• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

Tehát, heti vízcsere, 50 %.Folyékony szén-Happy Life carbo 1ml. naponta.
A reaktort egy 300 l/h szivattyú nyomatja, beoldás jó,CO2 nem hagyja el a reaktort,csak a vízben oldva. Nem szökik el a gáz sehol.
Arra azért gondoltam, hogy ha esetleg gyenge lenne a 300-as pumpa, és nem nyomná el a CO2-ős vizet az aki túloldalába, ezért felette van a JBL 700 befújó csonkja és rásegít az aki túlfelébe eljuttatni a vizet.(az aki belül kb.75 cm.hosszú.Ja és a tartós teszt természetesen a reaktortól a legtávolabb van.
Más aksinál, sima csapvízben, és erősen CO2-zött (persze nem akvárium)vízben is teszteltem, de a saját aksinál teszteltem a dropchekkert.Ahogy emeltem a bubizást úgy színeződött el kékről zöldre, majd sárgára.(na ezt a halak nem komázták)

( a makro tápozás key receptje alapján porokból ozmóvízben feloldva.)

Mit írjak még, már szinte mindent leírtam.
 
Az olvasottak alapján valószínűleg az áramlással van gond. Próbálj meg azon változtatni valamit, ha tudsz. A világítást a helyedben mindenképp visszavenném 8 órára, legalább addig amíg megoldódik az alga problémád. Carbóból meg adagolhatsz 2ml-t is, de azért figyeld az állatkákat az elején, nehogy oxigénhiány alakuljon ki attól a +1ml-től. A co2-t kapcsold be a világítás előtt legalább 1 órával, ha most nem úgy megy. Legvégső esetben meg 1-2 Crossocheilus Siamensis, de figyelj oda, hogy nehogy rosszat vegyél. Ha meg nagyok lesznek akkor visszaváltod a boltban kisebbekre :D
 
szia
én 35 literre napi 3.5-4 ml happy life carbo-t adagolok.
fokozatosan emeltem napi 1 ml ről.
semmi baja a halaknak.se a garnéláknak.
+élesztős co2.ma lemértem 74 bpm normális levegőcsőből mérve a bubikat. GA tápokkal tápozok.
épp holnap fog elfogyni a happy carbo. nemsokára easy re váltok. ott viszont kezdem ujra napi 1 l-től.
art
 
jojo said:
A reaktort egy 300 l/h szivattyú nyomatja, beoldás jó,CO2 nem hagyja el a reaktort,csak a vízben oldva. Nem szökik el a gáz sehol.
Arra azért gondoltam, hogy ha esetleg gyenge lenne a 300-as pumpa, és nem nyomná el a CO2-ős vizet az aki túloldalába, ezért felette van a JBL 700 befújó csonkja és rásegít az aki túlfelébe eljuttatni a vizet.(az aki belül kb.75 cm.hosszú.Ja és a tartós teszt természetesen a reaktortól a legtávolabb van.
Más aksinál, sima csapvízben, és erősen CO2-zött (persze nem akvárium)vízben is teszteltem, de a saját aksinál teszteltem a dropchekkert.Ahogy emeltem a bubizást úgy színeződött el kékről zöldre, majd sárgára.(na ezt a halak nem komázták)

Amikor Tom Barr megmérte a CO2 szintet egy méregdrága ph független mérővel az akváriumában arra a nem meglepő eredményre jutott, hogy a CO2 a külső reaktorra kötött befolyócső mellett volt a legnagyobb (70ppm!), a növények között - ahol a legnagyobb szükség lenne rá - a legkisebb (15 ppm). Meglepődnél, ha te is megménéd. A cél az, hogy a CO2-vel dúsított vizet minél hamarabb - minél rövidebb úton - eljuttasd a növényeidhez. Az akváriumban elhelyezett drop checker színe semmit nem ér, ha a növényeid (és algáid) CO2 hiányt mutatnak. A végső szót mindig a növények mondják ki ;) Tény, hogy az elosztásod nem megfelelő, ha egy adott szintnél tovább a halaid nem komázzák de a növényeknek még mindig kevés. Változtatnod kell az elosztás módján, mese nincs. :) Kevesebb CO2 befecskendezés de jobb eloszlás, ez a dolgok kulcsa nálad. Szerelj fel egy esőztetőt, stb.

