• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fekete-tengeri sziget

Sziasztok!

Akvárium köszöni szépen jó általános állapotnak örvend, de részletesebben alább.

Növényvilág:
Az algainvázió az indítás után pár héttel elmúlt. Ebben több dolog járhatott közre: tápozást teljesen megszüntettem, beszereztem algaevőket (amano, algaevő géb, neocaridinák), úszónövények tompítják a fényt.
Ahogy megjósoltátok a rotala nem bírta a körülményeket. Elfajzott valami más növénnyé, zöld és keskeny levelei lettek. Nem néztem utána ennek mi az oka, két másik akváriumomban jól van ez a növény. Aztán ez az elgazosodott valami is elkezdett pusztulni, aminek az okára csak később jöttem rá, és ezt a késést 1-2 más növény is megsínylette, amivel próbálkoztam a rotala helyett. Mégpedig a sulawesi csiga rágta el a szárát pont a föld felett. A kövön lévő növényeket egy kivételével nem bántja, de eddig szintén egy kivételével az összes talajba dugott növény szárát elrágta.
Dönteni kellett, vagy a talajba ültetett növényektől, vagy a 2 jar-jar-tól kell búcsúzni, és mivel ez utóbbiak a gyerek kedvencei ezért azt találtam ki, hogy újabb nagyobb követ teszek az akvárium bal oldalára is. #tsokee remek tippje alapján a kőturkálóban vettem egy lávakövet (és persze ha már ott jártam pár másikat ami későbbi projektekhez jöhet jól:) és #Meskónak köszönhetően egy gyönyörű anubias díszít ezt. Ezt az újabb követ lehet később jobban belesüllyesztem a talajba és esetleg megpróbálok elé ültetni valami alacsonyat, hátha azt elkerüli a sulawesi.
Állatvilág:
Szerencsére eddig példás visszafogottságról tettem tanúbizonyságot (és bírtam a család kritikáját is, hogy csak unalmas szürke állatok vannak, mindezt azért, hogy csak olyan állatokat tartsak, amik bírják az általam biztosított körülményeket, azaz lényegében a csapvizet. A szürkeségbe szerencsére kis színt csempésznek már az endlerek.
Garnélák: 6 amano, megszámlálhatatlan vadas garnála #Zuzmi nak köszönhetően, egyedüli veszteség, hogy 4 db pinokkió garnéla felszívódott.
Halak: a #tsokee tól kapott endler guppik számomra már szűznemzésnek tűnő szaporaságnak adnak tanúbizonyságot (ha valaki szeretne csak szóljon, lassan kiteszem az ingyenesbe egy részüket), és az algázó gébekkel is minden ok, nagy részük van abban, hogy algamentes az akvárium.
Csigák: a már említett 2 sulawesi, 2 hagyma, 2 sisak és megszámlálhatatlan posta, hólyag és maláj tornyos. A fenntarthatóságot és az akváriumok közötti ökoszisztémát erősítendő az összes értékesebb csigát ebbe az akváriumba csoportosítottam, a másikba tervezek beszerezni helenákat, és ha ott fogyóban lenne az eleség, innen tervezem pótolni.

IMG_20180323_083546.jpg IMG_20180323_083557.jpg IMG_20180323_083606.jpg
 
Back
Oldal tetejére