• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2

A fecskendők végét levágod

Nem az egész kell :D

Annyi a lényege, hogy a fúrt lyukon éppenhogy áthúzod a csövet, majd beleerőlteted a fecskendő végét(le kell vágni). Mivel kúpos kialakítású, beleszorul, mint a fene, így tömít.
 
Így van,nem kell semmit ragasztani ha a fecskendő végét beledugod a csőbe és azt átnyomod a kilukasztott kupakon akkor annyit fog szorulni hogy a gáz nem tud kiszökni mellette.Nálam tökéletesen működik immáron fél éve,de megemlítem aki nekem is segített összeállítani a rendszert @Molroth Laci kolléga maximális respect ;)
Így néz ki: (A képeket Killer81 kolléga készítette!)
P7030023.JPG

P7030025.JPG

P7030026.JPG
P7030028.JPG

Eredetileg a szódabikarbónás rendszerhez készített ilyet Killer én meg simán csak tudok jó helyről nyúlni. :p
 
Okos megoldás, én biztos a fecskendő másik felét használtam volna fel a leírás alapján ... :banghead: Valahogy az tűnt logikusnak! De miért is? :facepalm:
 
Az élesztős co2 nél érdemes választani egy normális minőségű diffuzort? Amit esetleg később is fel tudok használni, nagy nyomású rendszernél Pl. GA nano vagy kicsi diffuzor, vagy elég egy porlasztó kő is?
 
Az élesztős co2 nél érdemes választani egy normális minőségű diffuzort? Amit esetleg később is fel tudok használni, nagy nyomású rendszernél Pl. GA nano vagy kicsi diffuzor, vagy elég egy porlasztó kő is?
A porlaszókő túl nagy buborékokat csinál, így az egyébként sem túl hatékony CO2 ellátásod csak tovább gyengülne. Még élesztőshöz is csak jó minőségű diffúzort érdemes használni!
 
A porlaszókő túl nagy buborékokat csinál, így az egyébként sem túl hatékony CO2 ellátásod csak tovább gyengülne. Még élesztőshöz is csak jó minőségű diffúzort érdemes használni!
Értem, köszönöm! Akkor beszerzek egyet mindenképpen!
 
A fecskendős-vattakorongos diffúzorra gondolsz? Úgy érzem az üveggel hatékonyabb lesz az élesztős rendszerem ha el nem töröm és talán hosszabb távon is használni tudom!
Nem csak arra gondoltam, hanem a kerámiásra is, bár ahhoz már tényleg barkácsolni kell kicsit.
De egyébként, ha megnézed ezt a videómat:
Láthatod (ha HD-ra állítod a lejátszót), hogy tökéletesen porlaszt. Nyilván nem nem egy ADA, vagy Do!, de a kínai üveg difim ennél nagyobb bubikat gyárt. De gondolom, az élesztőshöz nem 10-20 ezres üveg difit fogsz venni. :D
A vattája kba két hetet bír, a kerámiát is ennyi időközönként kell puceválni. Ha nem lenne csúnyácska, akkor máig ezt használnám. ;)
Meg hát amúgy is csak köztes megoldásnak írtam:
amíg nincs meg az üveg cucc.
 
Létezik, hogy én legalább 20ppm koncentrációt értem el csupán úgy, hogy egy belső szűrő levegőszívó részére tettem az élesztős csövet? Így co2-t szív, néha köp egyet(egész kics ibubikat), de még is majdnem limezöld a tartósteszt. A sötét és a világoszöld között van.
Úgy tudnám elképzelni, hogy a nagy áramlássam állandóan érintkezik a co2, és igy oldja be a legtöbbet.

szerk.: az akvárium 26 literes, kb 20 liter víz lehet benne)
 
Mesterek!! Ha kifogy az élesztős keverék ereje, hogyan lehet gazdaságosan pótolni az összetevőket?
Az első indításnál 2 dl cukrot és 3,5 gr instant élesztőt használtam langyos vízbe feloldva, kb. fél óra alatt elindult a buborék képződés és 5 napig folyamatos volt!
Ilyenkor teljesen új keveréket kell készíteni?

köszönöm előre is!
 
Mesterek!! Ha kifogy az élesztős keverék ereje, hogyan lehet gazdaságosan pótolni az összetevőket?
Az első indításnál 2 dl cukrot és 3,5 gr instant élesztőt használtam langyos vízbe feloldva, kb. fél óra alatt elindult a buborék képződés és 5 napig folyamatos volt!
Ilyenkor teljesen új keveréket kell készíteni?

köszönöm előre is!
Fentebb találsz egy receptet fél liter cukorhoz, az 2-3 hétig bírja. Sima cukor, kocka élesztő (budafoki pl, de nekem az aldis cucc a kedvenc, azzal szép lassan indul, stabilabb a bubiszám.)
Sok sikert!
 
Én úgy csinálom, hogy egy 5 literes és egy 1,5 literes van összekötve, és hetente az egyik flakon felét kicserélem cukrosvízre. így nem várom meg, míg elkezd lanyhadni.
 
2 palackban a nagyobb térfogat miatt jóval lassabban változik a nyomás, mint 1-ben, így ha működik az ötleted, akkor pont, hogy felerősíted az ingadozást.


Végül neked lett igazad, tényleg nem sokat segített ez a visszafolyásgátlós dolog, de hogy ha valaki esetleg gondolkozik ilyen több palackos pufferes dolgon, iktasson be akár több csak vízzel telített palackot. Ugye ezekben oldódik a co2, és nyomásesés hatására pótolja a kimaradt co2-t, mint amikor felnyitunk egy ásványvizes flakont.
 
Valaki itt próbálta már, hogy cukor helyett lisztet gyúrt össze vízzel, és azt dobta kajának?

Mint ha egyenletesebben adná.
 
Van aki segítene nekem pár infóval élesztős/zselés/citromsavas, (mindegy, mert mind költséghatékony, csak ~2 hétig bírja egy töltet) összerakásához?
Recepteket olvastam, olyan segítségét kérem, aki most is ilyet használ, megelégedéssel (vagy már nem használ, mert nincs türelme hozzá, de ment neki kifogástalanul). Első növényes akvárium, nagynyomásúval később foglalkozom majd.

Pár levélváltásról lenne csak szó! Aki tud segíteni, kérem privátban írjon, ne a fórumot terheljük!

THX
 
Back
Oldal tetejére