• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Őszintén megvallva én nem láttam carbo-tól bubizó növényt. A Carbo hatása máshogy figyelhető meg.
Sokkal agresszivab növekedés, erős hajtások a legtöbb növényen, visszaszoruló alga.

De Carbo-t drop checkerrel mérni nem lehet és bubizni nem fognak tőle a növények.
 
viktorlantos said:
Őszintén megvallva én nem láttam carbo-tól bubizó növényt. A Carbo hatása máshogy figyelhető meg.
Sokkal agresszivab növekedés, erős hajtások a legtöbb növényen, visszaszoruló alga.

De Carbo-t drop checkerrel mérni nem lehet és bubizni nem fognak tőle a növények.

Jobban meggondolva teljesen igazad van, nem keletkezhet oxigén kizárólag EasyCarbo használatánál. Mert ugye a növénynek szénre van szüksége, és fény + CO2 --> C + O2. Az EasyCarbo pedig glutaraldehid-et tartalmaz, ami HCO-(CH2)3-CHO, így ebből a szénhez hozzájut, de ezalatt nem jön létre O2.

Nos, akkor valami más lehetett az oka. De vajon mi? Azt sem mondhatom, hogy a külső fény, mert tegnap este sötétben (tehát csak az akvárium világítása mellett) figyeltem meg az erős bubizást.
Tehát csak az 50% vízcsere az az esemény, ami történt azóta.
 
vegh said:
Nos, akkor valami más lehetett az oka. De vajon mi? Azt sem mondhatom, hogy a külső fény, mert tegnap este sötétben (tehát csak az akvárium világítása mellett) figyeltem meg az erős bubizást.
Tehát csak az 50% vízcsere az az esemény, ami történt azóta.
Tudtommal a vízben lévő oxigént köti meg, igy lesz co2. Töményen ezért is veszélyes, mert elvonja az oxigént. Nem tudom honnan ez az info, de igy rémlik :oops: A vizcsere utáni bubi elmaradást azzal magyaráznám, hogy kiürült a vized a naftából. Ismét fel kell tölteni táppal.
 
tehát ha jól értem az Easy Carbo-val nem CO2-t adagolok, hanem valami más, a növények számára mégis felvehető szénformát.
a co2 teszt ha carbo adagolás után nézem, még is kivilágosodik, tehát valamit érzékel.

- az Easy Carbo meddig van jelen a vízben? elszökik vagy megkötődik mint a CO2, vagy addig amíg a növényke felveszik? A kemény víz pl megköti?
 
Szia!
Mintha azt olvastam volna,hogy 5-6 óra a lebomlási ideje.
 
Nekem hétfőn volt vízcsere, kedden mire hazamentem ugyanugy bubiztak a növényeim, én sem használok CO2-t még. 63l-re 3,5 ml Happy Carbot adagolok. Fokozatosan változtattam az aksim paraméterein először jött a Carbo, aztán a (közel) normális világítás, majd az EI. Nálam a növények a Carbo+ erős megvilágitástol már bubiztak (ekkor még tropica tápot használtam). Persze bubizás és bubizás között is van különbség. Valamint nállam is megfigyelhető bizonyos rendszertelenség, a bubizásban. Lehet tényleg a gyors lebomlás okozza.
 
Geris said:
Nekem hétfőn volt vízcsere, kedden mire hazamentem ugyanugy bubiztak a növényeim, én sem használok CO2-t még. 63l-re 3,5 ml Happy Carbot adagolok. Fokozatosan változtattam az aksim paraméterein először jött a Carbo, aztán a (közel) normális világítás, majd az EI. Nálam a növények a Carbo+ erős megvilágitástol már bubiztak (ekkor még tropica tápot használtam). Persze bubizás és bubizás között is van különbség. Valamint nállam is megfigyelhető bizonyos rendszertelenség, a bubizásban. Lehet tényleg a gyors lebomlás okozza.

A bubizást az erős fény is előidézheti CO2 nélkül esetenként.
 
Nálam sincs a nanoban CO2, de van Carbo és világítás. A jávai moha bubizik (meg nő is rendesen), a többi növény nem bubizik. A moha közel van a világításhoz, valószínűleg tényleg a fénytől bubizik.
 
Az én növényeimet megbolondultak amióta easycarbo-t adagolok. (6 napja :oops: )
60 literbe 1 ml-t.

Nem kimondottan növényes az akvárium, de sok növény van benne.
Látványosan nőnek, nagyobbak a levelek.
 
Engem ellepett az alga minden formája, szakáll, pont és barna alga is de olyan mennyiségben hogy szinte alig lehetett látni a növények eredeti színét. Nigro adta azt a tanácsot hogy tekerjek a Co2-n és adagoljak Easy Carbot,1 hete megvettem és azóta napi 5 ml-t adagolok a 100L-hez, amit észre vettem az az hogy az alga drasztikusan húzódik vissza a megviselt növények 1 hét alatt hoztak új hajtásokat, leveleket. Nagyon jó ez a szer.
 
Heló, EasyCarbo tényleg jó cucc, nálam főleg helyi adagolással (szűrő kikapcs, injekcióstűvel közvetlenül az algára, hagyom kicsit hatni, majd szűrő bekapcs) hozott nagyon gyors és látványos alga-pusztulást.

/OFF
Zöld pontalgára kiskanállal adagoltam vízcsere után plusz foszfátot (kh2po4 formájában), mára már nyomát sem látom ennek az algának.
/ON

hectorvti said:
Engem ellepett az alga minden formája, szakáll, pont és barna alga is de olyan mennyiségben hogy szinte alig lehetett látni a növények eredeti színét. Nigro adta azt a tanácsot hogy tekerjek a Co2-n és adagoljak Easy Carbot,1 hete megvettem és azóta napi 5 ml-t adagolok a 100L-hez, amit észre vettem az az hogy az alga drasztikusan húzódik vissza a megviselt növények 1 hét alatt hoztak új hajtásokat, leveleket. Nagyon jó ez a szer.
 
Mától én is elkezdtem adagolni az EasyCarbo-t!
Mert annyi jót hallottam róla.
Főleg, hogy élesztőzőm az meg nem egy "atom stabil" cucc!
Ezzel is segítve a fotoszintézist!
Végig olvasva a topicot Key írta, hogy veszélyes szer!
Kérdezném érdemes lenne-e hígítva adagolni vagy egyből mehet az akiba?
 
Oké!
De gondolom óvatosan toljam?
És amit írtatok róla, hogy szembe, bőrre ne kerüljön igaz!?
Apropó mikor érdemes adagolni?
A pilács felkapcsolása előtt vagy utána?
 
Világítás felkapcs előtt, hogy foto időszakra már legyen megfelelő szén a vízben. Utána kb. 6 óra múlva bomlik el.
 
Hello!
Én is zselésélesztő melett adagolom a carbot. Palackcsere napján 0 után néhány napig 2-3 ml. Azon kívül napi 5 ml. (Kb. mert már inkább szemre megy) Így is segíthetsz egy minimálisal egyenletesebbé tenni a Co2-t. Én reggel nyomatom be, mert akkor vagyok otthon sajna bár közvetlen felkapcsolás előtt bizos jobb lenne. Szerintem így jól ki lehet segíteni a palackot.
 
Sziaztok!

Egy 10 l-es nanoba (nettó 8 liter körül) szeretném önállóan alkalmazni a Carbot. A heti 50% vízcsere megoldott, 9W kompakttal (865) világítok. A tervezett növényzetet közepesnek mondanám. A tápozás EI szerint (makrót vízügyi adatok ismeretében én keverem).
A kérdés: bárki tudja, hogy mivel van higítva a glutáraldehid? még a GA ajánlás esetén is kb 0,4 ml kéne naponta beadagolni, leírás szerint kevesebbet. Esetleges megoldásként a noname vízelőkészítők csepegtetős flakonjára gondoltam (5 csepp --> 1 ml) 2 cseppet kéne így naponta adagolni, ha mindent jól értettem. Ez szinte már kezelhetetlen szerintem, csak ezért finn pipettát nincs nagy kedvem beszerezni (picit drága), ezért szeretném valamivel higítani a szert.

A segítséget előre is köszönöm, Namtar!
 
Ha van egészségügyben ismerősöd akkor tőle szerezhetnél olyan pici injekciós fecskendőt aminek kisebb a beosztása mint 1ml.
Gyógyszertárban ne próbáld mert úgy fognak rád nézni mintha véres kardot vittél volna.
Ezt tapasztalatból mondom.
Mikor én próbáltam ezt, a patikaasztal alól a patikus elővett mindent, ami ördög és vámpír űzésnél használatos. :lol:
Még jó hogy nem hívott rendőrt, azt hitték drogos vagyok. :eek:
Bocs az off-ért. ;)
 
Back
Oldal tetejére