• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egy kicsi a kulisszák mögül.

Még az elején @Horváth Márton kérdezte tőlem, hogy dokumentáltam-e a Csillag Patrik készítését... akkor sajnos nem tudtam neki segíteni, de most megörökítettem hátha valakinek segítségére leszek (lehet pont neki:)). Tudom, hogy van ehhez külön topic is, de oda nem írom le azt, amit más már megtett. Viszont ez talán egy kicsit különbözik és másnak is így áll majd kézre.

Hozzávalók:
Rozsdamentes szita
Teflonszalag tekercs műanyag háza
2 erezetű Kábel (nem túl merev)
Adapter


Eszközök:
Izmos olló
Műanyag forrasztó
Filctoll
Szike


Csak az vágjon bele, aki kész egy kis fájdalomra és elég kitartó. Egyébként feleslegesen dobja ki azt a 2000Ft-ot:D

Akkor vágjunk bele:
 
Figyelem! Vigyázz a vágás közben elpattanó kis hálódarabra!

A szita:

Ha van egy jobb vágóeszköz a markodban, akkor most szükség lesz rá. A háló vágása nem túl könnyű egy ilyen háztartási ollóval, de megoldható. Ha könnyen vágod vele, akkor a szita nem rozsdamentes anyag. Szóval ahol meg tudod kezdeni onnan levágod a keretről.
iWLkezrDNFdjEWV90JCPT0xxG3IrcvtEbBFrJ6PYWOcpqH2msss1aXNvhr7c?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Majd a kapott hálódarabból kettő akkora méretű karikát vágsz ki, ami majd feszülni fog a teflonszalag házában:
8jwPj1srm-b_MG1_ZijLatTtGMrlPLvn-6NT5SLSSOoOds6zHqT42I-jBRxM?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
0e7Dt_bE4inN_XXgVnGg9TYKNqgtp3TDUYLFwcBNibAkBJ84r3jOXGESENEQ?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Utoljára módosított:
Az alábbi képen láthatod, hogy a második háló széléből kivágtam egy kis szeletet. Ez akkor lesz fontos, amikor a vezetéket fűzöd a hálóba. Ennek a szeletnek köszönhetően kerülheted el nagyobb biztonsággal, hogy a másik hálóba fűzött vezeték rövidre zárja a két hálót.0e7Dt_bE4inN_XXgVnGg9TYKNqgtp3TDUYLFwcBNibAkBJ84r3jOXGESENEQ?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Aztán visszatérve a szalag házához: nem csak a külső rész válik hasznunkra, hanem az is, amire fel van csévélve a szalag. Ebből tudsz majd olyan karikát vágni, ami távtart majd a két háló között. Ez itt a még érintetlen tekercs:
uCPDA0REA8knBAEWQrAOrNT8A7QJwqWeflYfrKNQJMPBj4ZmbzLEazLN-Zhc?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Van egy kis karimája, ami nekünk nem kell, mert úgy már túl nagy lenne a hézag a kettő háló között hiszen nekünk csak az a célunk, hogy ne érjenek össze a hálók. Viszont minél közelebb van a két háló egymáshoz, annál hatékonyabb lesz majd az elektrolízis és annál gyengébb áramforrás is elegendő. (Persze a víz vezetőképessége is mérvadó. Ugyan azon energiaforrással pl. sima csapvízben orkánt csinál ozmo vízben meg alig történik valami)
AoP0OfT6HymMYHJXVxxWrrKOqNhOlCISzEOZM4GfZxPiUTnsTepkhnuDR_kQ?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Majd kivágod a karikát:
Xo31lFCa4Wbr0GhpnYDzuVQ88pxVB-CRAisg-fXjb__tMtFx4MddRoWcuqHo?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Aztán lesz egy háza Patriknak:

Itt jön képbe a szalag külső burkolata. Ez elég érzékeny darab így az ívelt alakja miatt a vágása közben elpattanhat, ezért én lángon hevített szikével vágtam formára. Csináltam egy csinos V alakot a házra, amibe majd bele lehet illeszteni a tapadókorongot... Ja bocsi azt nem írtam le.:D Viszont evidens, hiszen csak lifegne a vízben tapadó nélkül.
FPSkqqX-omQxAAGsqRutGVqGsdQ4CThSnu1sDm6_F_s6_SfTecgkIOVg3FzU?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
NLanLY9Uv8fhhj-x6H2lyY2CpCuaAgoGoQjurhKknK6Jf8ky2pkbfju1R8lw?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
KpPgXXlPvO7VCYwr8SC4O3uRKDIHxM9vT43H95RyvbVx19kViD-zjlyJyItU?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
A tapadókorong egy a levegőztetés, illetve a Co2 csövek vezetéséhez is használatos darab. A házban a lyukat megint csak a hevített szikével oldottam meg.
D3NFDpOhvO5QlNjFfFaRwYrwPldRZwDjjPQIJ6e_37BsEf7nQhIv4tsp1Mos?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
UjXwTvmxBpcZ0HoHItPsAt855BMxOO-Bnww5JoOSLXeIVoIQQOHvma0BY3P8?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
A kábelek befűzése:

