• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Ez milyen alga? Főleg a front üvegnél jelent meg a parvulák között, és az egyik szál monte carlo három levelét és szárát vonta be 4mm vastagságban. A kavicson található 3-4mm vastag kis csomókban van. Az akvárium friss, két hete indult. Jobb képeket nem tudok csinálni.



0l4u16j.jpg
6IbsUny.jpg
z2ZFG9c.jpg
 
Hat en ezt BGAnak nezem, de egy hozzaerto majd megmondja jol. Az a baj, hogy a telefonos minoseg bazi sokat ront es nem mindegy, hogy a szor csak takonynak nez ki vagy telleg az.
 
Megpróbáltam kivenni egy darabot, de szétesett. Ilyen hosszú szál lett belőle. Kézzel könnyen szét lehetett nyomni. A növényről is könnyen lejött. Egy kis darabot sikerült kiemelnem, megszagoltam, de nem éreztem kellemetlen szagot. Itt azt írták többen is, hogy a BGA elég büdös szokott lenni.
 
Hali, ez Rhizo? Nő a kavicson, leveleken, ha megpiszkálom darabokra esik.

WP_20170430_12_29_50_Pro.jpg
 

Attachments

  • WP_20170430_12_30_27_Pro.jpg
    WP_20170430_12_30_27_Pro.jpg
    93.7 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy az anubiason növekedő fekete alga mitől van és mivel lehet megszüntetni.
Az akvárium nemrég indult 125 literes (Juwel szett) világítás napi 10 órát megy (2x24W) és heti 12ml Easy-life profito-t kap 30%-os vízcserével.
Oto és amano bevetése egyelőre nem lehetséges a többi lakó miatt.
Képet sajnos nem sikerült még feltölteni
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy az anubiason növekedő fekete alga mitől van és mivel lehet megszüntetni.
Az akvárium nemrég indult 125 literes (Juwel szett) világítás napi 10 órát megy (2x24W) és heti 12ml Easy-life profito-t kap 30%-os vízcserével.
Oto és amano bevetése egyelőre nem lehetséges a többi lakó miatt.
Képet sajnos nem sikerült még feltölteni
Ha a szélein látod ezeket vékony csíkban, én kezdődő ecset algára tippelek. Láttam már hasonlót- ra alapozva mert ugye kép nincs. Egy növény listát írhatnál mert ha nem sok igényesebb növényed van visszás vehetsz a tápozásból illetve a világítási idődből mondjuk 8,5 órára.
 
Ha a szélein látod ezeket vékony csíkban, én kezdődő ecset algára tippelek. Láttam már hasonlót- ra alapozva mert ugye kép nincs. Egy növény listát írhatnál mert ha nem sok igényesebb növényed van visszás vehetsz a tápozásból illetve a világítási idődből mondjuk 8,5 órára.
Így sikerül megmutatnom egyenlőre. A képen látszik az összes növény. Sajnos a pontos neveket nem tudom mert a boltban nem voltak nevesítve. Az internetről tájékozódtam de nem vagyok 100%-ig biztos a nevekben.
http://kephost.com/image/w5xY
 
20170508_164212.jpg sziasztok
Valakinek biztos volt már dolga ezzel az algával. Alig lehet leszedni. Erősen kapaszkodik,ha le akarom szedni,jön vele a növeny is,az üvegen is megtapad.Elöször azt hittem haj de az asszonynak nem zöld a haja ugyhogy elvetettem. Kezelési tanácsot szívesen fogadok.
 
Nálam is előbújt a cérna alga a fissiből. Szerintetek nyírjam meg? Carbo nyilván nem játszik. Fogkefézésnél jön fel a moha is, de azzal még futok majd egy kört.
 
Mivel én se kaptam semmi infót én csökkentettem a világitást felére+a tápozást és persze megy az exel.
Ez nem cérna alga, hanem fonál. A cérna máshogy néz ki, sokkal vékonyabb és hullámosabb. A fonál egy gusztustalan teremtés, nehéz tőle megszabadulni.
A fonál akkor jöhet, ha a fény-CO2 arány nem megfelelő. A tápozás variálása egyáltalán nem érdekli, azzal nem lehet megfogni.
Az én receptem egy komolyan kivitelezett 4 napos BO, utána nagyon erős Carbos egész tankos kezelés, majd egy sereg BlackMolly néhány hétre. Ez így elviszi a fonalat. Utána helyes fény-CO2 egyensúly. Mindez a Continuities naplóba benne van.
 
Ez nem cérna alga, hanem fonál. A cérna máshogy néz ki, sokkal vékonyabb és hullámosabb. A fonál egy gusztustalan teremtés, nehéz tőle megszabadulni.
A fonál akkor jöhet, ha a fény-CO2 arány nem megfelelő. A tápozás variálása egyáltalán nem érdekli, azzal nem lehet megfogni.
Az én receptem egy komolyan kivitelezett 4 napos BO, utána nagyon erős Carbos egész tankos kezelés, majd egy sereg BlackMolly néhány hétre. Ez így elviszi a fonalat. Utána helyes fény-CO2 egyensúly. Mindez a Continuities naplóba benne van.
Hát a bo-t még nem próbálnám ki, jön a meleg félek megfőne az akva a panelbe, a világítást meg a co2 próbálom összehozni. A co2 azért nem emelném mert nagyon leviszi a ph 5.5 alá az meg már nagyon nem tetszik az amanóknak, a csapvizem 7.5 és nem tudom miért? Lehet az amazonia vinné le? Több mint 2 hónapos az akva.
 
Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy olykor ecset algáim vannak, olykor fonal, de az ecset sajnos kb állandó jelleggel.
Sok vagy kevés a fény? Vagy tegyek bele valami kis algaölő szert?
Jelenleg 07:30-21:30 között megy a világítás 7020-as cool wihte a lumen/liter elvileg jó. A víz 22-23C
Képet lehet nem teszi be ezért be is linkeltem.
search
search


Előre is köszönöm a segítséget.

https://www.google.hu/search?q=ecse...AUIBigB&biw=1366&bih=615#imgrc=jAraEWCsEJ4nKM:

https://www.google.hu/search?q=ecse...igB&biw=1366&bih=615#tbm=isch&q=staghorn+alga
 
Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy olykor ecset algáim vannak, olykor fonal, de az ecset sajnos kb állandó jelleggel.
Sok vagy kevés a fény? Vagy tegyek bele valami kis algaölő szert?
Jelenleg 07:30-21:30 között megy a világítás 7020-as cool wihte a lumen/liter elvileg jó. A víz 22-23C
Képet lehet nem teszi be ezért be is linkeltem.
search
search


Előre is köszönöm a segítséget.

https://www.google.hu/search?q=ecse...AUIBigB&biw=1366&bih=615#imgrc=jAraEWCsEJ4nKM:

https://www.google.hu/search?q=ecse...igB&biw=1366&bih=615#tbm=isch&q=staghorn+alga
Világítás idő nagyon sok, vedd vissza 7-8órára. Nagy áramlás, mulm felkavarás. Az ecset alga problémára. Higítva mehet neki carbo. Durván elfertőződött levelek eltávolítása.
 
Back
Oldal tetejére