• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Kispatak

Baromi pofás lett. Ha itt szép apránként kitapasztalod a dolgokat, érdemes lenne belevágnod egy komolyabb paluba. Van hozzá érzéked.
Köszi szépen, kedves vagy, de nem sok motivációt érzek ehhez, nekem azért a víz alatti világ kedvesebb :) Helyem sem lenne rá. Egy sima terrárium, emers formájú vízi növényekkel az biztos lesz, valószínűleg abban a kockában, amiben most az "emersesítés" folyik (ez ugyanis talán befér egy jelenleg lomtárolóként funkcionáló polcba), szépen berendezve, hardszképpel, de ennél többre nem vágyom - sokkal jobban izgat, hogy a meglévő akváriumokat, főleg a 80ast hogyan rakjam újra.
 
Na, mindkettő lebabázott. Fotóznám, de hát olyan aprók.... Fura, hogy van vagy 20-40 növendék, és alig látszik ebből valami, az is csak sokszoros nagyítással :)
Tök durva, hogy még mindig hogy tudok az ilyennek örülni, pedig hát nem olyan nagy unikum ez :D
 
Hello !

Szeretnék némi tanácsot kérni tőled, mint hozzáértőtől.
Tervezési fázisban van egy főként sziklás mohás paludárium némi apróbb vízinövénnyel. Hasonlót mint ez : Mugen Wong
Mérete 50*35*20 amelyből kb 15cm lenne a vízmagasság. Szeretnék bele pár db halat ill garnélát. Vízpumpát (Reptiflo 200) használnék a vízeséshez de gondolom a halaknak kellene némi vízszűrés is. Az lenne a kérdésem hogy hogy oldod meg a víz szűrését? Elég egy vízpumpa + lávakő + vatta ahogy a fenti videóban látszik? Vagy érdemesebb egy belső szűrőt venni hozzá? Illetve érdekelne hogy milyen pillanatragasztót használtál . Köszönöm szépen előre is !
 
Szia!

Nálam nincs szűrés, csak sima vízforgatás - eddig működni látszik a dolog így is. Ha akarnék szűrést, akkor vagy lávakövekkel, vagy valami minimális biológiai szűrőanyaggal oldanám meg. A videós módszer tök jó, én ezt nagyban leegyszerűsítettem, pont azért mert nem akartam szűrést. El sem fért volna igaziból egy ilyen nálam.
Én szilikonnal ragasztottam ezúttal a hardscape-et de soha többé.... Az nem erre való. Pillanatragasztó plusz vatta/cigifilter. Az sokkal alkalmasabb erre. A polifómot, ami a vizet vezeti, azt viszont csakis szilikonmal csinálnám most is. Nem tudom melyikre vonatkozott a kérdés :)
Hatalmas tapasztalatom nekem sincs, ez alapvetően egy szerencsére jól végződő kísérlet alapvetően :)
 
Szia!

Nálam nincs szűrés, csak sima vízforgatás - eddig működni látszik a dolog így is. Ha akarnék szűrést, akkor vagy lávakövekkel, vagy valami minimális biológiai szűrőanyaggal oldanám meg. A videós módszer tök jó, én ezt nagyban leegyszerűsítettem, pont azért mert nem akartam szűrést. El sem fért volna igaziból egy ilyen nálam.
Én szilikonnal ragasztottam ezúttal a hardscape-et de soha többé.... Az nem erre való. Pillanatragasztó plusz vatta/cigifilter. Az sokkal alkalmasabb erre. A polifómot, ami a vizet vezeti, azt viszont csakis szilikonmal csinálnám most is. Nem tudom melyikre vonatkozott a kérdés :)
Hatalmas tapasztalatom nekem sincs, ez alapvetően egy szerencsére jól végződő kísérlet alapvetően :)
Köszönöm a választ. A kövek ragasztására gondoltam, hogy kell e valami speciális pillanatragasztó hozzá, ami víz alatt is oké. De gondolom akkor megteszi egy mezei is.
 
Sima pillanatragasztó. Ha nem ismered a módszert: a ragasztási pontokra vattát teszel - oda, ahol összeér a két kő - erre csepegteted a ragasztót. Kis füstöt fogsz látni (bár nem mindig látszik), ne hajolj fölé mert elég kellemetlen. Egy-két perc és úgy megköt, mint a beton. Vízálló, hibátlan módszer.
 