Szerintem ez a legfontosabb rész. Ugyanis elég könnyen figyelmen kívül lehet hagyni egy kósza drótszálat, ami majd rövidzárral nyírja ki a projektet. A két szálból az egyiket rövidebbre hagytam. Láthatjátok majd ez is azért van, hogy véletlenül se érhessen össze. Az alábbi képen láthatjátok, hogy hol helyezkedik el majd a két érintő egymáshoz képest. Amennyire lehet a háló szélébe fűzzétek a drótokat és egy kicsit pödörjétek a végét, hogy ott is maradjon. Sajnos nem tudtam egyszerre képet is csinálni a műveletről, mert nem születtem polipnak.:p
LGUkXhKihv1z6eM92y3UyU2xHTCVobj9FT5xi2Z3r9C66VGyM168rMOWOayw?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Az összelegózás előtt dugd be a műanyag forrasztót, hogy készen álljon mire kell, mert közben nem fogod tudni szétesés nélkül elengedni, amit csinálsz.

Ha sikerült befűzni és ott is marad, akkor görcsölhetünk azon, hogy a házba illesztés után is jó legyen. Elsőnek megy a teljes kör háló, aztán a távtartó karika, majd harmadik a megcsonkított kör háló. Jól csekkold az illeszkedést és az esetleges kiálló drótokat. Ha a képen látható módon össze tudod fogni, akkor a másik kezeddel kínálhatod neki az olvadt műanyagot. A tapadókorong, és a hozzá közeli kábelvégek erős forrasztása kedvéért nem spóroltam a műanyaggal (ügyelj a rézdrótra, hogy sehol ne érhesse víz. Pl a másik oldalon is műanyagozd be a kilátszó részt) a ház eremén viszont nem használtam sokat, mert azért van némi esztétikai követelmény is.;)
Upop1NJqNjVJM8zOfzcU69k7m-KvznqUgZVgdizCrZKK2lVGBQUPEMInXg-4?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
-fPzoRB93V00DqH_oA3V7Zpo6N5lbYkgVDrFvI1RqlqzIxXkYpBhpftd3g3k?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Sajna most nem sikerült olyan szépre. Főleg a háló csúnyácska, mert inkább torlódtak a szálak az elvágódás helyett, de megteszi. Kézzel tudod ellenőrizni és alakítani a hálót, hogy ne érjenek össze, de mégis közel legyenek egymáshoz. Ha minden tuti, akkor lett egy Patrikod.(y) Én egy 12V 1500mAh adapterrel használom (forrasztottam) és 150 TDS vezetőképességű vízben elég hatékony (nem biztos, hogy az első porlasztástól kezdve). Persze cunamit is csinálhatsz egy erősebb energiaforrással, de nem biztos, hogy jólesik majd annak a garnélának, amelyik épp rajta csüng bekapcsoláskor. Valamint minél erősebb az adapter, annál hamarabb foszlik majd el a kis házi difink (persze az is számít, hogy milyen gyakran használod majd és milyen hosszan). Nálam most óránként 1 percet megy a világítós időszakban és kb 3x kapcsol be este szintén 1 percre. Ha lenne olyan időkapcsolóm, akkor ezek inkább 30s-os kapcsolások lennének.

Használjátok egészséggel! Písz!:)
 
Sajna most nem sikerült olyan szépre. Főleg a háló csúnyácska, mert inkább torlódtak a szálak az elvágódás helyett, de megteszi. Kézzel tudod ellenőrizni és alakítani a hálót, hogy ne érjenek össze, de mégis közel legyenek egymáshoz. Ha minden tuti, akkor lett egy Patrikod.(y) Én egy 12V 1500mAh adapterrel használom (forrasztottam) és 150 TDS vezetőképességű vízben elég hatékony (nem biztos, hogy az első porlasztástól kezdve). Persze cunamit is csinálhatsz egy erősebb energiaforrással, de nem biztos, hogy jólesik majd annak a garnélának, amelyik épp rajta csüng bekapcsoláskor. Valamint minél erősebb az adapter, annál hamarabb foszlik majd el a kis házi difink (persze az is számít, hogy milyen gyakran használod majd és milyen hosszan). Nálam most óránként 1 percet megy a világítós időszakban és kb 3x kapcsol be este szintén 1 percre. Ha lenne olyan időkapcsolóm, akkor ezek inkább 30s-os kapcsolások lennének.

