• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tomi nekem egy kicsit sötét a kép.Belenyúltam egy kicsit :

R6-NC143-mfYGUlBhqF_lf-vpMuW8VFSjxV4ByEg3mSn_wjSVKKUKNSCPLFo-width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Illetve ami még zavar egy kicsit hogy a háttér nem homogén fehér,ez a szürke átmenet valahogy nem dobja ki a mélységet.
Meg a bal eleje ami még nekem kicsit "zöld".
Bocs a savazásért ;)
 
Tomi nekem egy kicsit sötét a kép.Belenyúltam egy kicsit :

View attachment 14959

Illetve ami még zavar egy kicsit hogy a háttér nem homogén fehér,ez a szürke átmenet valahogy nem dobja ki a mélységet.
Meg a bal eleje ami még nekem kicsit "zöld".
Bocs a savazásért ;)
Na ja, ezek még csak az első szárnycsapásaim a fotózás terén. Próbáltam én is a tovább világosítást, de a kép rossz minőségét elkezdte kiemelni az én meglátásom szerint, ezért nem nyomtam tovább. A háttér meg majd pirítva lesz legközelebb, hogy kiégjen. Te sosem zavarsz.;) Köszi!
 
@viktorlantos Viktor kérlek ha van egy kis időd... Bal hátul(közelebb a középhez) a Bacopa mögött is van egy csokor Rotala. Nem látok hiánytünetet rajta majdnem úgy nyúlnak, mint a többiek, de kevés és kicsi leveleket hoznak. Lehet a sűrűn ültetéstől? Esetleg más?

Más növények miatt és helyszűke miatt lehet. Emiatt ott nincs elég fény.
Fényt és tápot is nyomni kell neki. És minden stem sokkal jobban megy ha carbo is megy a CO2 mellé.
 
Sziasztok!

Megvolt a szűrő puceváty, és helyet cseréltek az Amandae-k a Kubotai-okkal. Méltó helyük lett a Kubotai-oknak is @Evereka ;) Köszönöm ezúton is @Luigi13 Attilának és Nikinek, remekül érzik magukat a kis rézbőrűek az új helyükön. Lenyűgöző volt a félig otthon / félig akvakertész galéria ott nálatok.:rolleyes:

Sikerült benézni a "halfuvar" alkalmával a GA-ba. Mester és egyik tanítványa ügyködött épp az akikkal.:) Célirányosan mentem foszfátért és foszfát tesztért... viszont a nagy késés ellenére sem bírtam ki, hogy ne fussam körbe a számomra még új akvákat (5perc alatt:unsure:). Külön a látványért is megérte felmenni!(y) Aztán repültünk is tovább Luigi-ékhoz.

Ja jut eszembe: mértem foszfátot. Ugye kék színt kell figyelni:pompous: Na ez nálam közelebb állt a feketéhez:whistle::facepalm:. A használati alapján megmértem 2ml/8ml higításban és így már ki jött az olvasható eredmény, amit fel kell szorozni: 4 egész a foszfát a vízben:hungry: Heh! Elkezdtem visszavenni az adagot naponta egyre kevesebb lesz és majd időközben mérek és figyelem mikor látszik valami a növényeken, vagy a pontalga megjelenése indikál. Aztán küzdök még kicsit a stem szekcióval, és a bal eleje egyhangúságával a jobb megjelenés érdekében.:cigar: Változik a tápozás és a carbo-zás mértéke is, amit egy kicsit emelek majd.
 
Sziasztok!

Tegnap kertészkedtem. Akkora volt a gaz, hogy már több holttér is volt az akiban. Látványos változás történt ezért is jelentkezem. Emeltem kicsit a tápozáson és sokat a carbo-n. Kicsit többet világít a négy cső együtt. A bal elejével kapcsolatban még nem volt ötletem, ezért csak ritkítottam a Tripartita-t. Azt hiszem egyelőre ennyi az annyi... és akkor a képek.

Nyírás előtt:
bDKzN050eRgbbdwN077vQZalt3mxxIPAdR6nDNmgtdAoUSrVvNPnQbZl1Wis?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
... és után.
BCT2krHxf3y4gjCBoqO020CCcVnk7qkR1P565pWlIHWQGTchTjA8uc5tO_14?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
A ráadás naplemente. Ehhez még működne a moon led a quad-on.:hungry:
ivui1IheGE-Ub8DnLukDt6343ELtlE1UW0Vd2Oa2HMP7PqI0jDWieIuQnXjs?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Köszi, hogy benéztél.(y)
 
Nem erre gondoltam, hanem arra, hogy a linkelt hozzászólásban véleményez egy nyírást... :)

:) nyírásra figyeljetek! :)
A növényeket szoktatni kell a végső formára és a sűrűsödés miatt sem mindegy milyen formára van igazítva.
 

Attachments

  • P18-P19_Making_of_NA60_e.pdf
    {memory} MB · Megtekintések: 51
:) nyírásra figyeljetek! :)
A növényeket szoktatni kell a végső formára és a sűrűsödés miatt sem mindegy milyen formára van igazítva.
Köszönöm a doksit. Valami ilyesmit próbáltam eddig elkövetni, mert az első nagy nyírás alacsonyabban történt, mint ez. Csak azzal nem vagyok tisztában, hogy milyen magasságból kellene kezdenem, és mekkora "közök" legyenek a következőkben? A másik: a kezdettől fogva bele kellene vinni azt az ívet? Több nyűgöm nincs.:D
 
Érdemes jól nyírni már az elejétől. A laposabb részeken így nem fog felkopaszodni és a bokor tömöttsége is jobb lesz. Ha kevert a növényzet akkor jobban lehet kontrol alatt tartani.
Egy folyamatosan egyenesre nyírt bozótot később nehéz szépre nyírni. Szerintem még egy HM, Umbrosum bokor is ronda ha nagyon vissza akarod vágni az ív szélénél és előtte magas volt a növény.
 
Érdemes jól nyírni már az elejétől. A laposabb részeken így nem fog felkopaszodni és a bokor tömöttsége is jobb lesz. Ha kevert a növényzet akkor jobban lehet kontrol alatt tartani.
Egy folyamatosan egyenesre nyírt bozótot később nehéz szépre nyírni. Szerintem még egy HM, Umbrosum bokor is ronda ha nagyon vissza akarod vágni az ív szélénél és előtte magas volt a növény.
Ha a mostani magasságot veszem legmagasabbnak, és innen vágok egy ívet az aki közepe felé, akkor rendben lesz? Úgy értem nem nyírom ki azt, amelyik majd így a legrövidebbre sikerül? Vagy pont, hogy ezzel elejét vehetem ennek a felkopaszodott résznek, és a későbbiekben is jó lesz a későbbi ívelt nyírással?
 
@viktorlantos Mester! Erre futotta a tegnapi beszélgetés után. Legalább jó úton haladok?

Szerintem jó. A háttérben valószínűleg csak szimetrikus íveket tudsz majd csinálni a felépítés miatt.
Az ívekre viszont érdemes figyelni. Egy röviden vágott bokor természetellenesebb mint egy hosszabb ívben nyírt.

Lehet valami hasonlót próbálnék meg követni. És az ívről felfele kilógna a micro, blyxa és egy pici moha. (mohákat is nyírnod kellene most az ív feletti rész picit sok.

fotózni nem így fentről kell majd hanem a középtől lejjebb kb 10 cm-vel. És persze merőlegesen az akváriumra.

trim.jpg
 
Szerintem jó. A háttérben valószínűleg csak szimetrikus íveket tudsz majd csinálni a felépítés miatt.
Az ívekre viszont érdemes figyelni. Egy röviden vágott bokor természetellenesebb mint egy hosszabb ívben nyírt.

Lehet valami hasonlót próbálnék meg követni. És az ívről felfele kilógna a micro, blyxa és egy pici moha. (mohákat is nyírnod kellene most az ív feletti rész picit sok.

fotózni nem így fentről kell majd hanem a középtől lejjebb kb 10 cm-vel. És persze merőlegesen az akváriumra.

View attachment 15723
Értem. Milyen érdekes. Így, hogy írod és mutatod egyszerű és logikus lett egyből. Van is néhány dolog, amit máshogy csinálnék. Például mennyivel jobban mutatnának azok az ívek, ha végig tudnám futtatni rajtuk a stemeket. Főleg bal oldalt, ahol nem tudok a kövek miatt beljebb ültetni. Meg lehet a lángmoha is jobban mutatna ha ott sem lenne... Huh. Na jó. Köszönöm!
 
A versenyeken elfogadják ha a képnek szoftveresen csinál az ember fekete keretet kitakarva a nemkívánatos széleket?
 
Back
Oldal tetejére