Még egy dolog: ilyet én soha soha nem olvastam, hogy egy 300 lph szűrő (vagy pumpa) jól tud meghajtani egy reaktort. :) Milyen reaktort használsz? 1000 lph alatt normális beoldást nem tudsz semmilyen reaktorral elérni, mindenkinek ez a tapasztalata. ;) Gyanítom, hogy belső reaktort, azt leginkább elfelejteném. A belső reaktorok pont a CO2-vel dúsított víz kiáramlási tökéletlensége miatt használhatatlanok. :(

artegor said:
én 35 literre napi 3.5-4 ml happy life carbo-t adagolok.
Atyaég, Art. :) Ez a Happy cucc igencsak fel lehet higítva akkor. :) Az easy-ből én 20 literre 1 ml-t nyugodtan ajánlok, ennél lehet extrém esetben egy picivel többet, de ahogy számolom te ennek pont dupláját adagolod büntetlenül.
 
keymaker said:
Atyaég, Art. :) Ez a Happy cucc igencsak fel lehet higítva akkor. :) Az easy-ből én 20 literre 1 ml-t nyugodtan ajánlok, ennél lehet extrém esetben egy picivel többet, de ahogy számolom te ennek pont dupláját adagolod büntetlenül.

Előfordult, hogy Happy Carbo-t használtam hébe-hóba, és abból tényleg lehetett dupla adagot adagolni.
Utánna az Easy-vel meg vissza kellett állnom normál értékre, mert mindenféle problémáim lettek. (Pipáltak a halak, beszürkült a víz.)
 
azért mindenki felelősséggel adagolja a happy carbo-t is. nem akarom azt hallani h art azt mondta és nekem meghaltak a halak.
mindenki saját próbálkozásokkal adagolja.
egyébként ma elfogyott. easy carbo lesz mostantól.
art.
 
DomeSL said:
keymaker said:
Atyaég, Art. :) Ez a Happy cucc igencsak fel lehet higítva akkor. :) Az easy-ből én 20 literre 1 ml-t nyugodtan ajánlok, ennél lehet extrém esetben egy picivel többet, de ahogy számolom te ennek pont dupláját adagolod büntetlenül.

Előfordult, hogy Happy Carbo-t használtam hébe-hóba, és abból tényleg lehetett dupla adagot adagolni.
Utánna az Easy-vel meg vissza kellett állnom normál értékre, mert mindenféle problémáim lettek. (Pipáltak a halak, beszürkült a víz.)
Akkor mégiscsak kijelentjük, hogy Easy Carbot érdemes csak venni, pláne ha hozzavesszük, hogy egy árban vannak.
 
Az Easy Carbo algaölő hatásáról:

Az induló 20 literes akváriumomban a Parvula ültetését elszúrtam és a legtöbb tő kipusztulóban van - ezáltal jelentős ammónia-termelés van az akiban. Némi barna alga felütötte a fejét, de ez már természetesen visszaszorult. A kőről viszont minden héten elektromos és normál fogkefével is le kellett dörzsölnöm a zöld algát.

A minap egy szokásos 95%-os vícsere alkalmával (az előlap mentén maradt csak 2-3 cm víz) gondoltam egyet és a szárazon álló nedves kövekre egy ecsettel Easy Carbo-t vittem fel, pár percig állni hagytam, majd felöntöttem az akit. Jelentem: a zöld alga ezt nagyon nem komázta. Egyik napról a másikra eltűnt és nem is jött vissza. Mindenkinek ajánlom, de óvatosan: az ecsettel kisebb akváriumban olyan mennyiségben lehet bevinni a Carbo-t hogy az toxikus lehet. Azokon a helyeken, ahol túl nagy mennyiségben érte a Parvulát - a növény szálai mind elfehéredtek és el fognak pusztulni. Szóval óvatosan - de működik.
 
Ja, még egy: a kövek repedéseibe moha van nyomkodva. A ráfolyó tömény Carbo azt is kikezdte. Tehát óvatosan az ecsetvonásokkal, ne kerüljön közvetlenül a növényre, amely nincs vízben.

És az ecsetről esetlegesen felspriccelő oldat akár VAKSÁGOT IS OKOZHAT !!!!!!! A Carbo fő összetevője koncentráltan egy rendkívül veszélyes vegyszer.
 
keymaker said:
J.

És az ecsetről esetlegesen felspriccelő oldat akár VAKSÁGOT IS OKOZHAT !!!!!!! A Carbo fő összetevője koncentráltan egy rendkívül veszélyes vegyszer.

Pont ezen filóztam. Az idióta ékfoltosok mindennek nekirontanak, ami az akváriumba ér. Mindegy, hogy haltáp, növénytáp, vagy Carbo. Egyelőre még nem koppannak az üvegen, (tehát még látnak :) ) de félek, hogy nem tesz jót nekik a tömény Carbo. Lehet, hogy érdemes lenne egy pohár vízben feloldva adagolni....
 
