• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Finally Free - 90x45x45 (182 l)

Tegnapelőtti. Ezt is csak azért, mert viszonylag jó a minősége. Legközelebb akkor lesz kép, mikor lesz érzékelhető változás is. :)

View attachment 12678
Nagyon karaj, de azt a cryptot én számon űzném. :D
Illetve még annyi, hogy a nagy böhöm kőre is teszel majd mohát ugye?
Meg mögé a hátfalhoz elférne még egy kisebb belógó hegycsúcs hasonlóan, mint pl itt.

A halak mennyire véglegesek?
 
Köszi. Ja, hát a pygmea, igen :) Én is így vagyok vele, de még elnézegetem egy darabig. Talán ha besűrűsödik... Mondjuk baloldalon még belefér, nem?
Moha már van egy kevés most is (árnyékok miatt nem annyira látszik), de egyébként igen, még lesz több.
Középen van egy kő hátul, csak nem nagyon érvényesül. Eredetileg én is gondoltam egy nagyobbra, csak nem akartam kitakarni a távoli hegyvonulatot - ami még nincs is kész, mert majd a kialakult gyepre helyezném a kicsi köveket, addig nincs értelme. De elgondolkodom ezen a nagyobb köves ötleten majd újra, csak félek többet elvesz a látványból mint hozzáad.

A halak nagyon megfogyatkoztak az első napokban. Most a'sszem 18 db van és nem is bandáznak olyan szépen egyben mint az elején. Ami a kiugrást jelenti, remélem végleges :) Amúgy majd jön még egy csapat (talán érdemes még egyszer nekifutni), amivel tulajdonképpen most már csak az eredeti létszámot állítom majd vissza :(

Szerk: jobboldalon előre (a sárga foltok) crenatat ültettem, korábban csak a hirsutával volt dolgom. Szeretnék ott egy sötétebb területet. Azért döntöttem a tesó mellett, mert elvileg csipkézettebb a levele, de remélem ugyanolyan mélyzöld lesz. Most még erőlködik, mert zselés után-telepítés volt.
 
Utoljára módosított:
Klassz az új fotó. (y)

Nagyon észnél kell lenni majd mikor fotózod véglegesre. Egy idő után túl sok lesz a növény massza. Nem várnám meg ezt az időszakot. Lehet 4-6 héten belül fotózni kell majd. Hacsak nem csinálod meg az ösvényt ahogy a korábbi skiccen volt.

Ez a bumszli kő elől fura. Ez a védjegye is az akváriumnak. Mindig kell egy ilyen szinte oda nem illő dolog különben túl harmonikus lesz.

De ha sokáig nézem beleérzem magam a térbe :)

Parva helyett mini Buce, Mini Anubias jobb lenne.
Crenata 4-8 hét alatt nem biztos hogy hozza majd amit szertnél ő lassú mint a dög :)
 
Klassz az új fotó. (y)

Nagyon észnél kell lenni majd mikor fotózod véglegesre. Egy idő után túl sok lesz a növény massza. Nem várnám meg ezt az időszakot. Lehet 4-6 héten belül fotózni kell majd. Hacsak nem csinálod meg az ösvényt ahogy a korábbi skiccen volt.

Ez a bumszli kő elől fura. Ez a védjegye is az akváriumnak. Mindig kell egy ilyen szinte oda nem illő dolog különben túl harmonikus lesz.

De ha sokáig nézem beleérzem magam a térbe :)

Parva helyett mini Buce, Mini Anubias jobb lenne.
Crenata 4-8 hét alatt nem biztos hogy hozza majd amit szertnél ő lassú mint a dög :)
Szerintem több lesz az 4-6 hétnél. A kockám is 45 cm magas, ugyanazzal tápozom, ott több idő kellett.

Az ösvény szinte biztos hogy lesz, de mielőtt megcsinálom megvizsgálom majd más távolságból fotózva is és ahhoz igazítom. Ezek a képek 50 mm-en vannak fotózva kb. Van 20 mm-en készített fotóm is, de itt a főköveket körülvevő kisebbek egymáshoz viszonyított helyzete nem tetszik - még ha a mélység nagyobb is. De az is lehet hogy a köveken kellene inkább igazítanom. Van még erre időm bőven.

IMG_8796-1.jpg

Van anubiasom is meg bucém is. Előbbiről a lebeszélt a többség, utóbbiról elfeledkeztem :) de tervben volt/van.

