• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

View attachment 33117 View attachment 33118

Üdv.
Biztosan volt már a fórumon hasonló, de nem találtam még rá, ezért kérdezném: Ez mi lehet?
Eleinte tápanyaghiányra gondoltam, és emeltem is, de azóta a hydrocotile is szenved tőle, és a bacopa öreg levelei is kezdenek ugyan így feketedni... talán valami alga? vagy mégis csak tápanyaghiány? Crypto-n, anubiason, mohákon nincs ilyen probléma. Zöld pont jött elő a frontüvegen az új világítással, más alga eddig nem volt sosem.
60 liter low tech
Easy life tápokkal profito 2ml, carbo 3ml, kalium 2ml, fosfo 1ml /nap
nitrit 0, nitrát 25mg/l (mást nem mértem még)
csere: heti 40-50 % pihentetett/forralt csapvízre

Köszönöm!
Ecsetnek tűnik. Szenvednek a növényeid. Vagy nagyon öregek.
 
Sziasztok Már jó ideje szenvedek ennek az algának az eltávolításával.
Eddig az üvegről pengés kaparóval a növényekről kézzel szedegettem le őket .
Tudnátok adni egy két tippet hogy tudnám eltüntetni őket végleg ?IMG_20170707_184034_HDR[1].jpg
 
Sziasztok Már jó ideje szenvedek ennek az algának az eltávolításával.
Eddig az üvegről pengés kaparóval a növényekről kézzel szedegettem le őket .
Tudnátok adni egy két tippet hogy tudnám eltüntetni őket végleg ?View attachment 37334
Nem vagyok szakértő, ezért csak a saját példámat mondhatom el:
- 3-4 napig egyáltalán ne világíts. Ha viszonylag sötét helyen van az akvárium, akkor ennyi elég is. Ha világos helyen van, akkor burkold be az egészet alufóliával vagy valamilyen sötét anyaggal. Ezt hívják B.O.-nak (Black out)
- 3-4 nap után leveheted a sötétítőt.
- utána a világítást vedd vissza a mostani felére, harmadára erősségben és időben egyaránt
- 1 hét alatt leválik a növényekről és a dekorációról az elpusztult alga. Szívasd le a talajról (50% vízcsere), hogy ne terhelje a vizet a bomlása
- utána növelheted a világítást szép lassan ( több hét alatt) minden nap figyelve az algát, hogy nem jön-e elő? Ha kezd megint, akkor vedd vissza a fényt 10%-al stb. Ha a növényeid több fényt akarnak, akkor nagyobb iramban is növelheted, de a visszaalgásodás veszélye ezzel arányban nő.
Ne várd meg, hogy ismét ilyen legyen.
 
Utoljára módosított:
Úgy hiszem amit a képen látunk az nem alga hanem baktérium.Talajtakarítás és gyorsan növő növények segíthetnek. A sötétkúra csak tüneti kezelés, s ha nem küszöbölöd ki az okot, akkor ismét visszatér. Ha nagyon elszaporodik, akkor a halakra is veszélyes mérget termel.
 
Úgy hiszem amit a képen látunk az nem alga hanem baktérium.Talajtakarítás és gyorsan növő növények segíthetnek. A sötétkúra csak tüneti kezelés, s ha nem küszöbölöd ki az okot, akkor ismét visszatér. Ha nagyon elszaporodik, akkor a halakra is veszélyes mérget termel.

Ilyenről még nem hallottam ,mit lehet tudni erről a baktériumról?
 
Itt olvashatsz róluk: https://hu.wikipedia.org/wiki/Cianobaktériumok
Javaslatom:
- kézzel távolíts el annyit amennyit csak bírsz
- takarítsad ki a talajt
- növelt az áramlást
- telepíts több, főleg gyorsan növő növényt
- a végső megoldás az antibiotikumos kezelés, de az a szűrődben lévő flórát hazavágja. Inkább kerülném...
 
