• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nekem a nyírás előtti állapot jobban tetszett, de így is szép(y)
Egyébként én is szeretem a bozótost, de jobb lenne ha minden egészséges lenne hátul, és nem lennének holtterek a növények takarása miatt.
 
Üdv újra!

Úgy látszik rendben van a rendszer és hivatalosan is nagynyomásúra váltottam. A palack helye véglegesnek tűnik, mert oda is épp csak befért. Viszont a csövezés és a szelep még nem tuti, meg hát még mindig nem jött meg a bubiszámlálóm:banghead:. A reduktoron L/min osztás található a kimenő órán. Itt nagy segítség volt @Barnapl által még tavaly év elején felfedezett átváltó táblázat. Ez alapján most 8 L/min-en durván 2,5 Bar a kimenő, aztán reduktoron tűszelep, rövid cső után mágnesszelep; hosszabb cső belógatva mélyen a mágnesszelep alá, fém visszafolyásgátló, majd cső és az atomizer.

Viszonylag sok tapasztalatot gyűjtötte az elmúlt időszakban a DIY citromsavas Co2-vel, amiről majd írok pár sort az utókornak a megfelelő topicban hátha tudok vele segíteni és nem szívja végig más azt az utat.

Nagyon örülök a nagynyomásúnak!:woot::joyful:(y)
5ORODUH6HUvm-1DrtxKkIQv2QZWb_4Zq_UWkI_Z3v-QXbKpHznrdMqqTFNb0?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
A citromsavas beszámolódra kíváncsi vagyok. Van egy szettem, de soha nem üzemeltem be, mert tartottam a vele járó nyűgtől (megáll, kifogy, ereszt, algagondok a már beállt akvában, stb.). Majd egyszer talán...:rolleyes:
Kíváncsi vagyok, hogy a nagynyomású rendszerrel mennyiben lesz más, változik-e az amúgy is szép akváriumod fejlődése, vagy csak kényelmi pluszt ad!?
 
Sziasztok!

18. hét... Rendben van a tartály. A múltkori nyírással kicsit tovább vártam, mint kellett volna és elkezdett barnulni a moha. Remélem idővel feléled. Néhány változás az elmúlt időszakban:

A hűtést átszereltem lógatósra, mert akadályozott a matatásban és nem tudtam lejjebb engedni a quadot. Bebizonyosodott, hogy nem kell a halak arcába tolni a ventiket, hogy jó legyen. Látszólag így még nagyobb felületen mozgatja a levegőt, és hatékonyabbnak tűnik. Sajnos a fordulatszám szabályzást nem sikerült megoldanom, de ez nem nagy gáz. Majd lesz ennek is egy időkapcsoló.
Meej_MLoyPORUQ-XtOuTdUpju15vXipOV_F04mrnZYSlIR-3HXSNl3xd_epA?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg bfKtXUvaXfYPO3lADWK5WNVLmrip1Phr9PA-A2WS_DANJV8FP64ln8n5Oric?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Megérkezett a bubiszámláló. Pont olyan pöpec, ahogy azt reméltem.
OoOBzhUsJrRYUUDnSvB468aQsyXVqQn5C-S8P17CVf6vU4dcT2RkkWeJTJN8?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

@oRphEus köszönöm az ajánlásod. Tényleg remek darab és megfizethető az Eheim porlasztója.(y)
t8XwfG4W_F92Q17KGKpIcrEXBDYnjmR3sXMr_RvZpXwfCaEAhCBxr7lxpkcM?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Köszönöm, hogy benéztél!;)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Pár hetes kimaradásom egy költözéses-lakásfelújításos procedúra miatt a végéhez közeledik. Egyik szobából a másikba pakolás miatt csak a bútorok között benyúlva és azt is csak néha nyomtam tápot, meg kaját. Kétszer engedtem le a vizet alig pár centit hagyva, hogy meg tudjuk emelni. Huh, hát azt hiszem nagy szenvedések után, de megmarad a vízi világ. Most fogok nekiesni, hogy csütörtökön és pénteken adhassak a srácoknak a növényekből. Kellene vízálló tapasz mindkét kacsómra mert szétb*sztam a pakolással.

A költözés alkalmával volt lehetőségem lefesteni az állványt, ha pacsálok ne igya be a folyadékot. Valamint szabatok rá faroslemezt (vagy mi ez a vékony bútorlap?) és még csini is lesz.

Kellemes meglepetésben volt részem... az IIAC-ben letáboroztam a középmezőnyben a 337. helyen. Persze nem ezzel a névvel indítottam, választottam valami jobban ide illőt és Next to the forest lett. Életem első növényes próbálkozásával így teljesen elégedett vagyok. Köszönöm hogy benéztél!

A förmedvény, ahogyan most fest:
j0-R_yojWOWFM3OpfSGh1lXT-_dGr2W_pBCn0eSVSsuUFQorMQzHSVu_68Yc?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Utoljára módosított:
Brutál szép lett ez a tank! :)

Az EHEIM porlasztót CO2-höz használod? :eek:
Én levegőztetőre csatolva használom, de nagyon nagy bubikat csinál eleinte.
Később, algásan/eltömődve már kicsit jobban porlaszt, de meglepő, hogy CO2-höz használja valaki.
Ennek a választásnak mi a háttere? Nem szaladnak fel azonnal a bubik a felszínre?
 
