• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Amanoim brutálisak még a kezemnek is neki mennek, amikor az akiba ténykedek. Bármeik halon észreveszik, hogy beteg azonnal rácsapnak. Ancim is tart tölük.:) Egyébként nem streszelteti a többi élölényt. Nem bánod meg, ha szerzel párat. Nem fogják bátani a neonhalaidat.:)
 
Amanoim brutálisak még a kezemnek is neki mennek, amikor az akiba ténykedek. Bármeik halon észreveszik, hogy beteg azonnal rácsapnak. Ancim is tart tölük.:) Egyébként nem streszelteti a többi élölényt. Nem bánod meg, ha szerzel párat. Nem fogják bátani a neonhalaidat.:)
Pont fordítva gondoltam. A neonhalaim intézték el a garnélákat és ezért tartok tőle, hogy az amanokra is rámennek. Pláne, hogy amit a boltban láttam az kb 1,5-2cm-es.
 
Pont fordítva gondoltam. A neonhalaim intézték el a garnélákat és ezért tartok tőle, hogy az amanokra is rámennek. Pláne, hogy amit a boltban láttam az kb 1,5-2cm-es.
Amanoim nem bántják a cseresznye garnéláimat, mert vannak azok is. Csak a beteg élőlényeket!!! Én is tartottam tölük, de nem kell.:)
 
Hali, ez Rhizo? Nő a kavicson, leveleken, ha megpiszkálom darabokra esik.
Tápváltás után (most megy a GA 5-5 ml/nap) ez az alga 3 hét alatt szinte teljesen eltűnt, tehát egyértelműen táphiány volt (pedig a másikat is gyári előírás szerint adagoltam... :mad:). Most már csak zöld pont van.
 
Sziasztok megmondana nekem valaki hogy ez milyen alga, mert en cernara gyanakszom de nem nagyon van benne tapasztalatom:

Akva 50 liter, 50 Watt LED vilagitas
Tapozasom: Flourish napi 2x 1ml, Excell napi 2x1ml, Citromsavas CO2, DP lime zold, bar szelep hianyaban a napi beoldas nem egyenletes.

alga2.jpg alga1.jpg

Elore is koszonom!
 
Sziasztok megmondana nekem valaki hogy ez milyen alga, mert en cernara gyanakszom de nem nagyon van benne tapasztalatom:

Akva 50 liter, 50 Watt LED vilagitas
Tapozasom: Flourish napi 2x 1ml, Excell napi 2x1ml, Citromsavas CO2, DP lime zold, bar szelep hianyaban a napi beoldas nem egyenletes.

View attachment 32791 View attachment 32792

Elore is koszonom!
Telefonról inkább érdes békanyálnak tűnik. Ha könyen kihúzható, ujjaid között végighúzva enyhén érdes, akkor az is.

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Telefonról inkább érdes békanyálnak tűnik. Ha könyen kihúzható, ujjaid között végighúzva enyhén érdes, akkor az is.

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről

Fogkefelvel szoktam ossze szedni a csomokat, nehany napig nincs aztan hirtelen robbanas szeruen megindul. Lehet hogy tul sok az ammoniam? Utobbi idoben megnott a halallomany mert a Plattik nagyon szeretik egymast.
 
Fogkefelvel szoktam ossze szedni a csomokat, nehany napig nincs aztan hirtelen robbanas szeruen megindul. Lehet hogy tul sok az ammoniam? Utobbi idoben megnott a halallomany mert a Plattik nagyon szeretik egymast.

A halakra, etetésre is figyelj, de jó lenne kikapni azokat a növényeket ami eleve nem érzi jól magát. Mint pl a kis vörös a képen.
 
A halakra, etetésre is figyelj, de jó lenne kikapni azokat a növényeket ami eleve nem érzi jól magát. Mint pl a kis vörös a képen.

Probalom megoldani egy kalium adagolassal a helyzetet mielott kidobalom a kicsi voroseket, mert regen nagyon jol ereztek magukat, az utobbi par hetben lettek ilyenek. Lehet megszabadulok egy par haltol mert tuti hogy sokan vannak. Etetesre odafigyelek.
 
Probalom megoldani egy kalium adagolassal a helyzetet mielott kidobalom a kicsi voroseket, mert regen nagyon jol ereztek magukat, az utobbi par hetben lettek ilyenek. Lehet megszabadulok egy par haltol mert tuti hogy sokan vannak. Etetesre odafigyelek.

Lehet a cyperus árnyékában nem érzi jól magát.
 
Oetxv_tYMIVQyOqKTj8tc_xD10wThv0tpEK0M4TPHMwul8d7F_AgSoC-uuUR3F69SVHNYSpYD_JT3R22BrQ=w359-h638-no.jpg jhRkxqWrfYD5EGAFVKuGKDwtfUadKiy0usjWdw1vO93FpKAX8_h-XDQ2UeDHHXH8lm4hv5C0RT3O3tuGqHN=w359-h638-no.jpg

Üdv.
Biztosan volt már a fórumon hasonló, de nem találtam még rá, ezért kérdezném: Ez mi lehet?
Eleinte tápanyaghiányra gondoltam, és emeltem is, de azóta a hydrocotile is szenved tőle, és a bacopa öreg levelei is kezdenek ugyan így feketedni... talán valami alga? vagy mégis csak tápanyaghiány? Crypto-n, anubiason, mohákon nincs ilyen probléma. Zöld pont jött elő a frontüvegen az új világítással, más alga eddig nem volt sosem.
60 liter low tech
Easy life tápokkal profito 2ml, carbo 3ml, kalium 2ml, fosfo 1ml /nap
nitrit 0, nitrát 25mg/l (mást nem mértem még)
csere: heti 40-50 % pihentetett/forralt csapvízre

Köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére