• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kiszabadítottam Willy-t! Az eredmény bámulatos.:eek: Igaz az ecsetből még van a porondon, de azt már úgy megszoktam.:D Talán a mohák és a Tripartita nem, viszont minden más az egekbe néz, mint a fagyott kutya lába. Fura ez a póz, főleg az MC-nek. Örülök, hogy ilyen hatásos a Mestereink által dokumentált Blackout. Köszönet érte!:notworthy:
Kérdésem azért még akad...

Lassacskán visszaszokik a csapat a fényhez és 13:00-kor megint kapcsol a lámpa, előtte a Co2, és tolok tápot, persze előtte vízcsere. Ez eddig rendben van, ugye?
Valamint már egyébként is esedékes volt a nyírás leginkább a stemek között. Ezt mikor tehetem meg?

Köszi, hogy benéztél. Főleg a segítségért!:)
 
Sziasztok!

Legutóbb változott a terv és végül csak a vízcsere volt meg, a nyírást a napokban a hétvége árnyékában ejtek majd meg. Az elmúlt egy hét alatt nem volt gond. Minden megszépült a Blackout miatt és ezt tartja is. Anyaghiány miatt kezdetben a szűrő alsó kosarában is szivacs volt, amit most lecseréltem a Sera "hengereire" jobb híján. Az biztos, hogy hatékonyabb lesz, mint volt és vélhetőleg a víz áramlása sem lassul olyan hamar.

A Blackout után bátrabb vagyok, mert látom, hogy ennél sokkal nagyobb gebasz is visszafordítható általa. Ebből úgy gondolom, hogy pl a Reineckii nagy örömére nem lesz több napkelte és nyugta, hanem tolom a 8órát fullon. Bárcsak a Ludwigia is megérhette volna ezt...:(

Kicseréltem az elvileg Eheim Co2 csövet egy pneumatikai boltban vásárolt csőre. Ez sokkal merevebb (melegítenem kellett a végeket összeszereléshez), de még kezelhető. Nem tudom, hogy én voltam-e béna, vagy nem is Eheim nem tudom, de ez sokkal hatékonyabb. A bubiszámlálón látom, hogy sokkal hamarabb épül fel a nyomás a szelep kapcsolása után. Ez által a porlasztás is gyorsabban lesz optimális(y)

Sajnos a külső fűtő/reaktor alkotással a második padlóáztatást követően felhagytam. Szépülhetett volna az akva, hogy nincs benne a fűtő és hatékonyabb is lehetett volna a beoldás... viszont nem volt szükséglet. Majd ha rám szakadt a bank.:D Egyébként Bratyómnak van külső reaktora, amit volt szerencsém megpróbálni (Ő már nem használja). Biztos baba lenne az 1200 helyett 2400 lenne a szűrő vízszállítása, de így adtam a :poop: egy pofont.

Végül egy kis optikai tuning: Kicseréltem a szűrő gyári barna csöveit víztisztára. Hogy ez milyen sokat dobott a látványon.:) Nyírás után hozok képet.

Köszi, hogy benéztél és szép napot!
 
Eszkúzi... lemaradtam. A múltkori nyírás kétlépcsős volt és ma volt a vége. Most nem hoztam teljes képet, csak egy kis szívemet melengető gyöngyszemet.:happy: Minden nagyon szép, és jól érzi magát az élővilág. Szóval a minap erre lettem figyelmes:
bWAap8L0ht3FcvqSC_6gyAElN3ZR8-DobkmszAeDyJo_k5JBRpl3fvIf5CfI?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
IKYJ1MrgNa6OmRCa2whnOoy31i1lphPZwIWG5eduZytarXu0S1biGQr8rBhU?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Persze a telefon mindent fókuszált, csak a lényeget nem. :D Mindegy, látszik. Boldog vagyok.(y)
 
Eszkúzi... lemaradtam. A múltkori nyírás kétlépcsős volt és ma volt a vége. Most nem hoztam teljes képet, csak egy kis szívemet melengető gyöngyszemet.:happy: Minden nagyon szép, és jól érzi magát az élővilág. Szóval a minap erre lettem figyelmes:
View attachment 22305
View attachment 22306

Persze a telefon mindent fókuszált, csak a lényeget nem. :D Mindegy, látszik. Boldog vagyok.(y)
Nagyon szép. Amíg volt vízfelszíni blyxa-m nekem csak fent hozott virágot a víz felett. Gratulálok gyönyörű :)
 