Brutál szép lett ez a tank! :)

Az EHEIM porlasztót CO2-höz használod? :eek:
Én levegőztetőre csatolva használom, de nagyon nagy bubikat csinál eleinte.
Később, algásan/eltömődve már kicsit jobban porlaszt, de meglepő, hogy CO2-höz használja valaki.
Ennek a választásnak mi a háttere? Nem szaladnak fel azonnal a bubik a felszínre?
Köszi!:) Nem, én is a levegő beoldáshoz használom. Jó is, hogy említed, mert azt vissza se raktam még. A Co2-t in-line atomizer tolja.
 
Sziasztok!

Pár hetes kimaradásom egy költözéses-lakásfelújításos procedúra miatt a végéhez közeledik. Egyik szobából a másikba pakolás miatt csak a bútorok között benyúlva és azt is csak néha nyomtam tápot, meg kaját. Kétszer engedtem le a vizet alig pár centit hagyva, hogy meg tudjuk emelni. Huh, hát azt hiszem nagy szenvedések után, de megmarad a vízi világ. Most fogok nekiesni, hogy csütörtökön és pénteken adhassak a srácoknak a növényekből. Kellene vízálló tapasz mindkét kacsómra mert szétb*sztam a pakolással.

A költözés alkalmával volt lehetőségem lefesteni az állványt, ha pacsálok ne igya be a folyadékot. Valamint szabatok rá faroslemezt (vagy mi ez a vékony bútorlap?) és még csini is lesz.

Kellemes meglepetésben volt részem... az IIAC-ben letáboroztam a középmezőnyben a 337. helyen. Persze nem ezzel a névvel indítottam, választottam valami jobban ide illőt és Next to the forest lett. Életem első növényes próbálkozásával így teljesen elégedett vagyok. Köszönöm hogy benéztél!

A förmedvény, ahogyan most fest:
View attachment 19340
Pazar...(y)
 
...ééés megvan. Kétszer fél napra osztottam a műtétet. El se hittem mennyi növény kijött. Persze sok nyurgulás, berohadás és egyebek fogadott. Nagy felkopaszodások, fekete szárak miatt tarra nyírás hátul. A halak már nagyon utálhatják a pofám, de innentől megint nyugalom lehet. Nekem is nagy megnyugvás volt látni, hogy most már rendben van egy darabig. Érdekes hasonlítási alap az előző kép és ez...:)

Köszi, hogy megint benéztél.
B5VTOX8Gd6fWtKO7ymMMPn33G5-6tBJu4_OtK_tF8Y9ofSavgaDqN9UCWOVQ?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Tarra nyírás alatt mit értesz a fekete szárak esetén? Maradnak, vagy kihúzod? :)
Volt amit ki kellett húzni, mert annyira el volt málva. Abból inkább alga jön, mint sem új hajtás:confused:. Ezeket nem is feladat likvidálni olyan gyengék. Az egészséges szárak megmaradtak kb 5centisre (kivétel a Hemi. Annak semmi baja, nem kellett annyira nyírni)
 
Üdv Néktek! Ez itt a...a... valahányadik hét.:D

Kicsit kesergek, mert az akva költözése mégis csak szétzilálta az eseményeket. Plusz jött még rá hogy elfáradt a DIY Twinstar-om alias Csillag Patrik vagyis gyártanom kell egy másik difit hozzá. Na és egy ajándék növénykével szereztem egy kis Planáriát:inpain:. A szokásos ecsethez jött még + zöld szőr + zöld szakáll. Garnéláimból 1 amano és 1 yellow tartja a fontot.(n)
Volt nagy takarítás, nagy nyírással; Vízcserék és emelt adagú Fenbendaninozás; Világítás félgőzön. Igyekszem beszerezni algázókat, főleg amano garneszt és azon leszek, hogy olyan tartályt nevezhessek a HAC-ra, ami az én szintemet mutatja nem a hibákét.

Na és van képem az új "skimmer-ről", hogy terelődjön a harcról a téma (just for fun:p) Köszi, hogy benéztél!;)

tdZ2sst0_MdY9JaYJMvJORSf-xv3mvOy9HXnXA_BdP_BDbdjefOKAelDwd1M?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
O8egh0iQ9R8L5k-YaByQk4VmIHQXer7nEVphId4IyilvgL6Mz_Sgh_BSf1RI?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Üdv!

Néhány történés... Orbitális zöld szakáll és ecset invázió van vélhetően a nagy visszaállítás utáni bolygatás miatt. Persze az algázóim a másvilágra költöztek, de most sikerült pótolni egy részét.

Az új lakók:
5db Amano garnéla
2db Siamensis
2db Oto Affinis
2db Black Molly
6db Yellow Fire garnéla

Este próbáltam szoktatni őket a vízhez. Én azt hittem, hogy a dunaújvárosi víz kemény a maga 220-as értékével. :eek:Hát nem... a pesti 640 volt. Lefekvés után hallottam földet érni az egyiket: repülni tanult az egyik Molly:confused:. Egy darabig masszíroztam mire sikerült felvenni, remélem megmarad. Szóval ment a frissesség megőrző fólia az akira. Valamint elkészült az új Csillag Patrik, és szárad a ragasztó a külső fűtőn, ami talán reaktor is egyben.

Köszi, hogy benéztél!;)
 
De hát ez Pesten belül hol? Elképzelni nem tudom, én is csapvizezek a 4. kerületi csapvízzel, de itt sem igazán több a csapvíz 200-250-nél.
 
Back
Oldal tetejére