Hmm. támadás! úgyis elérhető helyen van vízcserekor. Lassan egy GA csomag rendelése következik és akkor egy szinttel mégfeljebb leszek! bár lehet várok a névnapomig...
 
Szóval Viktor linkelt egy oldalt ahol kész akik vannak feltöltve. Ott találtam ezt:
http://www.aquascapegallery.com/users/m ... enity-peak
Érdekesnek tartom, hogy csak carbot adnak hozzá.
Olvastam a topic elején, hogy erős megvilágítás mellett önmagában nem ajánlott.
Na szóval engem az érdekelne, hogy ha én 60x30x36os akváriumot ugyan így pavulával rendezném be és 700 liter per órás szűrést raknék hozzá, na meg 2x24Wos világítást, ami 2,47 WPG, tehát nem rős hanem inkább közepes erősségű megvilágítást jelent, akkor elegendő lenne a napi carbo adagolás? Csak elméleti síkon és csak ilyen összeállításra kérdem. Mert már annyira szeretnék egy kis növényes összerakni, de magasnyomású co2re nincs keret, legalábbis egyenlőre. Pár hónap múlva már lehet hogy lesz, de egyenlőre nincs. Szóval ha csak carbot adok hozzá akkor működhet a dolog?
Ja amúgy Green Aqua Micro macro táp menne hozzá Ei szerint, vagyis az ajánlott adagolás szerint. Ha kicsit lassabban nő a pavula az sem gond, de a linkelt aki és szépen fut csak carboval. valaki valami? :D
köszi előre is
 
Hali!

Sztem ha leveszed a talaj űrtartalmát és figyelembe veszed, hogy az akvárium nincs csordultig tele, akkor a számításaid nem jók, kicsit erősebb lesz a WPG.

Nekem az élesztős CO2 kevésnek bizonyult Carbo mellett is.Eredmény --alga.Inkább több CO2.
 
A minap vettem egy 250ml-es kiszerelésű EasyCarbo-t. A boltban ezt ajánlották, mivel elmeséltem, hogy megtámadott a barna és a fonalalga. Külső CO2-t nem adagolok, tehát a szén forrása csak az EasyCarbo.
3 nap után a következő történt: az alga stagnál, a növények pedig hihetetlenül fotoszintetizálnak, rengeteg O2 bubit termelnek. :mrgreen: Adagolásom 2ml/50liter/nap, de visszább veszem 1ml-re, mivel nincs olyan sok növényem (egyelőre :lol: ). A világítás csupán 0.6W/liter, napi 12 óra (10.000K). Kíváncsian várom a folytatást, amiről majd beszámolok.
 
vegh said:
A minap vettem egy 250ml-es kiszerelésű EasyCarbo-t. A boltban ezt ajánlották, mivel elmeséltem, hogy megtámadott a barna és a fonalalga. Külső CO2-t nem adagolok, tehát a szén forrása csak az EasyCarbo.
3 nap után a következő történt: az alga stagnál, a növények pedig hihetetlenül fotoszintetizálnak, rengeteg O2 bubit termelnek. :mrgreen: Adagolásom 2ml/50liter/nap, de visszább veszem 1ml-re, mivel nincs olyan sok növényem (egyelőre :lol: ). A világítás csupán 0.6W/liter, napi 12 óra (10.000K). Kíváncsian várom a folytatást, amiről majd beszámolok.

Én is csak 0,6 W/literrel világítok, 1 ml/50liter/nap adagolom az Easy Carbot, szerintem ennyi elég, nem lesz jobb ha többet adagolsz.
Az algát takaritsd ki valahogy, lehet hogy nem fog eltünni magától, aztán ha minden stimmel nem jön vissza semmi.
 
Centurio said:
Én is csak 0,6 W/literrel világítok, 1 ml/50liter/nap adagolom az Easy Carbot, szerintem ennyi elég, nem lesz jobb ha többet adagolsz.
Az algát takaritsd ki valahogy, lehet hogy nem fog eltünni magától, aztán ha minden stimmel nem jön vissza semmi.

Az üveget letakarítottam, a víz szépen kitisztult. Most úgy tűnik, hogy újabb algának nyoma sincs. Viszont érdekes, hogy tegnap csináltam 50% vízcserét, majd visszatápoztam (TPN+) és EasyCarbo-t is 1ml/50liter - viszont ma egyáltalán nem bubiznak a növények. Tegnap még gyöngyözött az akvárium az O2-től... Talán a vízcsere az oka? :?:
 
Back
Oldal tetejére