• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Domboldal - 120 literben

Eltelt az első hónap.
Az elrendezés változatlan, a növények az elképzelésnek megfelelően nőnek.
A marsilea mező teljesen összenőtt, eltakarja már a talajt. Jelentősen ritkítani kellett, mert az elmúlt héten leszaladt az előtéri homokra, felrohant a kövekre... A weeping moss nagyon beindult, kisebb nyíráson ő is átesett. Lassan jön a rajhal csapat is...
Ma így néz ki (még mindig csak telefonos kép...)
EJX9PmKoRt98-5y4avVtPHx1VcyR-NucxwxW6ioKm1Y=w429-h207-p-no

üdv,
 
Mint az én régi glosso mezőm. Nem bírtam vele, mennie kellett :)
Igen, lehet, hogy ez lesz a vége. most még azon gondolkozom, mivel módosítani azon, hogy a határon nem a levelek, hanem a szárak látványa dominál. Talán egy 5 cm-es sávban visszaszedem, és parvula minit telepítek ebbe a sávba.
 
Igen, lehet, hogy ez lesz a vége. most még azon gondolkozom, mivel módosítani azon, hogy a határon nem a levelek, hanem a szárak látványa dominál. Talán egy 5 cm-es sávban visszaszedem, és parvula minit telepítek ebbe a sávba.

Megpróbálhatod, csak vigyázz ne legyen túl művi az a sáv. :)
 
Szia ! Gratula az aksihoz. szeretném kérdezni, hogy a zselés pillanatragasztó pontosan mit takar ? Amivel a mohát ragasztottad ! Köszönet
 
Szia ! Gratula az aksihoz. szeretném kérdezni, hogy a zselés pillanatragasztó pontosan mit takar ? Amivel a mohát ragasztottad ! Köszönet

PL: Loctite GEL szinte mindenhol kapható. Én pl madaras tecsóban vettem. (direkt nem írom le a nevét)
A lényeg, hogy száraz felületen köt csak meg...
 
Szia ! Gratula az aksihoz. szeretném kérdezni, hogy a zselés pillanatragasztó pontosan mit takar ? Amivel a mohát ragasztottad ! Köszönet
Pont ahogy cheetah írta. Egy dolog még hozzá: úgy ragassz, hogy a növény elfedje a ragasztót, mert a mellé nyomott adag szép fehérre köt meg, az pedig elég ronda. Szárazon meg azért kell ragasztani, mert a pillanatragasztóban lévő cián származékok kötés után már nem ártalmasak, kötés előtt lágy formában viszont megszenvedné az akvárium élővilága.
 
Pont ahogy cheetah írta. Egy dolog még hozzá: úgy ragassz, hogy a növény elfedje a ragasztót, mert a mellé nyomott adag szép fehérre köt meg, az pedig elég ronda. Szárazon meg azért kell ragasztani, mert a pillanatragasztóban lévő cián származékok kötés után már nem ártalmasak, kötés előtt lágy formában viszont megszenvedné az akvárium élővilága.

Ez azért annyira nem kritikus. 1. nekem nem sikerült szárazon ragasztanom. (Nem is ragadt oda a sziklához, fel-fel jön) De az élővilágnak semmi baja.
2. Ha mohát ragasztasz vele, akkor inkább a kezedre vigyázz, az ne legyen ragasztós. Egyébként meg ha fehér is marad, jó eséllyel a moha pár nap (hét) alatt benövi és nem fog látszani.

:D
 
Ez azért annyira nem kritikus. 1. nekem nem sikerült szárazon ragasztanom. (Nem is ragadt oda a sziklához, fel-fel jön) De az élővilágnak semmi baja.
2. Ha mohát ragasztasz vele, akkor inkább a kezedre vigyázz, az ne legyen ragasztós. Egyébként meg ha fehér is marad, jó eséllyel a moha pár nap (hét) alatt benövi és nem fog látszani.

:D
Valóban, talán a kéz összeragasztása a legrosszabb benne. Én nyakig mohás lettem. Ja, és utólag, 50%-ra leeresztett víznél ragasztottam még a vizes fára, rajta is maradt.
 
köszönöm, már csak olyan technikai kérdésem lenne, hogy eddig jávai illetve karácsony mohával dolgoztam amelyeket kereskedésből szereztem, ezek vékony szálakból állnak.

A ragasztás menete: nyomok egy nagyobb ragasztó darabot a tereptárgyra és bele egy "csomagnyi" moha ami nagyjából fedi a ragasztót. Megvárom még megköt és mehet a medencébe... ??? (bocsánat az off)-ért. abbahagytam
 
köszönöm, már csak olyan technikai kérdésem lenne, hogy eddig jávai illetve karácsony mohával dolgoztam amelyeket kereskedésből szereztem, ezek vékony szálakból állnak.

A ragasztás menete: nyomok egy nagyobb ragasztó darabot a tereptárgyra és bele egy "csomagnyi" moha ami nagyjából fedi a ragasztót. Megvárom még megköt és mehet a medencébe... ??? (bocsánat az off)-ért. abbahagytam

Ahogy mondod. feltéve, ha ki tudod szedni a tereptárgyat. Ha nem akkor víz leereszt, papírtörlő, hajszárító kombóval megszárítod a felületet és ragaszt, belenyom, vár egy kicsit, majd víz visszatölt. :)
 
A parvula mini "tervhez" visszatérve, ilyen lenne az előtéri homok fűsáv gátja (egyelőre digitális átalakítás eredményeképp). Kérdés, megéri-e, illetve létre lehet-e hozni egy kordában tartott parvula mini sávot így:
WP_20140217_006-k+copy.jpg
 
Back
Oldal tetejére