• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Egyéb kérdések, kérések (lezárt)

Status
Not open for further replies.
viktorlantos said:
Arizona said:
Nem lesz valamikor a terméklistán tebang levél?

Arizona, bocsi korábban beleírtam a hozzászólásodba.... tehát:

Következő rendelésél mindenképp hozzácsapjuk a szállítmányhoz. Mert alap egy garnis akiba.

Van feltétele, hogy mit rendelek? :oops:

De tényleg jó lenne, ha van rá lehetőség, hogy lehessen rendelni ezt is!
 
Croissant said:
Helyzetjelentés: semmivel nem tudom működésre bírni a diffúzort.
Se az élesztős CO2 palackommal (ezt még lenyelem), de légpumpával vagy tüdővel sem. Egy árva bubi sem jött ki belőle, csak szép lassan csordogál bele a víz. Ilyenkor mi van?

Update: befelé simán tudok bubikat szívni, mivel ugye van egy kis víz benne. Ez egyre furcsább. Létezik az, hogy fordítva került bele a kerámia? :S

Croissant, egyetlen kerámiadiffúzorba sem tudsz belefújni tüdővel, sem légpumpával. :) Ez normális. A diffúzorokat olyan nyomásra tervezék, amit te nem tudsz produkálni. Azt, hogy élesztős CO2-vel miért nem tudsz porlasztani, nem tudom. Bizonyára az élesztős CO2 nyomása nem megfelelő. Majd a barkács-kollégák segítenek.

Rá kellene tenned egy nagynyomású szettre, hogy meggyőződj róla, hogy működik-e. Mert működik az... ;)
 
keymaker said:
Bizonyára az élesztős CO2 nyomása nem megfelelő.

Rá kellene tenned egy nagynyomású szettre, hogy meggyőződj róla, hogy működik-e.


Bizonyára. Csinálok is újat.

Azt sajnos nem tudom megoldani, szerintem, még agyalok rajta.
 
Croissant said:
Helyzetjelentés: semmivel nem tudom működésre bírni a diffúzort.
Se az élesztős CO2 palackommal (ezt még lenyelem), de légpumpával vagy tüdővel sem. Egy árva bubi sem jött ki belőle, csak szép lassan csordogál bele a víz. Ilyenkor mi van?

Update: befelé simán tudok bubikat szívni, mivel ugye van egy kis víz benne. Ez egyre furcsább. Létezik az, hogy fordítva került bele a kerámia? :S

el tudom képzelni hogy nincs megfelelő nyomás a jelenlegi rendszeredben. a difi működése a következő. a gázt elkezded adagolni a start után. a gáz elkezd sűrűsödni a difinél. a bubiszámlálóban látod hogy a gyors indulás után belassul a dolog. Mígnem eljön a pillanat amikor a nyomás atlöki a co2-t a kerámián. és a buborékszámlálóban látni fogod hogy ilyenkor beáll normál sebességre a bubizás megint.

ha tulságosan belassul az "áttörés" előtt vagy megáll az azt jelenti hogy nincs megfelelő nyomásod. érdemes még körbenézni a csövezést szappanos vízzel nincs e szivárgás
 
Szia Croissant

Nekem a kerámia diffúzor sokáig élesztős rendszerrel üzemelt. Én egy dolgot tudok elképzelni. A diffúzor valóban eléggé "felduzzasztja" a gázt, így igen csak megnövekedik a nyomás. Azt tudom elképzelni, hogy a barkács rendszered gyenge pontjain, elengedi a gázt ennek a hatására. Amúgy tényleg hibátlanul kellene működnie!
 
Levinen said:
Szia Croissant

Nekem a kerámia diffúzor sokáig élesztős rendszerrel üzemelt. Én egy dolgot tudok elképzelni. A diffúzor valóban eléggé "felduzzasztja" a gázt, így igen csak megnövekedik a nyomás. Azt tudom elképzelni, hogy a barkács rendszered gyenge pontjain, elengedi a gázt ennek a hatására. Amúgy tényleg hibátlanul kellene működnie!

Köszi Levi, át fogom akkor nézni, vagy csinálok újat, hogy addig is tudjon menni porlasztóról. Nem egy nagy meló :)
 
Pumpás flakon

Key,Viktor,Nigro!

Szeretném megkérdezni,hogy nem tervezitek,hogy lehessen kapni a Macro/Micro-s pumpás flakonokból üresen is?Magam keverem a porokat külön-külön,de nem találok hozzá hasonló pofás kis edényzetet. Közeleg a nyaralás,jó lenne betanítanom az anyóst,hogy csak pumpálni kelljen neki.Asszem az injekciós játék bonyolult lesz,meg macerás is neki. :cool:
 
zsotyi said:
Key,Viktor,Nigro! Szeretném megkérdezni,hogy nem tervezitek,hogy lehessen kapni a Macro/Micro-s pumpás flakonokból üresen is?Magam keverem a porokat külön-külön,de nem találok hozzá hasonló pofás kis edényzetet. Közeleg a nyaralás,jó lenne betanítanom az anyóst,hogy csak pumpálni kelljen neki.Asszem az injekciós játék bonyolult lesz,meg macerás is neki. :cool:
Zsotyi, nem tervezzük. Ha már elkövetted azt a szörnyű hibát ( ;) ), hogy a remek Green Aqua táp helyett holmi porokat vásároltál, legalább a nyaralás idejére korrigálhatnád, és bevásárolhatnál 1-1 flakon Macro és Microt. Max 1-2 kólával kevesebbet kell majd meginnod miatta a tengerparton. Vagy keressük meg az anyóst? :)
 
zsotyi szerintem egy sima kiürült kézmosó flakon megteszi.

vagy veszel 2 ADA tápot és elköveted azt a szentségtörést, hogy ha elfogy erre használod. És megigéred hogy senkinek nem mondod el nehogy megkövezzenek a tettedért :lol:
 
keymaker said:
Zsotyi, nem tervezzük. Ha már elkövetted azt a szörnyű hibát ( ;) ), hogy a remek Green Aqua táp helyett holmi porokat vásároltál, legalább a nyaralás idejére korrigálhatnád, és bevásárolhatnál 1-1 flakon Macro és Microt. Max 1-2 kólával kevesebbet kell majd meginnod miatta a tengerparton. Vagy keressük meg az anyóst? :)
Gyerekek,hát elsők között voltam, aki nálatok rendelt fél lityi Microt meg száraz porokat! :shock:
Csak jó lett volna egyforma üvegekbe tölteni,bár lassan a Microsokból meglesz a hiányzó...
A szappanos flakonok meg gagyik,most is abban vannak.Amúgy meg imádok kotyvasztani,barkácsolni ezért vettem a (Green Aqua :!: ) porokat. :)

Anyósom meg rendes lány,csak.....Asszem veszek nyaralásra egy Macrot,igazatok van. :mrgreen:
 
Összesen 1 - azaz egy - darab üres flakonom van a 250ml-es tápokból. :) Azért, hogy tudjam a műanyagosok fejéhez vágni, hogy ilyen kell! Amúgy az összes többi raktáron van - és vészesen fogy. Ezerrel intézem a külföldi beszerzést vagy gyártatást. Ki gondolta volna, hogy a flakonok beszerzése lesz a legnehezebb?

Olyan mennyiségben vásároljátok, hogy nem bírom a lépést tartani. :)
 
Noh közben flakon ügyben is fejlemények vannak. Úgy néz ki a héten sikerült megegyezni egy magyar gyártóval. Így hamarosan 250 es 500-as palackok is lesznek.
 
viktorlantos said:
Noh közben flakon ügyben is fejlemények vannak. Úgy néz ki a héten sikerült megegyezni egy magyar gyártóval. Így hamarosan 250 es 500-as palackok is lesznek.

Juppí :) Várom az 500-ast :)
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy várható-e Dymax HI-5 vagy hasonló árfekvésű világítások felvétele a kínálatba?

A macro és micro tápok pedig pár nap alatt beindították a növényeimet rendesen. A vizi hortenzia levelei azóta dupla akkorára nőnek. ;-)
Köszönöm,
ákos
 
Sziasztok! A tegnap leadott rendelésem ma délelőttre megérkezett. Ezt nevezem gyorsaságnak. :) Izgatottan várom a micro-macro tápok hatását.... :) ;)
 
asebestyen said:
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy várható-e Dymax HI-5 vagy hasonló árfekvésű világítások felvétele a kínálatba?

A macro és micro tápok pedig pár nap alatt beindították a növényeimet rendesen. A vizi hortenzia levelei azóta dupla akkorára nőnek. ;-)
Köszönöm,
ákos

Ez engem is érdekelne..
 
outro said:
Sziasztok! A tegnap leadott rendelésem ma délelőttre megérkezett. Ezt nevezem gyorsaságnak. :) Izgatottan várom a micro-macro tápok hatását.... :) ;)

szia outro, nah ez mindenképp jó hír. mármint a gyorsaság. biztos vagyok benne hogy a tápokkal is hasonlóan elégedett leszel.
 
asebestyen said:
Érdeklődnék, hogy várható-e Dymax HI-5 vagy hasonló árfekvésű világítások felvétele a kínálatba?
A macro és micro tápok pedig pár nap alatt beindították a növényeimet rendesen. A vizi hortenzia levelei azóta dupla akkorára nőnek. ;-)
Abszolutte nem várható! Mint ahogy például Sera növénytápok forgalmazása sem várható, mert gagyi cuccokkal nem foglalkozunk! ;)

Csak olyan termékeket forgalmazunk, amelyekről TUDJUK, hogy megfelelnek a minőségi kívánalmainknak. A Sera esetében az a szerencse, hogy kapható helyette sokkal jobb, minőségibb (és olcsóbb) táp - ami, ahogy te is írtad, működik.

A világításnál nem ennyire egyszerű a helyzet, ott a minőséget meg kell fizetni. Nem az ADA minőségre gondolok most. A kérdésedre tehát a válaszom: az ADA lámpák mellett tervezünk minőségi világítást a Green Aqua-n, lényegesen olcsóbban mint az ADA - de nem kínai árban.
outro said:
A tegnap leadott rendelésem ma délelőttre megérkezett. Ezt nevezem gyorsaságnak. :) Izgatottan várom a micro-macro tápok hatását.... :) ;)
A csomagolási minőségünk, kiszállítási sebességünk valóban egyedülálló, meghajolok a futárszolgálatunk és raktárunk teljesítménye előtt. Hajrá Andi!
Outro, tekerd fel a CO2-t vagy adagold az Easy Carbo-t rendesen a micro tápokhoz, ez a kulcsa a dolgoknak, a CO2 hiány csúnya dolgokat csinál ha végre normális a tápozásod.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére