• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Finally Free - 90x45x45 (182 l)

Jah, tudom :( 22-26 °C Időjárástól és napszaktól függően. Ennél lejjebb nem tudom vinni. Az átlag 25-tel még jónak kellene lennie, nem?
Ez lesz az első nyaram nagy akváriummal, csak remélni tudom, hogy 27 °C alatt tudom tartani majd folyamatosan.

Biztosan lejjebb tudod vinni. Nagyon hatékonyak ezek a ventilátoros dolgok, csak nem úgy hogy rövid időn belül hűtenek nagyot, hanem abban ügyesek hogy szinten tudják tartani a hőmérsékletet. A mi lakásunk nagyon meleg a folyamatos kánikulai napokon, de simán tartom a 24 fokot.
 
Biztosan lejjebb tudod vinni. Nagyon hatékonyak ezek a ventilátoros dolgok, csak nem úgy hogy rövid időn belül hűtenek nagyot, hanem abban ügyesek hogy szinten tudják tartani a hőmérsékletet. A mi lakásunk nagyon meleg a folyamatos kánikulai napokon, de simán tartom a 24 fokot.
Ok, zúgatni fogom folyamatosan. Lehet be kell szereznem nekem is olyan nagyokat, mint neked van :(

Hőmérséklet ne legyen 25 felett.

Az a baj a HC esetén, hogy ennyi kő már rendesen rángatja a vízparamétereket hét közben.
Tolni kellene a CO2-t, de az ingadozás miatt hét végefele már kevés. A növény sem rajong túlzottan az ingadozó paraméterekért.

A fotó jó, a skicc jó. Jöhet az ösvény! De akkor hova lesz ez a sok növény amit még beszereztél? :)

Köszi.
Szerencsére nem sokat rángatják a kövek a vizet. Legalábbis a keménységet nem.
A kínai diffim szuperül muzsikál a 90 literben, a duplájában már kevésbé. Nem engedhetek meg magamnak egy drága diffúzort, ha fejlesztés lesz, akkor DIY reaktor by Bandee. Jobb oldalon a diffúzor mögötti kő útját állja a visszaforduló víznek, így a CO2 egy része nem fordul vissza az akváriumba, hanem a megtört áramlattal felfelé iszkol. Gondolkodtam ezen, hogy ha áttenném a másik oldalra, akkor talán jobban beforgatná.. de ehhez minden technikát át kell pakolnom az ellentétes oldalra - és még így sem biztos a siker. Lehet, azért majd megpróbálom, vesztenivalóm nincs vele, max 1-2 óra kidobott idő. Esetleg érdemes lenne ilyenben gondolkodnom, hogy 2 db diffúzorral oldom be a CO2-t? (van egy tartalék diffim ugyanebből a fajtából)

A sok növény nem olyan sok ám :) Riccardiának van helye. Flame-et tervezek kétoldalra a legelső kövek mögé - más-más alakzatban, mint erdő... ezzel zárnám le a széleit a képnek. Az elatine-nal pedig csak annyi a tervem, hogy egy doboznyit elvegyítek a HC közé, megtetszett a Frodó-köves akitokban (még ha az nem is az :) ). HC-s terület jóval több van mint látszik, a nagy kövek mögött középen elég nagy üres terület van.
 
Utoljára módosított:
Történtek más változások is:
CRS garnikat már említettem :)
Jobb félni mint megijedni alapon végül csak beköltöztettem - egyelőre - 6 db amano garnélát is. Hozták magukkal a kapáikat is, de hát mire is számíthattam volna :(
A halak miatt a vízszint le van engedve, ameddig a lily engedte. És napok óta már takarás sincs az akin éjszakára sem. Nem is volt újabb kiugrásom, de sajnos már úgyis eléggé megfogyatkozott a csapat korábban.

@Trappista jól mondod, a kövek szépen zöldülnek, ahogy illik :) Nem zavar még. Takarítás sem volt még, mert ismét dilemmába estem.
Említettem már korábban, hogy szeretnék ösvényeket kialakítani Colorado sand-del. Ennek tervei már építéskor megvoltak a fejemben, megcsinálni csak később szerettem volna, mikor már összefüggő a gyep. A növények ültetése előtt viszont látni szerettem volna milyen lesz, hiszen ehhez akartam részben igazítani a növények vonalát.
Ezért Paint-ben sima spay-vel befújtam egy képen a homokot. :)
Ilyesfélének tervezem:

View attachment 12479

Tetszik nagyon a skicc, ezért most azon vakarózok, hogy meg kellene máris csinálni. Kattogok még egy darabig ezen...
En is csak tamogatni tudom az ösveny letrehozasat. Nagyon jol mutatna szerintem...;)
 
