• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Ez milyen alga?

Sziasztok! Szerintetek ez staghorn? Pár napja vettem észre a crypto levelein, szabályosan szőrszálakként nőnek. Mitől jöhetett elő? Köszi!
 

Attachments

  • IMG_4001.jpg
    IMG_4001.jpg
    146.9 KB · Megtekintések: 1
  • IMG_4005.jpg
    IMG_4005.jpg
    147.5 KB · Megtekintések: 1
Nem akarok sziámi algázót... rohadt nagyra nő és nem lehet kipecázni, a csapdára meg GERONIMO eddig mindig. :)

Van bent black molly vagy 8 darab egyébként, de nem látok markáns változást a tevékenységük nyomán.
Cseréljem le őket 6 sziámi algázóra? :)
 
Valaki mondjon valami okosat plz, mert lassan tökön szúrom magam, állandóan visszajön ez az alga:

Ha sziámi nem, akkor nyírd le rendesen. Így az alga nagy része elmegy. A talajt porszívózd ki. Valószínűleg már elég sok kosz, agyag por lehet rajta.
Csöppet lejjebb vehetnél a fényből, de azért a fű még működjön :) --- ne legyen meleg a víz az összes fűféle utálja a meleget.
 
Nálam az vált be, hogy visszavettem a mic-mac tápozást 2x/hét és foszfát adagolás 1x/hét, agyári adagolás negyede, és a fény maradt. Csak egyes Buce-n maradt ecset alga, a többi szakáll, fonal stb. eltűnt. Porszívózást én is alkalmazok minden víz cserékor.
 
Majd szeretnék én is kérni egy kis segítséget ezzel kapcsolatban, mert nagyon küzdök vele :( Köszönöm előre is!

Nem vagyok alga guru, de a képed alapján szerintem ez BBA. A változó CO2 szintet szokták okként mondani. Mivel a naplódban azt írtad, hogy pihentetett csapvízzel cserélsz vizet,
ezért én inkább arra gondolok, hogy a világításod túl erős a CO2 nélküli működtetéshez.
Aztán lehet, hogy nincs igazam.
 
Ha sziámi nem, akkor nyírd le rendesen. Így az alga nagy része elmegy. A talajt porszívózd ki. Valószínűleg már elég sok kosz, agyag por lehet rajta.
Csöppet lejjebb vehetnél a fényből, de azért a fű még működjön :) --- ne legyen meleg a víz az összes fűféle utálja a meleget.

Fényerőt visszavettem, jövő héten lesz időm akkor tolok egy brutál nyírást meg porszívózást (bár az aljnövényzet nem könnyíti meg, talán a tetra aljzatporszívó rákötve egy pumpára megteszi, garniknak annyi :) ).
Hőmérsékletszabályzás van, 24 fok stabilan az akva pont azért mert tavaly az extrém meleg miatt volt egy brutális algabummom az előző setupnál.
 
A másik három akvában is amazonia van, ott nincs alga. :) A talajnak szvsz nem sok köze van hozzá, ráadásul már fél éves elmúlt, ilyenkor pláne. :)
 
Nem vagyok alga guru, de a képed alapján szerintem ez BBA. A változó CO2 szintet szokták okként mondani. Mivel a naplódban azt írtad, hogy pihentetett csapvízzel cserélsz vizet,
ezért én inkább arra gondolok, hogy a világításod túl erős a CO2 nélküli működtetéshez.
Aztán lehet, hogy nincs igazam.

Köszönöm! Kicsit össze vagyok zavarodva, mert direkt azért toltam fel a fényt 360 lm-ről 1300-ra, mert a FB csoportban 40lm/l-t adtak irányszámnak low techhez, de kis akváriumok esetén ezt akár feljebb is lehet vinni... Összvissz 6 órát világítok már csak, lejjebb nem tudom venni, mert nem LEDszalag, hanem LED izzó GU10. No mindegy, ma leállok a tápozással, mert kicsit elegem lett a harcból, aztán meglátjuk mi sül ki belőle.
 
A másik három akvában is amazonia van, ott nincs alga. :) A talajnak szvsz nem sok köze van hozzá, ráadásul már fél éves elmúlt, ilyenkor pláne. :)
Nálam is decemberi, és valójában , nyár elején jelent meg a komolyabb alga bumm . A 2x/hét tápozást, azért döntöttem úgy , mert nyaralás alatt nem tápozta senki. Az volt a fejembe hogy mikor haza érek tiszta zöld lesz az akvárium, de pont ellenkező . A foszfáttal kapcsolatban, az itteni olvasottak szerint döntöttem. Többször is olvastam hogy a Amazonia talajnál javasolták a foszfátot.
Július közepén fejeztük be nyaralást és azóta ezt tartom, (le kopogom) és eddig nem volt gond vele.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm! Kicsit össze vagyok zavarodva, mert direkt azért toltam fel a fényt 360 lm-ről 1300-ra, mert a FB csoportban 40lm/l-t adtak irányszámnak low techhez, de kis akváriumok esetén ezt akár feljebb is lehet vinni... Összvissz 6 órát világítok már csak, lejjebb nem tudom venni, mert nem LEDszalag, hanem LED izzó GU10. No mindegy, ma leállok a tápozással, mert kicsit elegem lett a harcból, aztán meglátjuk mi sül ki belőle.
Azt nem tudom, hogy mi alapján tápozol és hogy állnak a tápanyagszintek, de máshol azt olvastam, hogy a tápozás leállítása a legrosszabb, amit tehetsz algásodás esetén.
Ha a növények elkezdenek tápanyaghiányban szenvedni az még egy lökést ad az algáknak.
Nálam egyébként akkor jött elő a BBA, amikor a kannákban pihentetett cserevízről átálltam a közvetlenül csapról, slaggal beküldött cserevízre. Aztán olvastam, hogy a friss csapvíz CO2 tartalma nagyon hirtelen változásokat okoz, aminek az algák örülnek a legjobban. Mondjuk az én aksim 200l-es, 30lm/l fénnyel, CO2 nélkül, szóval azért elég sok körülmény más.
Egyébként ez lm/l szabály sem örök érvényű, az aksid magassága csak 30 cm, ráadásul azok a spotlámpák eléggé irányított fényűek, ami szintén bezavarhat...
 
Back
Oldal tetejére