• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Domboldal - 120 literben

Megérkezett a takarító brigád: 6 Oto és 8 Sakura garnéla. Portrék alább.
WP_20140131_016.jpg

WP_20140131_017.jpg
 
Jó képek! (y)
Majd figyelj a beszívóvédőre amikor a garnélák elkezdenek szaporodni, mert ez kevés lesz.
 
Jó képek! (y)
Majd figyelj a beszívóvédőre amikor a garnélák elkezdenek szaporodni, mert ez kevés lesz.
A két kép egy lumina 520-as telefonnal készült, így a felbontás jobbára nem létezik, mint számon kérhető fogalom. Előbb - utóbb felvonultatom a nagy(obb) ágyút is. Rákeresek a beszívócső keresztmetszet csökkentésre, jó hogy szóltál, mert eszembe nem jutott volna! Köszönöm.
 
Lassan eltelt még egy hét, a marsilea mindent el akar borítani, a weeping moha ahogy Viktor jelezte, rákapcsolt. Egy érdekes jelenség a mohával kapcsolatban: vízcsere után, a leengedett állapotban vízfelszínre kerülő mohák hajtásvégei elszáradnak (pedig kap vízpermetet, amíg szárazon van). Lehet, hogy a CO2-vel borított moha a víz felett megég? Na ez elég ostobán hangzik, de valami van...
Diatom is van (nem vészes), de az Otok fogyasztják szépen, így nem zavaró, csak a világos előtéri homokon. Épp ezért a következő átalakításon töröm a fejemet: előtéri homok felület felére csökkenne, az új életteret parvula minivel ültetem be. Így több növény lenne, csökkenne a nagyon világos felület, amin tapasztalatom szerint előszeretettel indul meg az algásodás.

A "digitális átalakításon" átesett aquascape:
asc-mod-v2.jpg


A marsileát az előtéri homoknál kicsit visszavágnám, a felszabaduló helyre szintén parvula mini kerülne...
Az előtéri homokról a diatomot digitálisan eltávolított, azért nem ilyen jó a helyzet!
A jobb hátsó kialakuló marsilea mező közé keresek majd arányos, nagyobb növényt, illetve a maradék red moor-nak érzésem szerint a fű és a homok határán lehetne helye.
Egy hét - tíz nap múlva felteszek képet a való állapotról is.
 
Nagyon-nagyon-nagyon tetszik! ;) És az, hogy az eredeti elképzelést ilyen jól, elkondoláshoz hűen tudtátok megvalósítani, az nekem külön nagyon érdekes, klassz! Az átalakításon én még gondolkoznék picit, mert szerintem teljesen elvenné, ezt az üde ,,sziget" hatást, és szerintem ez így üt jobban...(de nehogy elvegyem a kedvetek, ha nagyon szeretnétek, ez csak a én személyes véleményem, és a Ti akváriumotok!!:))

Hali
 
nem
Nagyon-nagyon-nagyon tetszik! ;) És az, hogy az eredeti elképzelést ilyen jól, elkondoláshoz hűen tudtátok megvalósítani, az nekem külön nagyon érdekes, klassz! Az átalakításon én még gondolkoznék picit, mert szerintem teljesen elvenné, ezt az üde ,,sziget" hatást, és szerintem ez így üt jobban...(de nehogy elvegyem a kedvetek, ha nagyon szeretnétek, ez csak a én személyes véleményem, és a Ti akváriumotok!!:))

Hali
Nem veszed el, a gondolkodásban pedig segít a vélemény. Köszi!
 
Szia
Nagyon tetszik az akváriumod. Jól tetted,hogy sokáig szívtad magadba az infókat. Én sokkal türelmetlenebb vagyok, és az oldalra csak januárban találtam. A mostani nanomat tanulónak szánom és közben tervezem a következő projektem. Látva amit alkottál egyre jobban körvonalazódik bennem az én tervem.
Köszi.
 
szerintem ne csináld ezt a féloldalasat, ha sok a homok és túl nagy a szimmetria, akkor hozd ki a szigetet valahol a közepe felé, (de persze ne pont középen) SZINTE az üvegig, úgy, hogy a fronton zöld törje ketté a homokpadot (ne a fekete talaj). Nem tudom ez mennyire érthető, de szerintem ezt elég menőn meg lehetne csinálni ebből.
 
Na ez a napló valahogy eddig elkerülte a figyelmemet. Pedig vadul néz ki.
Nagyon szép, jó úton haladsz. A fentebb leírt véleményekhez sokat nem tudok hozzá tenni. A szűrővédő fog kelleni, ha nem akarod a szűrődben nevelni az apró garnélákat.
A dekorhomok jó volt úgy, ahogy volt. Egyedül annyit tennék hozzá, hogy egy vonalzóval, bankkártyával a frontüvegnél szép egyenesre igazítanám, mert az jó :) :) (Amanó bácsi is úgy szereti)
 
Szia
Nagyon tetszik az akváriumod. Jól tetted,hogy sokáig szívtad magadba az infókat. Én sokkal türelmetlenebb vagyok, és az oldalra csak januárban találtam. A mostani nanomat tanulónak szánom és közben tervezem a következő projektem. Látva amit alkottál egyre jobban körvonalazódik bennem az én tervem.
Köszi.
Az jó, ha beindítja a gondolatokat, ha úgy látod már érdemes, tedd közzé! Üdv.
 
szerintem ne csináld ezt a féloldalasat, ha sok a homok és túl nagy a szimmetria, akkor hozd ki a szigetet valahol a közepe felé, (de persze ne pont középen) SZINTE az üvegig, úgy, hogy a fronton zöld törje ketté a homokpadot (ne a fekete talaj). Nem tudom ez mennyire érthető, de szerintem ezt elég menőn meg lehetne csinálni ebből.
Szia letsgo,
érthető amit javasolsz, most is egész közel vagyok a frontüveghez - meggondolom. Nem tudom még mi, de van valami egyensúlytalanság, amit érzek az erőben... Van még pár képem, ezek inkább arra jók, hogy ne nyúljak egyelőre hozzá.
 
Na ez a napló valahogy eddig elkerülte a figyelmemet. Pedig vadul néz ki.
Nagyon szép, jó úton haladsz. A fentebb leírt véleményekhez sokat nem tudok hozzá tenni. A szűrővédő fog kelleni, ha nem akarod a szűrődben nevelni az apró garnélákat.
A dekorhomok jó volt úgy, ahogy volt. Egyedül annyit tennék hozzá, hogy egy vonalzóval, bankkártyával a frontüvegnél szép egyenesre igazítanám, mert az jó :) :) (Amanó bácsi is úgy szereti)
Köszi, én figyelem a munkáidat, igényesek, szépek. A szűrő megy fel hamarosan, bár a garnélák eltűntek a marsilea erdőben...
 
Back
Oldal tetejére