Említettem már korábban, hogy szeretnék ösvényeket kialakítani Colorado sand-del. Ennek tervei már építéskor megvoltak a fejemben, megcsinálni csak később szerettem volna, mikor már összefüggő a gyep.
Én lebeszélnélek erről, illetve mindenképpen türelemre intenélek.
A jelenlegi kép alapján elég izgalmasnak néz ki a több növényből majdan összeálló gyeped. Legalább azt várd meg, hogy megmutassa igazándiból mit is tud ha összeért.
Mondjuk a nyírás lehet, hogy tartogat majd némi kihívást;)
 
most azért nem dorgálsz még meg
Nagyon tetszik a fotó és az akvárium még jobban, ami mégis feltűnően jó az a háttér kiégetése, ill. a halak hátulról történő megvilágítása és a helyzetük. A "főképeden" kicsit nagynak tűnnek a halak, viszont a skiccen tökéletes a méretük, itt valószínű hátrébb úsznak. Garnikra is figyelned kell majd, esetleg csak a kisebb egyedeket érdemes bent hagynod, az arányok miatt, vagy megkérni őket kedvesen egy hurkapálcikával, hogy fáradjanak hátrébb kapirgálni. Kíváncsi lennék nagyobb mélységgel készült fotóra is, hogyan változnak ezek a méretek. Az ösvény ötlete is parádés, főleg ha a skicchez hasonló módon, szerényen építed meg, nem erős kontúrokkal. Én a legvégén a végső fotó előtt szórnám be, de ha előbb teszed legfeljebb eltűnik és ismételned kell. A főkő árnyékos oldalát a végső képen ki lehet majd világítani, de addig is megpróbálhatsz egy kis shadow protection-t ráhúzni. Amíg írtam a hozzászólásom, többen is hozzászóltak, nagyon örülök, hogy mindenkinek tetszik.:)
 
Több mint 40 percig írtad? :)
Amit írsz az mind tök jó, de egyelőre ennyire biztos nem fogok még rámenni a fotózásra, amíg nem olyan az alany. Téged viszont bármikor szívesen látlak ha Neked mindez netán örömet okozna.
A háttér kiégetése meg minden amit írtál csupán a véletlen műve. Ha nem így jelenne meg a fotón, még nem tudom mit kellene tennem ellene.
 
Több mint 40 percig írtad?
Munka közben, néhány árajánlat, telefon, szakvélemény közben írtam, lehet néhány szó azokból kerül át ide, ilyenkor visszaolvasva nem mindig találom az értelmét és valóban eltart egy kis ideig.

Téged viszont bármikor szívesen látlak ha Neked mindez netán örömet okozna.
Köszönöm az invitálást, ha tudok segítek bármiben, egyelőre a fotózás nekem egy nagy szkander.


csupán a véletlen műve.
A fejlődés, úgy gondolom a fotózásban: a véletlenek szándékosítása.( feltéve ha van ilyen szó):)
 
Utoljára módosított:
Jah, hát azt csináltam utoljára és hát én is látom hogy gáz. Sokat kattintgattam az egérrel (nem folyamatosan fújtam a sprayt), aztán a Paint már nem tudott annyi visszavonást csinálni, hogy leradírozzam, hiába nyomtam ezerrel a Ctrl+Z-t :). Elölről kezdeni meg már nem volt kedvem, nem gondoltam hogy ebbe is lesz aki beleköt :D
Ezért kell néha nyomni,hogy mentés másként! :D
Érdekes,mert nekem jobban adja homok nélkül,de lehet,hogy jó lesz,ha igazi homok kerül bele és lesz súlya!
Hc miatt ne aggódj,van hogy lassan indul meg és a meleg,ingadozó víz hőmérséklet nem segít neki,ahogy írták már előttem is. :)
A ventiket hogy üzemelteted?
 
Manuálisan. Ha kell, megy ha nem kell nem megy :) Nem túl halk. :)
Egyébként van klímám, de esténként jobb a nyitott ablak, amúgy meg az üres lakásban luxus lenne. Kánikula esetén persze használatban van, de nem szeretném ha ezentúl ezt a szót hc-nek rövidítenénk :D
 
Manuálisan. Ha kell, megy ha nem kell nem megy :) Nem túl halk. :)
Egyébként van klímám, de esténként jobb a nyitott ablak, amúgy meg az üres lakásban luxus lenne. Kánikula esetén persze használatban van, de nem szeretném ha ezentúl ezt a szót hc-nek rövidítenénk :D
Tudom javasolni hozzá az idő kapcsolót!
Nálam amíg nem lett igazán meleg,idő kapcsolón volt,két nap állítgattam,hogy milyen idő közönként menjen,mire sikerült elkapni,hogy 24 fokon tartsa a medencét.Persze naponta kb 1-1,5 liter vizet kell vissza töltenem,de ez panelben még jól is jön,hogy nem olyan száraz a levegő.
Hard core? :D
 
Manuálisan. Ha kell, megy ha nem kell nem megy Nem túl halk.

Na, ebben majd segítek. Addig kapcsolgasd, de nem ez a módja igazából.

