertől hetente | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Nem adtuk fel, rengeteg anyag van meg. De amíg Márk-ék a műsoraikat egy kb 10 fős csapattal csinálják én egyedül vagyok. Talán még ez sem lenne baj, de a napi munka mellett nem megy.
Pl most a re-Scape összefoglaló anyag is amin melózok kb 100 videó fileból, ugyanennyi audióból és egy csomó fotóból áll. Szóval több száz filet kell összefűzni, hogy ebből valami nézhető legyen.
Melós volt felvenni is és fotózgatni, de utána a videó vágás, szín korrekció, audio mastering, az egész összerakása is nagyon sok extra melót ad.
Ezeket este / éjjel csinálom.

Az anyagok többsége jobb minőségű mint amit egy TV stáb felvesz 1-2 órában, talán ha nem is hetenként, de alkalmanként ki fogunk tolni egy-egy részt.
 
A Spektrumos Green Team kaland után ismét részt veszünk egy kis celeb kalandban. :);)

Most a TV2 - Otthon a Kertben sorozatától kaptunk egy lehetőséget.
A hónap második felében van forgatás, gondolom néhány héttel rá kerül adásba. :snaphappy::snaphappy::snaphappy:

Építünk egy Green Machine féle shallow lapos akváriumot. 120-as méretben.

1 nap van mindenre így a világot nem fogjuk megváltani, de odatesszük magunkat :):cool:
Gratulálok hozzá,Ügyesek legyetek(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y);)
Kíváncsian várom;)
 
Nem adtuk fel, rengeteg anyag van meg. De amíg Márk-ék a műsoraikat egy kb 10 fős csapattal csinálják én egyedül vagyok. Talán még ez sem lenne baj, de a napi munka mellett nem megy.
Pl most a re-Scape összefoglaló anyag is amin melózok kb 100 videó fileból, ugyanennyi audióból és egy csomó fotóból áll. Szóval több száz filet kell összefűzni, hogy ebből valami nézhető legyen.
Melós volt felvenni is és fotózgatni, de utána a videó vágás, szín korrekció, audio mastering, az egész összerakása is nagyon sok extra melót ad.
Ezeket este / éjjel csinálom.

Az anyagok többsége jobb minőségű mint amit egy TV stáb felvesz 1-2 órában, talán ha nem is hetenként, de alkalmanként ki fogunk tolni egy-egy részt.
Meg melozol a HAC2014 ertekelesen is! Tenyleg nem sokat alszol!
 
Az üveg kész, ma rápróbáltam a lámpást is. Az UpAqua egyik új LED lámpása ül rajta. Ezt a lámpást fel lehet hajtani így könnyen matathatunk karbantartáskor.

120cm széles és csak 20cm mély a shallow akvárium alapja. Természetesen opti (y)... és dög nehéz!

Egy Eheim 2075 fog alatta zömmögni kis üveg csövekkel. Valószínűleg a 17-es Do!Aqua jet pipákkal a méretek miatt.

epitos.jpg
 
Utoljára módosított:
imádom a sekély akváriumokat!!!
de mondjuk jó nagy GERONIMO lehet normális flow-t csinálni benne a teljes hosszában
 
Utoljára módosított moderátor által:
Túl vagyunk a mai forgatási napon. :) Egy rapid építés után Április 11-én szombat reggel 8:30-kor lesz az Otthon a Kertben adásban. (y)
Bízunk benne, hogy megint sikerül egy kicsit bővíteni a növényezők körét.

Szandiék nagyon jó fejek voltak. Márk meg hozta a szokásos formát.
Talán csak mi izgultunk a szokásosnál is jobban :)

Sok felvételt csináltak nem csak itt, de a boltban is, remélem lesz mivel díszíteni a műsort.
Érdekes, hogy szinte jobb cuccokkal csinálom a GA-s videókat mint amit ők használtak.... csak időm nincs elég :)


11078100_1084808938201060_5290438376633300734_n.jpg


Betettünk kb 50 cserép növényt és elfért volna még legalább 30 hogy sűrűbb hatás legyen.
Ezért irigylem a wabi labdákat amit amanoék használtak. Az azonnal késznek néz ki. Valahogy így :)

11083921_862755623789904_2698567249550747000_o.jpg


11082274_862757253789741_1254130356887270568_o.jpg
 
Utoljára módosított:
Végül más lett mint amit elterveztünk, mert az ajándékozott máshogy sepregette a leejtőket :) Így alkalmazkodtunk.
Tropica Aquarium Soil ment bele ezért egyből kristálytiszta volt a víz a feltöltés után.
CO2-t az alacsony építés miatt egy 17-es inline atomizerrel oldottuk meg. Ahogy az üveg csövek is leginkább Jet beömlők voltak.
Egy 2075-ös pöfög az akvárium alatt tele minőségi szűrőanyaggal és purigennel.
Tápozás Green Aqua Micro Macro lesz és Carbo. Vízcserék most csapról mennek az egyszerűség kedvéért.
 
Basszus, hirtelen ranezesre azt hittem, monte carlo meg reinicki van surun letuzdelve, a nagy csore meg hirtelen valami otromba belso szurot gondoltam, aztan vettem eszre a letrat oda letamasztva....

Remelem, nem alszom at majd a reggeli musort (nem sok eselyt latok ra :)
 
Basszus, hirtelen ranezesre azt hittem, monte carlo meg reinicki van surun letuzdelve, a nagy csore meg hirtelen valami otromba belso szurot gondoltam, aztan vettem eszre a letrat oda letamasztva....

Remelem, nem alszom at majd a reggeli musort (nem sok eselyt latok ra :)

Fent lesz a TV2 weboldalán sokáig a későbbiekben.
 
Valszeg nem leszek közkedvelt , de.

Remek az akvárium, a szakértői munka biztos maximális, nem is ehhez az oldalához szeretnék megjegyzést tenni, de csak én érzem úgy, hogy ezek a celebek státusz szimbólumként(?) tekintenek ezekre a high tech akváriumokra? Nekem akármennyi pénzem lenne, biztos magam állnék neki az egésznek és nem azért mert nem szeretném kifizetni a szakértőknek a tudásért az összeget, hanem azért mert én szeretném megcsinálni.

Számomra annyira idegen ez a hozzáállás ehhez az egész akvarizáláshoz. Vagy nagyon el vagyok borulva ha úgy gondolom, hogy aki nem ért az akváriumokhoz annak az otthonában ne is legyen?
 
Valszeg nem leszek közkedvelt , de.

Remek az akvárium, a szakértői munka biztos maximális, nem is ehhez az oldalához szeretnék megjegyzést tenni, de csak én érzem úgy, hogy ezek a celebek státusz szimbólumként(?) tekintenek ezekre a high tech akváriumokra? Nekem akármennyi pénzem lenne, biztos magam állnék neki az egésznek és nem azért mert nem szeretném kifizetni a szakértőknek a tudásért az összeget, hanem azért mert én szeretném megcsinálni.

Számomra annyira idegen ez a hozzáállás ehhez az egész akvarizáláshoz. Vagy nagyon el vagyok borulva ha úgy gondolom, hogy aki nem ért az akváriumokhoz annak az otthonában ne is legyen?

Aki nem ért az autókhoz, annak se legyen autója? :)
 
Valszeg nem leszek közkedvelt , de.
......hogy ezek a celebe...
Egyezünk meg valamiben:Szandi NEM celeb.
Ő már 20 éve legalább mikor megjelent a dalaival,igen tehetségesen.(lehet nincs 20)
Celebnek mondanám a Berki Krisztián,Győzike stb féléket.
De ettől függetlenül értem ,mire gondoltál a celebeket emlegetve.

Hirtelen azt hittem,Sandi akijában van bent a létra:D
Meg hogy a fenébe tudtatok ennyi kis követ összeszedni...
 
Utoljára módosított:
Aki nem ért az autókhoz, annak se legyen autója? :)
Azért az autó az más ugye érzed? ;) Az egy használati tárgy amire igencsak nagy szüksége lehet annak is aki nem ért hozzá. Ez nem használati tárgy, ez egy dísz. Ráadásul egy élő rendszer, ami sokkal több odafigyelést igényel mint egy festmény vagy egy szobor, amit kiteszel simán a faladra.

Bővebben? ;) Ez itt egy "elfogult" fórum, ahol csak olyanok vannak akik szeretik az akváriumokat körülményektől függetlenül.

Egyezünk meg valamiben:Szandi NEM celeb.
Igazad van, ezért elveszem a szó negatív felhangját és kicserélem hírességre.
 
Utoljára módosított:
Túl van fújva már most, örüljünk inkább annak hogy népszerűsítik a hobbit, terjeszkedik az akvakertészet, és a TV2-n talán még több emberhez eljut mint anno a Spektrumon.
 
Egyezünk meg valamiben:Szandi NEM celeb.
Ő már 20 éve legalább mikor megjelent a dalaival,igen tehetségesen.(lehet nincs 20)
Celebnek mondanám a Berki Krisztián,Győzike stb féléket.
De ettől függetlenül értem ,mire gondoltál a celebeket emlegetve.

Manapság a celeb kifejezést ledegradáló jelzőként értelmezzük, pedig a "celebrity" kifejezésből ered, ami ismert, híres, ünnepelt személyiséget jelent.
Így nyugodtan mondhatjuk Szandira is, hogy celeb. Biztosan nem fog megharagudni érte:)
 
nagyon el vagyok borulva ha úgy gondolom, hogy aki nem ért az akváriumokhoz annak az otthonában ne is legyen?
Igen, ez egy elég rossz megfogalmazás! Tekinthetünk úgy az ilyen akváriumokra, mint a festészetre. Festményeket nagyon sokan tartanak otthon anélkül, hogy tisztában lennének a valódi értékükkel, ami pénzben nem kifejezhető. De ettől még miért ne tarthatnál? A Miért éppen Alaszkában volt is egyszer ezrről a dilemmáról szó, ahol a hegedűművész ellopott egy milliós értékű hangszert, mert a tulaj széfben akarta azt tartani. :) De amúgy értem, mire gondolsz, viszont az élet nem így működik. ;)

Egyezünk meg valamiben:Szandi NEM celeb.
Szigorú értelemben véve celeb, hiszen a szó hírességet jelent. :) Ha a másodlagos jelentését nézzük, akkor az is illik amúgy Szandira, hiszen nem azzal szerepel a hírekben, hogy megjelent az új albuma, nagykoncertje lesz az arénában, stb... de egyetértek, hogy nem kizárólag csak a bulvár miatt került rivaldafénybe. Nincs amúgy gondom vele, inkább ezerszer ő, mint pl VV Ágica és a többi.

Túl van fújva már most, örüljünk inkább annak hogy népszerűsítik a hobbit, terjeszkedik az akvakertészet, és a TV2-n talán még több emberhez eljut mint anno a Spektrumon.
Ámen atyám! :D
 
Back
Oldal tetejére