Ránéznél erre, kérlek:
@viktorlantos Mikor a szavazást elindítottam, azt hittem annak lejárta után lesz lehetőségem törölni a fejlécből. De nem jutok egyről a kettőre. Segítenél? (megsúgni a módját vagy megtenni helyettem)
A sok választási lehetőség miatt sokat elvesz az oldalból, ezt nem gondoltam anno végig...
 
Megosztok még egy tegnapi fotót (nincs változás), csak hogy villogtassam újonnan szerzett fotós tudásomat :)
https://drive.google.com/file/d/0B3dYXWFjFrOJRHFJYy02ZzRkek0/view?usp=sharing

Aminek jelenleg örülök:
  • nem terjed a felbukkant haj(?)alga
  • szépen beindultak a mohák, még a riccardia is - jöhet a többi telepítése
Elkezdtem foglalkozni az automatikus hőmérséklet-vezérlés témával is. Mire beüt a nagy meleg, remélhetőleg megoldott lesz ez is.
 
(nincs változás), csak hogy villogtassam újonnan szerzett fotós tudásomat
A fotós tudásod fejlődésének nyomába sem ér a növények növekedése.(y) Ez most megint egy nagy minőségi előrelépés volt. Elárulod a titkot vagy tippeljünk? Talán a leállított szűrő vagy a lámpa kitakarása vagy raw-softveres utómunka?
 
A fotós tudásod fejlődésének nyomába sem ér a növények növekedése.(y) Ez most megint egy nagy minőségi előrelépés volt. Elárulod a titkot vagy tippeljünk? Talán a leállított szűrő vagy a lámpa kitakarása vagy raw-softveres utómunka?
Erre én is kíváncsi lennek!
 
Megosztok még egy tegnapi fotót (nincs változás), csak hogy villogtassam újonnan szerzett fotós tudásomat :)
https://drive.google.com/file/d/0B3dYXWFjFrOJRHFJYy02ZzRkek0/view?usp=sharing


Nem rossz :) Egy picit talán sok a zöld

jopet-old.jpg


ebben meg a kék de a sziklák miatt lehet jobb. Bár most ahogy nézem lehet az eredeti jobban tetszik :) :)


Ok itt az elmélet. A fenti zöldről inkább dzsungeles erdős sziklás távoli táj ugrik be.
De ha szürkébbek a kövek jobban jön a hegység.


jopet.jpg
 
A fotós tudásod fejlődésének nyomába sem ér a növények növekedése. Ez most megint egy nagy minőségi előrelépés volt. Elárulod a titkot vagy tippeljünk? Talán a leállított szűrő vagy a lámpa kitakarása vagy raw-softveres utómunka?
Ha ezt így van, az csakis annak köszönhető, hogy nem hagytál vele békén :) :notworthy:
Titok? Annyira azért nem jó :) Egyébként semmi. Csak amiket korábban átbeszéltünk. Amiket privátban felsoroltam (~1 hete), pontosan ugyanaz.

Nem rossz Egy picit talán sok a zöld

ebben meg a kék de a sziklák miatt lehet jobb. Bár most ahogy nézem lehet az eredeti jobban tetszik
Nem volt ebben tudatosság. :) Színhőmérsékleten mindegyik esetben legfeljebb csak egy nagyon picit állítottam, érzéssel. Nem is tűnt fel, hogy van különbség (pedig tényleg), annyit nem foglalkoztam vele, csak a fórum "rontása" miatt linkeltem egyet külső megosztóról.


Ok itt az elmélet. A fenti zöldről inkább dzsungeles erdős sziklás távoli táj ugrik be.
De ha szürkébbek a kövek jobban jön a hegység.
Eddig akik látták élőben (laikusok) közülük már 4-en vágták rá, hogy: Jurassic Park :D Nem értem őket :)
 
Csak amiket korábban átbeszéltünk. Amiket privátban felsoroltam (~1 hete), pontosan ugyanaz.

Na ezek a trükkök engem is érdekelnének, mert hiába vettem egy jó gépet, a képeken nem azt látom viszont, amit szeretnék [emoji27] [emoji34]
 
Cseréljünk gépet, mert én csak ezt kezdem kapizsgálni (Canon 30D + 18-55 kitobi) szívesen elmondok mellé mindent :D
Viccen kívül: nem hiszem hogy én kellene hogy tanítsak bármit is, de a mesterem válláról leveszem a kezdő terhet, hogy később majd én többet pakolhassak rá :) Írok privátot (később).
 
A negyediknek azt kellett volna mondania, higy Jurassic World! :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nem nagyon írtam, mert az általános fejlődésen kívül nem nagyon volt történés. Meg időm sem volt különösebben az akváriummal foglalkozni.
A vérem viszont nem hagy nyugodni :) Ott kattogott a fejemben, hogy picit még mindig bele kell rondítanom a képbe.
A hátsó hegyvonulat kiáltott még némi finomításért, ez nem jelenthet gondot kis plusz kövek behelyezésével... de azon is agyaltam, hogy a középső V-alak közepét valahogy ki kellene tölteni.
Ekkor @Molroth pü-ben megdobott egy ilyen skiccel, ami megerősített abban, hogy nem csak nekem van hiányérzetem.

finally.png

A nagy kő viszont hátrafelé is nagy teret elfoglal. Nem nagyon láttam járható utat arra, hogy úgy sikerüljön betennem oda még egy követ, hogy adjon is valamit a térhatáshoz, de ne is legyen olyan érzésünk hogy "az a szikla meg honnan jön?".
A múnició nagy részét elajándékoztam (~50 kg), így nem volt túl nagy választékom sem. Mégis addig forgattam azt a két-három számításba vehető követ, hogy egy kis kalapácsozás és gödörásás után sikerült némileg megvalósítani az elképzelésemet és bekerült középre egy plusz szikla, ami nem takarja el a teljes kilátást. Sokat nem ad hozzá a szemből-nézethez, de legalább kissé jobboldalról nézve sincs már hiányérzetem.
A hátsó kiegészítéseket is megcsináltam, jobb lett így - bár ez alig észrevehető.

Hétvégén tökölök még egy sort a scape elejével is és megmutatom, mire jutottam. Ez lesz a keményebb dió. Megint iszapolás :(

Szerk: addig is, nincs a közelben valakinek véletlenül egy marék HC-je "kölcsön" ? :)
A megbolygatott területeket jó lenne frissiben visszaültetni, a többi helyen viszont még nem olyan sűrű/hosszú hogy onnan levegyem...
 
Nem nagyon írtam, mert az általános fejlődésen kívül nem nagyon volt történés. Meg időm sem volt különösebben az akváriummal foglalkozni.
A vérem viszont nem hagy nyugodni :) Ott kattogott a fejemben, hogy picit még mindig bele kell rondítanom a képbe.
A hátsó hegyvonulat kiáltott még némi finomításért, ez nem jelenthet gondot kis plusz kövek behelyezésével... de azon is agyaltam, hogy a középső V-alak közepét valahogy ki kellene tölteni.
Ekkor @Molroth pü-ben megdobott egy ilyen skiccel, ami megerősített abban, hogy nem csak nekem van hiányérzetem.

View attachment 13497

A nagy kő viszont hátrafelé is nagy teret elfoglal. Nem nagyon láttam járható utat arra, hogy úgy sikerüljön betennem oda még egy követ, hogy adjon is valamit a térhatáshoz, de ne is legyen olyan érzésünk hogy "az a szikla meg honnan jön?".
A múnició nagy részét elajándékoztam (~50 kg), így nem volt túl nagy választékom sem. Mégis addig forgattam azt a két-három számításba vehető követ, hogy egy kis kalapácsozás és gödörásás után sikerült némileg megvalósítani az elképzelésemet és bekerült középre egy plusz szikla, ami nem takarja el a teljes kilátást. Sokat nem ad hozzá a szemből-nézethez, de legalább kissé jobboldalról nézve sincs már hiányérzetem.
A hátsó kiegészítéseket is megcsináltam, jobb lett így - bár ez alig észrevehető.

Hétvégén tökölök még egy sort a scape elejével is és megmutatom, mire jutottam. Ez lesz a keményebb dió. Megint iszapolás :(
Szólj hogy valaki dobjon már meg egy doboz legoval! ;)
Amúgy az eddigi munkásságodat figyelembe véve, bizros jobb lesz, de számomra már ilyesztő ez a maximalizmus. :D

Tapatalk-kal küldve...
 
  • Like
Reactions: TZ
Back
Oldal tetejére