Sima pillanatragasztó. Ha nem ismered a módszert: a ragasztási pontokra vattát teszel - oda, ahol összeér a két kő - erre csepegteted a ragasztót. Kis füstöt fogsz látni (bár nem mindig látszik), ne hajolj fölé mert elég kellemetlen. Egy-két perc és úgy megköt, mint a beton. Vízálló, hibátlan módszer.
Sajnos nekem nem működött a pillanatragaszto vatta kombo. Egy nap utan elengedett. Dragont ragasztottam vele. A szilikon miert nem jött be neked?
 
Sajnos nekem nem működött a pillanatragaszto vatta kombo. Egy nap utan elengedett. Dragont ragasztottam vele. A szilikon miert nem jött be neked?
Kevés volt akkor a ragasztó szerintem, vagy nem volt tiszta a kő.
Nem lesz olyan stabil szilikonnal... Mivel annak ugye van egy rugalmassága. Egyszerűen nem arra való... ennek ellenére meg tudtam oldani vele, csak sok bosszúság és utómunka árán. Viszont a réseket kiválóan tömítettem vele. Itt ez fontos volt, hogy a patak vize ne tűnjön el a sziklák között.
 
Sajnos nekem nem működött a pillanatragaszto vatta kombo. Egy nap utan elengedett. Dragont ragasztottam vele. A szilikon miert nem jött be neked?
A Dragon rettentően agyagos felületű. Ha nem takarítottad le rendesen, akkor simán emiatt szívtál. (valaki még ki is főzi emiatt) 😉
 
Köszi a véleményt. Próbálkozom amíg össze nem jön. :)
Nézegettem a púrhabos kitöltést is de egyenlőre nem mozdultam rá még
 
Nincs is szűrésed csak a vízpumpát használod?
Elkészültem a paluval és vízpumpa+ lávakövet használok. Másfél hete megy, viszont a vizem nem valami tiszta, felületen néhány légbuborék , ami gondolom a baktériumok miatt lehet. Néhány vízinövény van benne. Korai még aggódni vagy egy rendes belső szűrőt is igényelhet a dolog? Mi a véleményed ?
 
Nincs is szűrésed csak a vízpumpát használod?
Elkészültem a paluval és vízpumpa+ lávakövet használok. Másfél hete megy, viszont a vizem nem valami tiszta, felületen néhány légbuborék , ami gondolom a baktériumok miatt lehet. Néhány vízinövény van benne. Korai még aggódni vagy egy rendes belső szűrőt is igényelhet a dolog? Mi a véleményed ?
Nekem csak a pumpa forgatja a vizet és kész. Tök tiszta, ha fel nem kavarom :) Én tuti nem raknék belső szűrőt. kevés így is a víztömeg, nem foglalnék belőle helyet.... Így is kíváncsi vagyok, meddig tud nőni egy ilyen helyen a garnéla szaporulat (három generációt látok, és jön a negyedik, most nagyon beindultak, pedig csak két nőstényem van és egy hímem ami ivarérett)
 
Nincs is szűrésed csak a vízpumpát használod?
Elkészültem a paluval és vízpumpa+ lávakövet használok. Másfél hete megy, viszont a vizem nem valami tiszta, felületen néhány légbuborék , ami gondolom a baktériumok miatt lehet. Néhány vízinövény van benne. Korai még aggódni vagy egy rendes belső szűrőt is igényelhet a dolog? Mi a véleményed ?
Pontosan mit takar a vízpumpa és láva kombó?
Nem ártana perlonnal betömködni a lyukakat, ahol a pumpához áramlik a víz. Persze belülről, a pumpa felőli oldalról.
 
A szivattyú egy kis házban van amin acélháló van . Ezek elött lávakő szintén elkülönitett részbe acélhálóval. Így jut be a víz. Ugy készítettem ahogy a régebben linkelt videon van. A vizet vatelinre öntöttem minimális volt a felkeveredés. Napi fél liter vizet cseréltem rajt.
 
A fenti részen megjelent a penész de nagyon durván. Szódabikarbónás vízzel átspricceltem a mohákat de gyanítom a nem jó megoldás a lávakőre rakni a táptalajt arra meg a növényt. Tartok tőle hogy bontanom kell az egészet. Nálad nem volt ilyen jelenség? Moha illetve két kis bonsai van rajt
 
Back
Oldal tetejére