• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első lépesek

T.Tamás

Főkertész
Aktuális kép
P1030662.jpg

Üdv mindenkinek!
Nagy nehezen rászántam magam a napló elindításának.Nem vagyok igazán napló illetve blog író,így tényleg minden tekintetben ezek lesznek az első lépések.Az akvarisztika mint olyan elég rég foglalkoztatott,de valahogy nem eddig nem jutottam el a tettek mezejére(illetve egy másik hobbym jobban lekötötte az energiám-figyelmemet). A döntést tavaly körülbelül tavaly decemberben hoztam meg,hogy szeretnék egy kis életet varázsolni a szobámba(a cserepes növényeken túl). De mint sok minden más tekintetben itt sem hamarkodtam el,hogy durr bele az első közelembe levő boltból szerezzek be amit az eladó gondol.Hosszadalmas informálódás-olvasás vette kezdetét,ami még most is tart,de már úgy érzem hogy neki lehet futni a dolognak.Egy másik fórumot olvasva akadtam rá először Levi85 majd Necro fórumtárs akváriumaira,és akkor döntöttem el,hogy nem elég nekem egy halas párszál növényes akvárium.(Innen is köszi az inspiráló képeket). Tovább kutakodva akadtam rá Nigro blogjára majd erre a fórumra(ezek után lettem lefertőzve teljesen). Még több olvasás és információ gyűjtés kezdődöttm,ami egy új csapást nyitott a számomra.Igazából a a hardscape még nem állt össze a fejemben,mert mindig látok egy olyan képet (itt naplók között),hogy tuti elvesztem a fonalat,és kezdem elölről az agyalgást.Ami viszont bizonyos,hogy egyenlőre CO2 nélkül fog üzemelni az akvárium,ennél fogva próbáltam(-om),így válogatni a növényeket,amiben várom gondolataitokat hogy megfelelő e a jelen körülmények között biztosítható feltételek a részükre.
És akkor az adatok:
Akvárium: 89cmx39cmx45cm kb.:156L hátul fekete fóliával bevonva
Világítás: (DIY)az akvárium tetjére ültetve
Fénycsövek: 3x39W Philips Master T5 HO 865
Fűtés: Eheim Jager 150W
Hűtés: 8cm-es PC ventillátor a tetőbe építve DIY hőmérséklet érzékelős vezérléssel
Aljzat: JBL Manado 25L
Táptalaj: JBL Aquabasis+ 5L
Dekoráció: Dragon kő kg? (beszerzése folyamatban),fűzfa ágak 190° kiégetve már csak be kell áztatni őket
Szűrő: Tetretec EX 1200
Szűrő anyagok: gyári egy része cserélve Eheim Substrat pro 2L és ADA Biorio 2L valamint 100ml Seachem Purigen
Tápozás: GA tápokkal,erről még konzultálni szeretnék majd maikor ténylegessé vált az elindulás
Vízcserék: indulásnál 3 naponta 50%, majd átállva a heti 50%-ra
Élőlények:
Növények (amik belefértek az elképzelésembe,de persze nem mindet )
-Pogostemon helferi
-Echinodorus tenellus
-Anubias barteri var. nana
-Monosolenium tenerum
-Nasea crassicaulis
- Valisneria americana (natans)
-Bacopa Caroliniana
-Staurogyne repens TC
-Cryptocoryne wendtii "green"
-Taxyphyllum barbieri
-Microsorum pteropus esetleg ennek a "narrow" fajtája
-Ludwigia repens "Rubin" TC
Halak: hogy milyenek legyenek,még tervezés alatt,ami biztos : Otocinclus affinis
Valamint a későbbiekben garnélákat is szeretnék bele Rc illetve olyan fajok fajok amelyek nem igényelnek speciális tartási körülményeket.
Ha minden a terveim szerint alakul,akkor szerdán ellátogatok GA shopba és beszerzem a hiányzó "alapanyagok" egy részét(de ha nem sikerül úgy alakítanom a napom akkor marad a net).Előre is köszi a türelmet hozzám :)
És akkor pár kép,hogy is néz ki az akvárium jelenleg(képekért elnézést,de nem volt kéznél semmilyen használható gép,így maradt a telefonom):
20110721115.jpg

20110721117.jpg

20110721118.jpg

20110721119.jpg

20110723120.jpg

Amiben első körben a segítségeteket kérném,elegendő e a technológiai háttér illetve annak megfelelően választottam e a növényeket.A válaszokat hozzászólásokat előre is köszönöm,üdvözlettel
Tomi
U.I.: jöhet hideg-meleg egyaránt,hisz abból tanul az ember ;) és bocsi ha esetleg hosszúra sikerült az írásom,és remélem nem lett túl zagyva :)
 
Szia T.Tamás!

Kezdésnek jó!
Egyedül a világítás lehet sok amíg nincs co2, amennyiben tudod csak kettő csővel menjen addig!
A fűzet két hétig minimum áztatni kell (de inkább többet, a kérgét remélem lehántottad)!
Várjuk a berendezést! (számíts rá egy napot!!!)
 
Szia!
Igen a kérget lehántottam róla,a hőkezelés után úgy jött le róla mint a ropi :D
A berendezésre meg tuti rászánom az időt,mert nem akarom elkapkodni!
Tomi
 
Üdv ismét!
Sikerült úgy alakítanom a napomat,hogy eljutottam a GA boltba(én voltam az a csöves kinézetű melós délután :D ),tervezgettem,hogy kérdezek egy pár dologról,de amint beléptem,elszállt az összes gondolat a fejemből és csak ennyi maradt benne :eek: Megcsodáltam mindent,az ADA üveg szett nagyon ütős élőben is,de el tudtam volna tölteni ott még némi időt(majd legközelebb). Majd vásároltam egy pár apróságot,ezekkel is közelebb kerülve az indításhoz.Köszi a szíves kiszolgálást,egy élmény volt!
Üdv Tomi
Jah és mondanom se kell,hazafelé jövet azért szépen visszatértek a gondolataim,hogy mit is felejtettem el megkérdezni :clap:
 
T.Tamás said:
Üdv ismét!
Sikerült úgy alakítanom a napomat,hogy eljutottam a GA boltba(én voltam az a csöves kinézetű melós délután :D ),tervezgettem,hogy kérdezek egy pár dologról,de amint beléptem,elszállt az összes gondolat a fejemből és csak ennyi maradt benne :eek: Megcsodáltam mindent,az ADA üveg szett nagyon ütős élőben is,de el tudtam volna tölteni ott még némi időt(majd legközelebb). Majd vásároltam egy pár apróságot,ezekkel is közelebb kerülve az indításhoz.Köszi a szíves kiszolgálást,egy élmény volt!
Üdv Tomi
Jah és mondanom se kell,hazafelé jövet azért szépen visszatértek a gondolataim,hogy mit is felejtettem el megkérdezni :clap:

;) Örülök, hogy sikerült eljutnod hozzánk, pláne egy ilyen hosszú és fárasztó út után. Ha időközben eszedbe jutnak a kérdések tedd fel itt is nyugodtan. Segítünk ha tudunk. :thumbup:
 
Akkor a mi leginkább foglalkoztat most: sikerült szereznem egy JBL Aqua in- out -ot (amiben csak a csap rész van,csövek porszívó nincs),és nem tudok sehol szerezni hozzá egy olyan átalakítót,amivel rá tudnám csatlakoztatni a fürdőszobai csapra ( a teljes szettben benne van az is,ha jól rémlik).Nem tudtok esetleg valami megoldást hogyan tudnám rácsatlakoztatni?
 
T.Tamás said:
Akkor a mi leginkább foglalkoztat most: sikerült szereznem egy JBL Aqua in- out -ot (amiben csak a csap rész van,csövek porszívó nincs),és nem tudok sehol szerezni hozzá egy olyan átalakítót,amivel rá tudnám csatlakoztatni a fürdőszobai csapra ( a teljes szettben benne van az is,ha jól rémlik).Nem tudtok esetleg valami megoldást hogyan tudnám rácsatlakoztatni?

Úgy tudom a termékhez hivatalosan nem ad alkatrészt a JBL. Csak a csap, vagy a kész szett vásárolható meg.
Érdemes lenne körbenézni szerelvényboltban. Elég sok ilyen csaptelepes megoldást lehet találni. Annó én is ilyen helyen vettem a slagomhoz az adaptert.
 
