• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Domboldal - 120 literben

Hogy csinálod, hogy ennyire közel van a lámpa, és mégsem algásodsz? :)
Nem tudom - csak gondolom a rendszeresség: vízcsere, azonos tápozás rend, a növényzet gyakori babrálása - mulm mentesség. Ez alapján a fény bár nagy és közeli, de más algavirágzási összetevő nem adott. Talán ez a magyarázat. A seiryu kövön ezért néha van egy kis zöld, azt havonta egyszer carboval meglocsolom. Amúgy semmi alga.
 
Pár hét naplózási szünet, és a 6. oldalon találtam meg magamat...
Vízcserék kb. egy - kéthetente, növények szabadjára engedve.
A kőzuhatagot benőtte a marsilea és a weeping nyesedék megkapaszkodott része.
Riccia a semmiből visszalopakodott - gyomlálás vár rá.
A fa koronája szépen visszanőtt, mindig visszavágom, hogy jó tömött legyen.
Formázhatósághoz még kell kb. 3-4 hét.
Íme egy fotó:
2015-01-03_20-04-44m2k by mghun131, on Flickr
üdv,
 
Utoljára módosított:
De jól elvadult...szuperul néz ki így is. ;) Most dobhatnál fel egymás alá két képet fél év különbséggel...
2014.04.06 - 2015.01.03:
VOLT - LETT:
Nézzétek meg, hogy a domb mennyit emelkedett a növényektől - a két nagy seiryu ott van még, de ellepte a flóra. Kész tektonikus gyűrődés - még pár év és lenyomja a Mátrát :)
2015-01-03_2014-04-06 - k by mghun131, on Flickr
 
Jeles nap!
Napra pontosan egy évvel ezelőtt töltöttük fel az akváriumot - remények, és vágyak közepette. Itt köszönöm meg az első bátorításokat látogatóimnak: @letsgodisco, @BBálint. Ezek az első hozzászólások nagyon befolyásolták a jövőt - köszön még egyszer! Szinte minden napra tartogatott valami újat: hol egy új hajtás, bokrosodó moha, vagy éppen az első beköltözők, majd az oto és az amanda csapat. Az első pár hét után jöttek az újabb ötletek, előszőr a parvula sáv, malyd @talachi ötlete nyomán a sáv kövesítése, aztán a lomb mind változatosabb formában való nyírása. Idő közben rengeteg javaslatot kaptam fotózás terén @viktorlantos -tól, így egyre jobb fotókat sikerült készíteni. Ez egy napló esetében esszenciális: minél több fotó, annál több érdekesség, összehasonlíthatóság. A DIY szekciónak is köszönet, különösen @TZ inspirációját a háttérvilágítást illetően. A végén már másnak is mertem fotózni, így @keszalvo és @nebula HAC versenyfotóját már én készíthettem - köszönöm a bizalmukat, remélem szép eredményt érnek el. Az egy év alatt több mint 500 hozzászólást jegyeztem, és a like-ok sem kerültek el :). Az akvárium pedig - egy pár hetes fonal algásodási periódust kivéve - tökéletes egészségnek örvendett mindvégig. Öröm ránézni, a választott növény fajtáknak köszönhetően legfeljebb heti 1 óra karbantartást igényel a mai napig. Az aquascape motorját adó marsilea mező egy év után is élvezhető, a táptalaj kimerülésének jele sincs - mindezektől függetlenül érzem, hogy túl vagyunk a csúcsponton. Tavasszal szeretnék egy újat építeni, talán egy új 90-es opti white üvegben.
Köszönet minden érdeklődő kollégának, sok sikert nektek is!

2015-01-11_09-54-20m by mghun131, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Igen ,a képnél share,ott BBCode ,és simán a linket bemásolom ide egy új sorba;)Nálam műxik:)
Az a vicc, hogyha szerkesztem a bejegyzésemet, akkor nekem is a kép jelenik meg és nem a link, mentve a szerkesztett bejegyzést viszont már csak az áthúzott kép. @inadsz Dani esetleg tipp?
 
Az a vicc, hogyha szerkesztem a bejegyzésemet, akkor nekem is a kép jelenik meg és nem a link, mentve a szerkesztett bejegyzést viszont már csak az áthúzott kép. @inadsz Dani esetleg tipp?

Passzolom, ahogy írtad te is azt csináltad amit Laci. Lehet Flickr oldalon volt a gond amikor a hozzászólást írtad.
 
Gáborom,azért itt a Te példád is többek közt hogy mennyit is lehet fejlődni egy év alatt.(y)
Kíváncsian várom a következőt főleg mert új üveg is lesz na meg a scape része is izgat mit is találsz ki :)
 
Back
Oldal tetejére