Munka közben, néhány árajánlat, telefon, szakvélemény közben írtam, lehet néhány szó azokból kerül át ide, ilyenkor visszaolvasva nem mindig találom az értelmét és valóban eltart egy kis ideig.

Az viccesebb lehet, ami innen kerül át az ajánlatba. :D
 
Utoljára módosított:
A HC-nek mindenből sok kell, főleg CO2-ből. Azt szereti, ha sárga a DC.

Esetleg érdemes lenne ilyenben gondolkodnom, hogy 2 db diffúzorral oldom be a CO2-t? (van egy tartalék diffim ugyanebből a fajtából)
Na, ezt most megcsináltam első lépésként. Pár perc volt az egész és veszteni valóm nincs vele. Nézzük, fel tudom-e tornászni sárgára a DC-t. Persze csak óvatosan....
 
Utoljára módosított:
Feltételezem @TZ is erre gondol, de hőmérséklet vezérlés? (mármint nem a CO2-ra...)
Nálam az egyszerűbb változat van adott hőmérsékleten be, és alatta egy fokkal ki.
Így a víz csak egy fokot ingadozik, de feltételezem Zolinál a még precízebb hőmérsékletfüggő fordulatszámszabályzás is játszik... :D
 
feltételezem Zolinál a még precízebb hőmérsékletfüggő fordulatszámszabályzás is játszik...
Ááá, túl igénytelen Ő ehhez :D
Múltkor nála egyébként kitárgyaltuk ezt a témát. Nem indokolta, de azt gondolom csupán azért nem fordított rá figyelmet, mert ha elég halk a venti maxon is, akkor a fordulatszám szabályzása szükségtelen.
 
Na, ezt most megcsináltam első lépésként. Pár perc volt az egész és veszteni valóm nincs vele. Nézzük, fel tudom-e tornászni sárgára a DC-t. Persze csak óvatosan....
Van elfekvőben egy AM1000 reaktorom. Eladni nem akarom, de szívesen kölcsön adom. Azzal nagyon tuti a beoldás.
 
Van elfekvőben egy AM1000 reaktorom. Eladni nem akarom, de szívesen kölcsön adom. Azzal nagyon tuti a beoldás.
Szuper. Nagyon köszi.
Azért előbb megnézem, működik-e így, aztán ha nem, akkor rohanok...

Szerk: ha tényleg erre kerülne sor, akkor neki is állok megcsinálni a DIY reaktort. Ilyenkor is nagyon örülök, hogy két szűrőm van, akár párhuzamosan tesztelhetem is majd, míg a másikról meg működik a biztos módszer.
 
Ááá, túl igénytelen Ő ehhez :D
Múltkor nála egyébként kitárgyaltuk ezt a témát. Nem indokolta, de azt gondolom csupán azért nem fordított rá figyelmet, mert ha elég halk a venti maxon is, akkor a fordulatszám szabályzása szükségtelen.

Akkor vezérelném a fordulatszámot, ha csak egy ventilátor lenne. De mivel több van, így egyszerűbb a hangtalan kisebb teljesítményű és a picit hangosabb nagyobb teljesítményű kombinálása. Nálam úgy van, hogy a hangtalan bekapcsol 23,5 fok felett a hangosabb pedig 24 fok felett. Nekem nem tetszik, hogy pont a vezérlő rángat egy fokot a hőmérsékleten, ezért a folyamatos ki-be kapcsolgatás ellen úgy védekezek, hogy csak percenként egyszer dönti el a vezérlő, hogy be kell-e kapcsolni a ventilátort. Így nincs zavaró "reszelés", a hőmérséklet viszont elég egyenletes.
 
Nézzük, fel tudom-e tornászni sárgára a DC-t. Persze csak óvatosan
Ahogy mondod. Feltornásztam a DC-t sárgára. Olyan buborékozásba kezdtek a növények, hogy hallani lehetett a pezsgést. Ezzel párhuzamosan brutális ecsetalga támadást szenvedtem. Visszaállítottam mindent, lett egy limezöld DC-m és eltűnt az ecset.
 
A növényesítésre érkezett szavazatok alapján újragondoltam a dolgot. Csak közben elfelejtettem ezt jelezni. :) De részben már látható nyomai vannak...
Köszönöm szépen mindenkinek aki megtisztelt a szavazatával.
Így végül a gyepnövényeken kívül csak mohák fognak bekerülni és a már betelepített pygmea, ami még lehet át fog értékelődni idővel. De végső esetben is maradok a tenellusnál vagy hasonló fűfélénél.

@viktorlantos Mikor a szavazást elindítottam, azt hittem annak lejárta után lesz lehetőségem törölni a fejlécből. De nem jutok egyről a kettőre. Segítenél? (megsúgni a módját vagy megtenni helyettem)
A sok választási lehetőség miatt sokat elvesz az oldalból, ezt nem gondoltam anno végig...
 
Back
Oldal tetejére