• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Domboldal - 120 literben

Kérdés:
A szűrőbe vezető ki-be csonkot elzárt állapotban sem sikerül kivennem.Az ok: a piros kinyomó gombot kb csak 2 mm-re lehet benyomni, utána elakad. Valószínű belül a rugója kipattant - szóval sakk-matt. Esetleg ha valaki már járt így, és nem törte darabokra, mégis sikerült kiszedni a bevezető csonkot, hálásan köszönném a módszert, ha megosztaná!
WP_20141130_11_29_01_Pro.jpg

WP_20141130_11_29_24_Pro.jpg

üdv

Az én 2075-ösömmel is pont ez történt, pedig minden szétszedéskor rendesen befújtam mindenhol Eheim Spray-vel... :( Ha találtál valami jó megoldást, trükköt, akkor kérlek azt mindenképpen oszd meg... :)
 
Ha elkezd nagyon szorulni nem érdemes megvárni, míg nem tudod benyomni.
Adapter csere és megy tovább.
Be tudtam nyomni - el is tört. Az adapter csere elvileg rendeben (bár egy 1 éves német berendezésnél ez elég elfogadhatatlan - amúgy szeretem, nagyon jó szűrő!), a baj hogy a fül retesz állásban ragadt, így az adaptert nem tudom levenni:
DSC_0033.JPG


DSC_0037.jpg
 
Ha találtál valami jó megoldást
sajnos a vasfűrész lap lesz a megoldás. A fejet az előző kép tanúsága szerint még szétszedtem, de a házról az adaptert a rögzítő fül beletört állapota miatt nem tudom kézzel kivenni. Marad majd a vasfűrész lap - ezzel a fület levágom, és az adaptert kiszedem. előtte azonban rendelni kell egyet, és csak akkor jöhet a csere az előzőek szerint.
Egy ilyen akkor esedékes neked is.
 
Utoljára módosított:
sajnos a vasfűrész lap lesz a megoldás. A fejet az előző kép tanúsága szerint még szétszedtem, de a házról az adaptert a rögzítő fül beletört állapota miatt nem tudom kézzel kivenni. Marad majd a vasfűrész lap - ezzel a fület levágom, és az adaptert kiszedem. előtte azonban rendelni kell egyet, és csak akkor jöhet a csere az előzőek szerint.
Egy ilyen akkor esedékes neked is.

... :( Nekem még torx csavarhúzóm sincs, így a szétszedés is komoly problémákat okoz. :) Nekem is valószínűleg az egyik rögzítő fül nem nyílik ki. Reméltem, hogy a fűrészelésen kívül van jobb megoldás a beragadt adapter kiszedésére.

Szerencsére nekem van egy tartalék fejegységem, csak adapter nincs hozzá, így ha veszek egy adaptert, akkor szűrő leállás nélkül tudom megoldani az adapter és a fej szétszedését.

@viktorlantos Gondolom az adapterben a fogaskerekek elkoptatása/törése (bár nekem nem kattant/feszült a kar, amikor jobbra eltoltam) nem garanciális dolog, de arra szerinted nyitott az Eheim szerviz, hogy legalább szakszerűen kiszedik az adaptert? (Igazából most nem sietek a dologgal, mert a szűrő teszi a dolgát, csak az adapter nem kiszedhető...)
 
... :( Nekem még torx csavarhúzóm sincs, így a szétszedés is komoly problémákat okoz. :) Nekem is valószínűleg az egyik rögzítő fül nem nyílik ki. Reméltem, hogy a fűrészelésen kívül van jobb megoldás a beragadt adapter kiszedésére.

Szerencsére nekem van egy tartalék fejegységem, csak adapter nincs hozzá, így ha veszek egy adaptert, akkor szűrő leállás nélkül tudom megoldani az adapter és a fej szétszedését.

@viktorlantos Gondolom az adapterben a fogaskerekek elkoptatása/törése (bár nekem nem kattant/feszült a kar, amikor jobbra eltoltam) nem garanciális dolog, de arra szerinted nyitott az Eheim szerviz, hogy legalább szakszerűen kiszedik az adaptert? (Igazából most nem sietek a dologgal, mert a szűrő teszi a dolgát, csak az adapter nem kiszedhető...)
Nálam a műanyag fogaskerekek törtek le. Amikor a trox csavart kiszedtem és leemeltem a fedelet már potyogtak ki. Gondolom maradt beékelődve a retesznél, azért nem nyit.
 
de arra szerinted nyitott az Eheim szerviz, hogy legalább szakszerűen kiszedik az adaptert? (Igazából most nem sietek a dologgal, mert a szűrő teszi a dolgát, csak az adapter nem kiszedhető...)

A beragadt adaptert minden további nélkül garanciálisan intézik, ha eljuttatod hozzájuk.
Természetesen gari időszakban.
 
Utoljára módosított:
Időnként teljesen meg kell újítani a weeping lombot. Irdatlan tempóban növekszik, szép és egészséges, ám a mérete miatt kezelhetetlenné válik - ha nem nyírjuk folyamatosan. Ennek megfelelően ma leszedtem a teljes termést, és minimális alapot kötöttem vissza. Nem fogom hagyni nagyra nőni, pici gömböket, vagy szabálytalanabb pamacsokat hagyok csak kialakulni, mert nagyon árnyékos az alja, és elborítja a teljes felületet. Továbbá egy újabb jelenséggel lett gazdagabb a tapasztalat repertoár: cseréltem egy év után mind a négy csövet arra az Osramra, amit Viktor (@keszalvo) javasolt. Nos dupla fényerő, ennek eredménye pedig dupla oxigéntermelés. Visszakanyarodva az új tapasztalatra: a weeping erős oxigén termelése mint egy hőlégballont a felszínre emelte a lombkoronát - azaz elvált a fától, lényegében tarthatatlan lett a helyzete. Hát hiába, a beszorult gáz (jelen esetben a termelt nagy mennyiségű oxigén) felhajtó ereje megtette a magáét.
Igazából nem probléma (HAC fotó és beküldés megvan), ismerem már mint a tenyeremet, legalább újra tudom formázni.
Most ez a helyzet:
2014-12-06_17-15-40m by mghun131, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére