• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Dream Within (91l)

Közel egy hónapja nem jelentettem!

Most egy sajnálatos eseményt szeretnék közölni! :(

Vasárnap hajnalban fél 5 körül a víz nyomása ledobta a lilypipe-omról a csövet, egy hangos csattanással kísérve. Sok liter vízzel árasztva el a nappalinkat, a szalagparkettát, szőnyeget, stb.
Csak a gyors reagálásunknak köszönhető, hogy nem történt nagyobb baj.

Természetesen a felelősség az enyém. Belátom, hogy nem jó a 12/16-os lilypipe a 16/22-es csövezéshez, ezért a kifolyó a megfelelő fórumon eladásra lett meghirdetve. Visszakerült az esőztető és a kedélyek megnyugodtak.

Az akvára térve, még mindig küzdök az ecsetalgával. Most a mohámat támadta meg, azt le kell szednem a fáról és ki kell dobnom. egyébként az elmúlt héten drasztikus növekedésnek indult a glossó és a hydro is. A sessiliflorát hetente nyírom, alkalmanként 10-15 szálat dobok ki. Ha kell valakinek szóljon. Eladó továbbra is hydro, pogo, és a sessiliflora baráti áron. A staum brutálisan megindult. Lassan 15-20 cm magasba tör. Azt is vissza kell majd nyesegetnem :)

Szóval rendesen vár rám a tavaszi karbantartás :)
 
Hali!

Szépen nézhetett ki a nappalitok. Az a szerencse, hogy otthon voltál. :)

Az ecset nálam a világítás emelésével teljesen eltűnt. Lehet már próbáltad, akkor bocsi. :)
 
Szia lacee!

Szerencse, feleségemmel együtt, pár törölközővel sikerült megfékezni az áradást.

A világítást már emeltem, visszább is szorult, de mindig felüti magát valahol és amíg teljesen ki nem írtom, mindig elő fog bukkanni valahol. Szóval szélmalomharc ez. Ez van, ez egy csendes állóháború köztem és az ecsetalga között. Egyébként elviselhető szinten van azért. :)
 
A boltban is 13-as üveget használunk pl 2 2075-ös szűrőn is. Sosem volt még gond vele.

Ha ilyet terveztek használni érdemes az EHEIM szűkítővel megoldani a kérdést. Így elkerülhetőek a fenti problémák.
Ha a szűrőcső nagyon felpuhul és már nem fog jól a csöveken, vagy csőszorító bilincs kell, vagy cserélni kell a szűrőcsöveket.
 
Kösz Viktor! :)

Azt hiszem ez után az akció után a feleségem bizalma megrendült a dologban. Egy pár hónap biztos kell, hogy keresztülvihessek egy másik lily pipe-ot. Ez amúgy is eléggé beszűkítette a cső átmérőjét. Szerintem hosszú távon algásodáshoz vezetett volna az elégtelen áramlás. Visszakerült az esőztető. Eddig nem volt vele különösebb gondom.

Erről a szűkítőről még nem is hallottam :( Szorítóbilincset nem mertem használni, mert féltem, hogy elreped az üveg. és látványnak sem a legjobb. Mindegy egyenlőre marad az esőztető, aztán meg ha lesz rá keret és a kedélyek is lecsillapodnak akkor majd lesz egy szép 17-es befolyó. Az biztos rászorul a 16/22-es csőre. :)
 
anyám....
egy hónapja nem postoltam semmit.

Na akkor gyors helyzetjelentés. Ecset továbbra is van. Nem tudok vele mit kezdeni... Hol jobb, hol rosszabb.
A sakurák jól érzik magukat az biztos...úgy szaporodnak, ahogy a nyulak sem. A növények is szépen nőnek fejlődnek. Került végre megint egy kis piros növény (Alternanthera reineckii mini) a scape-be, miután a macrandra kifutotta magát.

Tegnap főztem nekik egy kis ubit, rávetették magukat, mint gyöngytyúk a takonyra:
CAM00036.jpg


Ma reggel még a csigusz falta fel a maradékot.

Tényleg kérdezem én: Milyen fajta zöldségekkel lehet kiegészíteni éhenkórász barátaim étrendjét? (Az ubi bejött, ez látszik)
 
Párom ma csinált finomfőzeléket (répa borsó), kivettem belőle pár főtt répakockát, meglepték mint a sáskák
18523889_e0c8a3115df91ca22002fc8577f76398_m.jpg
 
Sziasztok!

A jelenlegi akvárium a végét járja. Na persze nem haldoklik, csak kezd körvonalazódni az új hardscape.
Elkezdtem összeválogatni, hogy mi fog kelleni a cseréhez. Nem kevés, mivel magát az üveget is cserélni fogom. Nem bízom benne, ezért egy egyedi méretű medencét fogok a Green Aqua-ból rendelni hamarosan.
Gondolkozom a kivitelezésen is, leginkább ez okozza a fejtörést, hiszen szeretném átmenteni a halakat, a garnikat, és a növények egy részét is. Szóval lesz egy idő, amikor a jelenlegi akvárium átvándorol valahová, ahol pár hétig tengődni fog. Miközben az új a régi helyén megálmodódik, illetve a szűrő és a többi dolog beáll rendesen. Emiatt tervezek egy belső szűrőt beüzemelni, ami a régit fogja hajtani, amíg az új be nem áll és a halak garnélák át nem kerülhetnek. Pillanatnyilag az a kérdés foglalkoztat, hogy ha a jelenlegit leteszem egy nem használt szobába a földre és melléteszem a szűrőt, akkor a szűrőnek nem lesz baja, konkrétan lefelé fogja nyomni a vizet és nem felfelé. Okozhat-e ez valamilyen meghibásodást?
 
Szia!
Ha jól tudom, kifejezetten káros a szűrőnek, ha magasabban van, mint az akvárium. pl. a tetratec használati utasításában le is van írva egy minimális magasság különbség,aminek meg kell lennie az akva és a szűrő között.
 
Sziasztok!

Kezd körvonalazódni az új akvárium projekt.
Egy kérdést tennék fel a csapatnak.
Seriyu köveket akartam volna belerakni az új layoutba, de azt mondták, hogy nagyon nagy lesz a keménység ingadozásom. Használok RO-t vasárnaponként felesben csinálom csapvízzel a cserét.
Elbizonytalanítottak és ajánlották a Dragon köveket. Ezek még tetszenének, de a seriyu jobb lenne az elképzelt layouthoz. Ki mit tud ezzel kapcsolatban mondani? Tényleg olyan nagy lesz az ingadozás? Mennyire fog algásodáshoz vezetni?
Minden érdekel a témában, mert nem szeretném magam feleslegesen szivatni, ha utána csak az algákat surolhatom....
 
Back
Oldal tetejére