Használjátok egészséggel! Písz!:)
Nagyon jo kis leiras en is megepitettem ugyan ezt kb 2eve de valahogy nem birta sokaig ez a halo. Egyszer csak nem mukodott. Jo lenne ha neked bevalna akkor at nyalazhatnank mit nem csinaltam jol.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nagyon jo kis leiras en is megepitettem ugyan ezt kb 2eve de valahogy nem birta sokaig ez a halo. Egyszer csak nem mukodott. Jo lenne ha neked bevalna akkor at nyalazhatnank mit nem csinaltam jol.

Szabó Henrik 70/883-4940
Mondhatom, hogy bevált. Az első kb 2-3 hete adta meg magát és Áprilisban építettem.
 
Sajna most nem sikerült olyan szépre. Főleg a háló csúnyácska, mert inkább torlódtak a szálak az elvágódás helyett, de megteszi. Kézzel tudod ellenőrizni és alakítani a hálót, hogy ne érjenek össze, de mégis közel legyenek egymáshoz. Ha minden tuti, akkor lett egy Patrikod.(y) Én egy 12V 1500mAh adapterrel használom (forrasztottam) és 150 TDS vezetőképességű vízben elég hatékony (nem biztos, hogy az első porlasztástól kezdve). Persze cunamit is csinálhatsz egy erősebb energiaforrással, de nem biztos, hogy jólesik majd annak a garnélának, amelyik épp rajta csüng bekapcsoláskor. Valamint minél erősebb az adapter, annál hamarabb foszlik majd el a kis házi difink (persze az is számít, hogy milyen gyakran használod majd és milyen hosszan). Nálam most óránként 1 percet megy a világítós időszakban és kb 3x kapcsol be este szintén 1 percre. Ha lenne olyan időkapcsolóm, akkor ezek inkább 30s-os kapcsolások lennének.

Használjátok egészséggel! Písz!:)
Ez igazán szájba rágós leírás lett, jól látható képekkel illusztrálva! Gratula! Ez most meghozta a barkácsolási kedvem![emoji2]

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
@Nigro mester kérném a segítséged a Blackout-al kapcsolatban, ha van egy kis időd. A leírás világos... de érdekelne, hogy visszavághatom-e a növényeket az algacsomókkal együtt, vagy esetleg csak az alga megtépése amennyire lehetséges? Kiegészíthetem ezzel a leírtakat, vagy ezzel csak öngólt rúgnék? Köszönöm!
 
@Nigro mester kérném a segítséged a Blackout-al kapcsolatban, ha van egy kis időd. A leírás világos... de érdekelne, hogy visszavághatom-e a növényeket az algacsomókkal együtt, vagy esetleg csak az alga megtépése amennyire lehetséges? Kiegészíthetem ezzel a leírtakat, vagy ezzel csak öngólt rúgnék? Köszönöm!
A nagyon fertőzött részeket levághatod, de alapvetően nem javaslom a nyírást Blackout előtt, hiszen a növény tartalékainak egy részét elveszed, másrészről arra kényszeríted, hogy regenerálja magát pont egy kényes időszakban.
 
Na kérem... a külső fűtő ragasztásával csúfos kudarcot könyvelhettem el. Most egy másik módszerrel próbálom, de csak a lepel után. Ugyanis 22 évente sötétséget játszunk, ebben az esetben persze (remélem) csak 3 napról van szó. Szombat reggel meglátjuk mi is lett az eredménye.
MmMNVuhmG4PJNKmfeC2sTaGqU71rdJ4BIFy6UrutI3fbe8hgCuWglFjfIQ-4?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Na kérem... a külső fűtő ragasztásával csúfos kudarcot könyvelhettem el. Most egy másik módszerrel próbálom, de csak a lepel után. Ugyanis 22 évente sötétséget játszunk, ebben az esetben persze (remélem) csak 3 napról van szó. Szombat reggel meglátjuk mi is lett az eredménye.
View attachment 21345
Ez a fólia elég erre? Nem megy át rajta a fény? Elég vastag? Nekem gyanúsan áttetsző az alsó részen, ahol az akvárium alá lóg.
 
Ez a fólia elég erre? Nem megy át rajta a fény? Elég vastag? Nekem gyanúsan áttetsző az alsó részen, ahol az akvárium alá lóg.
Helyes a megfigyelésed. Viszont csak ott lent van olyan rész (már az állványnál) ahol már nem számít. Egyébként az akvát 4 réteg takarja.
 
Back
Oldal tetejére