• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyéb kérdések, kérések (lezárt)

Status
Not open for further replies.
keymaker said:
(...) gagyi cuccokkal nem foglalkozunk! ;) Csak olyan termékeket forgalmazunk, amelyekről TUDJUK, hogy megfelelnek a minőségi kívánalmainknak.
(...)
... de nem kínai árban.
Miért, a Dymax-szel (pl. HI-5) mi a gond? Túl jó az ár/érték aránya? ;)

Egyébként a saját márkanéven forgalomba hozott cuccaitokat (pl.: fém visszacsapószelep, buborékszámláló, drop-checker, stb.) nem Kínában gyártják le véletlenül? (Ami persze szerintem nem feltétlenül baj..) Mert lenne rá egy komolyabb összegem, hogy igen. ;)

Viktor: Elérhető.
 
oRphEus said:
keymaker said:
(...) gagyi cuccokkal nem foglalkozunk! ;) Csak olyan termékeket forgalmazunk, amelyekről TUDJUK, hogy megfelelnek a minőségi kívánalmainknak.
(...)
... de nem kínai árban.
Miért, a Dymax-szel (pl. HI-5) mi a gond? Túl jó az ár/érték aránya? ;)

Egyébként a saját márkanéven forgalomba hozott cuccaitokat (pl.: fém visszacsapószelep, buborékszámláló, drop-checker, stb.) nem Kínában gyártják le véletlenül? (Ami persze szerintem nem feltétlenül baj..) Mert lenne rá egy komolyabb összegem, hogy igen. ;)
Kérlek, ne mosd össze a két kijelentésemet, félreértésekre adhat okot. ;)

Egy olyan drop checker-t amit használtam, kézben fogtam, megvizsgáltam és üvegből van, vagy egy rézből készült jó minőségű visszafolyásgátló szelepet mindegy, hogy hol készítenek el. Egyébként nem kínai. A mondandóm első felén van a hangsúly, meg kell felelnie a minőségi követelményeinknek. Ami nem megy át nálam, az nem mehet fel a kínálatba.

Az árának, de még az árrésének sincs ehhez semmi köze. A Dymax nem megy át. Ez egy technikai eszköz, foglalatokkal, elektronikus előtéttel, borítással. Előtét és előtét között óriási különbség van - minőségben, megbízhatóságban, teljesítményben (!). Szigetelés és szigetelés között szintúgy. Anyagminőségben dettó. Ár/érték arányban rendkívüli módon lemarad a Dymax. A minőség miatt. Csak az ára versenyképes, semmi más.

Pont ebből az elgondolásból nem forgalmazunk például "olcsó" szűrőket. Próbáltam elmagyarázni többször, hogy az olcsó szűrő hogyan lesz drága pár év vagy pár hét használat után.

Rendkívül fontos eleme a mondandómnak (a szűrőknél és itt is), hogy azzal, hogy valamit nem ajánlok nem azt jelentem ki, hogy nem használható - akár sikerrel és megelégedéssel. Pár esetben. Azt jelentem ki, hogy többségében - és általában nem javasolt. Kivételek, elégedett felhasználók mindig lesznek. Ez viszont nem fog minket arra ösztönözni, hogy általunk nem megfelelő minőségűnek tekintett termékeket forgalmazzunk.

Ez az ártól teljesen független elgondolás. Meglepődnéd, ha tudnád, hogy hány drága termék forgalmazását vetettük el minőségi vagy felhasználhatósági gondok, fölöslegesség miatt.
 
keymaker said:
oRphEus said:
keymaker said:
(...) gagyi cuccokkal nem foglalkozunk! ;) Csak olyan termékeket forgalmazunk, amelyekről TUDJUK, hogy megfelelnek a minőségi kívánalmainknak.
(...)
... de nem kínai árban.
Miért, a Dymax-szel (pl. HI-5) mi a gond? Túl jó az ár/érték aránya? ;)

Egyébként a saját márkanéven forgalomba hozott cuccaitokat (pl.: fém visszacsapószelep, buborékszámláló, drop-checker, stb.) nem Kínában gyártják le véletlenül? (Ami persze szerintem nem feltétlenül baj..) Mert lenne rá egy komolyabb összegem, hogy igen. ;)
Kérlek, ne mosd össze a két kijelentésemet, félreértésekre adhat okot. ;)

Egy olyan drop checker-t amit használtam, kézben fogtam, megvizsgáltam és üvegből van, vagy egy rézből készült jó minőségű visszafolyásgátló szelepet mindegy, hogy hol készítenek el. Egyébként nem kínai. A mondandóm első felén van a hangsúly, meg kell felelnie a minőségi követelményeinknek. Ami nem megy át nálam, az nem mehet fel a kínálatba.

Az árának, de még az árrésének sincs ehhez semmi köze. A Dymax nem megy át. Ez egy technikai eszköz, foglalatokkal, elektronikus előtéttel, borítással. Előtét és előtét között óriási különbség van - minőségben, megbízhatóságban, teljesítményben (!). Szigetelés és szigetelés között szintúgy. Anyagminőségben dettó. Ár/érték arányban rendkívüli módon lemarad a Dymax. A minőség miatt. Csak az ára versenyképes, semmi más.

Pont ebből az elgondolásból nem forgalmazunk például "olcsó" szűrőket. Próbáltam elmagyarázni többször, hogy az olcsó szűrő hogyan lesz drága pár év vagy pár hét használat után.

Rendkívül fontos eleme a mondandómnak (a szűrőknél és itt is), hogy azzal, hogy valamit nem ajánlok nem azt jelentem ki, hogy nem használható - akár sikerrel és megelégedéssel. Pár esetben. Azt jelentem ki, hogy többségében - és általában nem javasolt. Kivételek, elégedett felhasználók mindig lesznek. Ez viszont nem fog minket arra ösztönözni, hogy általunk nem megfelelő minőségűnek tekintett termékeket forgalmazzunk.

Ez az ártól teljesen független elgondolás. Meglepődnéd, ha tudnád, hogy hány drága termék forgalmazását vetettük el minőségi vagy felhasználhatósági gondok, fölöslegesség miatt.
Látom nem veszted el a türelmed, még ha némileg provokatív is a kérdés. :)

Azt, hogy ár/érték arányban "rendkívüli módon" le van maradva a Dymax készséggel elfogadom, amennyiben – logikádból következően – használtál/megvizsgáltál/szétszereltél már Dymax armatúrát, illetve ezzel párhuzamosan használtál/megvizsgáltál/szétszereltél egy ATI, Arcadia vagy Giesemann armatúrát, és a szigetelést, anyagminőséget stb. mind-mind részletesen vizsgáltad (és szétszerelés közben semmi kínai alkatrészt nem találtál:)). Szerintem nem lenne olyan egetverő különbség, mint ahogy írod. ;)


Ez az egész minőségi kérdés, ami a szűrők kapcsán is felmerült – nagyon leegyszerűsítve, és általánosságban (!) - igazából egyetlen dologról szól: MIKOR akarsz fizetni az adott termékért? Ha drága, minőségi terméket veszel, a termék megvásárlásakor kell kiadnod egy nagyobb összeget, cserébe viszont (nagy valószínűséggel) hosszabb ideig lesz működőképes. Ha olcsó terméket veszel az kisebb befektetés az elején, viszont nagyobb eséllyel kell közben még többet ráköltened, tehát időben elnyújtva fizet(het)ed ki ugyanazt, vagy közel ugyanazt a pénzt. A drágább termék megvásárlásának előnye a biztonság és a nyugalom: a problémák sokkal kisebb valószínűséggel jelentkeznek. Az olcsóbb termék vásárlásának előnye a pénz megtakarításából adódó nyereség, bár ekkor számolni kell azon esetek kockázatával, amikor nem fog megfelelően működni a termék és további befektetést igényel. (Persze a képletet tovább bonyolítja az, hogy a nevesebb gyártók terméke adott esetben drágább, mint amennyivel valójában többet tud vagy jobb minőségű; a névért is fizetünk rendesen, úgyhogy szerintem érdemes megnézni, hogy mikor és mennyit fizetünk ki „minőség” címszó alatt.)

Kicsit elkanyarodva, de jó példa erre az Eheim és az Atman szűrők összehasonlítása. Legyen az összehasonlítás alapja a korábban egy másik topicban említett 250 literes akvárium szűrése.

A javaslatod erre 2 db 2075-ös Eheim Pro 3, ami 2*1250l/h=2500 l/h-ás (gyári) teljesítményt, és összesen 18,4 liter szűrőanyagot jelent. Az ára: 120.000 Ft.

Én a következő összeállítással is el tudnám képzelni az akváriumot: 2 db Atman CF 1200-as külső szűrő, ami 2*1550l/h=3100l/h-ás (gyári) teljesítményt jelent, és összesen 15 liter szűrőanyagot. Az ára: 60.000 Ft.

Ezek szerint a kínai szűrő pont fele annyiba kerül (és itt már annyi különbözetről beszélünk, amiből egy komplett CO2 szettet vagy világítást lehet venni!) és jóval nagyobb az összteljesítménye (bár az összes szűrőanyag "csak" 15 liter, így az 3 literrel kevesebb). Ha nagyon el akarnék rugaszkodni a valóságtól azt is mondhatnám, hogy akkora különbség van árban, hogy akár egy harmadik vagy negyedik szűrő is beleférne az Eheim árába, így elvben 90.000 Ft-ért 4650 l/h teljesítmény és 22,5 liter szűrőanyag birtokosai lehetnénk, illetve 120.000 Ft ebben az esetben 6200 l/h teljesítményt és 30 liter szűrőanyagot jelentene... :D

De visszatérve az eredeti példára, 120.000 Ft helyett 60.000 Ft-ból ki lehet hozni egy ugyanolyan (vagy akár picit nagyobb) teljesítményű szűrőrendszert. Az sem feltétlenül igaz, hogy hosszabb távon az olcsóbb drágább, mert természetesen a cserealkatrészek is hasonló arányban olcsóbbak (egyébként 4 év garanciát adnak pl. az Atman szűrőkre, míg az Eheimnél ez 3 év). Még ha idővel teljesen el is romlik az egyik szűrő, akkor is olcsóbban jön ki pótolni az alkatrészeket, vagy akár venni helyette egy teljesen újat. Vagy akár – a fenti esetben - két újat, és csak akkor tartunk a márkás rendszer áránál. Tehát ebből következően – elméletileg - ha csak fele annyi ideig bírja egy Atman szűrő, mint egy Eheim, akkor teljesen mindegy, hogy melyiket vesszük, csak az a kérdés mikor akarunk fizetni a szűrésért. Ehhez még hozzátartozik az is, hogy természetesen csak az esetek egy részében szükséges ilyen sokat rákölteni az olcsóbb szűrőkre utólag, szóval enyhe túlzásnak érzem azt a hozzáállást, hogy „egyesek (tisztelet a kivételnek) évekig bosszankodnak az olcsóbb szűrő megvétele után, ha nem cserélik le pár hónap múlva, elveszítve a befektetett pénzt”, illetve a nem márkás termékek csak „pár esetben használhatók sikerrel és megelégedéssel”. Ja és persze „nem márkás” és „nem márkás” között is lehetnek óriási különbségek!

Egyébként igazából csak akkor kapnánk teljes képet, és lehetne eldönteni ezt a kérdést, ha össze tudnánk vetni az adott szűrők tényleges teljesítményét, mégpedig mérések által nyert adatok alapján!!! Szűrőanyaggal megtömve, csövekkel, és némi idő eltelte után. Megjegyzem, érdemes lenne elvégezni ilyen teszteket (Procival tettünk is rá kísérletet korábban) és összesíteni az adatokat.

(Bár lehet, hogy a fenti fejtegetésből nem ez tűnik ki, de 200 L-hez én is 2 szűrőt készülök venni, az egyik pedig nagy valószínűséggel egy Eheim Pro 3 lesz…)
 
Na,ez tisztességesen le lett vezetve oRphEus !Látszik,hogy joggal foglalkozol. ;)
Amúgy én Eheimről váltottam olcsó olasz márkára,az anyagiak miatt.Fele annyiból kaptam háromszor akkora teljesítményt,kétszer akkora szűrőfelületet.Persze jóval silányabb,hangosabb az egész,de most a nyereség miatt inkább ezt az utat választottam.Lehet,hogy meg fogom bánni,de most a növények örülnek neki.
 
Orpheus! Köszönjük szépen az átlag halandók nevében! ;) Ezt nevezem földön járó okfejtésnek. :)
 
oRphEus said:
Azt, hogy ár/érték arányban "rendkívüli módon" le van maradva a Dymax készséggel elfogadom, amennyiben – logikádból következően – használtál/megvizsgáltál/szétszereltél már Dymax armatúrát, illetve ezzel párhuzamosan használtál/megvizsgáltál/szétszereltél egy ATI, Arcadia vagy Giesemann armatúrát, és a szigetelést, anyagminőséget stb. mind-mind részletesen vizsgáltad (és szétszerelés közben semmi kínai alkatrészt nem találtál:)). Szerintem nem lenne olyan egetverő különbség, mint ahogy írod. ;)
Tény: nem vizsgáltam meg egy Dymax armatúrát. El is fogom magyarázni értelmesen, hogy miért nem. (Az ok egyébként ugyanaz lesz, amiért nem vizsgálok olcsó kínai szűrő-koppintás márkát sem.)

oRphEus said:
Ez az egész minőségi kérdés, ami a szűrők kapcsán is felmerült – nagyon leegyszerűsítve, és általánosságban (!) - igazából egyetlen dologról szól: MIKOR akarsz fizetni az adott termékért? (...)
Akár teljes mértékben egyet is érthetek a rendkívül hosszú okfejtéseddel... De ahelyett, hogy bemennék a te utcádba és elkezdenék a te érveidre válaszolni - annak ellenére, hogy figyelmesen végigolvastam és több ponton egyetértek a logikával és a következtetéssel - inkább azt javasolom, hogy gyere te az én utcámba, ahol a következők történnek:

Az általam igen nagyra tartott Popper Péter pszichológusnak (az egyik legnagyobb magyar a szakmában) volt egy remek kategorizálása az egyik pszichológia óránkon anno. Szerinte az alkotó embernek 5 "stádiuma" van:

1. Aki tud alkotni, és sikeres, az alkot.
2. Aki ezt nem tudja, az pénzt keres. Jó, sikeres vállalkozó, stb.
3. Aki erre nem képes, az jó családapa. Mindenki szereti. Jó fej.
4. Aki erre nem képes, az barkácsol.
5. Aki erre sem képes, az alkoholista.

Nos, mielőtt a DIY kedvelők megköveznének leírom, hogy ezek Popperi kategóriák. Nem én találtam ki, és nem is feltétlenül azonosulok vele. A kategóriák gyakran összemosódnak, váltakoznak. Viszont már régóta érik bennem, hogy ezt valaminek az apropo- ján le kell írnom. Az emberek sokfélék és sokféle módon választanak - és sokféle dolgot preferálnak. Mi (én) az első kategóriát preferálom, minden energiám ebbe fektetem.

Ettől függetlenül a DIY-ről azt gondoljuk, hogy ez a fajta kreativitás viszi előre a világot - sokan egyszerűen nem engedhetnek meg maguknak bizonyos drága termékeket. A végső célnak azonban nem annak kell lennie, hogy olcsóra vadásszunk. Hanem annak, hogy a magyar növényes akváriumot eljuttassuk oda, ahol a megérdemelt helye van. :)

Amit az egésszel mondani akartam az, hogy lehet olyan dolgokon gondolkodni, hogy mikor és hogyan akarok fizetni dolgokért, hogy régebbi kocsit vegyek-e olcsóbban, és a szervízdíjon fizessek-e ki ugyanannyit mint egy új kocsiért egy összegben, vagy inkább menjek a szalonba... Nem erről van szó. Ez az egész döntési dolog nem itt kezdődik. Hanem sokkal "korábban".

Arról van szó, hogy a Green Aqua azt a szemléletet vallja - mint a növényes akvarisztikát népszerűsítő és támogató vállalkozás - hogy a minőség fontos. Még azon az áron is fontos, hogy ezzel esetleg néhány Dymax vevő máshová megy egy olcsó, brand nélküli terméket venni. Egyszerűen NEM akarunk komoly technikával kísérletezni. Egyszerűbb eszközökkel, tápokkal, talajokkal, stb. igen. De nem lámpával és nem szűrővel, és nem CO2 technikával. Az ilyen kísérletezést tisztelettel a 4-es kategória rendkívül kreatív és vállalkozó kedvű vevőire bízzuk. Midhárman - Viktor, Ati és én is ugyanezt gondoljuk a világról - apró eltérésekkel. Ezért tudott ez az egész létrejönni, és ezért olyan a Green Aqua minőségi (és gyakran olcsó) választéka amilyen.

Ez a "szándéknyilatkozat" sok dolgot megmagyaráz, anélkül, hogy a "melyik proci jobb, a celeron vagy a P4" vagy "3 éves kia-t vagy új opel astra-t vegyek" típusú vitákba belemennénk. Nem használtautó kereskedés vagyunk. Fontos a magyarországi szervíz-háttér (pl Eheim szűrők esetén). Fontosak a nemzetközi jó visszajelzések, tesztek, felhasználói vélemények.

Nem kívánunk beállni a sorba - a mindenáron történő a tömeges eladásra. Azt gondoljuk, hogy fontos az ár, de a minőség és a hosszú távú vevői elégedettség még fontosabb. És ez nem holmi üres szlogen. A cél egy minőségibb magyar növényes akvarisztika megteremtése, amivel bátran képviselhetik a vevők az országot nemzetközi akvakertész versenyeken (mint ahogy pl. a lengyelek teszik).

Legyen ez elég. :)

oRphEus said:
(...) enyhe túlzásnak érzem azt a hozzáállást, hogy „egyesek (tisztelet a kivételnek) évekig bosszankodnak az olcsóbb szűrő megvétele után, ha nem cserélik le pár hónap múlva, elveszítve a befektetett pénzt”, illetve a nem márkás termékek csak „pár esetben használhatók sikerrel és megelégedéssel”. Ja és persze „nem márkás” és „nem márkás” között is lehetnek óriási különbségek!

Egyébként igazából csak akkor kapnánk teljes képet, és lehetne eldönteni ezt a kérdést, ha össze tudnánk vetni az adott szűrők tényleges teljesítményét, mégpedig mérések által nyert adatok alapján!!! Szűrőanyaggal megtömve, csövekkel, és némi idő eltelte után.

Itt nem arról van szó, hogy túlzás vagy sem, hanem arról van szó, hogy mennyi mozgásteret kívánsz magadnak adni az akvarisztikában. Pont ennyiről van szó. Bizonyított tény, hogy egy jó szűrő ammónia-lebontási folyamata exponenciálisan gyorsabban lezajlik, mint egy olyan szűrőé, amelynek a fejlesztésére sokkal kevesebb pénzt és energiát fordítottak. Itt van az egyik jó példa, pedig nem egy gagyit és egy márkát, hanem két komoly márkát hasonlítottak össze.

oRphEus said:
(Bár lehet, hogy a fenti fejtegetésből nem ez tűnik ki, de 200 L-hez én is 2 szűrőt készülök venni, az egyik pedig nagy valószínűséggel egy Eheim Pro 3 lesz…)
Drámai fordulat a végére, igazi Hollywood-i dramaturgia. :) Gratula. :) (Mintha tényleg némiképp megcáfolna ezt-azt amit korábban írtál.)
Azért remélem nálunk veszed. És betartod a 10x-es szabályt ;)
 
Azaz igazság, hogy úgy el lett filozofálva ez a dolog, hogy az embernek már nincs is kedve hozzászólni, nekem mégis van. Apropó filozófia. Az, hogy ki kinek a filozófiáját követi, az legyen mindenkinek a szuverén joga.

Érdekes dolog, mikor azt kell mondani, hogy mind a két félnek igaza van. De, hogy mégis kinek a véleménye áll közelebb a realitáshoz, ez egy abszolút szubjektív megítélés.
Nyílván, ha nem Magyarországon élnénk, és az akvarisztika senkinek nem jelentene anyagi megterhelést, akkor mindenki Eheim és ADA termékeket vásárolna, köztük én is. De megint csak jelzem, hogy mi itt élünk. Nem gondolom, hogy annak, akinek csak az olcsóbb termékekre van pénze, inkább ne is akvarizáljon. Nekem minden alkalommal egy nagyon jó kiindulási alap, az AGA verseny. Ha jól megnézzük, nem csak a csúcstechnikákból készítenek világszínvonalú akváriumokat, nem annyira a csúcsot jelentő, akár gyengébb minőségű, sőt házi készítésű megoldásokat is sikerrel használnak. A co2 adagosánál meg is kockáztatom, főleg kis akváriumoknál, hogy legalább annyian használják az élesztős megoldást, mint a komoly, magasnyomású rendszereket. A DIY megoldás, bár ez a kreatívabb közönség között, valahol egy jóval többre értékelt teljesítmény, mint ahol csak is a pénz beszél. Az, aki szinte soha az életében nem bütykölt, nem élvezte, hogy mit képes megalkotni a saját kezével, annak nehéz is ezt elmagyarázni. Én felnézek az ügyes emberekre!

Megértem Keymaker elvét, és ha nem Magyarországon élnénk, akkor 100%-ig el is fogadnám. De azzal is tisztába kell lenni, hogy a GA webshop vásárlói, bár rendelnek színvonalasnak termékeket, de ugyanúgy megtalálható náluk a gyengébbnek titulált márkák is, és ha jól tudom, olyan sok panasz nem jön ezekről. Én is egy gyakorlati ember vagyok és szerencsére jó szemem van megállapítani, hogy egy nem annyira márkás termék megfelel-e a célnak, vagy sem. Nekem márkás termékekből is van és volt, de ugyanakkor helyet adok az olcsóbb gyártók ajánlatainak is.

A véleménynyilvánítással kapcsolatosan is lenne egy-két észrevételem. Le lehet gagyizni dolgokat, de én úgy gondolom, hogy ezt csak az teheti meg, akinek már van ezekkel a termékekkel tapasztalata, sok éves összehasonlítási alapja. Nem mondom azt, hogy egy Eheim szűrő nem minőségibb, kidolgozottabb, mint akár egy Aqua-pro, de abban egy percig se vagyok biztos, hogy az AP sokkal gyengébb, sokkal rövidebb élettartama lenne. Ha egy márkára 4-5 év garanciát adnak, amit ha jól tudom az Eheim termékekre nem, és teljes körű alkatrész utánpótlást biztosítanak hozzá, akkor már nem sorolhatjuk a kínai tucat termékek közé. Nem csak Ferrarit vesznek az emberek, ha már az autóknál (is) járunk.

Nagyon régen dolgozok a kereskedelemben, így üzletpolitikai észrevételem is lenne. Annál nincs rosszabb, ha valamit úgy akarunk eladni, hogy a másnak a termékét a porba tiporjuk. Ezzel olyan emberek lelki világát is sértjük, akik valóban nem tudnak, vagy nem akarnak drágább dolgokat venni, de mégis szeretnének egy kicsit közelebb kerülni ehhez a világhoz.

Balázs (Keymaker)! Itt nem mindenkinek az a célja, hogy nemzetközi eredményeket érjen el a művével, csupán egy hangulatos sarkot szeretne létrehozni a lakásában. Sőt megkockáztatom, hogy a többség inkább ezért csinálja.
Az, hogy a GereenAqua ezt a minőséget képviseli Én nagyon örülök, mert legalább van egy olyan hely, ahol tényleg hozzá lehet jutni jó cuccokhoz, igazi minőséghez, de ugyanakkor azt se állítom, hogy csak itt fogok vásárolni, pont az imént leírtak miatt. Amíg itthon ilyen a helyzet, addig az ár sajnos mindig előrébb lesz, mint a minőség, sajnos!

Orpheus írásával 100%-ig egyetértek és úgy gondolom, hogy teljesen a földön jár!
 
Látom nem csak én vagyok grafomán! :D

Levi megelőzött, és igen jól eltalálta azt a vonalat amit tovább akartam vezetni. Szinte nincs is hozzáfűznivalóm, csak két megjegyzés:

keymaker said:
Nem kívánunk beállni a sorba - a mindenáron történő a tömeges eladásra.
Ez önmagában igen jó irány, de ez így túlságosan ki van sarkítva. Azért itt nem gömbakváriumról vagy műanyagnövényről volt szó, hanem egy alsó-közép kategóriás világításról, ami egyébként növényes akváriumokba kifejezetten alkalmas. De persze mindenkinek más jelenti a határokat.

keymaker said:
A cél egy minőségibb magyar növényes akvarisztika megteremtése, (...)
Világos; ez nem arról szól, hogy legyen olcsón növényes akváriuma mindenkinek. Nem „használtautó kereskedés” hanem „szalon”. Ez így rendben is van, azonban a „minőségibb növényes akvarisztika” szerintem nem attól lesz „minőségi”, hogy csakis a legdrágább termékeket használjuk fel az akvárium elkészítéséhez. Fenntartom azt a véleményt, hogy vannak olyan dolgok, amelyekbe – egy bizonyos szint után - irracionális túl sokat belefektetni, és érdemesebb az így felszabaduló forrást egyéb módon hasznosítani. És nem feltétlenül azért, mert nem fér bele a keretbe, hanem mert értelmetlen. Van egy pont, ameddig létezik a minőségre törekvés kategóriája, de ami ezen túl van az már egy egészen más kategória: a luxus.


keymaker said:
oRphEus said:
(Bár lehet, hogy a fenti fejtegetésből nem ez tűnik ki, de 200 L-hez én is 2 szűrőt készülök venni, az egyik pedig nagy valószínűséggel egy Eheim Pro 3 lesz…)
Drámai fordulat a végére, igazi Hollywood-i dramaturgia. :) Gratula. :) (Mintha tényleg némiképp megcáfolna ezt-azt amit korábban írtál.)
Azért remélem nálunk veszed. És betartod a 10x-es szabályt ;)

Bármennyire is úgy tűnik, azért nem a kínai szűrőlobby beépített embere vagyok… ;)
 
Sziasztok!!
Rendeltem a "boltból" egy co2 szettet, de most vettem észre hogy a papillon reduktor nincs készleten.
Mikor lesz, mert nem nagyon örülök neki, hogy pont most fogy el :|
 
inadsz said:
Rendeltem a "boltból" egy co2 szettet, de most vettem észre hogy a papillon reduktor nincs készleten.
Dani, ha engedi neked megvásárolni, akkor meg is kapod, a Green Aqua sebességgel. Egyébként az újabb szállítmány akár már holnap is itt lehet, tehát lehet rendelni nyugodtan. A Green Aqua termékek 99%-a raktáron van, folyamatosan. Mi nem szeretünk külső rendelésre dolgozni.

oRphEus, Levi, nem nagyon értem miről beszéltek, fölöslegesnek érzem az ilyen viták "túlhúzását" - és egyszerűen fogalmam sincs arról, hogy miről beszéltek, amikor azt mondjátok, hogy a Green Aqua drága.

A Green Aqua NEM DRÁGA!!! Mutassatok rá akár egyetlen termékre is amit olcsóbban be lehet szerezni az országban vagy lényegesen (!) olcsóbban akárhol külföldön, és megvizsgáljuk, hogy leengedhetjük-e az árat oda!

De Dymax lámpát akkor sem fogunk forgalmazni. A napokban fel fog kerülni néhány ADA-nál olcsóbb minőségi világítás és néhány Tetra szűrő. Ennél alább nem adjuk. Legyen ennyi elég.

Kérlek. Kezdem elveszíteni a türelmemet. :(
 
keymaker said:
inadsz said:
Rendeltem a "boltból" egy co2 szettet, de most vettem észre hogy a papillon reduktor nincs készleten.
Dani, ha engedi neked megvásárolni, akkor meg is kapod, a Green Aqua sebességgel. Egyébként az újabb szállítmány akár már holnap is itt lehet, tehát lehet rendelni nyugodtan. A Green Aqua termékek 99%-a raktáron van, folyamatosan. Mi nem szeretünk külső rendelésre dolgozni.

oRphEus, Levi, nem nagyon értem miről beszéltek, fölöslegesnek érzem az ilyen viták "túlhúzását" - és egyszerűen fogalmam sincs arról, hogy miről beszéltek, amikor azt mondjátok, hogy a Green Aqua drága.

A Green Aqua NEM DRÁGA!!! Mutassatok rá akár egyetlen termékre is amit olcsóbban be lehet szerezni az országban vagy lényegesen (!) olcsóbban akárhol külföldön, és megvizsgáljuk, hogy leengedhetjük-e az árat oda!

De Dymax lámpát akkor sem fogunk forgalmazni. A napokban fel fog kerülni néhány ADA-nál olcsóbb minőségi világítás és néhány Tetra szűrő. Ennél alább nem adjuk. Legyen ennyi elég.

Kérlek. Kezdem elveszíteni a türelmemet. :(

Balázs! Én nem látom sehol, hogy azt írtam volna, hogy a GA drága! Illetve nem olcsó, de ezek a márkák amit árultok nem is lehetnek olcsók. Én azt mondtam, hogy a máshol kapható, olcsóbb, nem annyira márkás, általad lehúzott termékek is lehetnek megfelelők. Orpheus és én se beszéltünk arról, hogy áruljatok "gagyit", sőt még mondtam is, hogy "Az, hogy a GereenAqua ezt a minőséget képviseli Én nagyon örülök, mert legalább van egy olyan hely, ahol tényleg hozzá lehet jutni jó cuccokhoz, igazi minőséghez". Bár ebben a topicban ez a "vita", bár szerintem ez nem vita, azért merült fel, mert valakinek a kérdésére, aki ha jól emlékszem a Dymaxot hiányoltak nálatok, olyan módon válaszoltál, hogy ezeket a bizonyos termékeket nagyon csúnyán lehúztad, azzal együtt, hogy sokunknak vannak ilyenjei és még meg is vagyunk elégedve velük.
Érdekes, hogy nem nagyon érted miről beszélünk. Szerintem rajtad kívül mindenki érti.

Ezen úton kérek elnézést, mert nem célom a hitel rontás. Keymaker (Balázs) is az egyedi filozófiája ellenére, személyében egy jó szakembert ismertem meg és nekem is sokat segített írásaival, tanácsaival. De egyszerűen nem tudok elmenni az ilyen végletes kijelentések mellett, mert ha ezt tenném, akkor magamat hazudtolnám meg.
Még egyszer mondom, hogy nagyon kell egy ilyen bolt és nekem is régi álmom volt egy ilyen beszerzési forrás, csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a "föld másik felén is van élet"

üdv
Egy igazi GA vásárló ;)

ui: Ne veszítsd el ezek miatt a türelmedet, inkább próbáld megérteni a mondanivalóját!
 
keymaker said:
oRphEus, Levi, nem nagyon értem miről beszéltek, fölöslegesnek érzem az ilyen viták "túlhúzását" - és egyszerűen fogalmam sincs arról, hogy miről beszéltek, amikor azt mondjátok, hogy a Green Aqua drága.

A Green Aqua NEM DRÁGA!!! Mutassatok rá akár egyetlen termékre is amit olcsóbban be lehet szerezni az országban vagy lényegesen (!) olcsóbban akárhol külföldön, és megvizsgáljuk, hogy leengedhetjük-e az árat oda!

De Dymax lámpát akkor sem fogunk forgalmazni. A napokban fel fog kerülni néhány ADA-nál olcsóbb minőségi világítás és néhány Tetra szűrő. Ennél alább nem adjuk. Legyen ennyi elég.

Kérlek. Kezdem elveszíteni a türelmemet. :(

Hmm... Ezen most kicsit én is meglepődtem. Végig próbáltam figyelni arra, hogy ne legyen félreérthető a hozzászólásom, de lehet, hogy mégis ez történt? Nekem sem rémlik, hogy bárhol azt állítottam volna, hogy a Green Aqua drága lenne.

Esetleg ezt értetted félre?

"Világos; ez nem arról szól, hogy legyen olcsón növényes akváriuma mindenkinek. Nem „használtautó kereskedés” hanem „szalon”. Ez így rendben is van, azonban a „minőségibb növényes akvarisztika” szerintem nem attól lesz „minőségi”, hogy csakis a legdrágább termékeket használjuk fel az akvárium elkészítéséhez."

Ha igen, akkor elnézést kérek, lehet, hogy tényleg félreérthető volt. A fenti idézetből az első két mondat vonatkozott szándékaim szerint a Green Aqua-ra (vagyis, hogy egyetértek azzal, hogy nem a tömegtermékek eladása a cél, hanem igényesebb, minőségibb termékek forgalmazása), az idézet második fele viszont egy teljesen általános érvényű, a Green Aqua-tól független megjegyzés akart lenni, és egyáltalán nem azt kívántam mondani vele, hogy drága lenne a shop, vagy Ti csak ilyen termékeket forgalmaznátok.

Nyilván vannak drága termékeitek amik külön kategóriát képeznek("Az ADA az akvarisztika Ferrarija.":)), de egyébként a minőséget teljesen korrekt, versenyképes áron kínáljátok (és ezt megalapozottan mondom, képben vagyok majd' az összes magyar webshop áraival és főbb termékeivel kapcsolatban), profi webshoppal és szakértelemmel!

Távol álljon tőlem az is, hogy bele kívánjak szólni a forgalmazandó termékek körébe. Ahogy Levi is írta, nem mondta egyikünk sem, hogy áruljatok "gagyit". Pusztán az általam túlságosan kisarkítottnak tartott nézőpontoddal szemben kívántam érvelni.
 
Skacok látom a vihar elülni látszik... ;)

Ha gondoljátok szívesen olvasnék olyan teszteket oldalakat ahol ezeket a termékeket véleményezik. Beszéltünk a szűrők és a világításokról is. A legnagyobb promblémám, hogy ezekhez a termékekhez sokszor nulla információ elérhető. Most nem a specifikációról beszélek, hanem úgy általában.

Az ár/értek illetve a vállalt rizikó/olcsóbb ár üzenet eljutott hozzám és természetesen tiszteletben is tartom. Szerencsére sokfélék vagyunk ráadásul más más életszakaszban tartunk és az anyagi lehetőségek sem egyformák és ez jól is van így. De nem érzitek visszásnak például, hogy egy patinás évtizetek óta az akvarisztikában fejlesztő gyártó cég (aki mellesleg innovációival vezeti a szűrő piacot) 3 évet ad garanciálisan, míg egy másik termék 4-et, úgy hogy 4 évvel ezelőtt talán még kapni sem lehetett?

Ha lesz rá módom a termékeket megnézem és kipróbálom, de amíg nagy tömegben nem olvasható róla pozitív reakció, a vásárlói oldalról, és nem vagyunk meggyőződve a megfelelő szervíz háttérről egyszerűen felelőtlenségnek tartanám forgalmazni. El tudom képzelni hogy a fent említett márkák és más esetleg jogtalanul "hanyagolt" termék elér arra a pontra, amikor számítani kell vele, vagy épp megkerülhetetlen lesz, de most még nem érzem ezt.

A cél egyébként olyan termékek forgalmazása amit bátran ajánlhatunk nektek és amivel a legjobb eredmények érhetők el. Mert bár nem versenyakváriumok készítése a cél, legalábbis nem mindenkinek - azért szeretném, hogy akár a segítségünkkel akár nékülünk, de ott lehessünk a versenyeken is a következő években. A versenyek mellett azért az tisztán látható, hogy a növényes akvarisztika nagyon nagy részben az esztétikáról is szól.

A cél a nemzetközi mércével is mérhető igényes akváriumok megszületése lenne.... mi ebben próbálunk segíteni. Hogy a következő hónapokban években hasonló alkotások szülessenek mint pl ez:

3280269871_57d0e14046_b.jpg

Az általatok használt termékek vevői elégedettségéhez akkor is hozzá tudtok járulni (hangot adva véleményeteknek) ha ezekről a termékekről írtok.
Pl szűrők témakörben: viewforum.php?f=18
vagy világítás: viewforum.php?f=17

A növényes akvarisztika Magyarországon jelenleg forradalmi hangulatát éli. Nem csak a korábbi akvarisztikai nézetekkel, de a korábban használt és működő technikákkal is meg kell vívnia. Gondoljunk itt az extrém szűrőteljesítményekre és világítási adatokra. Ebbe a forradalmi hangulatba pedig az ilyen "viták" is bele tartoznak.

Én a vitákat mondjuk nem szeretem.... ezért is járok többet a galéria rovatba :D
De valahogy ott kevesebb a post. :shock:
 
Üdv Green Aqua!
Rágcsáltam magamban ezt a dolgot pár napig, nem akartam zavarogni. Mégis megemlítem. Kérem vegyétek abszolut építő szándékúnak.
Vásároltam néhány apróságot tőletek, ( számlaszám : 100000086 ) futár hozta. Hangsúlyozom minden rendben megérkezett, elégedett vagyok. Mégis volt egy pillanat mikor - öreg kereskedő lévén -hézagot fedeztem fel az "ügymenetben".
Tehát: kifizettem az árút, átvettem, majd szóltam, hogy ellenőrizném a tételeket illetve a termék épségét. Azt mondta a futár : ez nem tartozik rá, ha bármi gond van nálatok reklamáljak és a csomag felbontása előtt elviharzott.
Kérdésem: Mi történik ha örömtől remegő kezemmel a következő fél órában odakoccantom valahová pl: az üveg diffúzort ?
Nem tudom, hogy ez csak a futár nemtörődömsége, vagy valami szerződésbeli hézag. Ha a második, azt javaslom : a saját érdeketekben tegyétek lehetővé legalább törékeny árú esetén, hogy a vásárló - ha igényt tart rá - meggyőződhessen a vásárolt árú épségéről. Ha nem akarja az sem baj, de akkor már az ő felelőssége.Úgy gondolom, néhány felesleges bosszúságtól mentitek meg magatokat a következő bizonyosan sikeres években.
Elolvastam az üzletszabályzatot, de semmi erre utalót nem találtam ezért ragadtam billentyűzetet.
Nincsenek jó kívánságaim mert akik azt csinálják amit szeretnek és értenek is hozzá, azoknak nem nehéz. Mi pedig itt a másik oldalon vásárolgatunk, akvarizálgatunk tovább.
Üdv: M31oti
 
