• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Easy Carbo

hectorvti said:
Tuti hogy fehér? Nem a friss hajtásokat látod rajta? Csak egy tipp

tutira feher de csak enyhen a szelei, es nem friss hajtas se nem alga , nem tudom mi lehet :roll:
hogy ha mar megkezdte a sapadast mi lesz az easy carbo utan ....
 
Szeretnék mindenkit óvatosságra inteni az EasyCarbo val kapcsolatban.

Több Oto halálát tulajdonítom a használatának, mivel másra nem tudok gondolni.
Köveken lévő zöld pontalga kezelésére használtam, a napi adagnak megfelelő mennyiséget fecskendőből nyomtam a köveken lévő algára.
Igyekeztem a halakat, garnikat elhesegetni, távoltartani a művelet során, de az akció után az otók tovább legelészték a kezelt algát a kövekről, vagy így, vagy valahogy mégis került rájuk koncentráltabb anyag, estére 2 oto is kóválygott csak, reggelre karanténban kimúltak szegénykéim.
Korábban is volt hasonló problémám, mikor napi rendszerességgel adtam a Carbót előírt maximális mennyiségben, akkor is 2 Oto bánta. Mióta visszavettem a mennyiséget, illetve inkább már nem is adtam, nem volt gond. A vörösneonoknál nem tapasztaltam gondot, se a garniknál, bár belőlük annyi van, hogy nem tünne fel:)

Szóval, SEMMIKÉPP! ne adagoljátok túl és vigyázzatok a használatánál!

Üdv: Gabko
 
Igen az Oto is az érzékenyebb halak közé sorolható. Más halnál nem tudtam megfigyelni hasonlót, de Oto nálam is pusztult el túladagolás miatt. Nano akváriumba ezért nem is használom a garnélák miatt sem. A nagyban meg a víztömeg miatt nem érzékelhető. Ott egy csapat Oto vígan elvan már sok hónapja napi carboval.
 
viktorlantos said:
Oto nálam is pusztult el túladagolás miatt.

Azért jó tudni, hogy a profik is követnek el hibákat.

Ezentúl még óvatosabb leszek én is!
 
Sajnos 20 literben annyira más minden, hogy lábújhegyen lehet csak közlekedni...
Eleinte bajom volt a jó CO2 beoldással és kiegészítőnek szántam. A nagy akváriumban sosem volt vele gond. Viszont a kicsiben olyan hirtelen változik meg minden egy vízcsere is járhat katasztrófális hatással stb.
Most leginkább a CRS-ek miatt nem adom. Szerintem a kardinális garnijaim is hasonló okok miatt adták fel a küzdelmet korábban, no meg persze a csapvíz miatt amivel előkészítőn kívül nem sokat foglalkoztam.
 
maximas said:
honnan lehet megtudni ha az easy carbo megromlik?

miből gondolod, hogy megromlott? hacsak be nem szennyezted valamivel, szerintem nem romlik meg. - ugye itt nem 10 éve vásárolt termékekről van szó.
 
Mit tettél vele, hogy úgy érzed megromlott? :)
Több mint egy éve használok egy nyitott flakont és jó. Az ilyen szerekre általában 3 év az eltarthatóság.

Szerk: Vik beelőzött :)
 
hát nem tudom ilyen kis barna moszatok vannak benne. hm nem szennyeztem semmivel, max némi tropica növénytáp kerülhetett bele, a injekciós tűről. egyébként a szaga az ugyanolyan mint amikor megvettem kb fél éve.
 
maximas said:
hát nem tudom ilyen kis barna moszatok vannak benne. hm nem szennyeztem semmivel, max némi tropica növénytáp kerülhetett bele, a injekciós tűről. egyébként a szaga az ugyanolyan mint amikor megvettem kb fél éve.

akkor maximum penészedhet ha beszennyezted. hasonlót tapasztaltam korábban szobai növénytáppal.
 
Maximas, no para! Nekem is valami gedva úszkált a régi palackban, de ettől még használtam és senkinek nem lett baja az akvában (hozzáteszem, nincs garnim, így azokra nem tudom milyen hatással lehet).
 
Na srácok egy kis infó,hogy tanuljatok a hülyeségemből.
Gondoltam én...
Bár ne tettem volna!
Ha Carbo mehet töményen fecskendővel az akváriumba a növényekre.
Akkor mi lenne ha telepítésnél a néhol algás Anubias nana-kat megmártanám benne.
MEGTETTEM!!! :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Gondoltam pár másodperc nem árt. /1-2 sec/
Eredmény:
Azok a növények amik töményen kapták a Carbot kiakadtak.
A leveleik szépen el mállanak!!Egyik a másik után.
A garnélák nagy örömére,nekem bánatomra.
1 szónak is 100 a vége, senki NE TEGYE!
Bár kifogják heverni, mert a rizómájukat nem érte a szer.De a H.A.C.-ra szerintem elintéztem magam. :( :thumbdown:
 
hmm pedig itt a fórumon is volt szó róla nem egyszer, hogy növényekre közvetlenül töményen ne! :roll:

Ennyiből az ADA Phyto Git terméke barátságosabb. Az mehet közvetlen növényre is, de türelem ott is kell. Nem szabad siettetni a folyamatokat. Inkább pár hét kezelés, de egy lebombázott növény sokkal hosszabb idő után regenerálódik, ha egyáltalán megmarad....
 
Feccc said:
mennyi carbot lehet max adagolni a vízhez? Honnan tudom , ha túladagolok?

A gyári leírás szerint legfeljebb 2ml/50liter. Ezt túllépni nagyon nem javasolt! Egyébként sincs "pozitívabb" hatása, ha túladagolsz. Bár olvastam már többszörös dózisról is, elvileg működhet, de én nagyon óvatosan csinálnám, főleg ha nem csak növényeid vannak.
 
Feccc said:
mennyi carbot lehet max adagolni a vízhez? Honnan tudom , ha túladagolok?

a túladagolást onnan látod, hogy elpusztulnak a halak, garnélák és ha túl tömény dózist adsz a növényeid közelébe akkor azok is.
 
viktorlantos said:
Feccc said:
mennyi carbot lehet max adagolni a vízhez? Honnan tudom , ha túladagolok?

a túladagolást onnan látod, hogy elpusztulnak a halak, garnélák és ha túl tömény dózist adsz a növényeid közelébe akkor azok is.
OK. Köszi!
 
Felmerült bennem a kérdés, hogy ha EasyCarbo-t használok együtt Sera Aquatan-al (ezt csak új akinál és nagyobb vízcseréknél), akkor a két cucc vajon reakcióba lép-e egymással? Mert ugye az utóbbit bizonyos káros vegyületek semlegesítésére találták ki és ki tudja, hogy az EasyCarbo-val mit csinál.. :roll:
 
vegh810319 said:
Felmerült bennem a kérdés, hogy ha EasyCarbo-t használok együtt Sera Aquatan-al (ezt csak új akinál és nagyobb vízcseréknél), akkor a két cucc vajon reakcióba lép-e egymással? Mert ugye az utóbbit bizonyos káros vegyületek semlegesítésére találták ki és ki tudja, hogy az EasyCarbo-val mit csinál.. :roll:

Nem, semmilyen reakcióba nem lépnek egymással. Nyugodtan használhatod őket.
 
Back
Oldal tetejére