• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első lépesek

Régen körmöltem a naplómba egy kicsit pótlom a hiányosságot.Történt egy s más az akva körül,arról majd ha lesz gépem,beszámolok.
Egy ideje ügyködök egy növényes tálkával,ez a második próbálkozásom.Jobb helyzetben van mint az elődje,de messze nem tökéletes.
20121026096.jpg

20121026099.jpg
Ű
A másik amin dolgoztam egy kis tálka a kaktuszaimnak.Volt már kettő még régebbről,nemrég sikerült hozzá szereznem másik 3-at,és gondoltam összeültetem őket.Keresgéltem egy jó ideig tálat,mire sikerült szert tennem erre,és összelegóztam benne a növényeket.
20121026100.jpg

20121026103.jpg

20121026102.jpg

20121026104.jpg

Szigorúan telefonos képek:rolleyes:
 
Fényképezni továbbra sem tudok,majd egyszer ráfeszülök a témára,hogy felpakoljam a plusz fényeket meg ilyesmiket és még többet gyakorolni úgy:whistle:
De azért hoztam két képet az akváriumról,hogyan is néz ki most.A homályért elnézést,most víz csere a kép készítése előtt 15 perccel :cool:
P1030761.jpg

P1030760.jpg

Folyamatosan fejlődik alakul,így több mint egy év elteltével is.De egyszer csak kész leszek vele,le tudok minden problémát :happy:
 
Nagyon jó ez a napló is! Valamint az akvárium is tetszetős!

Nekem mint laikusnak, (életemben eddig egy medencém volt, az is gumiból felfújva :D) különösképpen tetszett az, hogy a holtponton nem dőltél el! Szerintem sokan ott dobták volna ki az egész kócerájt. Pusztán gyatra sportmúltamból tudnék hasonló példát felhozni az itt véghezvittekre...mert ehhez (az algák legyőzéséhez, a problémák felderítéséhez,) is versenyszellemre és jó megfigyelőképességre, valamint rengetek kitartásra van szüksége az embernek.

Alig várom, hogy én is megküzdhessem ezeket a harcokat! Majd ha egyszer csak én is ott állok a kilátástalanság küszöbén, előveszem ezt a naplót és örömmel konstatálom, hogy nem vagyok egyedül.

Se** nyalás off. :D.... de azért tényleg gratula a medencéhez!
 
Nagyon jó ez a napló is! Valamint az akvárium is tetszetős!

Nekem mint laikusnak, (életemben eddig egy medencém volt, az is gumiból felfújva :D) különösképpen tetszett az, hogy a holtponton nem dőltél el! Szerintem sokan ott dobták volna ki az egész kócerájt. Pusztán gyatra sportmúltamból tudnék hasonló példát felhozni az itt véghezvittekre...mert ehhez (az algák legyőzéséhez, a problémák felderítéséhez,) is versenyszellemre és jó megfigyelőképességre, valamint rengetek kitartásra van szüksége az embernek.

Alig várom, hogy én is megküzdhessem ezeket a harcokat! Majd ha egyszer csak én is ott állok a kilátástalanság küszöbén, előveszem ezt a naplót és örömmel konstatálom, hogy nem vagyok egyedül.

Se** nyalás off. :D.... de azért tényleg gratula a medencéhez!
Köszi szépen,ha átpörgeted,akkor bizony tényleg volt olyan pillanata a képletnek amikor bizony majdnem feladtam.De aztán még sem,nehogy már ne lehessen belőle szebbet jobbat kihozni.A küzdelmek nem értek véget,de már eszem ágában sincs feladni,egyszer jobban tetszik amit alkotok benne,így talán egyszer elérek a gondtalan üzemeltetéshez.
 
A fekete fóliát honnan sikerült beszerezni ?

Tapatalk 2-vel küldve az én HTC Sensation Z710e-ről
 
Látom az anubiason van egy kis ecset alga!
Én is küzdök vele!
Gyorsan vágjál le minden fertőzött részt!
Sokat segíthet a megfékezésében!
Amúgy nagyon szép még mindig az akid!
 
Látom az anubiason van egy kis ecset alga!
Én is küzdök vele!
Gyorsan vágjál le minden fertőzött részt!
Sokat segíthet a megfékezésében!
Amúgy nagyon szép még mindig az akid!
Akad rajta,meg máshol is,rendesen feladja a leckét az a fránya alga:hungover:
 
Mivel nem nyitottam neki naplót,így itt folytatom a történetét.Tegnap szétszedtem a kis növényes tálkámat amit elindítottam a HAC-on. Kissé leharcolt állapotban volt szegényke,ami betudható a téli kevesebb-rosszabb minőségű napsütésnek (eddig semmiféle mesterséges világítást nem használtam felette),illetve,hogy picit kevesebbet tudtam vele foglalkozni az év végi hajtás miatt.Növényeket kiszedtem belőle,a talaj kukában végezte.A tálat rendesen kitakarítottam az alga alól illetve a vízkő köpenyből.Volt még annyi Manadom amivel újra tudtam csinálni.A tálka aljába raktam némi kavicsot,hogy megemeljem a szintet,hát majdnem sikerült :D .Erre a kavics rétegre került egy Bio Rio-ból illetve Aqua Basis+ -ból álló keverék,amire ment a Manado. Egy kis akvárium vízzel fecskendőben összekevertem Sera Nitrivec-et,ez ment bele az aljzatba,majd tovább vizeztem az akvából a talajt.Rendesen átnedvesedett,ez után kezdtem az ültetést,a megmentett növényekkel illetve az akváriumból nyestem hozzá pár tő Rotala-t és HM-et. Növény lista eképpen alakul: Rotala rotundifolia,Hydrocotile sp. Japan,HM,Ammania senegalensis.Ezt az egészet letakartam egy plexi búrával,és bekerült egy saját gyártású ledes lámpa alá tesztelés céljából,hogy elégséges e a növényeknek fény,amit gyártottam.Amint látható lesz a változás,jelentkezem képekkel.A lámpa pedig egy későbbi project összetevője lesz.
 
Szia Tomi!

Mivel nem nyitottam neki naplót,így itt folytatom a történetét.Tegnap szétszedtem a kis növényes tálkámat amit elindítottam a HAC-on. Kissé leharcolt állapotban volt szegényke,ami betudható a téli kevesebb-rosszabb minőségű napsütésnek (eddig semmiféle mesterséges világítást nem használtam felette),illetve,hogy picit kevesebbet tudtam vele foglalkozni az év végi hajtás miatt.Növényeket kiszedtem belőle,a talaj kukában végezte.A tálat rendesen kitakarítottam az alga alól illetve a vízkő köpenyből.Volt még annyi Manadom amivel újra tudtam csinálni.A tálka aljába raktam némi kavicsot,hogy megemeljem a szintet,hát majdnem sikerült :D .Erre a kavics rétegre került egy Bio Rio-ból illetve Aqua Basis+ -ból álló keverék,amire ment a Manado. Egy kis akvárium vízzel fecskendőben összekevertem Sera Nitrivec-et,ez ment bele az aljzatba,majd tovább vizeztem az akvából a talajt.Rendesen átnedvesedett,ez után kezdtem az ültetést,a megmentett növényekkel illetve az akváriumból nyestem hozzá pár tő Rotala-t és HM-et. Növény lista eképpen alakul: Rotala rotundifolia,Hydrocotile sp. Japan,HM,Ammania senegalensis.Ezt az egészet letakartam egy plexi búrával,és bekerült egy saját gyártású ledes lámpa alá tesztelés céljából,hogy elégséges e a növényeknek fény,amit gyártottam.Amint látható lesz a változás,jelentkezem képekkel.A lámpa pedig egy későbbi project összetevője lesz.


Naplót neki!!!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére