• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2

jojo said:
AQViktor
Ne zárd el a tűszelepet, csinálj inkább egy Y elágazást és a másik végére tegyél egy megbízható csapot és azon engedd éjszakára a CO2-t.
Sajna ezt mindennap nyitni -zárni kell.

Vagy tegyél be mágnesszelepet a csap helyett, ha nem akarsz vele foglalkozni.
 
Köszönöm,a válaszokat!

Az javítana a helyzeten, ha rákötném a használaton kívül lévő sera fil bioactive 130-as külsőmet?
 
Csak az a baj, hogy a serának egy kevés csöve van meg, ami nem ér el az akiig, viszont van egy csomó vékonyabb tetratec csövem, ami szorosan épp a serába(sera csőbe) csúsztatható.
Ha ezt még megszorítom egy-két tömlőbilincsel, az már biztonságos lehet?
 
Gazdaboltban v. barkácsáruházban, de díszhalasnál is vannak csövek, hát miért nem veszel?Nem egy drága dolog.Nem kell feltétlen zöld, nekem volt áttetsző is, semmi gond vele.
Az iyen tódások-fódások veszélyesek ha az ember nem kellően rakja össze.

Mindent lehet, csak jól össze kell rakni.
 
Ok, köszi, megfogadom! ;)
viszont van még egy kis bibi...
A Sera elég hangos, mi lenne, ha bekötném a Tetra után, az mennyivel fogná le az áramlást?
Vagy külön vízpumpa lenne a megoldás?
 
Sziasztok!
1,5 literes palackba teszek általában 3g instant élesztőt,meg 2,5 deci cukrot.Létezik,hogy 6 nap után teljesen leállt a rendszer?
 
tictac said:
Sziasztok!
1,5 literes palackba teszek általában 3g instant élesztőt,meg 2,5 deci cukrot.Létezik,hogy 6 nap után teljesen leállt a rendszer?

Üdv.
Kevesebb élesztő,kb a fele.Több cukor,3dl.
Így tovább tart.
 
Sziasztok!
Az a gondom,hogy nem tudom leállítani a CO2-t éjszakára,mivel élesztős.Ez baj a növényeknek?Eddig próbálkoztam ilyen csapos megoldással,de mindig elszökött a nyomás,azzal már nem is fogok,nem jó.Kihúzni szintén nem fogom az aksiból,mert akkor reggel fél óráig kell rázogatni a palackot,hogy beinduljon.Baj,ha éjszaka is megy?
 
Nem mindig jó ha éjjelre nem tudod elzárni, bár nálam nem volt gond, de az ördög nem alszik..Egy kis légpumpával nyomasd a levegőt éjjel és akkor nem lesz gond.
 
Sziasztok!
Az a problémám,hogy egy 1,5 literes palacka 3g élesztőt és 2,2 deci cukrot teszek,de 4-5 nap után mindig leáll.Min változtassak,hogy legalább 1,5-2 hétig kibírja?
 
1,5 - 2 hétig nem fogja kibírni :) Én már majd 1 éve élesztős CO-zok mert a párom akciósan jut a cukorhoz nekem is 1,5 liter vízhez van 2-3 g Dr.O*t*k*r instant élesztő és 2,5 Deci cukor ez kb 5-6 napra elég csak ennyi időt bír ez függ a szoba hőmérsékletétől is. de olyat hogy 2 hétig menjen egy ilyen keverék olyanról még nem hallottam.

Jah és éjszakára nekem a külső szűrőm esőztetője fodroztatja a vizet nincs gond vele had menjen az éjszaka is. Ha ki kapcsolgatod éjszakára szerintem csak az algáknak kedvezel vele.
 
Korábban a merev falu (2 literes) palackos rendszerem bírta kb. 2 hétig úgy, hogy egy teáskanálnyi élesztőhöz 500 ml-nyi cukrot adtam. kéthetente kellett frissítenem a rendszert. Természetesen az elején sokkal intenzívebb volt a gázképződés, egy Hydor CO2 beoldóval ment. Később kipróbáltam a zselatinos verziót is, nekem az is több mint egy hétig bírta, sokkal egyenletesebben, mint a sima keverék.
 
Annyit még hozzátennék, hogy 120 literes akiba küldtem ilyen mennyiséggel és így is előfordult, igaz csak 1-2szer, hogy túladagoltam picit a CO2-őt. Nem volt elhullás, mert az elején észrevettem, hogy sok gáz van :D
 
Nekem nagyon be vállt nincs gondom vele. Ha 2 hetet ment a második héten már olyan mintha nem ment volna,szerintem mert akkor már nagyon karcsú bubizásnak kellett lennie. Nekem max 7-8 nap volt de ott már éppen csak szállingóztak a bubik. Kagyló porlasztót használok amúgy.Lényeg a lényeg hogy kb 100 literig ajánlom mindenkinek akinek nincs lehetősége CO2 rendszert vásárolni,mert a növények biztos vagyok benne hogy 2-3 héten belül meghálálják :)
 
Közel 4 éven keresztül használtam én is gondtalanul, igaz akkoriban még csak álmodoztam a nagynyomásúról. Ott hibáztam, hogy nem használtam DC-t, sokat segíthetett volna a pontosabb CO2 mennyiség belövésében. Az akkori flórámnak tökéletesen megfelelt az élesztős rendszer.
 
Sziasztok!

Azon agyalok , hogy hogyan tudnám hatásosabbá tenni a Szén-dioxid beoldását egy élesztős Co2 rendszerrel.
Találtam itthon egy üveg csövet ,amit félbe vágtam ,majd egy lyukas gumidugóval lezártam.
Azért lyukas ,mert csak ilyen volt itthon ,de végül is nem gond szerintem ,de , majd mondotok rá valamit.
Nos ezt a csövet a diffúzor fölé helyeztem el így a CO2 kicsit tovább marad a vízben annak reményében , hogy több oldódik be .
Majd ,ha kb.: fél centire megtelik a cső a kis lyukon távozik egy nagyobb buborék formályában.
Mindezt a belső szűrőm alá helyeztem el , hogy a távozó gáz egy részét felkapja, majd belepörgesse a vízbe.

Szerintetek mennyire van ennek értelme, vagy mit lehetne variálni vele?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Képekben :
http://kepfeltoltes.hu/view/120725/DSCF0452_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120725/DSCF0453_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120725/DSCF0454_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120725/DSCF0455_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nekem az ELOS Rea jutott róla eszembe.


A csőbe valahogy a belsőszűrő ellenáramát kéne bekötni . Így inkább csak összeszedi az apró bubikat és nagyobb, kevésbé hatékonyan oldódó buborékká változtatja. Szerintem
 
Back
Oldal tetejére