• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Ez az a féreg, valami hihetetlen pici és lassú kúszású volt. Ha belenagyítok, nem olyan, mint a planária, bár attól lehet az. Ezt az egy darabot találtam ma reggel.
_D303856.JPG
 
Ja igen, azt lefelejtettem, hogy most reggel a mért értékek:
GH 18
KH 12
pH 8
Illetve egy + vedlést találtam a mohán. A mohán és abban a nagy növényben bújnak mindig el estefelé. Szerintem nem vedlenének, ha ártana nekik a szer. Talán pont az a garnéla pusztult el, amelyik levedlett.
 
És berakom a kis sorozatot az osztódó hydráról, hát, ha valaki még nem látott ilyet. Lehet, hogy nem szaporodott, de úgy nézett ki. Nincsenek csápjai és nem is mozgott a talajon már. Feltételekkel kezeljétek csak a szaporodásos részt, első hydráim, remélhetőleg az utolsók is.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG
 
Kagylósrákod van, algát eszik, ártalmatlan mindenre. :troll:

Garnélarák, kagylósrák
Nincs miért panaszkodnom akkor :)
Lehet annyira kitisztítják az akváriumot, hogy ezért jelenik meg a hydra. Mondjuk szerencsésnek mondhatom olyan téren magamat, hogy alga csak minimálisan van.
Köszi!
 
Ne legyél ennyire kiborulva a hydrák miatt, nem fogják felfalni a garnéla állományodat. :D
A kis kukacok ellen nanohalakat ajánlanék. Az egyik urophthalmoides-em úgy szippantott be egy ilyen fehér cérnakukacot a szemem láttára, mintha spagetti lett volna.
 
Gondoltam, hogy kicsit eljátszadozok a hydrákkal, úgyis nagyon strapabírók, ezért betettem egy pálcát. Erre pár másodperc után lerohanták a garnélák, most is épp esznek rajta :)
Így lehetőségem lett közelebbről lefotóznom őket. Van drámai hatású kép is, legalább is remélem látszik rajta. Sőt, a fehér hidrát úgy lefotóztam, hogy zöld színű lett :D
Kezelés után visszanyerik szerintem a színűket, jobban kifakultak, mint amikor elhoztam őket. Annyiból jött jól ez most, hogy sikerült úgymond átvilágítani őket. Egyik nőstény garnélának van 2 buborék csepp a hasában. Jobban megnézve nem buborék, hanem valami szerv. Remélem kis garnélák lesznek hamarosan.
Annyira imádom, amikor beteszek valamit, mindig letámadják, kíváncsiskodnak, hogy mi lehet :)
_D304039.JPG
 
Ne legyél ennyire kiborulva a hydrák miatt, nem fogják felfalni a garnéla állományodat. :D
A kis kukacok ellen nanohalakat ajánlanék. Az egyik urophthalmoides-em úgy szippantott be egy ilyen fehér cérnakukacot a szemem láttára, mintha spagetti lett volna.
Most kifotóztam magamat, hamarosan úgyis eltűnnek, már sikerült végre megnyugodnom. A következő akármit nyugodtabban fogom kezelni. Jó, ezt én is nehezen hiszem el :ROFLMAO:
Tegnap láttam Törpe gömbhalakat, mondom magamnak ilyen is kell, de nem mertem megvenni, nem ismerem a vízparamétereiket. Olyan kis picik voltak, tuti nem bántanák a garnikat. Utánanéztem, persze, hogy megeszik őket, annyira tipikus.
 
Én félig poénból megkérdeztem anno, hogy betta mellé berakhatom-e őket, azt mondta az eladó, hogy szétszednék a bettát. :D
A garnélák meg, ha eléggé megszokták a jelenlétedet, és nem mozgatod gyorsan, akkor a kezedet is meg fogják "rágni", ha berakod. Nekem rituálé a reggeli kávé közben, hogy belógatom az amanonak, ő meg tisztogatja egy kicsit az ujjam.
 
Én félig poénból megkérdeztem anno, hogy betta mellé berakhatom-e őket, azt mondta az eladó, hogy szétszednék a bettát. :D
A garnélák meg, ha eléggé megszokták a jelenlétedet, és nem mozgatod gyorsan, akkor a kezedet is meg fogják "rágni", ha berakod. Nekem rituálé a reggeli kávé közben, hogy belógatom az amanonak, ő meg tisztogatja egy kicsit az ujjam.
Ez jó! Ne lepődj meg, ha valamikor teszek fel képet, hogy belógattam az ujjamat. A pálcát mozgatva is rajta vannak, lehet nálam is rámásznának előbb-utóbb :)
 
Mert ilyen sötétes képek még nem nagyon voltak, és mivel nekem ez a pár nap kész dráma, ezért valahogy vissza is akartam adni. Már, ha sikerült.
Az összes közeli képem manuális fókuszúak, így nem teljesen biztos, hogy az optika hibája minden életlenség, inkább az enyém.

ISO 2000
f/7.1
1/80s
130mm + dcr-250
_D303986.JPG

ISO 2000
f/7.1
1/80s
110mm + dcr-250
_D304006.JPG

ISO 2000
f/7.1
1/640s oldalról megvilágítva egy kicsit led makro körvakúval
70mm+ dcr-250
_D304017.JPG


ISO 2000
f/7.1
1/640s oldalról megvilágítva egy kicsit led makro körvakúval
70mm+ dcr-250
_D304019.JPG

ISO2000
f/5
1/100s
185mm+ dcr250
_D304031.JPG
 
Kagylosrákok ártalmatlanok, csak vizuálisan "idegesítőek" , ha sok a megmaradt kaja, akkor eltudnak szaporodni rendesen, de, hamar eltudnak tűnni, a hidrák, nekem mindig az elején vannak garnélás akvárium indításánál, 2-3 hónapot, aztán eltűnnek , ártalmatlanok , a férget, amit láttál kúszni, mászni , az nekem garnélásba mindig volt, és lesz is, kaja függők ők is, nem kell megijedni egyiktől sem. :)
 
Kagylosrákok ártalmatlanok, csak vizuálisan "idegesítőek" , ha sok a megmaradt kaja, akkor eltudnak szaporodni rendesen, de, hamar eltudnak tűnni, a hidrák, nekem mindig az elején vannak garnélás akvárium indításánál, 2-3 hónapot, aztán eltűnnek , ártalmatlanok , a férget, amit láttál kúszni, mászni , az nekem garnélásba mindig volt, és lesz is, kaja függők ők is, nem kell megijedni egyiktől sem. :)
Köszönöm! Örülök, hogy senkinél nem okoztak problémát. Biztos túletettem őket, bár még van egy gyanúm. Pár nap múlva kiderül, hogy beigazolódik-e. Arra gondoltam, hogy az egyik kaja okozta a férgeket. A catappa levél után jelent meg minden. 2-ik nap panaszkodtam is, hogy kifakultak. A levélre nem gondolnék, azt 6percre betettem a mikróba. És a levélre tettem ebből a tápból, de eléggé fura volt, hogy kerülik a garnélák. Látszik, hogy az első akváriumom szerintem :D
 
Köszönöm! Örülök, hogy senkinél nem okoztak problémát. Biztos túletettem őket, bár még van egy gyanúm. Pár nap múlva kiderül, hogy beigazolódik-e. Arra gondoltam, hogy az egyik kaja okozta a férgeket. A catappa levél után jelent meg minden. 2-ik nap panaszkodtam is, hogy kifakultak. A levélre nem gondolnék, azt 6percre betettem a mikróba. És a levélre tettem ebből a tápból, de eléggé fura volt, hogy kerülik a garnélák. Látszik, hogy az első akváriumom szerintem :D
ne etess túl sokat! én pl a 20-30 db garnélámnak nem adok külön kaját! halak etetése meg 3 naponta!
 
Szia!

Szép akváriumot raktál össze, tetszenek a képeid. Mi újság a nem kívánt lakókkal? :)

Köszönöm szépen! :)
Garnélák nagyon jól érzik magukat, a gyrodol nevű szer csodákra képes. A nem kíván hydrákkal a mi napig hadi lábon állok, olyannyira, hogy ma rendeltem motoros mulmozót ebayről. Minden nap valahol ott pihennek, a köveket szeretik a legjobban, bár tegnap sikerült egész jól fellépni ellenük, most még tiszta. A növényekről viszont nem tudom leszedni őket, ezért gondoltam kell valami erősebb. Mire megjön, addigra úgy se marad belőlük semmi, de felkészülök a következő rohamra :D Most már kevesebbet etetek, kétnaponta, de így erőteljesen fogynak a növényeim :)
Most így néz ki az akvárium, örülök nagyon, hogy beindultak a növények, halkan megjegyzem, a gyrodol szer után nem adtam nekik növénytápot, mivel jobban nőnek most. Ma azért fogok egy kicsit adni nekik, nehogy hirtelen bajuk legyen. Elkezdtem adagolni a catappa x nevű cseppeket is, napi 0.5ml-ert, hamar visszahozta a garnélák színét. Eddig jó döntésnek tűnt a vásárlása.
 
Back
Oldal tetejére