• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első lépesek

Elmondom a véleményem:
Az első fajta berendezés nekem egyáltalán nem tetszett.Úgy nézett ki,mint egy növénytenyészet.Hátul meg oldalt fal.
A mostani határozottan jobban bejön,de kicsit hirtelen jön az a fa.Nem tudom hogy lehetne ezt kiküszöbölni,már ha akarod.Talán beültetni valamit elé.
Egyébként grat az aksihoz,szép munka!
Az első variáció nekem sem tetszett,de a legelső dolog amit el akartam érni,hogy a növények észhez térjenek abból a siralmas állapotból amiben voltak még az év elején.És most,hogy talán kezdenek egyenesbe jönni,így elkezdtem gondolkodni azon,hogy megcsinálok egy fás elrendezést,mert az volt már az elképzelésem az elején is.Kicsit hirtelen jön be a fa: a fa körül Pogostemon helferi "ültetvény van amit a mostani alakításnál tettem rendbe,így még fiatalok az egyedek amit leültettem,ők még fognak gazdagon növekedni,illetve a fa mögött Rotala erdőség van egy síma formanyírással megrendezve,tehát még ők is fognak fejlődni,hozzáigazodni a képhez.A fára még kerülnek növények ami által megint más képet fog mutatni az egész :)
Egyszóval alakul az akva,és remélem összeérik egy szép egésszé ;)
 
Sziasztok!

A fűzfaágak stabilak még?
Nem bomlanak?
Mi az észrevételed?

Bocsánat Tomi hogy itt válaszolok, de hátha téged is érdekel!

Az ujjnyi vastag ágak egy évet (berendezést) simán kibírnak!
Ha nincsenek rost függők az akváriumban (algaevők, csigák, garnélák) akkor egész sötétek lesznek egy vékony nyálkás hártyával a felszínükön.
Egyébbként világosan tartják a folyamatos matatásukkal.
Nehezen lehet bármit is ránöveszteni a puha szerkezete miatt (1/2 év alatt sikerült Anubiast, Bolbitist növeszteni rá, a Microsorumok, mohák nem igazán akartak megmaradni a felszínén).
Szeret az ecset alga megtelepedni rajta.

A 2-3 mm-es ágacskák pár hónap alatt elmálnak.

Van olyan akvárium ahol egész eltérő színt mutatnak (a világostól a sötét barnáig, rózsaszínig).

Egy próbát megér (de érdemes közben gyüjtögetni a zsetont valami keményebb fára).

A.ttila
 
Nincs miért,eszme cserére szolgál a fórum ;)
Minden esetre kíváncsi vagyok nekem mit sikerül velük alkotnom hosszabb távon:rolleyes:
 
P1030599.jpg

P1030597.jpg
 
Moha újrakötözés,és vízcsere utáni képek.
A Rotala nyírására már nem jutott energiám,azt a következő vízcserénél ejtem meg.A tenellus-t lehet cserélem,vagy megkeverem némi nemű E. parvula-val.A képek kézből és vízcsere után készültek.
Az ágyamból:
P1030657.jpg

Front részlet:
P1030658.jpg

Alakulgat folyamatosan az összkép,a következő amibe szeretnék majdan beruházni az egy ozmo.És meglátjuk mit szólnak hozzá a növények.
 
Köszi szépen,a Pogostemonok nekem is nagyon bejönnek nagy kedvenceim lettek;)
A fénycsövek pedig az indításkor berakott 6500K.es Philips csövek
20110721117.jpg

Sokat fejlődött az akvárium,de van még vele munkám mire azt mondhatom hogy maradéktalanul teszik amit összehoztam(sok segítséggel,amit innen is köszönök)
Itt nem nagyon bíztam benne,hogy lehet belőle valami szebb is
DSCF0194.jpg

Mai kép,letisztulva a vízcsere után.Van még mit dolgoznom rajta azt világos,de már a fény látszik az alagút végén
P1030661.jpg

Ezeket pedig egyszerűen nem tudom megunni.A bubik :whistle:
P1030660.jpg
 
Próbáltam értékelhetőbb képeket kihozni magamból és a gépből is,ezeket találtam vállalhatóbbnak:
P1030681.jpg

P1030682.jpg

P1030686.jpg

P1030690.jpg

P1030691.jpg

P1030701.jpg

P1030700.jpg

Az algákat egyszer majd lenyomom végleg így nem kell majd őket kikerülnöm amikor fényképezek:nailbiting:
Jah és bubimániás vagyok nézzétek el nekem :whistle:
 
Back
Oldal tetejére