• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első lépesek

Szia Tomi!
Naplót neki!!!

A.ttila
Egyenlőre még csak a világítás tesztelése folyik,ezért még sztem felesleges naplót nyitni neki.Mert a berendezése is csak jóval később lesz meg,de leginkább csak az után,ha kiderült,hogy jól szuperál a világítás;)
 
Így néz ki a project jelenleg.Jelentősen kevesebb növény van benne,de mivel tesztelés céljából megy így talán jobb is,mert meg tudom figyelni a növények állapotát reakcióját.A sérült levelek,amik vannak,az az előző üzemelésből maradtak vissza.Egy kis konzekvencia,növényeknek bejön a világítás minősége,szépen határozottan színesednek.
20121231_182628.jpg

20121231_181332.jpg
 
Szia
Csak gratulálni tudok az akihoz. Eszmélatlen, hogy honnan jutott el idáig ! Annyi kérdésem lenne, hogy a black mollyk mennyire irtották ki a fonal algát, illetve a garnikat nem piszkálják?

Üdv.: Norbert
 
Szia
Csak gratulálni tudok az akihoz. Eszmélatlen, hogy honnan jutott el idáig ! Annyi kérdésem lenne, hogy a black mollyk mennyire irtották ki a fonal algát, illetve a garnikat nem piszkálják?

Üdv.: Norbert
Köszi,de még messze az általam megálmodott állapot.A Black MOlly-k elvannak a garnélákkal,a többi halat sem nagyon piszkálják.A fonál algát meg mikor hogy fogyasztják.De nagyon bejön nekik pl a Limnobiumom gyökere előszeretettel csipkedik.
 
Köszi,de még messze az általam megálmodott állapot.A Black MOlly-k elvannak a garnélákkal,a többi halat sem nagyon piszkálják.A fonál algát meg mikor hogy fogyasztják.De nagyon bejön nekik pl a Limnobiumom gyökere előszeretettel csipkedik.

Lehet azért beszerzek két nőstényt (nem szeretnék szaporulatot). A maradék fonalat meg majd takarítgatom amíg el nem tűnik :p
 
Meglehetősen régen írtam naplóba:whistle:
Történt azóta egy s más az akvárium életében.Kronológiai sorrendben a következőek.Leépítettem a Black Molly állományomat 1db-ra mert 3 együtt rettentő galibát csináltak az akváriumban,így kettő kisebbnek mennie kellet.Majd egy merész gondolttól mozgatva szétszedtem az akváriumot aljazat szintjéig,és egy kisebb átalakítás kíséretében megújítottam az összképet illetve a növényvilágot.;)
Szétszedés napi állapotok:
20130208_085905_zps77f4972d.jpg

20130208_085942_zps433ae5b5.jpg

20130208_085958_zps3aa5fa00.jpg

És ma kicsit több mint egy hetesen,szépen fejlődnek a növények,alakul minden,remélem ez már jobban alakul majd mint az előző.:rolleyes:
20130218_183750_zps8d5a00b6.jpg

20130218_183906_zpsa5995ee6.jpg

20130218_183951_zps6827d308.jpg

20130218_184210_zps82ed1045.jpg

Egy kép az ágyam felől,amolyan hangulat kép féleség:
20130218_184547_zps346ecf82.jpg

A kövek majd lekerülnek a fáról,és akkor a Microsorium lekerül a helyére.
 
Rég jelentkeztem,az akváriumom megvan még,folyamatosan akad tenni való,nem hagy nyugodt pillanatot egy kicsit sem.De már mondhatni megszoktam:whistle:
Növények fejlődnek némelyik cserélődik,de vannak állandó vendégek is.A lakók száma stagnál bár volt egy Otocinclus elhullásom akván belül.Nem egy verseny akvárium,de el tudok rajta mélázni-lazulni,és csak figyelni ezt a kis életközösséget.Pár kép,hogy ne csak billentyűket koptassam:
P1040103_zpsebd24db6.jpg

P1040096_zpsb16a453a.jpg

P1040090_zps78f20fbd.jpg

Gyakorolni,tanulni úgy érzem tökéletes ez a mostani állapot,a következőt majd igyekszem tudatosabban jobban összerakni-megépíteni.
 
Lassan ugyan, de folyamatosan fejlődik az akid, és persze Te is(y)
Ha visszanézel a napló elejére, akkor azért látható a különbség:)
A Rotala nagyon király;)
 
Back
Oldal tetejére