Nagyon szép. Amíg volt vízfelszíni blyxa-m nekem csak fent hozott virágot a víz felett. Gratulálok gyönyörű :)
Meglepődtem, mert képek alapján én is azt hittem, hogy ezt csak felszín felett produkálhatja. A Bacopa is dobhatna egy meglepit lila formában. :joyful:
 
Upgrade-update-tuning, meg ilyenek. Végre sikerült beszabadulnom az igen nagyra tartott barkács áruházunkba és szabattam lapokat az állvány oldalaira és elejére. Persze ez sem tökéletes, de atom sokat dobott az optikán.:happy: A konyhaszekrényekből jól ismert mágneses patentok fogják, így gyorsan és könnyen oldható ha kell valami belülről.
inQOl5NwSkBsP2JrUzwb2kdRGBChgyG-eFJSc3afeywocwQpjr3eNwmzeZzA?width=576&height=1024&cropmode=none.jpg

Aztán kapott két kampót még a PVC, amolyan szervizállásba tudom vele helyezni a lámpát (hátrébb és feljebb). Ezzel könnyítve a karbantartási procedúrát.
4LfVw9DfzXUgWBizJf45DtevT57jvHROGmcvsvqhT3gSC2bxqaA_ofN5AAHo?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Egyéb képet most nem hoztam, mert ahogy telik az idő egyre jobban ég a pofám, hogy nem tudok szebb képeket csinálni ezeknél.:( Aztán kapott egy kapcsolós aljzatot a szűrő, hogy ne kelljen a konnektorral harcolni ha carbozni akarok. Ja és megint nyírtam kicsit.:woot: Kezdenek hátul is éledezni a Rotala tövei a nyírás utáni sokkból. Talán lesz időm megvárni őket, hogy majd teljes pompájukban tudjak képet csinálni a HAC-ra. Elől a gyönyörködés ellenére áthelyezésre került a virágzó Blyxa, mert bántott a szemem a méreteivel.
 
Takarítás alkalmával annyira fogkeféztem a skimmer-t, hogy a tetején az egyik kis "bástya" letörött.:banghead: Viszont az FBS a barátunk és elég jól megoldotta ezt is. Aztán az imént a Patrik alapanyagául szolgáló rácsból szerkesztettem egy nemrégen emlegetett Anti-sucking Shrimp Protector-t :D. Persze pár napja azért rendeltem egyet a tudjuk honnan hátha csúfos kudarcot vallok, de félelmetesen egyszerű volt. Persze ez is ocsmány, de pont jó lesz amire kell. Esetleg tuningolom majd átlátszó gumigyűrűvel.:cool::) Látod milyen lusta vagyok @Trappista mire nekiálltam. Hát ez az ünnepi punnyadás.:joyful:
Mp8d0NUvDcxLA_qaMNJSbCy49oI3m7pbperJhplUeBo3OxyxgkkpE8c37oKo?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
tVUWKvS6IRQFV87Wv1CbypSrwRZmNPethxwhVTN9DjCjSuW76WI6w-rf6Jgc?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Én csak azt tudom, hogy még 2016-ban álltál neki... :D
Azért ez sokkal ügyesebb, mint az én hengervart megoldásom, mert a gumik miatt menet közben is bontható takarítás ügyileg. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Friss híreink röviden: Mr. Elburjánzottat le kellene nyírni, de nincs időm, vagy nem vagyok olyan idegállapotban, hogy nekiálljak. A vicc, hogy a halogatás csak több melót teremt.:inpain:
Szűrő upgrade történt egy kis Purigennel. Tényleg patent!(y) Valamint érik a világítás "korszerűsítése" ledek formájában. Két darab Chihiros A801 váltja majd a T5öt. Ezeket tovább tuningolom némi hűtéssel és szintén lógatva szolgálják majd a hazát. Patrikot is nyugdíjba küldöm és a Chihiros gyártmánynál maradva érkezik egy Doki. A kép már "régi" azóta duplázódott a gaz...:banghead: Köszi, hogy benéztél!:)
KxVCzAkT1xFfPlkSUWn5JgdkWqihL-53CCH57ukYypP7cqjIMiMOjPD7cuzs?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Back
Oldal tetejére