M31oti said:
Üdv Green Aqua!
Rágcsáltam magamban ezt a dolgot pár napig, nem akartam zavarogni. Mégis megemlítem. Kérem vegyétek abszolut építő szándékúnak.
Vásároltam néhány apróságot tőletek, ( számlaszám : 100000086 ) futár hozta. Hangsúlyozom minden rendben megérkezett, elégedett vagyok. Mégis volt egy pillanat mikor - öreg kereskedő lévén -hézagot fedeztem fel az "ügymenetben".
Tehát: kifizettem az árút, átvettem, majd szóltam, hogy ellenőrizném a tételeket illetve a termék épségét. Azt mondta a futár : ez nem tartozik rá, ha bármi gond van nálatok reklamáljak és a csomag felbontása előtt elviharzott.
Kérdésem: Mi történik ha örömtől remegő kezemmel a következő fél órában odakoccantom valahová pl: az üveg diffúzort ?
Nem tudom, hogy ez csak a futár nemtörődömsége, vagy valami szerződésbeli hézag. Ha a második, azt javaslom : a saját érdeketekben tegyétek lehetővé legalább törékeny árú esetén, hogy a vásárló - ha igényt tart rá - meggyőződhessen a vásárolt árú épségéről. Ha nem akarja az sem baj, de akkor már az ő felelőssége.Úgy gondolom, néhány felesleges bosszúságtól mentitek meg magatokat a következő bizonyosan sikeres években.
Elolvastam az üzletszabályzatot, de semmi erre utalót nem találtam ezért ragadtam billentyűzetet.
Nincsenek jó kívánságaim mert akik azt csinálják amit szeretnek és értenek is hozzá, azoknak nem nehéz. Mi pedig itt a másik oldalon vásárolgatunk, akvarizálgatunk tovább.
Üdv: M31oti

Szia, köszi a visszajelzést, és örülünk, hogy minden rendben megértkezett.
Az üzletszabályzat részt ki fogjuk egészíteni természetesen a fenti kérésekkel.

Úgy tudom, hogy a legtöbb kiszállításos rendelés hasonlóan működik. Átvételkor ellenőrizni kell a csomag sértetlenségét. Amennyiben a csomag sérült, a futárnak jelezni kell és nem szabad átvenni a csomagot. Ha átvetted és mégis sérülés van a csomagban ezt nekünk kell jelezned.

Annyit megjegyzésnek hozzátennék, hogy a szállítást a legtöbb általános csomagküldővel szemben körültekintően állítják össze. Ha üveg van a csomagban azt mindenféle pufifolia stb-vel úgy csomagoljak hogy az semmiképp ne tudjon eltörni. A csomagra kívülről rákerül egy törékeny matrica jelezve a futaroknak hogy extra körültekintéssel járjanak el.

Néhány termék kivételével minden profi üveg termékünk extra csomagolásban van. Azaz a fent említett csomagolással együtt törhetetlen. Ilyenek az ADA, DoAqua és az akvárium termékek is. Az ilyen csomagolással nem rendelkező árúk esetén extra körültekintően járunk el.

Egy érdekes statisztikai adatot elmondok. Az egész eddigi üzletmenetünk és rendelésünk alatt 1 termék tört el. Az is a mi beszerzésünk alatt. Pedig több száz üvegterméket rendeldünk a világ minden részéről. A kikézbesített rendelések esetén eddig csak pozitív visszajelzések érkeztek, valószínűleg azért mert az átlagosnál is többet költünk a megfelelő és biztonságos csomagolásra.

A fentieket azért írtam mert a célunk, hogy minden árú tökéletes állapotban érkezzen az ügyfélhez. Természetesen minden visszajelzést szívesen fogadunk és mindent meg is teszünk, hogy a lehető legkevesebb problémával szembesüljetek.

Ha bárkinek bármilyen hasonló gondolata támadt, vagy a termék kiszállításával nem volt elégedett, esetleg a doboz tartalmával volt probléma, kérem jelezze nekünk a webshop elérhetőségein. Sokan dolgozunk rajta, hogy a rendelés az elejétől a végéig rendben menjen. És ha bármely partnerrel panasz van arról mindenképp tudunk kell.

köszi, hogy megosztottad a fentieket. Az üzletszabályzat részt pedig ennek megfelelően bővítjük.

Köszönjük a vásárlást egyébként. ;) Remélem a fentiektől eltekintve a rendelt termékekkel elégedett vagy.
 
A kínai témához csak annyit fűznék hozzá, hogy hihetetlen mértékben fejlődnek. És hihetetlen, hogy mekkora méreteket ölt az ipari kémkedés. Van ismerősöm, aki sokat jár Kínába üzleti ügyben. Egész gyárakat telepítenek közös cégekkel, stb. Mindent ellopnak. Minden fejlesztést. Ez nem újdonság, eddig is így ment. Míg manuálisan lemásolni tudták eddig is, mostanára eljutottak oda, hogy nekik is vannak profi mérnökeik. Akik fejlesztenek is. Ugye a terveket lemásolni nem nagy kunszt. Az anyagminőséggel már adódtak problémák. De sok területen már ezt is megoldották. Egész gyárakat másolnak le! És gyártják őket sorozatban! (A gyárakat komplett berendezéssel.) Képzeljetek el egy 12 milliós kínai kisvárost. :D

Szóval Kínából kapható továbbra is a megszokott bóvli, amihez korábban szoktunk, és érkezik a profi, vagy félprofi cucc is, természetesen jelentősen alacsonyabb áron, hisz az előállítása is kevesebbe kerül.

Amíg pedig marad ez a jövedelmi viszony Magyarországon, az Eheim profi szűrő nekem marad álomkategória. De annak örülök, hogy azért van aki megengedheti magának. :)
 
Sziasztok!! Én a boltban szívesen látnék még perlonvattát és víztesztetek.
A szállítás gyorsaságától meg el vagyok ámulva ;)
 
inadsz said:
Sziasztok!! Én a boltban szívesen látnék még perlonvattát és víztesztetek.
A szállítás gyorsaságától meg el vagyok ámulva ;)

köszi Dani, a termékeket felvéstük a listára. ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére