• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Kispatak

A fenti részen megjelent a penész de nagyon durván. Szódabikarbónás vízzel átspricceltem a mohákat de gyanítom a nem jó megoldás a lávakőre rakni a táptalajt arra meg a növényt. Tartok tőle hogy bontanom kell az egészet. Nálad nem volt ilyen jelenség? Moha illetve két kis bonsai van rajt
Bocsi, de ez más naplója, amit szétoffolsz a saját naplóért könyörgő posztokkal.
Szóval indíts egy saját naplót a paludnak, ezt meg szerintem hagy meg @Coller Kispatakjának.
 
A side projekt beköltözött a kamrába. Kapott egy 6w-os pilácsot, a napelemes sajnos nem vált be. És ezt a hajótöröttet a teraszon találtam zsibbadtan. Sztem már aludnia kellene. Elkaptam mielőtt a macska tette volna meg, és beköltöztettem. A kép nem adja vissza, de pici még eléggé. A telet itt most már átvészeli aztán kiengedem :)
20221103_204206.jpg
 
A side projekt beköltözött a kamrába. Kapott egy 6w-os pilácsot, a napelemes sajnos nem vált be. És ezt a hajótöröttet a teraszon találtam zsibbadtan. Sztem már aludnia kellene. Elkaptam mielőtt a macska tette volna meg, és beköltöztettem. A kép nem adja vissza, de pici még eléggé. A telet itt most már átvészeli aztán kiengedem :)
View attachment 170766
Csalóka a fénykép. Ha nem írtad volna le a körülményeket, azt hihetné az ember, hogy valami őserdőbe tévedt, 2 méteres óriás varánusz van a képen. :oops:
 
Utoljára módosított:
A side projekt beköltözött a kamrába. Kapott egy 6w-os pilácsot, a napelemes sajnos nem vált be. És ezt a hajótöröttet a teraszon találtam zsibbadtan. Sztem már aludnia kellene. Elkaptam mielőtt a macska tette volna meg, és beköltöztettem. A kép nem adja vissza, de pici még eléggé. A telet itt most már átvészeli aztán kiengedem :)
View attachment 170766
Ez szerintem egy fali gyík. Még decemberben is előjön napsütötte kőfalakon, ha 15 fok fölé megy a levegő. A légkésőbbi és legkorábbi gyík itthon. Egy melegebb napon simán kiengedheted egy régi omladozó falon.
 
Ez szerintem egy fali gyík. Még decemberben is előjön napsütötte kőfalakon, ha 15 fok fölé megy a levegő. A légkésőbbi és legkorábbi gyík itthon. Egy melegebb napon simán kiengedheted egy régi omladozó falon.
Az bizony, fali gyík. Igen, ha stabilan meleg lesz, megy vissza a társaihoz. Így dermedten tuti macskajátékként végezte volna szegény.
 
Fura dologra lettem figyelmes. Van egy apró seb az ujjamon. Már korábban is gyanús volt, hogy ennek az üvegnek a vize "csíp" ha ilyen kézzel nyúlok bele. Nem durván, kb mint egy gyengébb lapos elem ahogy megnyalja az ember.
A többi akváriumbál nem tapasztaltam ilyesmit. Innentől könnyű volt a megfejtés: miben más ez a víz, mint a többi? A hidegpárástító!
Képzeljétek el, hogy ha nem is megy az időzítő, de bele van dugva ez a cucc, akkor van a víznek egy ilyen töltése, vagy mifene... Ha kihúzom, megszűnik a probléma. De hangsúlyozom, nem működés közben érezhető ez - vagyis hát, lehet, hogy olyankor IS, de ezt nem is ellenőriztem.
Mi lehet ez, nem tudom. A garnélákat tuti nem zavarja, szaporodnak, mint a nyulak.
 
Fura dologra lettem figyelmes. Van egy apró seb az ujjamon. Már korábban is gyanús volt, hogy ennek az üvegnek a vize "csíp" ha ilyen kézzel nyúlok bele. Nem durván, kb mint egy gyengébb lapos elem ahogy megnyalja az ember.
A többi akváriumbál nem tapasztaltam ilyesmit. Innentől könnyű volt a megfejtés: miben más ez a víz, mint a többi? A hidegpárástító!
Képzeljétek el, hogy ha nem is megy az időzítő, de bele van dugva ez a cucc, akkor van a víznek egy ilyen töltése, vagy mifene... Ha kihúzom, megszűnik a probléma. De hangsúlyozom, nem működés közben érezhető ez - vagyis hát, lehet, hogy olyankor IS, de ezt nem is ellenőriztem.
Mi lehet ez, nem tudom. A garnélákat tuti nem zavarja, szaporodnak, mint a nyulak.
A garnélákat azért nem rázza, mert nem a földön állnak, hanem a vízben vannak. Szerintem a hidegpárásító szigetelése rossz. Ha van egy fázisceruzád dugd bele a vízbe. Világít? Ha van egy multimétered az is jó. Az egyik mérőcsúcsot fogd meg, a másikat tedd vízbe. A műszer váltófeszültség állásban legyen. Hány voltot mérsz?
 
Egyik sincs kéznél, de kerítek, kíváncsi vagyok. Köszi! De azt továbbra sem értem, hogy kikapcsolt állapotban - tehát, amikor az időkapcsoló offos - miért jelentkezik a dolog.
 
Egyik sincs kéznél, de kerítek, kíváncsi vagyok. Köszi! De azt továbbra sem értem, hogy kikapcsolt állapotban - tehát, amikor az időkapcsoló offos - miért jelentkezik a dolog.
Olyat is szoktak csinálni, hogy a fázis és a nulla közé vagy a relé érintkező közé tesznek egy 10-100nF kondenzátort zavarszűrés vagy ívoltás miatt. Vagy a két vezeték közel van egymáshoz (a csatlakozó vezetékben) és a kapacitív csatolás miatt, ez pont elég a csiklandozó érzéshez. Húzd ki a hidegpárásító vezetékét a konnektorból. Továbbra is "ráz"?
 
Olyat is szoktak csinálni, hogy a fázis és a nulla közé vagy a relé érintkező közé tesznek egy 10-100nF kondenzátort zavarszűrés vagy ívoltás miatt. Vagy a két vezeték közel van egymáshoz (a csatlakozó vezetékben) és a kapacitív csatolás miatt, ez pont elég a csiklandozó érzéshez. Húzd ki a hidegpárásító vezetékét a konnektorból. Továbbra is "ráz"?
Neeem, ha kihúzom, megszűnik a probléma, így jöttem rá hogy ez okozza a bibit, hogy ezt kipróbáltam.
 
A legtöbb hidegpárásító ionizátoros is. Van amelyiknél ki/be lehet kapcsolni, de a kikapcsolósoknál is általában a bekapcsolt állapot az alapértelmezett.
Ionizátor: A kifújt párás levegőnél van egy nagyfeszültségű forrás és az csinálja ezt. Ezek a töltött részecskék okozzák.
 
Back
Oldal tetejére