• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Finally Free - 90x45x45 (182 l)

Persze nincs benne tapasztalatom, de azért megpróbálom átgondolni a szituációt. Nagy kérdés az, meddig fog tartani ez az ideiglenes állapot? Ha akár egy hétnél is tovább, én a 2-es verziót részesíteném előnyben, esetleg a gyanúsan instabil elemeket ideiglenesen likvidálnám. Az 1. Megoldást akkor választanám, ha biztosan egy héten belül visszaállítanám a végleges állapotokat. A 3. Megoldás abszolút nem szimpatikus.
 
Meggyőztetek, köszi. Igazából a 3-ast alapból én is elvetettem. Az 1-est nem, az lett volna a legkényelmesebb. Úgy látszik, nem úszom meg a melót
 
Bár ahogy látom már eldőlt (a nagy kő), de én is a másodikra szavaztam volna. Persze tényleg melósabb többször nekiesni, de téged kevésbé sajnálunk, mint a flórát, és a faunát, szóval kitartás! :p
Ráadásul így biztos nem lesz se kapkodás, se annak hiányában lelkiismeret furdalás, és idegeskedés az elhalasztott rescape miatt.
Szépen rendezkedj be, igyál egy két sört, aztán a tőled elvárt akkurátussággal tessék újrahúzni mindent! (y)

Ja! És gratula a sikeres költözéshez! Azért majd írhatsz róla pár sort, hogy lehet egy ekkora akváriumot teleportálni, hátha más is hasznát veszi... ;)
 
Miért nem naplózok?
A költözés miatt nagyon fárasztó heteken vagyok túl, de most már kezdem utolérni magam. Persze még mindig rengeteg a tennivaló, de most már csak lustaságból kerülöm az akváriumot.
Szóval azóta sem nyúltam hozzá a layouthoz, viszont takarékra kapcsoltam mindent. Így nincs erőteljes fejlődés, nincsenek nagy elvadulások, ezért tudtam mellőzni a törődést.
Mostanra viszont már egy akkora karbantartásra lenne szükség, ami minimum egésznapos elfoglaltság. De nem adom fel ezt a scape-et, inkább csak próbálok erőt venni magamon.

Szóval az állatok - szégyen és gyalázat - még mindig vödörben vannak (egy-két kivétellel), szűrt vízben, levegőztetővel.
Az akváriumba való vissza-nem-költözésük oka, hogy fel kéne építenem a baloldali dombot - ez teljes vízleeresztést kíván. És rendbe kellene tennem az előteret is - beleértve ebbe a talaj kitakarítását/megigazítását, növények eltávolítását és újraültetését. Az ültetésnek egyszer már nekifutottam, az amanók kikapálták a 90%-át.

Megjelent némi fonal alga is. Remélem a takarítók rendet vágnak, de ehhez ugye túl kellene esnem a nagytakarításon is. Szóval minden mindennel összefügg. Én meg fáradt és lusta vagyok, egyszerűen semmi kedvem az egészhez. Pedig az elmúlt hónapok tapasztalata is azt mutatja, hogy nagyon szépen elketyeg ez az összeállítás gondozás nélkül is, csak párhavonta kellene rászánni egy kis időt.

A gyepet 1 hete megnyírtam, ezen kívül nem volt nyírás, sem igazgatás, semmi. Pedig a mohákra is nagyon ráférne.
A főköveket közben részben mohásítottam, ezek nagy része elpusztult vagy levált, a maradék meg egyszerűen nem szép. Ennek is neki kellene újra futnom.

De mivel rá kellett jönnöm, hogy nagyon régóta nem láttatok fullshotot, most pótolom ezt a hiányosságot. Ahogy az állapot megkívánja, távoli, retusálatlan telefonos fotókkal :)

IMG_9654-3.jpg IMG_9652-2.jpg IMG_9651-1.jpg IMG_9658-7.jpg IMG_9657-6.jpg IMG_9656-5.jpg
 
A full shotod szerintem jó és ha nem a maximalista örök elégedetlen éneddel beszélnék azt mondanám, hogy nagyon rövid idő alatt javítható.
A kis vörös bal hátul (wallichii?) nagyon izgalmas színt ad a zöld mellé.

Lehet megcsinálnám csak apró finomításokkal és picit több vörössel hátul az egész mögött és hagynám a nagy átrendezést egy következő berendezésre.
Szerintem az eredeti hegyes apró mohás dolog már elment. Az ember életében mindig történhet valami ami áthúzza a terveket. Picit rázd gatyába, engedd vissza a lakókat had élvezzék még egy kicsit.
És ha feltöltődtél akkor majd átrendezed az egészet. Mivel ez a sziklás nem is nagyon tudta kifutni magát, simán lehet építkezni ugyanezzel a dekorral és talajjal.
 
Köszi Viktor :)
Nem akarom már átrendezni, csak rendbe szedni. Szerintem is rövid idő alatt javítható, csak az a fránya egyetlen nagytakarítás....
Közben azért mosolygok itt ezerrel magamban, mert
A kis vörös bal hátul (wallichii?) nagyon izgalmas színt ad a zöld mellé.
egyáltalán nem wallichii, hanem egy kis tönkrement zselés karácsonymoha :D
De én is azért nem kaptam ki, mert ízlelgettem a vöröses színt az akváriumban :)

Idén szerintem már nem fogok építeni (legalábbis év végéig tuti), így marad ez a scape. Alapvetően nincs bajom vele. Persze látom a hibáit, de - még ilyen állapotban is - jó hangulatot teremt a szobában, nem is tudom már nélküle elképzelni.
A köveket vsz nem fogom már újra felhasználni, legalábbis nem a következőben.
 
Azt mondta már valaki neked, hogy a lusta maximalista nem túl szerencsés párosítás? :D
Ugye azért abban még mindig egyetértünk, hogyha nem is a fél veséjét, de a maradék haját azért még sokunk odaadná ezért az akváriumért. Legalábbis mobilról nézve, szóval tudod a számom. ;)
A halak pedig tagadhatatlanul jobban éreznék magukat ebben a "lepusztult" akváriumban, mint a vödörben, de persze örüljenek, hogy költözés közben nem vesztek el. :)
Én azt mondom (fordított pszichológia), hogy ne hallgass Viktorra, és szedd szét az egészet! :D


Tapatalk-kal küldve...
 
Köszi, Sanyi. Remélem a fordított pszichológia beválik. Ha majd jössz és üres akváriumot találsz, legalább tudjuk kit kell hibáztatni :D

Persze csak ezért szét ne szedd, de ha van mit inni, szídhatsz ezerrel. ;)

Hát az nem túl sok :D Vagy ez is a f.p. szerint értendő? :)

Most beszóltál? [emoji14]
Nem fp, hanem több.
Úgy értendő, hogy az összeset. ;)

Egyébként egy kis vörös szerintem is jót tenne, de ha már úgyis csak játék, én megnézném lángoló főkövekkel is...


Tapatalk-kal küldve...
 
Érdemes lenne hátul továbbvinni ezt a rohadó mohát
Na akkor Gergő Új scape van születőben a rothadó moha ösvénnyel :smuggrin:,csak győzz találni rothadó növényt hozzá.:D
Viccet félre téve osztom a főni elképzelését nekem is tettszene az a kis vörös vonal hátul mert ahogy most áll az akvárium ez még kihozható egy kis finomhangolással egy üde köves akváriumnak,mivel már az arányok megborultak így nem kell azt nézned mi mit nő túl,vagy mi nem illik oda.
Úgy hogy erő legyen veled és egy napot szánj rá :hungry:(y)
 
Itt is frissítek egyet.
Az akvárium nagyon jól van, a növényzet már rég elérte a maximumát. A főkő árnyékos oldalát akarom még jobban bedúsítani, hogy ne csak egy fekete folt legyen ott.
Amúgy nem csinálok vele semmit, néha kap egy kis üvegpucolást. Na meg persze a vízcserék. A rég emlegetett rendberakásra soha nem fordítottam végül energiát és már tudom, hogy nem is fogok.
Annyi meló lenne vele, hogy azt az időt inkább majd egy új építésére fogom szánni. De ez még odébb van. Addig élvezem a buja növényzet látványát és a problémamentes üzemelést.

Dec. 30-án lesz egy éve hogy ezt írtam:
Az a tervem, hogy építek egy viszonylag könnyen és hosszan (1-2 év) fenntartható akváriumot (kizárólag alacsony növényekkel) amiben a monumentalitáson van a hangsúly és mellette tartok majd egy kisebb 40 literest, amiben kiélhetem a várható átépítgetési rohamaimat.
Nem pont így gondoltam, de végülis nagyjából így is lett :D

IMG_0512-1.jpg

Ünnepek közt azért itt is tartok majd egy nagyobb karbantartást.
 
Itt is frissítek egyet.
Az akvárium nagyon jól van, a növényzet már rég elérte a maximumát. A főkő árnyékos oldalát akarom még jobban bedúsítani, hogy ne csak egy fekete folt legyen ott.
Amúgy nem csinálok vele semmit, néha kap egy kis üvegpucolást. Na meg persze a vízcserék. A rég emlegetett rendberakásra soha nem fordítottam végül energiát és már tudom, hogy nem is fogok.
Annyi meló lenne vele, hogy azt az időt inkább majd egy új építésére fogom szánni. De ez még odébb van. Addig élvezem a buja növényzet látványát és a problémamentes üzemelést.

Dec. 30-án lesz egy éve hogy ezt írtam:

Nem pont így gondoltam, de végülis nagyjából így is lett :D

View attachment 22880

Ünnepek közt azért itt is tartok majd egy nagyobb karbantartást.
....a sok kőböl nem sok látszik :LOL:;)
Nagyon patent az akvárium Gergő,....és kellemes ünnepeket:)
 
Itt is frissítek egyet.
Az akvárium nagyon jól van, a növényzet már rég elérte a maximumát. A főkő árnyékos oldalát akarom még jobban bedúsítani, hogy ne csak egy fekete folt legyen ott.
Amúgy nem csinálok vele semmit, néha kap egy kis üvegpucolást. Na meg persze a vízcserék. A rég emlegetett rendberakásra soha nem fordítottam végül energiát és már tudom, hogy nem is fogok.
Annyi meló lenne vele, hogy azt az időt inkább majd egy új építésére fogom szánni. De ez még odébb van. Addig élvezem a buja növényzet látványát és a problémamentes üzemelést.

Dec. 30-án lesz egy éve hogy ezt írtam:

Nem pont így gondoltam, de végülis nagyjából így is lett :D

View attachment 22880

Ünnepek közt azért itt is tartok majd egy nagyobb karbantartást.
Szép. Nem is tudtam, hogy lapul egy ilyen is a szobádban.. Átolvasom.
 
Back
Oldal tetejére