Köszönöm a segítséget .
Kipróbálom ezt a fénymegvonás dolgot .
Egyébként a halakra nincs rossz hatással ez a több napos vakság ? :)
 
Segítsetek megfejteni kérlek, mi lehet ez a növény levelén. A zöld pöttyök is érdekelnek, és még inkább a szintén lekaparhatatlan ezüst-fehéres ikraszerű cucc (2. képen).
Kb. egy hétig 26-28 fokosra melegedett a víz nyaralás alatt. Akkor jöttek ki, azóta 23-24 fokra visszavettem.
20170709_185716816_iOS.jpg 20170709_185607229_iOS.jpg
 
Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Küzdök már pár hete az algával, lámpa emelést próbáltam már, tápozást vettem visszább, co2-t tekertem kicsit feljebb, mindent próbáltam már, de valahogy az üvegen lévő algát még sem tudom megszüntetni és ami még bosszantó hogy a kövekről sem. Csak találgatok hogy milyen alga lehet, szerintem valami por alga szerűség vagy nem is tudom, az üvegen szépen rajza van és mikor már elérkezek a heti vízcseréhez oldalról megnézem a front üveg belsejét és ahogy az áramlás viszi olyan mintha hullámozna az alga is az áramlástól, szebben nem tudom elmagyarázni. És az üveg dolgokat is szépen megfogja.
Csatolok pár képet, hátha mond nektek valamit a típusa és mit tudnék még kipróbálni.
A montecarlom pedig furcsán viselkedik, szépen zöldell és pár nap után kezd lebarnulni, nem igazán értem.
Előre is köszönöm nektek.
377d503678a4dd30563b1779e49982cc.jpg25ef1f38918101774459af2f4aa09276.jpg

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről
 
Még mindig aktuális a problémám, nagyon sok kísérleten vagyok túl, esetleg valakinek valamilyen ötlet amit megpróbálhatnék?
 
A nitrát szintem a múlt heti márásnál 0 volt, nitrit is nulla, 1ppm körül volt pedig a foszfát szintem. Hőmérséklet ventilátoros hűtéssel napközben egész nap megy, kb 22-24 között ingadozik. Black outot nem csináltam, hetente fogkefézem a köveket és az üveget vízcseréknél takarítom, mást nem nagyon látom hogy megfogna ezért nem tartom indokolnak mert hát ameddig az okát nem szüntetem meg, addig úgyis vissza jön, hiába takargatnám. :/
 
A nitrát szintem a múlt heti márásnál 0 volt, nitrit is nulla, 1ppm körül volt pedig a foszfát szintem. Hőmérséklet ventilátoros hűtéssel napközben egész nap megy, kb 22-24 között ingadozik. Black outot nem csináltam, hetente fogkefézem a köveket és az üveget vízcseréknél takarítom, mást nem nagyon látom hogy megfogna ezért nem tartom indokolnak mert hát ameddig az okát nem szüntetem meg, addig úgyis vissza jön, hiába takargatnám. :/
Eloszor probald ki, hogy atteszed a diffuzorod a lilyvel szekozt, hogy lehajtsa az aramlat a Co2-ot, ne csak siman felmenjenek kipukkadni a bubik.
Nalunk pl elsore rosszul tettem be, mert a skimmer takarta. A skimmert 5 cmrel kellett elcsusztatni, hogy jo legyen.
A 0 nitrat nekem kicsit gyanus.
 
Eloszor probald ki, hogy atteszed a diffuzorod a lilyvel szekozt, hogy lehajtsa az aramlat a Co2-ot, ne csak siman felmenjenek kipukkadni a bubik.
Nalunk pl elsore rosszul tettem be, mert a skimmer takarta. A skimmert 5 cmrel kellett elcsusztatni, hogy jo legyen.
A 0 nitrat nekem kicsit gyanus.

Difi az tökéletesen szemben van és el is keveri az egész akván belül ha oldalról nézem, mindenhol van buborék, nem felfelé száll, természetesen valamennyi kimegy de azért az áramlás az megvan rendesen.
 
Úgy tudom a növények a nitrátból a nitrogént hasznosítják. Liebig elv. Ha valamelyik tápanyag hiányzik a növényeknek,akkor a többit sem veszik fel. Ez kedvez az algáknak, amik kevesebbel is beérik.

Remélem nem írtam butaságot, az okosabbak kijavíthatnak.

Szerintem @tsokee a nitrát-foszfát arányára gondol, ami okozhat(?) algásodást,de ahoz nem értek. Olvastam róla itt a fórumon,de már nem emlékszem merre.
 
Back
Oldal tetejére