Voltam itt helyben a két nagyobb nevű boltban,és azt mondták,hogy a csaptelep menetével van a "gond" mert az nem szabvány menetű,és ennél fogva nincs is hozzá ilyen átalakító.A JBL meg szabvány 3/4-es :wtf: Járatom a kobakom rajta,hogy mi legyen... lehet esztergáltatás lesz a vége.De valamit tuti kezdek vele,mert nincs "humorom" egy ekkora akvához vödrözni a vizet :lol:
 
Azt hiszem,maradok az esztergáltatásnál az átalakítóval kapcsolatban.Más. Esetleg valakinek tapasztalata a felsorolt növényekkel kapcsolatban? Mennyire elég ez a világítás a CO2 nélküliség fényében?( most így marad,majd idővel fejlesztek ezen is,de egyenlőre a célom,egy egészséges akvárium fenntartása,illetve megismerkedés a vízi világgal.)Vagy milyen növényeket ajánlotok ezeken felül?Esetleg van e valami értelme 2 részletben kapcsolni a csöveket mondjuk 1-3-1 arányban? Egy kis számolás:
156L=43,33gallon
117W a világítás összteljesítménye
2,7W/gallon
24/2,7 = 8,8 óra kb. ennyi lenne a világítási időm... Vélemény a több részletben kapcsolásról,ill. a növényekről?
Köszi
Tomi
 
Volt valakinek olyan tapasztalata,hogy a dragon ohko kőben-kövön agyag szerű valami volt lerakodva vékonyabb-vastagabb rétegben? Mert nekem most ilyen gondom támadt,elkezdtem kivakarni őket belőle,és némelyik kőnek egészen megváltozott a kinézete :)
 
T.Tamás said:
Volt valakinek olyan tapasztalata,hogy a dragon ohko kőben-kövön agyag szerű valami volt lerakodva vékonyabb-vastagabb rétegben? Mert nekem most ilyen gondom támadt,elkezdtem kivakarni őket belőle,és némelyik kőnek egészen megváltozott a kinézete :)

Háhh, sok sikert hozzá! :) Nekem az egyik nagy kövem három kisebb darabra esett szét, mert az agyagréteg fogta össze. Nagyon pöcsölős a pucolása, de megéri. Nagyon szép kövek.
 
Én is így veszem észre,nem is adom fel,mert látom megéri a "macerát",pici csavarhúzó+hústű és vizes kezelgetés,és már tisztul is :)
Köszi
 
Olyan nincs itthon nálam,igaz a kúton van,de maguk a kövek nem túl nagy darabok,és tuti szétküldené őket a nagy nyomás; esetleg mivel tudnám őket egy helyben tartani ? (bocs ha túl egyszerű a megoldás,de most semmi használható nem jut eszembe :oops: )
 
T.Tamás said:
...esetleg mivel tudnám őket egy helyben tartani ? (bocs ha túl egyszerű a megoldás,de most semmi használható nem jut eszembe :oops: )

Mondjuk gumicsizmában a két lábad közé fogva?
:D
 
atti76 said:
T.Tamás said:
...esetleg mivel tudnám őket egy helyben tartani ? (bocs ha túl egyszerű a megoldás,de most semmi használható nem jut eszembe :oops: )

Mondjuk gumicsizmában a két lábad közé fogva?
:D
Csak a lényeget nem mondtad! Pink Hello Kitty -be vagy kék alapon virágmintásba? :D :lol:
 
Míg áll a project elméletben haladok tovább,ezért lenne is egy kérdésem a szűréssel kapcsolatban ,lapozgatva a The Bookof ADA könyvet (túlzás lenne az állítani hogy olvasva,mert hiányos az angol tudásom :oops: ) kihámoztam egy olyan dolgot,hogy az ADA szűrőknél az első hónapban használják a szénbetétet bio cube-val,majd ezután fele bio cube bio rio -val,majd full bio rio.Használható megoldás lenne az,hogy az első hónapban használnám én is a Tetrához kapott szenet,és majd csak ezután tenném be a bio rio-t purigennel kiegészítve( így alakulnának a rekeszek: alul kerámia gyűrű,utána 2 rekesz Eheim Substrat pro,majd felül a szén perlonnal,ami 4 hét után cserélve lenne Bio Rio-ra )?
Tomi
 
Használhatod a szenet az első 2-4 hétben, de a bioszűrőanyagot rakd bele az indításkor. Max a szén helyére tölts majd még bio-t amennyi belefér.
 
Back
Oldal tetejére